TOURAN - VIBRACE PŘI AKCELERACI UŽ NEVÍME CO S TÍM DÁL ---

Moderátoři: Chozin, alesino

Uživatelský avatar
winsblack
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 324
Registrován: 30.08.2009 21:10
Bydliště: Kozmice (opavsko)
Kontaktovat uživatele:

TOURAN - VIBRACE PŘI AKCELERACI UŽ NEVÍME CO S TÍM DÁL ---

Příspěvek od winsblack »

Ahoj kolegové vlastním Tourana 2005 2,0 103 kw BKD najeto 250000 a mám problém s vibracem auta při prudší akceleraci. Dle diagnostiky je slabší vstřik na druhém válci. To jsem zatím vynechal jelikož je to nejvíc zřetelné když jedu 80 na 4 točí to 2200 otáček dám 5-tku a šlapnu víc na plyn auto se rozestřeše jak kdyby jelo po dlažebních kostkách. Dnes ráno při nastartovani se celé třepalo. Tak mě napadají jen 3 možnosti ten vstřik to by ale nedělalo takovou paseku protože to auto se třese jak by jej chnapl nějaký obr za střechu a třepal se. Tak se udělaly rozvody a sundala se převodovka setrvačník a vlastně celá sada od firmy LUK šla po 30000 km do kytek a roce a půl tak jsem přivezl z práce druhou sadu od luku a jednu od sachsu. Při zkoušení před montáží setrvačník vykazoval poloviční vůli od sachsu než od luku tak jsme to tam hodili a problém je furt stejný. když byla skřín převodovky dole byla zjisteně jen vůle v hlavní hřídeli že chodila souběžně z vlastní osou což prý nevadí nesmí jít kolmo ke své ose. A ted mi prosím poradte někdo co s tím nejsem mechanik proinvestováno 25000 kč a bez výsledku. Jsou ještě alternativy tedy ten vstřik repas stojí 6000 kč kus a nebo vnitřní kloub na poloose ten stojí kus 3500. Jedná se mi oto abych do auta nenacpal věci za 50000 pak jej horkotěžko prodal za 100000, a musel si kupovat nějakého rapida 1,2 TSI ke kterému vše zatím směřuje. Nebo neznáte na ostravsku opavsku fakt ale podotýkám fakt hodně kvaliního automechanika. Do Hellera se mi nechce protože to bude super balík peněz. Za odpověd směřující zase ke spokojenosti ze svého mazlíka předem děkuji ...

ferda5
Řidič
Řidič
Příspěvky: 189
Registrován: 16.07.2013 08:28

Re: TOURAN - VIBRACE PŘI AKCELERACI UŽ NEVÍME CO S TÍM DÁL ---

Příspěvek od ferda5 »

Takže spojka v řiti,o je slušný, já už snad od luku nedám nic,minulý týden jsem dával pouze setrvak a spojkové ložisko od luku do transita a po 50km píská ložisko.... Kolik ti ukazují hodnoty na vstřikach za studena i zepla? Teď budu dělat vstřik na bkd který je postaven smrti a už to vynechává a ttrese se to jako prase,ale za jízdy to nic nedělá

Uživatelský avatar
winsblack
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 324
Registrován: 30.08.2009 21:10
Bydliště: Kozmice (opavsko)
Kontaktovat uživatele:

Re: TOURAN - VIBRACE PŘI AKCELERACI UŽ NEVÍME CO S TÍM DÁL ---

Příspěvek od winsblack »

domluvím se na diagnostice ted přes týden v praci . pak napíšu jak dál. Jako jestli mi toho lukaz předchozí akce neuznají tak jsem uletěl dalších 11000 za spojku

Uživatelský avatar
winsblack
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 324
Registrován: 30.08.2009 21:10
Bydliště: Kozmice (opavsko)
Kontaktovat uživatele:

Re: TOURAN - VIBRACE PŘI AKCELERACI UŽ NEVÍME CO S TÍM DÁL ---

Příspěvek od winsblack »

Ferdo odkud seš?

ferda5
Řidič
Řidič
Příspěvky: 189
Registrován: 16.07.2013 08:28

Re: TOURAN - VIBRACE PŘI AKCELERACI UŽ NEVÍME CO S TÍM DÁL ---

Příspěvek od ferda5 »

Mě zatím vše uznali,ale spíš jde o tu práci,kterou nezaplatí...jsem z Příbrami

Uživatelský avatar
winsblack
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 324
Registrován: 30.08.2009 21:10
Bydliště: Kozmice (opavsko)
Kontaktovat uživatele:

Re: TOURAN - VIBRACE PŘI AKCELERACI UŽ NEVÍME CO S TÍM DÁL ---

Příspěvek od winsblack »

Ahoj tak problém přetrvává dnes 2 ruzne diagnostika jedna za vlažného motoru druhá za zahřáteho. zítra se přehazuje vstřik z 2 na 3 válec. pokud se chyba projeví na tretim válci asi máme viníka jinak výměna kabeláže pokud problém přetrvá. Je něco na co si dát při výměně pozor?

Uživatelský avatar
winsblack
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 324
Registrován: 30.08.2009 21:10
Bydliště: Kozmice (opavsko)
Kontaktovat uživatele:

Re: TOURAN - VIBRACE PŘI AKCELERACI UŽ NEVÍME CO S TÍM DÁL ---

Příspěvek od winsblack »

Zahřátý motor
Přílohy
TURAN TEPLY.jpg

Uživatelský avatar
winsblack
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 324
Registrován: 30.08.2009 21:10
Bydliště: Kozmice (opavsko)
Kontaktovat uživatele:

Re: TOURAN - VIBRACE PŘI AKCELERACI UŽ NEVÍME CO S TÍM DÁL ---

Příspěvek od winsblack »

Studený
Přílohy
turan studený.jpg

ferda5
Řidič
Řidič
Příspěvky: 189
Registrován: 16.07.2013 08:28

Re: TOURAN - VIBRACE PŘI AKCELERACI UŽ NEVÍME CO S TÍM DÁL ---

Příspěvek od ferda5 »

Zajímavý že při teplém je to horší....hlavně dobře naladit,a pokud se takke různě prosazují tak se kouknout aby nebyli vytahany ty šestky šrouby, které se tím utahuje vstrik

Uživatelský avatar
winsblack
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 324
Registrován: 30.08.2009 21:10
Bydliště: Kozmice (opavsko)
Kontaktovat uživatele:

Re: TOURAN - VIBRACE PŘI AKCELERACI UŽ NEVÍME CO S TÍM DÁL ---

Příspěvek od winsblack »

Ahoj naladit myslíš software nebo nějak mechanicky. Vis ptám se jak blbec protože už jsem rezignoval na ruze SERVIS co se tváří jak origo q nic neumí tak raději se známými a sami si na to přijdeme

ferda5
Řidič
Řidič
Příspěvky: 189
Registrován: 16.07.2013 08:28

Re: TOURAN - VIBRACE PŘI AKCELERACI UŽ NEVÍME CO S TÍM DÁL ---

Příspěvek od ferda5 »

Mechanicky,na vahadlech se musí seridit vůle...

Uživatelský avatar
winsblack
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 324
Registrován: 30.08.2009 21:10
Bydliště: Kozmice (opavsko)
Kontaktovat uživatele:

Re: TOURAN - VIBRACE PŘI AKCELERACI UŽ NEVÍME CO S TÍM DÁL ---

Příspěvek od winsblack »

Ahoj všem a hlavně Ferdovi ten je jediný schopný reakce :o) Příběh pokračuje vadný vstřikovač na druhém válci sepřetesnil s ním i ostatní a putovl na první válec a s ním se přesunula i chyba. pořídil jsem nový vstřikovač zítra se bude měnit nové šrouby na vstřiky a snad zítra vypálím

ferda5
Řidič
Řidič
Příspěvky: 189
Registrován: 16.07.2013 08:28

Re: TOURAN - VIBRACE PŘI AKCELERACI UŽ NEVÍME CO S TÍM DÁL ---

Příspěvek od ferda5 »

Tak hlavně aby to bylo tím,pravděpodobně bude...děj vedet

padak
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 24.10.2011 18:50

Re: TOURAN - VIBRACE PŘI AKCELERACI UŽ NEVÍME CO S TÍM DÁL ---

Příspěvek od padak »

Ahoj jak jsi si to vyřešil? á to řešil 14 dní. Nejdřív koplet spojka.A pak světe div se jen naftový fltr a je po problému...

fanax
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: 26.03.2015 15:45

Re: TOURAN - VIBRACE PŘI AKCELERACI UŽ NEVÍME CO S TÍM DÁL ---

Příspěvek od fanax »

Ahoj,
také se podělím, auto mi vibruje při 90Km rychlosti a jak se přehoupne přes 100 -110 km tak to přestane, dále modrý kouř s výfuku a když je zahřátý motor tak to jako by vynechává.
Vyměnil jsem jako první celou spojku LUK-sada, každý tvrdil je to určitě spojka :-) dále polosu pravou, žhavičky, pravé ložisko, obě stabil. tyčky ,pravou tyč řízení, nové rozvody. Dnes jsem to dal přímo do servisu "ŠKODA - VW" vyměnili mi kabely ke vstřikům závada stále přetrvává, takže teď mě čeká odeslání vstřiku na diag a dál uvidíme:-( Řekli mi ještě že to může dělat druhá polosa nebo převodovka defakto všechno :-/
Budu Vás dál informovat o mé pouti...
VW Touran r.v.2005 2.0TDI 16V BKD 254 tis. najeto
VW SHARAN 2.0 TDI 103 KW r.v. 2007

Odpovědět

Zpět na „Motor“