El. schema zapojení xenonu - chyba zhasínání

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Odpovědět
Grek1
Řidič
Řidič
Příspěvky: 55
Registrován: 14.10.2007 22:34

El. schema zapojení xenonu - chyba zhasínání

Příspěvek od Grek1 »

Ahoj,
mohl by jste mi někdo prosím poslat schema zapojení xenonu ?
Bohužel se mi stává co už tu pár lidi popisovalo ,avšak nikde sem nenašel řešení.
Někdy po pár minutách, někdy po půl hodině mi cca 3x na chvíli zhasne jeden z xenonu, pak už zhasne natrvalo, dokud znovu nerozsvítím. Pak se chyba opakuje, a klidně pro změnu zhasne i druhý xenon. Výbojky jsem měnil v loni. takže tam bych problém neviděl. Spíš mám pocit že je někde špatný kontakt, protože mám pocit že na to má vliv teplota, případně nějaká díra na silnici.
Proto bych potřeboval schema abych mohl najít kde jsou všude kontakty.
Předem díky za pomoc.

Uživatelský avatar
napster
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6483
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kolem MB a nebo PHA
Kontaktovat uživatele:

Re: El. schema zapojení xenonu - chyba zhasínání

Příspěvek od napster »

Nevim,jak to ma ted 3C,ale u Octavii II jsem se casto setksval s vadnym kabelem od vybojky do jednotky xenonu. Vizuelne byla OK,ale byla spatna uvnitr. Delalo to stejny veci,jako popisujes ty.
Lepší mrtvej,nez druhej!!!
Skoda Superb II TDI elegance 2010 125kw
čištění interieru,exterieru, pece o kozene interiéry, lesteni,korekce laku. Ochrana laku. Detailing Mlada Boleslav a okolí

Uživatelský avatar
Ergo
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1259
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: El. schema zapojení xenonu - chyba zhasínání

Příspěvek od Ergo »

Tady to máš.
Přílohy
Sv Bi-Xenon od 2007.pdf
(483.15 KiB) Staženo 235 x

Grek1
Řidič
Řidič
Příspěvky: 55
Registrován: 14.10.2007 22:34

Re: El. schema zapojení xenonu - chyba zhasínání

Příspěvek od Grek1 »

Napster: Díky za tip, cvičně sem sundal nrazník vymontoval světla proměřil všechny kabeli i při pohybu a všechny jsou v pořádku.
Ergo: Díky za elektrické schéma. Mám rok 2006, ale to asi bude obdobné.

Každopádně sem se konečně i napíchnul na diagnostiku ,kde jsem nalezl závadu 02629 - Sensor for Swivel Module Position, což mě nasměrovalo na vlákno
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=131&t=164498" onclick="window.open(this.href);return false;
Což vypadá na můj případ, protože po následném pozorování dochází k zhasnutí v momentěpohybu světěl do strany. Takže nárazník bude muset opět dolu a snad to budou jen povolené šroubky.

Grek1
Řidič
Řidič
Příspěvky: 55
Registrován: 14.10.2007 22:34

Re: El. schema zapojení xenonu - chyba zhasínání

Příspěvek od Grek1 »

Tak sem si cvičně sundal opět nárazník a vymontoval reflektory, poutahoval všechny šroubky, jediný trochu volný šroubek byl na snímači polohy natočení čočky.
Bohužel celá procedura zbytečná, xenony si náhodně zhasínají jak chtějí.

Zásadní otázka, je možné, že by byly v háji výbojky? Myslel jsem si, že před umřením mění barvu a když už umře tak už se nerozsvítí. Abych tu nehledal závady a problém nebyl v samotné výbojce.
Díky

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“