pomoooc JEDNOTKA ABS!!!

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
marecko02
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 05.10.2016 16:55
Bydliště: Plzeň - Severní Předměstí

Re: pomoooc JEDNOTKA ABS!!!

Příspěvek od marecko02 »

Jirka. píše:00810 je snímač 1/2 tlaku, bud bude stačit udělat základní nastavení, nebo je KO-výměna ABS. Zajed za nwkt at ti to napíchne. Když bude KO jednotka tak u mě v Praze počítej 1200 kč ABS a 1800kč výměna rovnou s novou brzdovou kapalinou.
Nevím co je nwkt...kdyžtak bych klidne prijel do Prahy..protože v servisech tady samej "odborník"....

Uživatelský avatar
Nwkt
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2723
Registrován: 18.10.2011 21:33
Bydliště: ČR
Kontaktovat uživatele:

Re: pomoooc JEDNOTKA ABS!!!

Příspěvek od Nwkt »

To jsem já :-D

marecko02
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 05.10.2016 16:55
Bydliště: Plzeň - Severní Předměstí

Re: pomoooc JEDNOTKA ABS!!!

Příspěvek od marecko02 »

Problém vyřešen, byla to ABS jednotka...Jirka měl pravdu,sám moje auto i opravoval v Praze :D takže spokojnost!!

Graun
Pilot
Pilot
Příspěvky: 716
Registrován: 21.06.2016 09:24
Bydliště: Nový Jičín

Re: pomoooc JEDNOTKA ABS!!!

Příspěvek od Graun »

Jen komentář k ABS jednotce. Na jiném autě a jiné značce jsem před několika lety řešil podobné symptomy. Nakonec to vyřešila demontáž těla jednotky (musela se rozřezat, abych se dostal k desce) a následné přepájení studeného spoje na kontaktech. V různých forech psali, že některé kusy měly i vadné relátko, já to však neměl. Pak to stačilo zase slepit silikonem. Po této operaci to zase běží jako za mlada.
Já bych se nedivil, kdyby to bylo tady podobně (vyhřáté kontakty spínacího relé nebo studeňák).

Odesláno z mého GT-I8190 pomocí Tapatalk
ŠKODA FABIA III 1.0MPI 55kW / Hatchback / výbava JOY / Quartz Metallic (MY2016)
ex VW GOLF IV 1.6 SR (74kW, AKL, r.1999), LPG

Uživatelský avatar
Jirka.
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6214
Registrován: 12.05.2010 00:53
Bydliště: Praha

Re: pomoooc JEDNOTKA ABS!!!

Příspěvek od Jirka. »

Tak to 100%, jen se při ceně použité jednotky nevyplatí do ní hrabat a raději vyměnit kus za kus. Navíc dělat takovéhle věci v případě brzd bych si ani nedovolil, pak do toho zateče, někdo se v tom autě vyseká a mě kvůli tomu zavřou.
ŠKODA 1000MB DE LUXE
ŠKODA 136GL Tuzex
Pásovec 3C 2.0TDI BKP Highline DSG
ŠKODA Octavia RS CEGA

Graun
Pilot
Pilot
Příspěvky: 716
Registrován: 21.06.2016 09:24
Bydliště: Nový Jičín

Re: pomoooc JEDNOTKA ABS!!!

Příspěvek od Graun »

Tak ABS snad nemá vliv na to, zda auto brzdí nebo nebrzdí. Chápu však, že je jednodušší a rychlejší vyměnit celý díl. Dneska už se neopravuje, dneska se už jen mění...je to větší kšeft.
Jinak pokud bych přistoupil na tuto rétoriku tak by člověk nesměl nikdy použít repasovaný díl, je to přece jen díl s nižší/limitovanou spolehlivostí. Takže asi tak.

Odesláno z mého GT-I8190 pomocí Tapatalk
ŠKODA FABIA III 1.0MPI 55kW / Hatchback / výbava JOY / Quartz Metallic (MY2016)
ex VW GOLF IV 1.6 SR (74kW, AKL, r.1999), LPG

Uživatelský avatar
Jirka.
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6214
Registrován: 12.05.2010 00:53
Bydliště: Praha

Re: pomoooc JEDNOTKA ABS!!!

Příspěvek od Jirka. »

Graun píše:Tak ABS snad nemá vliv na to, zda auto brzdí nebo nebrzdí. Chápu však, že je jednodušší a rychlejší vyměnit celý díl. Dneska už se neopravuje, dneska se už jen mění...je to větší kšeft.
Jinak pokud bych přistoupil na tuto rétoriku tak by člověk nesměl nikdy použít repasovaný díl, je to přece jen díl s nižší/limitovanou spolehlivostí. Takže asi tak.

Odesláno z mého GT-I8190 pomocí Tapatalk
Tak věř mi že 1200kč za jiný ABS je menší kšeft než se s tím den sr*t, rozebírat to, opravovat s nejistým výsledkem a pak zase slepovat, to by rozhodně nebylo za 1200. Takže je to spíš šetření peněz a času. ABS má vliv na to jestli autu funguje ABS a ESP. Je to součást brzdové soustavy, takže takovéhle prasárny si na tom člověk může třeba udělat pro sebe, ale ne někomu. Je to úplně stejný jak tu někdo dával fotku té pneu s dírou jak do pr**le, že mu to v pneuservisu v HR krásně zalepili, to už pak můžu rovnou svařovat tyče na řízení a přelepovat obložení na brzdový destičky :laugh: Zkus třeba někomu u plynového kotle říct že se dá místo celé základní desky vyměnit jen jedna součástka-schválně co ti na to řekne, a to to tam nemusíš ani rozřezávat ani rozlepovat ani patlat silikonem.
ŠKODA 1000MB DE LUXE
ŠKODA 136GL Tuzex
Pásovec 3C 2.0TDI BKP Highline DSG
ŠKODA Octavia RS CEGA

Graun
Pilot
Pilot
Příspěvky: 716
Registrován: 21.06.2016 09:24
Bydliště: Nový Jičín

Re: pomoooc JEDNOTKA ABS!!!

Příspěvek od Graun »

Má poznámka byla konstatováním jak to dneska chodí. Kdysi se opravovalo, dneska se mění. Je to však dáno tím, že ve spoustě zařízení je limitovaná životnost a najdou se "kurvítka", která jsou tou ochranou a živnou půdou pro pouhou výměnu dílů.
Navíc Ty nejsi ten kdo to platí, to je ten na druhé straně...a právě proto si dělám spoustu oprav sám, na které mám vybavení. Vždycky to beru jako výzvu, vyměnit to jde vždycky, uměním je to zprovoznit i jinak. Né vždy to jde.
Tvůj pohled chápu a respektuji.

Odesláno z mého YOGA Tablet 2-830F pomocí Tapatalk
ŠKODA FABIA III 1.0MPI 55kW / Hatchback / výbava JOY / Quartz Metallic (MY2016)
ex VW GOLF IV 1.6 SR (74kW, AKL, r.1999), LPG

Uživatelský avatar
Jirka.
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6214
Registrován: 12.05.2010 00:53
Bydliště: Praha

Re: pomoooc JEDNOTKA ABS!!!

Příspěvek od Jirka. »

Tak bezesporu je dnes vše spotřební, dřív se vše opravovalo, na motorech se dělaly výbrusy klidně i 3x, kliky se přebrušovaly, v převodovkách měnily synchrony, dnes když se něco posere v převodovce tak na to autorizák nemá vybavení a mění celý kus.
ŠKODA 1000MB DE LUXE
ŠKODA 136GL Tuzex
Pásovec 3C 2.0TDI BKP Highline DSG
ŠKODA Octavia RS CEGA

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10165
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: pomoooc JEDNOTKA ABS!!!

Příspěvek od xerxes »

špíš to nikdo neumí :!:

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“