Povoleny EGR a černý dým

TDi, TDi PD

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Uživatelský avatar
Dabler Mike
Řidič
Řidič
Příspěvky: 59
Registrován: 26.09.2015 19:06

Povoleny EGR a černý dým

Příspěvek od Dabler Mike »

Zdravim vsechny , znamymu se z niceho nic povolil egr kterej byl dotazeny tak na 50% jednim sroubem k sacim ventilum a hulilo mu to cerne jako lokomotiva pritom kdyz ho mel v poradku tak ani nezacadil , zajima me jestli se tim muze neco pokazit kdyz byl takhle povoleny a hulilo to jak prokopnuty kamna , si stezoval ze za nim posledni dobou neni vubec videt za jizdy tak kouknul a 2 srouby ze 3 chybeli , predchozi majitel mel auto asi hodne u zadku skusne receno kdyz egr drzel jen 1 sroub a spojovaci trubku taky 1 ze dvou :D
/ VW Passat B5,5 3BG AVF Variant 2001 , sedan 2004 1.9 TDI 96kW PD 6-kvalt EGR off /

Uživatelský avatar
Johnyhu
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 295
Registrován: 02.08.2015 20:03

Re: Povoleny EGR

Příspěvek od Johnyhu »

Protože to sálo bordel z venku prostě díra v sání. Jenom se omlátili písty trošku i hlava od bordelu co nasál a turbo dostalo zabrat. Ale já jsem s dírou v sání najel cca 10 tis. km a sice trošku omlácenej ale jinak Ok. :D
VW Passat B5 1996 1.9TDI 81Kw AFN

Uživatelský avatar
Dabler Mike
Řidič
Řidič
Příspěvky: 59
Registrován: 26.09.2015 19:06

Re: Povoleny EGR

Příspěvek od Dabler Mike »

Ono to mělo právě i takovej bublavější zvuk ( jako zetor :D ) když mi to ukazoval , udělal 3 kolečka a vypadalo to jako po ránu mlha akorád černá :D dotáhli jsme to a vše ok. :)
/ VW Passat B5,5 3BG AVF Variant 2001 , sedan 2004 1.9 TDI 96kW PD 6-kvalt EGR off /

Uživatelský avatar
sweet
Řidič
Řidič
Příspěvky: 156
Registrován: 26.01.2009 12:00
Bydliště: Slovensko

Re: Povoleny EGR

Příspěvek od sweet »

Nazadrek,nechcem zakladať novú tému,tak sa pýtam aký máte názor na zaslepenie EGR ventilu??doporucil mi mechanik ho vymeniť ale kolega že zaslep ho a maš pokoj,.čo vy nato?? diky..

Uživatelský avatar
Rouballik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1050
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Jilemnice

Re: Povoleny EGR a černý dým

Příspěvek od Rouballik »

Dělá se to celkem běžně. EGR ti vpodstatě "má" zlepšovat emise. Tím že ho zaslepíš víceméně můžeš jen získat ale životní prostředí podle metodiky EU pláče.

Airon
Řidič
Řidič
Příspěvky: 80
Registrován: 08.11.2016 17:23

Re: Povoleny EGR a černý dým

Příspěvek od Airon »

Má zaslepení EGR vliv na DPF filtr?

Uživatelský avatar
Dabler Mike
Řidič
Řidič
Příspěvky: 59
Registrován: 26.09.2015 19:06

Re: Povoleny EGR a černý dým

Příspěvek od Dabler Mike »

Zaslepeni egr ventilu je urcite lepsi , novy egr je naprosto k nicemu a jeste stoji penize pekny , ja jsem egr zaslepil a mam svaty klid , lepsi to jede a na nejake eko se vyprdni , pro motor je to zaslepeni urcite lepsi :)
/ VW Passat B5,5 3BG AVF Variant 2001 , sedan 2004 1.9 TDI 96kW PD 6-kvalt EGR off /

Uživatelský avatar
Johnyhu
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 295
Registrován: 02.08.2015 20:03

Re: Povoleny EGR a černý dým

Příspěvek od Johnyhu »

Přesně tak u mě už taky egr není a už nikdy nebude ale bacha jestli máš ovládanej egr elektricky tak přeprogramovat řj. na diagnostice to jde pak poznat.
VW Passat B5 1996 1.9TDI 81Kw AFN

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“