VW Passat 3C DSG 125 KW - zkušenosti !!!!!

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Uživatelský avatar
napster
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6483
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kolem MB a nebo PHA
Kontaktovat uživatele:

Re: VW Passat 3C DSG 125 KW - zkušenosti !!!!!

Příspěvek od napster »

To mohu potvrdit. Par Subaru jsem mel. Legacy 2.0D, Forrester 2.5XT, Impreza STI 2012, Legacy 3.0R motorove super. Kvalita otresna v interieru. Hold japonsky auto. Passat je jinde. Nicmene lego ve stale 4x4 2.0D 110kw v boxeru zralo po Praze a okoli 6-6.3l predpisovou jizdou. A na co si dat pozor u koupe passata? Uplne na vsechno jako u kazdeho auta.
Lepší mrtvej,nez druhej!!!
Skoda Superb II TDI elegance 2010 125kw
čištění interieru,exterieru, pece o kozene interiéry, lesteni,korekce laku. Ochrana laku. Detailing Mlada Boleslav a okolí

Uživatelský avatar
Benetty
Závodník
Závodník
Příspěvky: 634
Registrován: 17.10.2008 18:39
Bydliště: Děčín a široké vwokolí

Re: VW Passat 3C DSG 125 KW - zkušenosti !!!!!

Příspěvek od Benetty »

Já tedy nevím, ale jak jsem psal, když kupovat auto (CC 2011), které nestojí 2 kila, jel bych s někým... Já kupoval 2x tak drahý a sral jsem hrachy, proto se poptal a jel jsem s Sharikem (zprvu mi bylo líto peněz), protože už tak jsem tuhle investici dost přepálil, ale ve výsledku spokojenost...Sharik se v tom hrabal hrabal a zase hrabal a po hodině a půl řekl, auto je ok. Zkontrolovat lak umí každej jouda (taky jsem si půjčil měrku), ale vlízt na převodovku (dsg), na všelijaké jednotky, porovnat mezi sebou atd., už není asi pr**l... A ty doby, kdy jsem jel 300km se "známým" pro B4 a on auto obešel a říká "dobrý" jsou už pryč (i tak to úplně dobrý nebylo)... Nehledě na to, že nedávno jsem někomu domlouval s Sharikem nákup BMW 535, rv 2007, a nakonec se ptám "tak co, jeli jste spolu?" Odpověď byla "né, on se mnou nakonec pojede kámoš, co dělá baworáky"... říkám "OK, tvůj risk".... Auto jezdilo přesně 2 dny a už 10 dní to stojí někde v dílně... takže asi tak...

Taky jsem si auto projel jakýmsi auto tracerem, stránky jsou origo "po polski", ale volba jazyku je tam možná... Dostaneš celkem dobré info o autě...a zaplatíš jenom to co je dostupné, max cena je asi 3kila, ale někdy to bylo i jen 70 kaček.... Platil jsem online kartou, informace máš za pár minut (10max).

Našel jsem tam třeba libovýho passata (no jo v Áčkách) a byl 6x bouraný (dostupný byly data nehody a i ceny oprav a přibližné části), byl to otloukánek kolem dokola, ceny oprav 1000-2000 Eur... a taky Audi A6 2006 v DavoCars, která měla na tacho 264tkm, hnědá kůže, lakována v blankytné modři, full...prostě nádherná, akorát měla poslední, rok starý servis v NDR při počtu 480 tkm, takže měla 480tkm + rok ježdění (550tkm?)... Vzhledem k tomu, že si Sharik vezme míň, než stojí lakování 1/2 dveří (které začnou hnít, pokud jsou už jednou lakované) v neorigo servisu, to fakt stojí za to... Asi tak

Aluz1
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 21.10.2012 14:04

Re: VW Passat 3C DSG 125 KW - zkušenosti !!!!!

Příspěvek od Aluz1 »

sharik4x4 píše:Tak já čas nemám určitě tento víkend. Ale nechápu jak chceš kontrolovat lak bez měřáku tloušťky laku a auto bez diagnostiky.To tam pošli manželku a vyjde to nastejno.Ta to taky skoukne pohledem. :laugh:
Ale třeba na to máš jinou metodu? Když tak se pochlub,rád se poučím,dělám to jen chvilku ty auta,asi 25let a furt se učím. :yahoo:
Mas i nemas pravdu, spatne nalakovany dil pozna i manzelka, dobre nalakovany dil ktery je i dobre spasovany mas opravdu moznost poznat jen merakem. Jenze to ti je stejne uplne k hovnu protoze to auto odstrojit nemuzes a muzes se jen dohadovat a patrat dal zda to bylo jen poskrabane ci v male nebo velke kolizi....ano velkou poznas i jinak.

Uživatelský avatar
sharik4x4
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1348
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: VW Passat 3C DSG 125 KW - zkušenosti !!!!!

Příspěvek od sharik4x4 »

Až prohlídneš tisícovky aut,pak teprve se naučíš s měřákem laku pracovat.Musíš vědět kde měřit,co měřit a kolik máš naměřit.Chce to trochu praxe. :laugh: A tak je to i s diagnostikou. Bez čtečky poznáš max.jestli to bylo stříkaný,ale pokud je auto zaprášený,málo světla či mokrý,poznáš kulový.Kdežto čtečkou poznám okamžitě,že se tam něco dělo a může to být sebelíp nastřikaný a pak už zkoumám co,až na to přijdu.Jednou jsou jel někomu na RSo a když jsem měřil střechu,tak jsem se nestačil divit,šikulové to vykoulený auto natáhli kitem jak zedníci. :fool:
Netvrdím že jsem genius, ale většinou, když začnu vyjmenovávat nedostatky prodávaného auta,tak majitel rudne a kupující vsteky modrá. :laugh: :laugh: A končí to odjezdem z výletu.
A k té ceně za prohlídku,komu se zdá 1500-2000Kč hodně u auta za 400-600tKč,tak je blázen.Za to není ani plná nádrž,natož jakákoliv oprava.Další věc je,že většina prodejců pod tíhou pravdivých důkazů rádo hned nabídnou slevu, o které na začátku nechtěli ani slyšet.Takže logicky mi z toho vychází ůspora a ne prodělek.
Samozřejmě,že všechny nedostatky nelze odhalit,zvlášť pokud se vyskytují pouze nahodile či po najetí více km a majitel o nich ví,tak udělá všechno proto,aby se to při prohlídce neprojevilo.
Jinak děkuji Benettymu za chválu,ale teď budou následovat od ostatních SZ s dotazy....Takže fakt děkuji :laugh: :laugh: :laugh:

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: VW Passat 3C DSG 125 KW - zkušenosti !!!!!

Příspěvek od KJirka »

vezmeš měřič hloubky laku a změříš to na ploše, kde to je evidentně nebouraný, No a pak to porovnáš tam, kde to je divný.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
sharik4x4
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1348
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: VW Passat 3C DSG 125 KW - zkušenosti !!!!!

Příspěvek od sharik4x4 »

A co když je nově politý celý auto Jirko? Netvrdím ,že je to nějaká věda, naučí se to praxí každej. Je to jako z diagnostikou. Má ji každej druhej a jen desetina s tím umí opravdu pracovat a nemá to jen na vyčítání chyb z paměti. :drinks: Takže ja tvrdím, že jakékoliv špičkové zařízení či nářadí je ti k prdu, když s tím neumíš dělat.Příklad si vem z autorizáků. Vybavení za miliony a výsledek -katastrofa. :yahoo:

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: VW Passat 3C DSG 125 KW - zkušenosti !!!!!

Příspěvek od KJirka »

i když bude cáknutý celý auto, tak ty původní plechy budou mít jinou vrstvu. Prostě to nikdy nemůže být už všude stejný (nebo skoro stejný).
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
Benetty
Závodník
Závodník
Příspěvky: 634
Registrován: 17.10.2008 18:39
Bydliště: Děčín a široké vwokolí

Re: VW Passat 3C DSG 125 KW - zkušenosti !!!!!

Příspěvek od Benetty »

sharik4x4 píše:Až prohlídneš tisícovky aut....... Jinak děkuji Benettymu za chválu,ale teď budou následovat od ostatních SZ s dotazy....Takže fakt děkuji :laugh: :laugh: :laugh:
No snad to tady nebude takový propal, řídil bych se "chceš nechceš", ale nebudu učit orla lítat... ;-)

Pro ostatní:
Jinak stránky na server prověření VINka (dotaz kolegů) je: http://cz.vin-info.com/" onclick="window.open(this.href);return false; Tváří se to česky, ale české to myslím není, platby chodí někam do polska a výsledky chodí z nějakých pl mailů, ale jak říkám, zadáš VIN, dostaneš soupisku co tam je a co není a cenu (zatím nic neplatíš), pokud vidíš už na tabulce, že není něco v pořádku nebo chybí údaje po kterých jdete, kupovat nic nemusíte... Přišlo mi to docela dobrý, bylo tam každý auto, který jsem tam nacpal, když jsem hledal... někdy tam jsou i fotky, prostě server co sbírá data všemožně po netu... Mě to službu udělalo.... Je potřeba si udělat profil s emailem... Teď si ještě vzpomínám, že mi to hodilo i komplet výbavu, barvu sedaček a různý pičoviny, co se dají porovnávat s autem, jestli nebyly měněny některé díly výbav.... (příklad Auto mělo xenony a najednou je nemá...proč asi, si může každý domyslet sám)
Zdar chalani a Sharimu soráč za propal...v případě moc práce nabídnu brigádu při vyvažovákách ;-) Turbo ven dovnitř ven dovnitř ven dovnitř, to byla moje první výměna :laugh: :taunt:

Uživatelský avatar
napster
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6483
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kolem MB a nebo PHA
Kontaktovat uživatele:

Re: VW Passat 3C DSG 125 KW - zkušenosti !!!!!

Příspěvek od napster »

K laku. Merak neni podstatny. Uz z vyroby jsou dily i 3x lakovany a dokonce obcas i jinou barvou. Napr neni modra kapota,tak ji udelamy z tyhle zeleny. Robot to dojebe,protoze dojde ke smichani barev z vyvodu do trysky. Jde zo na repas a potom znova na lakovnu a potom huraaa na auto. Jinak souhlasim se sharikem. Dnes ma diagnostiku kazdej,ale umi s ni jen par lidi. Vetsina lidi bude umet vycist gateway,popripade jednotku a tim to končí. A tyhle lidi nabizi diagnostiku a kodovani apod za 500kc s cinou kabelem a softem z ulozto.... :lol:
Lepší mrtvej,nez druhej!!!
Skoda Superb II TDI elegance 2010 125kw
čištění interieru,exterieru, pece o kozene interiéry, lesteni,korekce laku. Ochrana laku. Detailing Mlada Boleslav a okolí

Uživatelský avatar
hkr
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3268
Registrován: 08.08.2013 21:38
Bydliště: Praha

Re: VW Passat 3C DSG 125 KW - zkušenosti !!!!!

Příspěvek od hkr »

To mi kolega povídal historku, jak dělal přijímacího technika v jednom nejmenovaném Fordu, před hodně moc lety. A zákazník si objednal Ford Ka se šíbrem. Mno a ten se dodělával aftermarket. Na dodělání byla jedna šablona s menšími rozměry na plech a druhá šablona s většími rozměry na tapec. A tak technik vzal druhou šablonu a šup podle ní díru do střechy :laugh: Tak ustřihali ve sloupcích střechu a navařili novou. Zákazník nic nepoznal a nic mu nebylo řečeno. Tvl nový auto a půlka svařená... :laugh: :laugh:
Audi A6 C7 Limo 3.0TDI 180kW Quattro
Volkswagen Golf VI 1.6TDI 77kW DSG

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: VW Passat 3C DSG 125 KW - zkušenosti !!!!!

Příspěvek od KJirka »

taky mám jednu se šíbrem. Známej kdysi dávno ještě za komančů měl Škodu 120 a koupil si střešní okno, že si ho sám zabuduje. A seděj v hospodě s chlapama, načeš dostal geniální nápad. Vo co prej, že si do střechy zaseknu krumpáč ? No tak posbíral sázky, šel pro krumpáč, namířil a zarazil ho do střechy. A šíbr měl zadarmo :laugh: :laugh: :laugh:
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
ppfox
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7833
Registrován: 02.04.2012 00:02
Bydliště: east bohemia

Re: VW Passat 3C DSG 125 KW - zkušenosti !!!!!

Příspěvek od ppfox »

Jirko to byl příběh v Bakalářích :D
Passat B6 Variant 2008
Passat B6 r-Line 2010 148 kW/404 Nm
Passat B8 Alltrack 2016 140kW DSG 4M
Passat B8 Alltrack 2017 140kW DSG 4M
Passat B7 Variant 2013 2.0TDi 4M DSG rLine 153 kW/430 Nm

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: VW Passat 3C DSG 125 KW - zkušenosti !!!!!

Příspěvek od KJirka »

nebyl. A jestli byl, tak to bylo o tomhle maníkovi.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
ppfox
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7833
Registrován: 02.04.2012 00:02
Bydliště: east bohemia

Re: VW Passat 3C DSG 125 KW - zkušenosti !!!!!

Příspěvek od ppfox »

může být, ale fakt byl :D
Passat B6 Variant 2008
Passat B6 r-Line 2010 148 kW/404 Nm
Passat B8 Alltrack 2016 140kW DSG 4M
Passat B8 Alltrack 2017 140kW DSG 4M
Passat B7 Variant 2013 2.0TDi 4M DSG rLine 153 kW/430 Nm

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: VW Passat 3C DSG 125 KW - zkušenosti !!!!!

Příspěvek od KJirka »

já ho znám docela dobře a tu historku mi už tehdy vyprávěl. Pak si tim i začal přivydělávat, že ty střešáky montoval. Bez krumpáče teda.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“