Nefunguje vyhřívání sedaček

Elektronika vozu + vše uvnitř

Moderátor: Olaf87

Uživatelský avatar
eth
Řidič
Řidič
Příspěvky: 88
Registrován: 18.09.2016 09:30
Bydliště: Plzeň

Nefunguje vyhřívání sedaček

Příspěvek od eth »

Nefunguje mi vyhřívání sedačky řidiče, ale jen částečně - opěradlo hřeje, ale sedák ne. U spolujezdce funguje obojí normálně.

Je to tu už ve vláknech k jiným modelům, ale pro Golf VII ještě ne. U jiných aut je psáno, že jsou dečky v sérii, tedy přeruší se jedna, nehřeje celé sedadlo. Ale mě to hřeje takhle napůl.

Nevíte někdo, jestli je to u Golfu VII zapojeno nějak jinak?
--= Golf VII Variant Highline, 1.4 TSI 103kW =--

Uživatelský avatar
MazyFM
Řidič
Řidič
Příspěvky: 189
Registrován: 19.11.2013 21:03

Re: Nefunguje vyhřívání sedaček

Příspěvek od MazyFM »

Ahoj, musím říct, že u mě se to teď chová stejně. Sedadla mám Egro Active. Sedák řidiče téměř nehřeje. Opěradlo na zádech už pálí a sedák nic. U spolujezdce hřeje sedák rozhodně více. Měl jsi možnost s někým porovnat, případně co ti řekli v servisu?
VW Golf VII Variant 1,6 TDI 7DSG Highline

Uživatelský avatar
eth
Řidič
Řidič
Příspěvky: 88
Registrován: 18.09.2016 09:30
Bydliště: Plzeň

Re: Nefunguje vyhřívání sedaček

Příspěvek od eth »

Mám taky Ergoactive. S nikým porovnat neumím a v servisu jsem s tím zatím nebyl, zatím mě to tolik nepálí :)
Auto jsem koupil ojeté před 2 měsíci a až teď jsem vyhřívání zapnul, tak netuším, jak se to chovalo dřív.
Nemyslím si ale, že je to takhle správně.
Možná se někdo další přidá se zkušenostma s Ergoactive?
--= Golf VII Variant Highline, 1.4 TSI 103kW =--

x-father
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 313
Registrován: 28.10.2015 19:22

Re: Nefunguje vyhřívání sedaček

Příspěvek od x-father »

Mám. Sedák normálně hřeje. Na trojku to až pálí.

juro111
Řidič
Řidič
Příspěvky: 135
Registrován: 24.08.2015 00:28

Re: Nefunguje vyhřívání sedaček

Příspěvek od juro111 »

U mňa tiež hreje bez problémov. Na najvyššom stupni to hreje až moc. V návode je písané, že sa na sedadlo nesmie klaknúť a ani ho nijako bodovo zaťažovať, inak sa môže poškodiť výhrev. Nemohlo sa také niečo stať aj na vašich autách?

x-father
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 313
Registrován: 28.10.2015 19:22

Re: Nefunguje vyhřívání sedaček

Příspěvek od x-father »

Tak a prckové maj zákaz lézt dopředu :D

Sinpa
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 24.10.2010 08:05

Re: Nefunguje vyhřívání sedaček

Příspěvek od Sinpa »

Dnes jsem také zjistil, že u spolujezdce sedák nehřeje (záda jo) :(
Golf 6, co jsem četl, tak buď by to mělo jít vše, nebo nic :?
Golf IV TDi 96kW variant >>> Golf VI TDi 103kW variant

bouky2
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 322
Registrován: 25.01.2014 19:57

Re: Nefunguje vyhřívání sedaček

Příspěvek od bouky2 »

nedalo mi to a vyzkoušel také. spolujezdec hřeje oboje parádně, u řidiče sedák jako by nic :(

bouky2
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 322
Registrován: 25.01.2014 19:57

Re: Nefunguje vyhřívání sedaček

Příspěvek od bouky2 »

jeden postřeh mám... zapnul jsem vyhřívání ve studeném interieru, a sedl si jako by bokem, protože pokud se nemýlím, čidlo pozná, že je sedačka zatížená.
a výsledek je takový, že jako by z prostředka sedáku to hřeje, není to výkon jako u opěradla, ale teplo to vydává

senoros
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 15.10.2013 19:37

Re: Nefunguje vyhřívání sedaček

Příspěvek od senoros »

ahojte, u mna to iste, ergoactive sedadla, soferove sedak nehreje :), mate nejaky novy poznatok? inac podotykam k autu sa spravam setrne, na sedadle nkto neskakal a ani neklakal. inac vsimol som si to az po precitani tohto prispevku, ani neviem posudit ako to fungovalo predtym. chrbat na trojke az pali, sedak nie. mozno to tak ma byt, alebo???? - len zo srandy som zavolal do servisu, tak mi povedali 260 euro za pracu - demontaz sedadla, calunenie dolu, nove topne teleso, montaz.... :)

Uživatelský avatar
eth
Řidič
Řidič
Příspěvky: 88
Registrován: 18.09.2016 09:30
Bydliště: Plzeň

Re: Nefunguje vyhřívání sedaček

Příspěvek od eth »

Nakonec jsem se rozhodl to neřešit. Sedadlo mi hřeje na jen na bedra a to mi vlastně vyhovuje :) Diagnostika taky žádnou chybu nehlásí, tak co. Sice by mě to z principu zajímalo, ale nestojí mi to za to rozebírat jen kvůli tomu.
--= Golf VII Variant Highline, 1.4 TSI 103kW =--

Georgis
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 23.11.2017 16:18

Re: Nefunguje vyhřívání sedaček

Příspěvek od Georgis »

Taky ErgoActive nehřál sedák řidiče: v Autokelly objednána orig dečka:5G0963555AL (cena VW 3490,- v AK 3300,-) potom demontáž sedadla - odpojit 3 konektory, objednání výměny dečky (svoz a dovoz v ceně (2450,-): http://www.autosedadla.cz" onclick="window.open(this.href);return false;. Za týden bylo sedadlo zpět, montáž max 10 min. Funguje.
Celkové náklady: 5750,- s DPH.

bouky2
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 322
Registrován: 25.01.2014 19:57

Re: Nefunguje vyhřívání sedaček

Příspěvek od bouky2 »

Máte někdo zkušenost s opravou doma? Resp. je potřeba čalouník, nebo se nějak lze dostat k výměně dečky sedáku? Není na to nějaký VW návod?

bouky2
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 322
Registrován: 25.01.2014 19:57

Re: Nefunguje vyhřívání sedaček

Příspěvek od bouky2 »

Georgis píše:Taky ErgoActive nehřál sedák řidiče: v Autokelly objednána orig dečka:5G0963555AL (cena VW 3490,- v AK 3300,-) potom demontáž sedadla - odpojit 3 konektory, objednání výměny dečky (svoz a dovoz v ceně (2450,-): http://www.autosedadla.cz" onclick="window.open(this.href);return false;. Za týden bylo sedadlo zpět, montáž max 10 min. Funguje.
Celkové náklady: 5750,- s DPH.
Ahoj, jak jsi prosím přišel na kod 5G0963555AL? Já když se dívám dospod, tak na svazku mám 5G0963555AB... jediné co jsem našel, že by to mělo být do 23.6.2014 a a od 23.6.2014

bouky2
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 322
Registrován: 25.01.2014 19:57

Re: Nefunguje vyhřívání sedaček

Příspěvek od bouky2 »

Tak jsem se do toho pustil sám... jsem v půlce, kdy:

Demontáž sedačky z vozu několik minut
Rozčalounění/rozebrání 30min (raději pomalu a opatrně)
Děčka na první pohled nevykazuje propálení, ani viditelné přerušení
Proud na koncích drátu je, takže problém bude někde v obvodu
Když se blíže dívám na drát, tak na jedné bočnici není pravidelný esíčkovitý had jako na zbytku, ale vypadá to na zmetek z výroby (je jako by rovný/překroucený místo těch esíček)
Opatrně jsem odlepil dečku od molitanu, místy drží pevně, aby se netrhal molitan
Objednán kod 5G0963555AL, který nahrazuj původní 5G0963555AB - 3500,-
Jelikož nemám kleště ani spony, domluvil jsem známého čalouníka, že mi cca 15 spon nacvakne.

to by continued...

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektronika“