Auto vibruje při volnoběhu at teplé či studené

TDi, TDi PD

Moderátoři: standokan, rapid.direct

godlike1234
Řidič
Řidič
Příspěvky: 106
Registrován: 10.11.2016 12:00

Auto vibruje při volnoběhu at teplé či studené

Příspěvek od godlike1234 »

Zdravím Vás, včera jsem kupoval pašika s tím, že tam určitě nějaká investice bude. Vim, že tohle téma už tu bylo řešeno ale jsem tu nový tak me neukamenujte. Auto vibruje při volnoběhu at teplé či studené, jak už jede tak nic. Na volnoběh jsem si všiml, že trochu kouři, ale trochu žádny extrém. Jak jsem někoho vezl tak mi řekl, že to je klasicke tdičko a jelikož je to me první tak opravu nevím, ale nemyslím si, že je to normální. Motor 96kw AVF.

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10095
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Vibrace

Příspěvek od majkl1 »

Dvouhmota nebo vstřiky. Ale jelikož to auto teď někdo prodával, tipuju tu dvouhmotu. :roll:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

godlike1234
Řidič
Řidič
Příspěvky: 106
Registrován: 10.11.2016 12:00

Re: Vibrace

Příspěvek od godlike1234 »

a da se ta dvouhmota nějak jinak poznat jestli je K.O?

Uživatelský avatar
Johnyhu
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 295
Registrován: 02.08.2015 20:03

Re: Vibrace

Příspěvek od Johnyhu »

Když už se urve tak chrastí a cvaká. Mění se ty vibrace při sešlápnutí spojky?
VW Passat B5 1996 1.9TDI 81Kw AFN

godlike1234
Řidič
Řidič
Příspěvky: 106
Registrován: 10.11.2016 12:00

Re: Vibrace

Příspěvek od godlike1234 »

Nemění, tedy alespoň nevím o tom, zkusím to za chvílí. Spojka ani při rozjezdu nevibruje neprokluzuje nic je ok takže vubec netuším, ale byl jsem na evidenčce a jak chlap popojížděl s autem tak to nastartoval a celé se to zatřeslo komplet předek auto, nevím jestli je to ok nebo ne, jak říkam je to můj první diesel.

godlike1234
Řidič
Řidič
Příspěvky: 106
Registrován: 10.11.2016 12:00

Re: Vibrace

Příspěvek od godlike1234 »

vibrace se tedy nemění po sešlápnuti spojky, zitra zkusím nahodit video

Uživatelský avatar
Danny
Pilot
Pilot
Příspěvky: 773
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Moravskoslezský

Re: Vibrace

Příspěvek od Danny »

Čínské silembloky
špatné silembloky
neustavený motor
špatný vstřikovač

Pokud se nemění ani zvuk při sešlapnutí spojky - to by byla dvouhmota

godlike1234
Řidič
Řidič
Příspěvky: 106
Registrován: 10.11.2016 12:00

Re: Vibrace

Příspěvek od godlike1234 »

Zdravim,
konecne jsem natocil video https://www.youtube.com/watch?v=3mtxcA5ELyg" onclick="window.open(this.href);return false;
Je to studeny start po noci. Zjistil jsem, ze se motor skoro vubec netrepe. Dalsi poznatky, jednou jsem mi zdalo za studena nepravidelny chod rozmezi zhruba 20-30 otacek od oka, pokud jsem se nezaposlouchal ani bych si nevsiml za tepla ok. Horsi teple starty tim myslim, ze tocim treba sekundu neni to proste tak jak vzdycky rano, a neni to nejakych 5 sekund o neco dele ale uplne o minimum. Vibrace jsou horsi za studena za tepla se jakz takz uklidni, za tepla mi to prijde jakoze je to uplne ok, ale nejaky plast vevnitr vrze starim. A jeste jak je auto studene tak trosku kouri, ale jak se zahreje tak ok mozna je to tim, ze je zima ale nevim.

godlike1234
Řidič
Řidič
Příspěvky: 106
Registrován: 10.11.2016 12:00

Re: Vibrace

Příspěvek od godlike1234 »

Jeste me napadlo, jestli nemuze byt vcoudu vacka. Kdyz sundam ventilove viko musim automaticky kupovat nove tesneni nebo ne? Chtel bych se na ni mrknout popr. nafotit. Diky za odpovedi omlouvam se za diakritiku pisu z telefonu

Uživatelský avatar
Johnyhu
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 295
Registrován: 02.08.2015 20:03

Re: Auto vibruje při volnoběhu at teplé či studené

Příspěvek od Johnyhu »

No můžeš dát starý ale poteče ti z víka olej jinak na tom videu jsem nic nepoznal ale zvuk motoru se zdá normální. Jestli ale hodně vibruje v interiéru tak silentbloky motoru nemění se vibrace třeba při brzdění? Že by auto jelo na neutrál a při prudším sešlápnutí brzdy by motor zavibroval tak to by znamenalo natrženej doraz motoru stojí cca. 160 korun ale musí se kvůli němu sundat čumák.
VW Passat B5 1996 1.9TDI 81Kw AFN

godlike1234
Řidič
Řidič
Příspěvky: 106
Registrován: 10.11.2016 12:00

Re: Auto vibruje při volnoběhu at teplé či studené

Příspěvek od godlike1234 »

Abych pravdu rekl, tak jsem nezaregistroval pri tom brzdeni nejakou zmenu, ale jak pojedu tak zkusim a dam vedet. To video bylo z duvodu, ze jak jsem byl na evidencce tak ten chlap nastartoval auto a prislo mi, ze se cele zatreslo tak jsem to chtel natocit, ale motor se ani nehnul. Netusim jestli jsem tady uz zminoval, ale vibrace se meni s teplotou motoru jak je auto na provozni teplote tak mi vibrace prijdou nizsi podotykam, ze jen na neutral.

godlike1234
Řidič
Řidič
Příspěvky: 106
Registrován: 10.11.2016 12:00

Re: Auto vibruje při volnoběhu at teplé či studené

Příspěvek od godlike1234 »

Zdravim
Obnovuju tema koupil jsem diag a hodim sem log. Dokaze z toho nekdo neco vycist co muze zpusobovat ty vibrace? Sem lajk takze z toho nevyctu vubec nic. Jinak spotreba na volnobeh 0.5-0.6 prumerna spotreba okolo 5.6 vicemene okrsky
Přílohy
Tady je teplota zhruba 65
Tady je teplota zhruba 65
Teply motor
Teply motor

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10095
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Auto vibruje při volnoběhu at teplé či studené

Příspěvek od majkl1 »

Synchronizaci upravit. Každopádně skupina 13 je děs a bída. Tam bude zakopaný pes-vibrátor :roll:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

godlike1234
Řidič
Řidič
Příspěvky: 106
Registrován: 10.11.2016 12:00

Re: Auto vibruje při volnoběhu at teplé či studené

Příspěvek od godlike1234 »

A co to znamena? Myslis ze pomuze vycistit je vifem jak to tady nekdo delal? Rozvody budu delat v nejblizsi dobe

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10095
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Auto vibruje při volnoběhu at teplé či studené

Příspěvek od majkl1 »

Tohle asi žádný tekutý opravář nesrovná. Příčin může být několik. Omletá vačka, vyčochtané díry pro vstřikovače v hlavě, vadné trysky, špatné seřízení vstřikovačů,... :roll:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“