přední světla- prosim o radu

2002 - 20..

Moderátor: Mára_VR6

Pravidla fóra
Moji milí příznivci všech Touaregů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případně použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Touaregů vkládejte do podsekce Můj Touareg a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mì obracejte v SZ.
Mára_VR6
Odpovědět
itale78
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 22
Registrován: 20.04.2015 20:20

přední světla- prosim o radu

Příspěvek od itale78 »

Zdravim všechny,potřebuju poradit,mam r5 rok 2004,měl jsem to v servisu na diagnostice.tam mi řekli že je vše v pořadku.ale pak jsem si všiml že když odemknu tak se mi nerosviti světla večer.a když vypnu zapalovani tak mi hned vypnou.a předtim jsem odemknul dalkačem a rosvitili se mi světla a po vypnuti motoru mi chvilku svitili a ted se hned vypnou.a misto aby se rosvicely večer,tak se mi rosviceji ve dne.nevite kde jsou nějake čidla nebo něco.i jsem to skoušel naštelovat v menu,dal jem tam i 60 sekund a furt nic.

XPajas
Řidič
Řidič
Příspěvky: 67
Registrován: 04.10.2016 16:04
Bydliště: Rožnov

Re: přední světla- prosim o radu

Příspěvek od XPajas »

Ahoj, přidam dotaz k Tvemu, abych nezakladal nove tema o svetlech a jediné info o předních světlech jsem našel ve vláknu o něčem úplně jiném:

Vcera postupne obe potkavacky zhasly, nevim proc. Jdu to vyndat a na jedny strane ten mechanismus nefunguje (neposouva se to) a na druhy strane urvany vrsek sroubu, takze taky nic.

Tedy chápu to dobře (a napišme to do toho vlákna pro případné další nesťastníky ), že musím sundat přední nárazník a pak to půjde ven ? A je nějaký postup, jak to vyndat, když je nárazník dole, nebo to už je intuitivní ?

No a že zhasla jedna strana a po dalším nastartování druhá (jen přední potkávačky) je shoda náhod, nebo nějaký známý problém ? Palubní počítač hlásí zkontrolovat světla, diagnostika žádnou chybu nenašla (pokud jsem já hledal dobře...)
2004 4.2 V8 AXQ v benálu, bez LPG

Uživatelský avatar
LUKHA
Řidič
Řidič
Příspěvky: 181
Registrován: 04.05.2015 21:01
Bydliště: Plzeň

Re: přední světla- prosim o radu

Příspěvek od LUKHA »

XPajas píše:Ahoj, přidam dotaz k Tvemu, abych nezakladal nove tema o svetlech a jediné info o předních světlech jsem našel ve vláknu o něčem úplně jiném:

Vcera postupne obe potkavacky zhasly, nevim proc. Jdu to vyndat a na jedny strane ten mechanismus nefunguje (neposouva se to) a na druhy strane urvany vrsek sroubu, takze taky nic.

Tedy chápu to dobře (a napišme to do toho vlákna pro případné další nesťastníky ), že musím sundat přední nárazník a pak to půjde ven ? A je nějaký postup, jak to vyndat, když je nárazník dole, nebo to už je intuitivní ?

No a že zhasla jedna strana a po dalším nastartování druhá (jen přední potkávačky) je shoda náhod, nebo nějaký známý problém ? Palubní počítač hlásí zkontrolovat světla, diagnostika žádnou chybu nenašla (pokud jsem já hledal dobře...)
Ahoj, není pro mě úplně zřetelné z tvého popisu, jak máš poškozený mechanismus na šuplíku světla, ale z osobní zkušenosti funguje "akorát"plochý šroubovák a kladívko (pokud ti zbylo ozubené kolečko). Pokud bys byl v takové fázi, že bys musel šuple vyndat, tak jsou tuším dva šrouby pod nárazníkem, resp. jeho plastovými držáky a dva šrouby zezadu, tam jestli si dobře vybavuji, se dá dostat z podběhů. Můžeš přidat foto, v jakém to máš stavu...
VW Touareg 5.0 V10 - chip - 413hp, 990 Nm tel.: 727 924 839 (v případě potřeby SMS)

Uživatelský avatar
LUKHA
Řidič
Řidič
Příspěvky: 181
Registrován: 04.05.2015 21:01
Bydliště: Plzeň

Re: přední světla- prosim o radu

Příspěvek od LUKHA »

itale78 píše:Zdravim všechny,potřebuju poradit,mam r5 rok 2004,měl jsem to v servisu na diagnostice.tam mi řekli že je vše v pořadku.ale pak jsem si všiml že když odemknu tak se mi nerosviti světla večer.a když vypnu zapalovani tak mi hned vypnou.a předtim jsem odemknul dalkačem a rosvitili se mi světla a po vypnuti motoru mi chvilku svitili a ted se hned vypnou.a misto aby se rosvicely večer,tak se mi rosviceji ve dne.nevite kde jsou nějake čidla nebo něco.i jsem to skoušel naštelovat v menu,dal jem tam i 60 sekund a furt nic.
Přepínač světěl máš na automatiku? Funkce comming a leaving home se řídí světelným/dešťovým senzorem (na skle u zpětného zrcátka).
VW Touareg 5.0 V10 - chip - 413hp, 990 Nm tel.: 727 924 839 (v případě potřeby SMS)

VOVKA.P
Řidič
Řidič
Příspěvky: 142
Registrován: 31.07.2015 22:41
Bydliště: Vychod ČR

Re: přední světla- prosim o radu

Příspěvek od VOVKA.P »

Ahoj. nechci zakladat nove tema,tak se zeptam tady: jdou nejak seřidit BIxenonove svetla v Touaregovi r.v.06 ? svitej mne docela nahoru :(
Touareg 3.0 tdi BKS

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14715
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: přední světla- prosim o radu

Příspěvek od tornado1 »

Ano a potom základní nastavení diagnostikou
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

VOVKA.P
Řidič
Řidič
Příspěvky: 142
Registrován: 31.07.2015 22:41
Bydliště: Vychod ČR

Re: přední světla- prosim o radu

Příspěvek od VOVKA.P »

tornado1 píše:Ano a potom základní nastavení diagnostikou
děkuji
Touareg 3.0 tdi BKS

Odpovědět

Zpět na „Touareg“