Spotřeba

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Odpovědět
Airon
Řidič
Řidič
Příspěvky: 80
Registrován: 08.11.2016 17:23

Re: Spotřeba

Příspěvek od Airon »

Jsem tu nový. Včera jsem koupil 2006/125kW. Kupoval jsem to v autorizáku, takže to snad není úplná plečka. Spotřebák na podvozku je pro mě běžný opotřebení.
Co mě ale zaráží je, že se horko těžko dostanu pod 8l. Po dálnici mi po rovině na tempomatových 140 ukazuje okamžitou lehce přes 8l/100.
Auto má na tachu 180 tis. najeto. Celou dobu to jezdilo do servisu, kde jsem to koupil. Je to manuál. Kdysi jsem měl služební se 103kW. Tam jsem se nedostal přes 6 ani na maxi prasáka.
Taky jsem čekal trochu lepší dynamiku. Diag. dělali v autorizáku a nic to prý nehlásilo. Víme ale jak to tam je.
Startuje teplej studenej, nekouří, jde pravidelně atd.
Doporučíte mi někoho šikovnýho, kdo by se mi na to kouknul?
Předem díky!

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Spotřeba

Příspěvek od KJirka »

srovnej si nejdřív teorii s realitou. Počítadlo může kecat. Není to sice moc pravděpodobný, ale může.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
ppfox
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7833
Registrován: 02.04.2012 00:02
Bydliště: east bohemia

Re: Spotřeba

Příspěvek od ppfox »

8 je fakt příliš, to nemám dlouhodobě ani já se svým ultraterorekologickým motorem teď a to to nešetřím :D i když dokážu jet i za 10, ale ne na nějak dlouhý trase :mrgreen:
Airon píše:...Kdysi jsem měl služební se 103kW. Tam jsem se nedostal přes 6 ani na maxi prasáka...
v tomhle kecáš kámo, ty auta tady má XXXX lidí a každej ví, že na maxiprasáka se pod 7 nemůžeš dostat - jde o to co si kdo představuje pod pojmem "na maxiprasáka" no :D
Passat B6 Variant 2008
Passat B6 r-Line 2010 148 kW/404 Nm
Passat B8 Alltrack 2016 140kW DSG 4M
Passat B8 Alltrack 2017 140kW DSG 4M
Passat B7 Variant 2013 2.0TDi 4M DSG rLine 153 kW/430 Nm

Uživatelský avatar
napster
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6483
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kolem MB a nebo PHA
Kontaktovat uživatele:

Re: Spotřeba

Příspěvek od napster »

Nedostal nad 6l ani na maxiprasaka rikas jo? :mrgreen: zde se klici dostavaj na 6l economyrunem. A ano par jedincum to zde zere i 5l/100km pri 200kmh :rofl: to,ze jezdi auto do autorizaku nemusi byt vyhra. Kolikrst pepa z vedlejsi vesnice umi lip,nez mladasove v autorizaku. Mrknul bych se na nastaveni rozvodu. Taky by nebylo spatne napsat odkud jsi. Je tu par lidi,co se v techto autech umi stourat a hlavne tomu rozumí. Jinak kecajici palubak neni nic neobvykleho. Natankuj full po hrdlo,vynuluj PC a potom dotankuj po hrdlo. Ja jel predevcirem nemecko s podvalem 200km na caru svizneji. V nemecku 120kmh predpisova jizda. Neprelozenej. 700km cesta PC ukazoval 8.7l ale na 60l nafty jsem najel 500km. Cesta Mlada Boleslav-Melnik- a potom po dalnici az do cile v Nemecku.
Lepší mrtvej,nez druhej!!!
Skoda Superb II TDI elegance 2010 125kw
čištění interieru,exterieru, pece o kozene interiéry, lesteni,korekce laku. Ochrana laku. Detailing Mlada Boleslav a okolí

Uživatelský avatar
johnyG
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 390
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Vysočina

Re: Spotřeba

Příspěvek od johnyG »

Taky dobrej,, 2,0TDI 103kW a ani na maxiprasáka sem se prez 6 L nedostal. " :rofl: :rofl:

Hoši tohle mi nedělejte, ja mam spatny srdce a jednou muzu taky smichy chcipnout..... :D :D :D :D

Uživatelský avatar
selatko
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1238
Registrován: 23.08.2013 10:46
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: Spotřeba

Příspěvek od selatko »

maxiprasák :D
VW Passat 3C Variant - 2.0TDi bez DPF - manual - 125kW BMR
-----------------------------------------------------------

Airon
Řidič
Řidič
Příspěvky: 80
Registrován: 08.11.2016 17:23

Re: Spotřeba

Příspěvek od Airon »

Hele dobře, maxiprasák je silný slovo. Jezdil jsem s tim služebně z prahy do votice. Když jsem jel podle předpisů a nespěchal (nemyslim brzda provozu), tak to ukazovalo do 5l. Když jsem předjížděl kde to šlo a pospíchal v rámci možností (papíry mám jen jedny), tak do šesti. Mohlo to bejt r.v. kolem 2010.
To je ale jedno. Zásadní je, že teď to žere až moc. Přijde mi nepravděpodobný, že by palubák ukazoval víc, než je realita. To spíš naopak. Spíš bych potřeboval doporučit šikovnýho diagnostika mezi prahou a boleslaví.
Jinak jsem v servisce našel fakturu, že byly před 50 tis. v rámci svolávačky kontrolovány a vyměněny jednotky PD. To ale asi o vstřikovačích nic nevypovídá co?

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Spotřeba

Příspěvek od KJirka »

jestli bylo něco vyměněno na svolávačku, byly to vstřikovače. Než začneš s něčím bláznit, udělej si tu "litrovou" zkoušku. Z plný do plný. Nech si říct !
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Airon
Řidič
Řidič
Příspěvky: 80
Registrován: 08.11.2016 17:23

Re: Spotřeba

Příspěvek od Airon »

jj, to udělám. Teď to asi chvilku potrvá.... už nejezdim každej den. :)
Díky

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Spotřeba

Příspěvek od KJirka »

ale tak to stačí natankovat do plný a v nějakým normálním režimu (mimo město) ujet pár set km a zase dotankovat do plný. U starých aut se to dělávalo s nádržkou v motorovým prostoru, kam se natočil přesně litr a počítalo se, kolik na to ujedeš. Proto asi ten název "litrová zkouška". Dneska je to blbost, samozřejmě.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Airon
Řidič
Řidič
Příspěvky: 80
Registrován: 08.11.2016 17:23

Re: Spotřeba

Příspěvek od Airon »

Jasný, litrovej jsem dělal naposledy na karbecový hondě. :)

Až dotankuju, tak dam vědět. Doufám, že si manželka jen nepouštěla webasto. To by asi pak ta spotřeba dávala smysl. Já jsem dneska jel jen 12km, ale spotřeba se mi na tom kousku, navíc se studenym motorem, zdála OK (6,5 - dle palubáku).
Jen jsem si všiml, že to při startování dlouho točilo, než to naskočilo. Jak říkám, chce to důkladnou diagnostiku.... já jsem na auta hroznej puntičkář. Pod bavorákem jsem první rok ležel skoro pořád, než byl podle mých představ. :)

Uživatelský avatar
PAULI
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 46
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Spotřeba

Příspěvek od PAULI »

Passat B7 combi 125kw DSG 2011- spotřeba dlohodobá 6l. Dá se s lehkou nohou jet i za 5l. Pokud se doslova snažíš jet za minimum, tak se dostaneš pod 5l, ale to fakt můžeš vozit vzadu na roletce vajíčka... :D

Passat B7 combi 130kw DSG 4motion 2013- průměr 6,5- 7,0l. Pokud jedeš po dálnici nad 140km/hod, tak to leze nahoru cca 1l.
Ted jsem dal zimní pneu 205 místo 235 a taky mi přijde, že to žere o těch 0,5l méně.

Obě auta najeto cca 200tis.

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Spotřeba

Příspěvek od KJirka »

Pauli (tak se jmenoval jeden spolužák), tohle je normální. Dokonce bych řekl, že nemáš příliš těžkou nohu. Zaskar má totéž (2013) a jezdí myslím za víc.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
Fil.CZ
Řidič
Řidič
Příspěvky: 159
Registrován: 09.11.2016 16:05
Bydliště: Praha

Re: Spotřeba

Příspěvek od Fil.CZ »

Mam zautim auto tyden ale prumerna spotreba je cca 7l vzhledem k tomu ze jezdim spis kratsi trasy a po meste tak to beru jako velice dobry vysledek :) Jezdim asi dost s lehkonou nohou, do ted jsem mel sportovnejsi auto ktere jelo na stejne seslapnuti plynu peknou pilu, s Passatem ted jedim predpisove neni to taky zadny zavodak, nez se vyskrabe na 50 tak mu to trochu trva ale tohle neresim kvuli tomu jsem si ho nekupoval, chtel jsem pohodlne auto a tuto funkci CC plni naprosto perfektne.
VW CC R-line 2011, 2.0 TDI 125kW, 4 Motion, DSG

Uživatelský avatar
selatko
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1238
Registrován: 23.08.2013 10:46
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: Spotřeba

Příspěvek od selatko »

Fil.CZ píše: nez se vyskrabe na 50 tak mu to trochu trva
Já nevím, ale na 50 se dá vyškrábat poměrně rychle se 125kw. Ono to chce tomu jenom trochu šlápnout a nebát se jít na 4 tisíce otáček.
VW Passat 3C Variant - 2.0TDi bez DPF - manual - 125kW BMR
-----------------------------------------------------------

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“