Voda na prahu pod dveřma...

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Graun
Pilot
Pilot
Příspěvky: 716
Registrován: 21.06.2016 09:24
Bydliště: Nový Jičín

Re: Voda na prahu pod dveřma...

Příspěvek od Graun »

Servisák mi doporučil, že při demontáži stahovačky je dobré ten spoj mezi dveřma a tím plechem, kde je to originální těsnění, nanést silikonový tmel a utěsnit to. To těsnění se časem unaví a netěsní jako má. Posledně jsem měnil mikrospínač v zámku, tak to budu muset kuchnout ještě jednou.

Odesláno z mého YOGA Tablet 2-830F pomocí Tapatalk
ŠKODA FABIA III 1.0MPI 55kW / Hatchback / výbava JOY / Quartz Metallic (MY2016)
ex VW GOLF IV 1.6 SR (74kW, AKL, r.1999), LPG

Uživatelský avatar
Currahee
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3692
Registrován: 25.09.2007 10:11
Bydliště: StoVWěžatá Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Voda na prahu pod dveřma...

Příspěvek od Currahee »

Servisák měl pravdu. Celý spodek plechu do výšky 10cm utěsnit silikonem. Na B5,5 jsem díky tomu do roka od rozebrání měl uvnitř bazén a komfortce se to vůbec nelíbilo.
Passat kombi B7 2.0TDI CFGB 157kW by Motorpower DSG 4motion r.2013
Opravy, repase a prodej baterií do akunářadí, diagnostiky, geometrií apod!

Graun
Pilot
Pilot
Příspěvky: 716
Registrován: 21.06.2016 09:24
Bydliště: Nový Jičín

Re: Voda na prahu pod dveřma...

Příspěvek od Graun »

Nejspíše jsem to špatně popsal. Jde o utěsnění mezi rámem dveří a stahovačkou. Je tam těsnění a to je časem netěsné, hlavně když dojde k demontáži. Nemám na mysli utěsňovat odtokové kanálky dveří.

Odesláno z mého YOGA Tablet 2-830F pomocí Tapatalk
ŠKODA FABIA III 1.0MPI 55kW / Hatchback / výbava JOY / Quartz Metallic (MY2016)
ex VW GOLF IV 1.6 SR (74kW, AKL, r.1999), LPG

coolkich
Člen klubu
Příspěvky: 41
Registrován: 04.04.2016 18:51

Re: Voda na prahu pod dveřma...

Příspěvek od coolkich »

Currahee píše:Servisák měl pravdu. Celý spodek plechu do výšky 10cm utěsnit silikonem. Na B5,5 jsem díky tomu do roka od rozebrání měl uvnitř bazén a komfortce se to vůbec nelíbilo.
To máš svatou pravdu, umístění komfortky pod koberec řidiče byl super nápad! Věřim tomu, že víc komfortek než u tohodle modelu neprodali :laugh:

coolkich
Člen klubu
Příspěvky: 41
Registrován: 04.04.2016 18:51

Re: Voda na prahu pod dveřma...

Příspěvek od coolkich »

pro představu sem vyhrábnul pár fotek, třeba to někomu pomůže.
Ohnutá okenní lišta ( feťáci zkoušeli háčkovat :laugh: ) voda se tam hrnula jak o závod, a aby toho nebylo málo tak byli ucpaný odtokový "choboty" v přihrádce pod čelním oknem (pod baterkou). Při větším dešti bylo v kabině 5-10cm vody :laugh: a to jsem ještě optimista :laugh:
Zákazník přišel jestli bych byl tak hodnej a vyměníl baterku v klíčku, že nefunguje dálka :laugh:
UPOZORNUJU jedná se o B5,5 tak snad neporušuju pravidla
Přílohy
20160802_143840.jpg
20160802_150737.jpg
IMAG0332[1].jpg
IMAG0333[1].jpg

Uživatelský avatar
Filap
Profík
Profík
Příspěvky: 1025
Registrován: 19.01.2010 11:54
Bydliště: Kousek od Štatlu

Re: Voda na prahu pod dveřma...

Příspěvek od Filap »

Tak uz jsem asi zjistil kama se dostava voda do mezidverniho prostoru.
Nejspis ze zamku dveri a prave se chci zeptat jestli je to vubec mozny? :blush:
Passat 3C

Graun
Pilot
Pilot
Příspěvky: 716
Registrován: 21.06.2016 09:24
Bydliště: Nový Jičín

Re: Voda na prahu pod dveřma...

Příspěvek od Graun »

Proč řešíš mezidveřní prostor (od plechu stahovačky k vnějšku dveří)? Tam přece teče i vrchem kolem skla a dveřma. Je třeba utěsnit místo mezi plechem stahovačky a rámem dveří, aby nezatékalo na vnitřní tapec a do kabiny.

Odesláno z mého GT-I8190 pomocí Tapatalk
ŠKODA FABIA III 1.0MPI 55kW / Hatchback / výbava JOY / Quartz Metallic (MY2016)
ex VW GOLF IV 1.6 SR (74kW, AKL, r.1999), LPG

Uživatelský avatar
Filap
Profík
Profík
Příspěvky: 1025
Registrován: 19.01.2010 11:54
Bydliště: Kousek od Štatlu

Re: Voda na prahu pod dveřma...

Příspěvek od Filap »

Resim to proto, ze tam ta voda u zadnych dverich neni. Jenom u tech jednych a opakuji ze voda netece dovnitr, takze mezi plechem stahovacky a dverma to netece. Jde mi o to ze otevru dvere a z prahu me chrstne na nohy voda. A pokud se tam drzi voda (i nekolik dni) tak to zacne pekne hnit ten prah.
A prave proto me zajima jestli muze tect voda zamkem? Nemel jsem to rozdelany uplne, tak nevim jestli je to nejak utesneny.
Passat 3C

dave111
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 06.11.2016 18:10

Re: Voda na prahu pod dveřma...

Příspěvek od dave111 »

Filap píše:Nesetkal se někdo s problémem, že se mu drží voda na prahu pod dveřma? Ne na plastovém vnitřním, ale na plechu. Vždy když zaprší a potom dveře otevřu je práh mokrej, dokonce při větsím lijáku se na mě vylije celkem dost vody. Drží se to mezi těsněním dveří a těsněním na kastli. Už jsem kontroloval odtokový kanálky ve dveřích, v těsnění a pořád to tam je :roll: . Děláji to jenom jedny dveře a to zadní za řidičem. Celkem mě to štve, protože jak se tam pořád drží vlhko, tak to tam bude brzo hnit :baseball:

dave111
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 06.11.2016 18:10

Re: Voda na prahu pod dveřma...

Příspěvek od dave111 »

Na passatu cc r.v.2010 se mi drží voda na prahu u zadních dveří za řidičem. jen by mě zajímalo zda někdo už přišel konečně na to kudy se ta voda dostává? vždy, když zaprší, tak po otevření dveří se voda vyvalí po prahu a navíc, když přizvednu to těsnění, které je na kastli tak z těch dírek, které jsou v tom těsnění k uvolnění přebytečného vzduchu při zavření dveří, tak z nich ta voda vytíká. teď, když mrzlo tak v tom těsnění ta voda krásně zmrzla. Vyzkoušel jsem i to co tu už někdo uváděl s dotažením zámku a bez kladného výsledku.

Uživatelský avatar
Vacul
Řidič
Řidič
Příspěvky: 167
Registrován: 29.08.2016 19:09
Bydliště: Ostrava

Re: Voda na prahu pod dveřma...

Příspěvek od Vacul »

Tak to by mě taky zajímalo, mám úplně stejný problém jako uživatel "dave111" jen s tím rozdílem, že mi to dělají zadní pravé dveře. Prostě když auto myju nebo zaprší, tak zůstává voda na prahu a když zvednu těsnění kolem prahu, tak z dírek taky vytéká voda. Dělají to jen ty jedny dveře.
VW Passat B8 2.0 BiTdi
VW CC 2.0 TDi DSG - TDiFun 125kW

Graun
Pilot
Pilot
Příspěvky: 716
Registrován: 21.06.2016 09:24
Bydliště: Nový Jičín

Re: Voda na prahu pod dveřma...

Příspěvek od Graun »

Nemám passat, ale všiml jsem si toho ve dveřích u řidiče. Zatím to neřeším. Hlavně, že to neteče dovnitř.

Odesláno z mého YOGA Tablet 2-830F pomocí Tapatalk
ŠKODA FABIA III 1.0MPI 55kW / Hatchback / výbava JOY / Quartz Metallic (MY2016)
ex VW GOLF IV 1.6 SR (74kW, AKL, r.1999), LPG

Uživatelský avatar
Filap
Profík
Profík
Příspěvky: 1025
Registrován: 19.01.2010 11:54
Bydliště: Kousek od Štatlu

Re: Voda na prahu pod dveřma...

Příspěvek od Filap »

No prave to je ten problem o cem tady porad mluvim. A vsichni furt neco o utesneni stahovacky, kdyz tama to netece :roll:
Passat 3C

dave111
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 06.11.2016 18:10

Re: Voda na prahu pod dveřma...

Příspěvek od dave111 »

Stahovačkou to určitě není, to je jiná kapitola.
Největší záhada je ta, že se to dostává přímo do toho těsnění. Pak to z toho těsnění vytíká z těch dírek a následně se to rozlívá podél těsnění vedoucího po prahové liště, protože ta voda, pokud jsou ty dveře zavřené nemá kudy vytékat,(těsnění je přiťápnuté k prahu a voda, která vytéká z těch děr vtíká do mezery, která vzniká mezi prahem a těsněním).

jinak nevím jak ostatní, ale všiml jsem si, že pokud stříkám v myčce vodu na dveře a následně ty dveře otevřu tak je ten prah suchý a až zhruba po 5 minutách se tam začne kolem toho těsnění objevovat voda.

no nic nezbývá než zkoušet, snad bude ta chyba v tom napojení toho těsnění.
Pokusím se zasilikonovat ty vstupy toho těsnění a uvidíme. tady fakt pomůže jen vylučovací metoda.

Uživatelský avatar
Santusovic
Profík
Profík
Příspěvky: 1012
Registrován: 24.06.2016 11:42
Bydliště: Praha

Re: Voda na prahu pod dveřma...

Příspěvek od Santusovic »

Mám ten stejný problém taky dveře za řidičem, Jirka. mi poradil dveře zasilikonovat, zatím tam dávám hadr který to nasákne, jelikož sem se k tomu ještě nedostal.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Old:VW Passat B6 2.0 TDI
Sold:VW Passat B7 2.0 TDI R-line
Sold:VW Passat B8 2.0Bi-Tdi White R-line DSG
Sold:VW Passat B8 2.0Bi-Tdi Blue R-line DSG
New:VW Passat B8 2.0Bi-Tdi White High DSG
White Var

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“