zimní disky a pneu na tigouše

2007 - 20..

Moderátor: jets

Odpovědět
jaja01
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 230
Registrován: 26.11.2011 21:55

Re: zimní disky a pneu na tigouše

Příspěvek od jaja01 »

ted jsem se vratil z prezuti na nove zimni pryze a jsem nadseny ... prvni byly nokiany, s vlastnostmi na snehu, mokru, lede atd. jsem byl spokojeny, to bylo naprosto ok, v kombinaci se 4x4 nikde nic, co bych nevyjel, pochopitelne, ALE, nespokojeny jsem u nich byl s hlucnosti, jeste s blbe odhlucnenymi podbehy nebo celym spodkem u tigouse (po prvnim FL, nevim, jak je to u nich pred FL a ted s temi novymi) to bylo dost otravne

takze nove pryze jsem primarne vybiral ne podle jizdnich vlastnosti :-), ale podle toho, jak byly hodnocene s ohledem na hlucnost a goodyeary po teto strance super, hlucnost pri jizde proti nokianu nebe a dudy

stare: NOKIAN 235/55 R17 103V WR A3 XL

nove: GOODYEAR 235/55 R 17 ULTRAGRIP 8 PERFORMANCE 103V MS XL
Tiguan 2,0 TDI BMT 4Motion DSG Sport & Style
Obrázek

Uživatelský avatar
pavproch
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 495
Registrován: 28.02.2012 19:29

Re: zimní disky a pneu na tigouše

Příspěvek od pavproch »

intention píše:Zimní pneu.

Jistě se to tu již řešilo, tak se rovnou zeptám, zda máte nějaké návrhy na zimní bačkůrky. Přezuji současné 18ky.

Díky za návrhy.
My v zimě teda jezdíme 17", ale na jiném autě jezdím to samé v 18", taxi dovolím ...

Pirelli Sottozezo gen.3, samozřejmě non RFT

- výborné záběrové/brzdné vlastnosti v čerstvém/hlubokém sněhu i v mokrých sračkách
- životnost ucházející (na tom druhém autě mi jedna sada vydrží celou zimu, tj cca 15-20 tis km - podotýkám, že plně využívám 272 baworských hřebců pod kapotou)
- nejsou nijak hlučné (i když už sem jezdil i tišší zimní gumy)

A dovolím si "varovat" před Michelinama Alpin - sice nehlučely, ale zato v hlubokém/sračkovatém sem s nima nikam nevyjel
"její" Leguán Sport&Style 4motion 6MT 2.0TSI 132kW R-line 18"

Uživatelský avatar
ToBo
Řidič
Řidič
Příspěvky: 67
Registrován: 19.02.2008 20:45
Bydliště: SR

Re: Zimne pneu

Příspěvek od ToBo »

ToBo píše:Ahojte,

Ake pneu kupujete na svoje priblizovadla?

Ja sa asi rozhodnem pre tieto:
https://www.pirelli.com/tyres/en-ww/car ... #/overview" onclick="window.open(this.href);return false;
rozmer : 235/55 R18
indexy: 104 H
dostal som fabricke scorpion verde na leto a zatial su v pohode...

skuste sem dat postredy a rady pre tych, co sa nevedia rozhodnut.... ako napr. ja.....

taaak a prezute... po weekendovom jazdeni zatial spokojnost. scorpion winter sa na ceste sa chovaju slusne a nie su hlucnejsie ako scorpion verde a na vode neplavu. musim este pockat na sneh a lad...
VW Tiguan 2.0TSI, 4MOT, DSG - current
VW Golf Variant 2.0 TDI - gone
HYU i40 1.7 CRDI 100kW - gone

Uživatelský avatar
Phate
Profík
Profík
Příspěvky: 1109
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kyjov-Břeclav
Kontaktovat uživatele:

Re: zimní disky a pneu na tigouše

Příspěvek od Phate »

Máte někdo Continental 850P?
V testech vítězí, ale jak je to s níma v praxi?
Tiguan Highline 2.0 TDi - 110KW - DSG7 - Tungsten
GOlf III, 2.8 VR6.

Uživatelský avatar
maxipes6
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 247
Registrován: 10.05.2009 07:54
Bydliště: Sobotište

Re: zimní disky a pneu na tigouše

Příspěvek od maxipes6 »

Mám ich objednané a mali by tento týždeň prísť, tak ak prídu, dám cez víkend nejaké postrehy. (235/55 R18)
P.S. - Tak guma zatiaľ bez problému. Sedí, jazdí a ani nehučí tak zatiaľ fakt v poho.
Naposledy upravil(a) maxipes6 dne 04.01.2017 10:56, celkem upraveno 1 x.
Aktuálne - VW Tiguan Highline R-Line 2.0 BiTDI 176kW/240k CUAA 4Motion DSG DQ500 11/2016 (MR2017)
Predaný - VW Tiguan Sport&Style 2.0 TDI 103kW/140k CR DPF CBAB 4MOTION Tiptronic 4/2009

Hudy
Pilot
Pilot
Příspěvky: 817
Registrován: 10.07.2008 21:52

Re: zimní disky a pneu na tigouše

Příspěvek od Hudy »

Já je mám a jsou super,vůbec nehučí a perfektně drží,letní mám Bridgestone,až je ojedu tak letní jedině Contíky.

Razy1993
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 07.11.2014 17:42
Bydliště: Kopřivnice

Re: zimní disky a pneu na tigouše

Příspěvek od Razy1993 »

Ahoj, chtěl bych se zeptat ohledně zimáků na tigoše. Rozměry mám 235/55 r18 a uvažuju koupit buď matadorky a nebo mě napadly nokiany. Tak bych chtěl vědět váš názor jaké pneu si vybrát. Díky

Uživatelský avatar
sirdo
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2203
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: zimní disky a pneu na tigouše

Příspěvek od sirdo »

z toho co si dal do vyberu, tak jednoznacne tie Nokiany WR SUV 3, Matador ignoruj...

Razy1993
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 07.11.2014 17:42
Bydliště: Kopřivnice

Re: zimní disky a pneu na tigouše

Příspěvek od Razy1993 »

Tak na výběr sem se ptal, které by jste mi doporučily. Uvažoval jsem matador, nokian, dunlop, michelin. Prostě chci aby mi ta pneumatika vydržela co nejdéle.

Uživatelský avatar
sirdo
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2203
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: zimní disky a pneu na tigouše

Příspěvek od sirdo »

tak ja som objednal, na tuto sezonu, Continental WinterContact TS850P 100H co je TOP pneu na zimu. existuje aj verzia TS860S, ale to je runflat, takze je draha a hlavne s velmi tvrdou bocnicou, takze komfort cestovania na nasich cestach nebude ziaden zazrak...

jarod78
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 419
Registrován: 08.01.2009 18:53

Re: zimní disky a pneu na tigouše

Příspěvek od jarod78 »

Razy1993 píše:Tak na výběr sem se ptal, které by jste mi doporučily. Uvažoval jsem matador, nokian, dunlop, michelin. Prostě chci aby mi ta pneumatika vydržela co nejdéle.
Jednoznacne Michelin s nimi mozes jazdit v zime aj v lete a vydrzia ti minimalne 60000 km ak nie viac.

Hudy
Pilot
Pilot
Příspěvky: 817
Registrován: 10.07.2008 21:52

Re: zimní disky a pneu na tigouše

Příspěvek od Hudy »

Michelin Alpin jsem měl na Passatu a moc dobré v rozmrzlém snížku nebyly,Continental můžu jen doporučit

Uživatelský avatar
lubobubik
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 38
Registrován: 29.09.2016 23:46

Re: zimní disky a pneu na tigouše

Příspěvek od lubobubik »

sirdo píše:z toho co si dal do vyberu, tak jednoznacne tie Nokiany WR SUV 3, Matador ignoruj...
Ja som mal matadory 5 sezon. 4 zimy boli uplne bez problemov 5tu zimu uz boli tvrde a smykalo to.

Uživatelský avatar
lubobubik
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 38
Registrován: 29.09.2016 23:46

Re: zimní disky a pneu na tigouše

Příspěvek od lubobubik »

Hrubku dezenu som mal po 4 zimach 4-5mm cize papierovo ok ale uz boli tvrde a nemali ziadnu trakciu. V zakrutach kde bezne jazdim na snehu 60-70 som musel ist ani nie 30-40 a aj tak som citil ze to uteka. To uz aj 4x4 mi bolo "zbytocne". Skratka zimne gumy ja dlhsie ako 4 roky na aute nenecham nehladiac pritom kolko km maju najazdene a aku maju hrubku dezenu. Na to sa mam az moc rad. A aj ked auto na jar idem predat aj tak som kupil nove gumy.
Razy 1993
To ze chces usetrit par eur na novej sade sa ti moze pekne predrazit ked vyletis z cesty. Ak ta to hodi do protismeru tak si tie usetrene peniaze do hrobu aj tak nezoberies.
Ono je pravda ze sa da prisposobit jazda pneumatikam. Ano. Ale priznajme si ci sa da tak jazdit celu zimu. Lebo urcite sa najde situacia kedy ta prestane bavit vliect sa za kamionom na letnych gumach (turci bezna vec) a potom nastane pri predbiehani presne ta situacia ze ta tvrde gumy nepodrzia a si v prdeli. A dovtedy to bola parada. Do toho okamihu kym si zabudol ze mas stare gumy.

SidloJ
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 27.12.2017 09:02

Re: zimní disky a pneu na tigouše

Příspěvek od SidloJ »

Já letos přezul na pneu Continentaly a za ty 2 měsíce za mě pohoda. Nehučí to, sedí na silnici dobře. (Zatím testováno na těch sr***ách na silnici, na hory se teprve chystám vyrazit :D) Kdybych to měl porovnat s předchozíma Nokianama, tak Continentaly letos vedou.

Odpovědět

Zpět na „Tiguan“