Funkce klimatizace

Elektronika vozu + vše uvnitř

Moderátor: Olaf87

slezacekm
Řidič
Řidič
Příspěvky: 147
Registrován: 15.04.2014 19:29

Re: Funkce klimatizace

Příspěvek od slezacekm »

no mám teplotně velmi citlivou přítulkyni, která by 22°C asi nerozdýchala :) někde jsem slyšel, že by rozdíl teplot mezi venkem a vnitřkem neměl být víc, než 5°C. zároveň mám řadu známých, kteří onemocněli po delší jízdě v klimatizovaném autě

Uživatelský avatar
sirdo
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2203
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Funkce klimatizace

Příspěvek od sirdo »

zbav sa takej cintlavej pritulkyne :lol: . s tymi 5C rozdielu voci vonkajsej teplote mas pravdu, ale ja to riesim tak, ze cca 10 min pred prichodom do ciela klimu vypnem, aby som sa aklimatizoval na vonkajsok. ti ludia co ochoreli od klimy prave urobili to, ze vystupili z auta kde mali nastavenu nizku teplotu do prostredia s vysokou teplotou a telo ten tepelny sok nerozdychalo. ked je blba hlava trpi cele telo :wink: ...

Uživatelský avatar
Bofors
Pilot
Pilot
Příspěvky: 707
Registrován: 24.12.2012 23:54
Bydliště: Ostravwa

Re: Funkce klimatizace

Příspěvek od Bofors »

automatická klima je od toho aby se zapnul režim auto a nastavily stupně, prostě zapni a zapomeň. cokoli jiného je popírání funkce tohoto zařízení a je jej pro daného člověka škoda.
VW Golf VII 1,4 TSI

lifter
Závodník
Závodník
Příspěvky: 517
Registrován: 03.06.2014 14:08

Re: Funkce klimatizace

Příspěvek od lifter »

Súhlas. Autoklíma na cca 21 stupňov po celý rok a režim "auto", v prípade zahmlievania čelného skla tlačítko "max čelné sklo". Takto fungujem už cca 7 rokov, od kedy mám automatickú klímu.
VW Golf GTI VII Performance

ablorhm
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2677
Registrován: 21.09.2015 20:57
Bydliště: Praha

Re: Funkce klimatizace

Příspěvek od ablorhm »

Zdravím vás,
měl bych na vás dotaz. Pokud míváte zapnuto na AUTO s/bez AC, jakým způsobem začíná auto topit, je-li venku třeba 0 stupňů a vy máte uvnitř na 21,5 stupňů a nebo chladit, je-li venku třeba 30 stupňů a máte nastaveno uvnitř na 21,5 stupňů? Začíná to na max. otáčky a postupně ubírá, až vychladí/vytopí, nebo jede tak nějak pozvolna či jak?
VW Golf VII 1.2 TSI 77kw Comfort Edition+ 2015
používám VW Connect Dataplug

juro111
Řidič
Řidič
Příspěvky: 135
Registrován: 24.08.2015 00:28

Re: Funkce klimatizace

Příspěvek od juro111 »

Napíšem, čo som si všimol u seba. Či to tak funguje u každého, neviem. Asi to závisí od viacerých faktorov (slnko, vlhkosť...)
Mám stále zapnuté na AUTO a ak nie je vonku veľmi teplo, tak AC mávam vypnuté. Teraz keď je vonku chladno a ja mám nastavené 22°C, tak mám pocit, že ventilátor ide od začiatku rovnako rýchlo a postupne vykúri na tých 22°C. Nevšimol som si, žeby na začiatku fúkal rýchlo. Ale mávam pustené rádio, takže možno aj fúka rýchlejšie, moc to neriešim ak v aute nemrznem.
Naopak, ak je vonku teplo (cca 25 a viac), tak mávam AC zapnuté pri nastavenej teplote na 22°C. Ak je v tomto stave auto rozohriate od slnka, tak som si všimol, že ventilátor na začiatku fúka dosť rýclo a postupne ako ide teplota v aute dole, tak aj ventilátor uberá.

Uživatelský avatar
suchyra
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1255
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Funkce klimatizace

Příspěvek od suchyra »

Mám prosím dotaz, má tedy význam teď v chladnu mít zapnuté AC? Na chlazení v létě to je jasný, ale v zimě to snad ničemu nepomáhá, spíš naopak, psalo se tu něco odmlžování, to bylo myšleno jak? Když je zamlženo přední ono, dá se na chviličku MAX okno a je hotovo, takže jaké odmlžování při AC? V příručce o tom nic není, u AC je psáno pouze chlazení...

Děkuji.
GVII Alltrack 1.8TSI DSG 4M[/size]
GVII GTE

ablorhm
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2677
Registrován: 21.09.2015 20:57
Bydliště: Praha

Re: Funkce klimatizace

Příspěvek od ablorhm »

Já mám zapnuté AC téměř celoročně. Když vynechám to, že AC chladí, tak kdysi jsem slyšel, že třeba za deště s AC nedochází k zamlžování skel zevnitř apod. Na druhou stranu, pokud je teplota tuším pod 7°, tak se klima kompresor stejně nezapne.
VW Golf VII 1.2 TSI 77kw Comfort Edition+ 2015
používám VW Connect Dataplug

bennyx
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 207
Registrován: 17.09.2015 16:53
Bydliště: Ostrava

Re: Funkce klimatizace

Příspěvek od bennyx »

No to nevím, že by se kompreson nezapnul, když je pod 7°C... Dneska jsem jel ráno, byly 2 °C a klima jela, protože jsem potřeboval odmlžit čelní sklo...

for slezacekm: Mojí ženě je taky furt zima, a taky brble a nechápe, že když je klima nastavená na 21°C, venku je 10°C, tak z větráků fouká studený vzduch a říká, že i stará Škoda 120 hřeje pořád a nový Golf ne :mrgreen:
VW Golf VII Variant Highline 2.0 TDI Pacific Blue

Uživatelský avatar
ladaf
Závodník
Závodník
Příspěvky: 696
Registrován: 12.08.2015 08:24

Re: Funkce klimatizace

Příspěvek od ladaf »

Já mám zaplý na AUTO celoročně a řeším jenom stupně.
Když vypneš klimu ručně tak se ti bude mlžit auto zevnitř. Kdy a za jakých podmínek - na to jsou tabulky :-)
Golf VII Variant Highline 1,4 TSI 6G Černá Deep perleť

Graun
Pilot
Pilot
Příspěvky: 716
Registrován: 21.06.2016 09:24
Bydliště: Nový Jičín

Re: Funkce klimatizace

Příspěvek od Graun »

Suchyra: když dáš odmlžování okna (MAX) tak se spíná AC a vysušuje se tím vzduch. Proto se to nemlží.
Jinak pokud se Vám stále mlží okna tak se mrkněte na to, zda funguje naklápění klapek. Pod pyl.filtrem se musí klapka naklápět (spojená s klapkou vnitřního okruhu).
Předpokládám, že to bude asi ok u tak nového auta...spíše bude špinavý pyl. filtr.

Odesláno z mého YOGA Tablet 2-830F pomocí Tapatalk
ŠKODA FABIA III 1.0MPI 55kW / Hatchback / výbava JOY / Quartz Metallic (MY2016)
ex VW GOLF IV 1.6 SR (74kW, AKL, r.1999), LPG

Uživatelský avatar
suchyra
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1255
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Funkce klimatizace

Příspěvek od suchyra »

ladaf píše:Já mám zaplý na AUTO celoročně a řeším jenom stupně.
Když vypneš klimu ručně tak se ti bude mlžit auto zevnitř. Kdy a za jakých podmínek - na to jsou tabulky :-)
Jasný, že AUTO zapnutý, já se ptal na AC :)

Graun: mně se nic naštěstí nemlží, otázka je, zda mít v zimě při AUTO i AC zapnuté a proč :|
GVII Alltrack 1.8TSI DSG 4M[/size]
GVII GTE

vasasasapopleta
Řidič
Řidič
Příspěvky: 95
Registrován: 09.02.2015 23:46

Re: Funkce klimatizace

Příspěvek od vasasasapopleta »

Klima kompresor funguje do cca 3* pak se vypne, v létě chviličku trvá než se dá ventilátor do vyšších otáček, aby nenastal teplotní šok a v zimě taky chvíli jede ventilátor pomaleji a přidává ať do auta nejde hned studený vzduch. Samozřejmě v dešti a vlhku je klima dobrá, aby se nemlžily okna (vysušuje vzduch).
V zimě je na každém jestli jezdí na econ, nebo ne, je ale lepší aby se jezdilo na AUTO, píše se tu, že dlouhodobě na ECON kompresoru spíše škodí.


Sent from my iPhone using Tapatalk
B6 2006 2.0 tdi 103 kW 4 motion
Tiguan 2012 103kw 4motion dsg

Uživatelský avatar
Monty
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Západ Čech

Re: Funkce klimatizace

Příspěvek od Monty »

Taky používám AUTO režim.

Doporučuje se používat klimatizaci celoročně pro správnou funkci. Zařízení je na to stavěné.

x-father
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 313
Registrován: 28.10.2015 19:22

Re: Funkce klimatizace

Příspěvek od x-father »

Mě příjde zbytečné, aby kompresor stále jel a zvyšoval spořebu (a co jeho životnost?).

Zapínám jen kvůli chlazení a když se mě mlží okna. Taky to semtam pustím přes zimu jen tak. Prý má medium v okruhu tendence krystalizovat, pokud se dlouho nehýbá a prý je dobré jednou za čas tím zamíchat.

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektronika“