Hučí klimatizace

2002 - 20..

Moderátor: Mára_VR6

Pravidla fóra
Moji milí příznivci všech Touaregů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případně použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Touaregů vkládejte do podsekce Můj Touareg a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mì obracejte v SZ.
Mára_VR6
Odpovědět
Uživatelský avatar
parek4u
Řidič
Řidič
Příspěvky: 71
Registrován: 06.09.2013 13:00
Bydliště: Vsetín

Hučí klimatizace

Příspěvek od parek4u »

Delší dobu cca 4 měsíce pozoruji že mi topení/klima divně hučí při nastavení max výkonu fukaru. Při snížení hučí mín ale hučí stále.
Neměl by někdo tušení co to může být ?
Je možné že by to mohlo způsobit třeba malé množství chladící kapaliny ?
VW Touareg V6 - 176KW - 3.0 - 2008

Díky za reakce
VW Touareg V6 - 176KW - 3.0 2008<- VW Passat 3B5 1.9 TDI <- VW Polo 1.4 benzín

Uživatelský avatar
LUKHA
Řidič
Řidič
Příspěvky: 181
Registrován: 04.05.2015 21:01
Bydliště: Plzeň

Re: Hučí klimatizace

Příspěvek od LUKHA »

Otázkou samozřejmě je, o jaké hučením se bavíme :-) Pokud to vychází zpod kaslíku u spolujezdce, dá se předpokládat, že je to větrák (odpovídalo by to i změnám při rychlosti). Nejdříve bych to oposlouchal a také se podíval, v jaké kondici je kabinový filtr - ten když je KO, tak to také nezní hezky...
VW Touareg 5.0 V10 - chip - 413hp, 990 Nm tel.: 727 924 839 (v případě potřeby SMS)

Graun
Pilot
Pilot
Příspěvky: 716
Registrován: 21.06.2016 09:24
Bydliště: Nový Jičín

Re: Hučí klimatizace

Příspěvek od Graun »

Málo chlad.kapaliny asi poznáš, kontrolou na nádobku. Pokud je málo chladiva v klimatizaci tak to "šustí"a málo chladí.
Nespadlo Ti něco do větráku, nějaké listí a to by se pak otíralo o lopatky ventilátoru. Asi to chce rozdělat a zkontrolovat.

Odesláno z mého YOGA Tablet 2-830F pomocí Tapatalk
ŠKODA FABIA III 1.0MPI 55kW / Hatchback / výbava JOY / Quartz Metallic (MY2016)
ex VW GOLF IV 1.6 SR (74kW, AKL, r.1999), LPG

mirda h
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 12.07.2015 10:10
Bydliště: Rajhrad

Re: Hučí klimatizace

Příspěvek od mirda h »

Ja menil pred par mesici ventilator topeni, ojety komutator a uhliky. Zkontroluj vetrak. Jo a uhliky z vetraku mensich vw (passat, octavia...) nepasuji ani motorek.
Octavia 1.8T AGU
A6 1.8T AJL
Touareg 3.0TDi BKS

Uživatelský avatar
parek4u
Řidič
Řidič
Příspěvky: 71
Registrován: 06.09.2013 13:00
Bydliště: Vsetín

Re: Hučí klimatizace

Příspěvek od parek4u »

V létě se mi zdálo že to mín chladí, to hučení jako by vycházelo z výduchu co je nad rádiem...
Kapalinu zkontroluji, snad to bude tím.
Jinak na autě bylo cca 4 měsíce zpátky měněna celá ta soustava kladek a řemenu co pohání i klimu jak mi řekli v servisu tak nevím jestli to s tím může mít souvislost.
VW Touareg V6 - 176KW - 3.0 2008<- VW Passat 3B5 1.9 TDI <- VW Polo 1.4 benzín

Uživatelský avatar
Benik
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 481
Registrován: 29.09.2010 14:46

Re: Hučí klimatizace

Příspěvek od Benik »

jak souvisi kapalina s hučením větráku? jestli ti to syci, tak to může byt malo chladiva v klimatizaci. I kdyz pochybuji, ze v tomto pocasi ti bezi klima, takze bych toto netipoval. bud musis natocit video co ti to dela, jinak je absolutně bezpředmětné tady psát neco o hučení , syčení ap.

Odesláno z mého SM-G900F pomocí Tapatalk

Graun
Pilot
Pilot
Příspěvky: 716
Registrován: 21.06.2016 09:24
Bydliště: Nový Jičín

Re: Hučí klimatizace

Příspěvek od Graun »

Právě, že klima běží, pokud zapne auto na climatronicu. Máš pravdu, že video napoví více.

Odesláno z mého YOGA Tablet 2-830F pomocí Tapatalk
ŠKODA FABIA III 1.0MPI 55kW / Hatchback / výbava JOY / Quartz Metallic (MY2016)
ex VW GOLF IV 1.6 SR (74kW, AKL, r.1999), LPG

Uživatelský avatar
Benik
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 481
Registrován: 29.09.2010 14:46

Re: Hučí klimatizace

Příspěvek od Benik »

Graun píše:Právě, že klima běží, pokud zapne auto na climatronicu. Máš pravdu, že video napoví více.

Odesláno z mého YOGA Tablet 2-830F pomocí Tapatalk
no to jo ale nebude chladit kdyz je 5 stupňů... obzvlášť kdyz je minimum 16 stupňů...

Odesláno z mého SM-G900F pomocí Tapatalk

Graun
Pilot
Pilot
Příspěvky: 716
Registrován: 21.06.2016 09:24
Bydliště: Nový Jičín

Re: Hučí klimatizace

Příspěvek od Graun »

Klima se sepne do 5°C a je schopna chladit. V létě jde z výdechů, resp. výparníku až 4°C, ale vlivem ohřátí HVACu to ohřeje i výstupní vzduch. Kde jsi přišel na to, že to funguje jen na 16°C? Dle údaje z climatronicu? Když změříš výstupní proud vzduchu, teplota je nižší. Pokud jsem odpověď pochopil správně.
ŠKODA FABIA III 1.0MPI 55kW / Hatchback / výbava JOY / Quartz Metallic (MY2016)
ex VW GOLF IV 1.6 SR (74kW, AKL, r.1999), LPG

Uživatelský avatar
Benik
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 481
Registrován: 29.09.2010 14:46

Re: Hučí klimatizace

Příspěvek od Benik »

Graun píše:Klima se sepne do 5°C a je schopna chladit. V létě jde z výdechů, resp. výparníku až 4°C, ale vlivem ohřátí HVACu to ohřeje i výstupní vzduch. Kde jsi přišel na to, že to funguje jen na 16°C? Dle údaje z climatronicu? Když změříš výstupní proud vzduchu, teplota je nižší. Pokud jsem odpověď pochopil správně.
ano v lete jde z pruduchu napriklad 7 nebo 8 stupňů (4stupne jsem jeste nevidel dle teplomeru do vydechu) ale neverim tomu ze kdyz ted v zime bude venku 5stupnu a dam klimu na minimum, coz je 16 stupnu, tak z pruduchu pujde napr jen 7...zas tak debilni klima neni...


Odesláno z mého SM-G900F pomocí Tapatalk

Graun
Pilot
Pilot
Příspěvky: 716
Registrován: 21.06.2016 09:24
Bydliště: Nový Jičín

Re: Hučí klimatizace

Příspěvek od Graun »

Měl jsem půjčený teploměr s datalogem a měřil rychlost ochlazování v čase. Na fiatu mi vycházelo nejníže 11°C (střed.výdech), v práci kolegovi na passatu zmíněné 4°C, což bylo nejméně z více zkoušených aut, u golfa jsem to ještě neměřil, mám jej krátce.
Ono to bude chladit podle naladění systému, podmínek vypař.teploty na TXV ať to nenamrzá na výparníku. Máš pravdu, že to nepůjde do nižších teplot.
Ono přidanou hodnotou klimy je v nižších teplotách to odmlžování (vysušuje to vzduch).

Odesláno z mého YOGA Tablet 2-830F pomocí Tapatalk
ŠKODA FABIA III 1.0MPI 55kW / Hatchback / výbava JOY / Quartz Metallic (MY2016)
ex VW GOLF IV 1.6 SR (74kW, AKL, r.1999), LPG

Uživatelský avatar
parek4u
Řidič
Řidič
Příspěvky: 71
Registrován: 06.09.2013 13:00
Bydliště: Vsetín

Re: Hučí klimatizace

Příspěvek od parek4u »

Tak to během pár měsíců vygradovalo do takového stavu že okamžitě po zapnutí začal ventilátor tak řvát že sem jezdil bez něj.
Před cca měsícem jsem jel do servisu na výměnu gum a mrkli na to a byl shořený ten hlavní velký větrák nahodily nový a je to.

Při vyměněně filtrů když vytáhli ten kabinový tak z toho vypadla tuna "bordelu" holt asi byl hodně dlouho neměněný, takže to asi přetížilo ten větrák který to nezvládnul a shořel...
VW Touareg V6 - 176KW - 3.0 2008<- VW Passat 3B5 1.9 TDI <- VW Polo 1.4 benzín

Odpovědět

Zpět na „Touareg“