antiradar (radardetektor)

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Odpovědět
Uživatelský avatar
teekey
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3840
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: antiradar (radardetektor)

Příspěvek od teekey »

petryk1 píše:Aha, niekde som cital, ze v niektorych krajinach je zakazane info ohladom radaru.
TADY je nejaky seznam, v EU asi vede Francii a Italie, kde je snad i antiradar v krabicce trestany pokutou za nekolik tisic € :wink:
VW Passat B6@103kw (BMP) | Range Rover V8 | eGolf

Uživatelský avatar
jprudek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 25
Registrován: 12.12.2015 14:49

Re: antiradar (radardetektor)

Příspěvek od jprudek »

teekey píše:
jprudek píše:Pasivní antiradar (detektor) je legální, aktivní antiradar (rušička) ne
nazveme to spise tak, ze pouzivani pasivnich antiradaru neni protizakone. Vyznam slova "legalni" neni stejny. Je tady nejaky zakon 411 v §3, odst. 4:
"Nikdo nesmí používat technické prostředky a zařízení, které znemožňují nebo ovlivňují funkci technických prostředků používaných policií nebo Vojenskou policií při dohledu na bezpečnost provozu na pozemních komunikacích (dále jen "antiradar")."
osobne pasivni antiradar v aute nemam a nikdy jsem o nem neuvazoval, ale kolegove kteri jej maji (klasika za celnim sklem), kdyz prijde na kontrolu, tak jej odepinaji a hazi do schranky pred spolujezdcem. Mozna KJirka nebo nekdo jiny pripoji svou osobni zkusenost. Opravdu nevim jak pracuje PCR nebo jak se chovaji, kdyz by pri kontrole zjistili/vsimli si, ze mate antiradar za celnim sklem (potenc. buzerace?).
No a tento § to právěže umožňuje (respektive nezakazuje používání pasivních antiradarů).. protože on neruší, pouze příjmá rádiový signál.. omezení možnosti příjmat rádiový signál by bylo v rozporu s čl. 17 LZPS (bla bla bla velice zjednodušeně, ale ve své podstatě).. podobně se k tomu vyjádřil již několikrát i NSS.. pokud policie ,,buzeruje,, musíte si uvědomit, že oni jsou správním orgánem né v postavení fyzické osoby, tudíž mohou činit pouze to co jim zákon umožňuje (v rozsahu a obsahu) -> tudíž pokud činí něco co jim zákon neumožňuje (což oni velice rádi), nebo jsou v jeho rozporu, není nic jednodušího než si opsat čísla příslušníků a podat stížnost, popřípadě žalobu, popřípadě ústavní žalobu (podle míry porušení, či podle vážnosti zásahu do vašich lidských práv..)
http://www.vinoprudek.cz

Passat Variant 06, BMP 103 kw/140 PS, manuál

Uživatelský avatar
denis.82
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1701
Registrován: 29.01.2012 12:16
Bydliště: Zlín

Re: antiradar (radardetektor)

Příspěvek od denis.82 »

jprudek píše:Právěže vím určitě více než většina tu jak fungují... sám studuji práva už 4 rokem a měl jsem možnost pro ně pracovat a má přítelkyně již vystudovaná, pro mě pracuje nadále.. nevidím v tom žádný podvod, přítelkyně neprohrála ještě ani jeden případ ze stovek co má, a její kolegové taky.. vím přímo jak to funguje a podvod to není, nevím jakou máš špatnou zkušenost.. on hodně lidí nadává, že je neobhájí před správním úřadem a vypoví smlouvu a začnou nadávat, ale dostat se s tím případem k soudu, je jen součást hry (u některých složitějších případů).. nehodlám tu dělat reklamu.. ale pokud nemáš reálnou špatnou zkušenost, nedělej špatnou reklamu naopak ty ;)
Jejich fungovani je jen na principu oddalovani (protoze ve spravnim na to mají rok,ze) ci rozporovani nejakych drobnych pochybeni policajtu a minimezer v zakone, o nic jiného nejde.
Ale ve vysledku stejne za nic neruci!!! a rozhodne nedoporucuji se na tyhle ''firmy'' spolehat.
Je to (nejen)moje zkušenost, me to stalo jen par tisíc navíc. :roll:
PS.: A abych predesel tve dalsi reakci....nic jsem pri prestupku nepodepsal. :wink:
RS6 Performance 445kw

Uživatelský avatar
jprudek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 25
Registrován: 12.12.2015 14:49

Re: antiradar (radardetektor)

Příspěvek od jprudek »

denis.82 píše:
jprudek píše:Právěže vím určitě více než většina tu jak fungují... sám studuji práva už 4 rokem a měl jsem možnost pro ně pracovat a má přítelkyně již vystudovaná, pro mě pracuje nadále.. nevidím v tom žádný podvod, přítelkyně neprohrála ještě ani jeden případ ze stovek co má, a její kolegové taky.. vím přímo jak to funguje a podvod to není, nevím jakou máš špatnou zkušenost.. on hodně lidí nadává, že je neobhájí před správním úřadem a vypoví smlouvu a začnou nadávat, ale dostat se s tím případem k soudu, je jen součást hry (u některých složitějších případů).. nehodlám tu dělat reklamu.. ale pokud nemáš reálnou špatnou zkušenost, nedělej špatnou reklamu naopak ty ;)
Jejich fungovani je jen na principu oddalovani ci rozporovani nejakych drobnych pochybeni policajtu a minimezer v zakone, o nic jiného nejde.
Ale ve vysledku stejne za nic neruci!!! a rozhodne nedoporucuji se na tyhle ''firmy'' spolehat.
Je to (nejen)moje zkušenost, me to stalo jen par tisíc navíc. :roll:
PS.: A abych predesel tve dalsi reakci....nic jsem pri prestupku nepodepsal. :wink:
Pochybení, slovíčkaření, mezery/minimezery v zákoně a pohybování se v mezích zákona, na tom stojí každá obhajoba i ta trestní ;).. možná si jen narazil na neschopnou společnost.. Ono člověk znalý práva (aspoň trochu), naučený na co se ptát, co dokazovat atd. se z toho vyvlíkne sám.. někdy je však lepší nechat to dojít k soudu, kde to právěže bude ve většině případů ve tvůj prospěch a od tohoto už jsou lepší tyto společnosti (z důvodů složitějšího podání a jednání u soudu nežli před SÚ pro ,,laika,, a z časového hlediska).. a pak je to taky lepší pro člověka, který se pohybuje napříč republikou, aby nemusel kvůli pokutě někam 500 km
http://www.vinoprudek.cz

Passat Variant 06, BMP 103 kw/140 PS, manuál

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: antiradar (radardetektor)

Příspěvek od KJirka »

to Genevo není za sklem prakticky ani vidět, je vedle zrcátka a vypadá jak on board camera. A funguje to i když to položíš třeba na loketku. Radarovej signál se šíří všemi směry.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
teekey
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3840
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: antiradar (radardetektor)

Příspěvek od teekey »

2KJirka
a uz te staveli a nechal jsi to za sklem a nebo si to demontoval rychle?
VW Passat B6@103kw (BMP) | Range Rover V8 | eGolf

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: antiradar (radardetektor)

Příspěvek od KJirka »

twl, copak u nás, to neřeším vůbec. Ale protože bydlím kousek od severních hranic, už se mi taky podařilo, že jsem s tím jel do Německa. Ale i to by nevadilo, kdybych to sundal, ale já vůl na to zapomněl. A jak jsou teď kontroly kvůli migrantům, tak německej celník na to čuměl. Ale neřek nic.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: antiradar (radardetektor)

Příspěvek od KJirka »

Tak kde je ten NAPSTER ???

Takže hele, jak ten tvůj Beltronic, nebo Valentine one, tak moje Genevo one, jsou všechno především celkem účinný detektory radarovýho signálu v pásmu KA, kde poliši měří. Lasery detekují taky, ale problém těch laserových "pušek" spočívá v tom, že ten paprsek je velice úzkej. Policajt se zaměřuje někam na spodní část vozu, nejlépe RZ a to tvoje zařízení ten paprsek ani neštrejchne. Proto je ti to v takovým případě úplně k hovnu. Pokud se ti stalo, že někde laserem měřili a ten paprsek tvůj antiradar zasáhnul, byla to spíš veliká náhoda. Já třeba jezdím na Prahu kolem pr**le jménem Vysočany, kde je protivzdušná obrana státu a ty lokátory mi to hlásí jako laser. Ale to je tak asi celý, co od funkce "laser" můžu očekávat. Když mě v sobotu laserem naměřili, ani to nepíplo.
Na to jsou pak jiný zařízení, jak nepochybně víš, který ale ten jejich signál vysloveně ruší, což už je maření úředního výkonu jak fík. A takovej set s čidlama v nárazníku stojí několikanásobně víc, než ty naše šidítka.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
Prochy01
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4178
Registrován: 12.05.2012 18:28
Bydliště: Praha

Re: antiradar (radardetektor)

Příspěvek od Prochy01 »

A za maření taky dostaneš body, nebo jen pokutičku?
VW Passat 3C Variant HL Executive, 2.0 TDi CBBB

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: antiradar (radardetektor)

Příspěvek od KJirka »

ne za maření tě na místě zastřelej
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
napster
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6483
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kolem MB a nebo PHA
Kontaktovat uživatele:

Re: antiradar (radardetektor)

Příspěvek od napster »

Tady jseeeeeem. Kolem aktivnich rusicek bylo par temat a dokonce i par aut na technickem zkoumani a vysledek dopadnul kladne pro ridice. Nicméně investice to je vyssi,jak u nasich pasivnich. Jezdim s nim uz asi 7let a zatim bez ztraty kyticky a to kuj rocni najezd je 50-70tkm. Je to stejny jak jet pod majakama. Pokud te chytnou,das jim 2500kc sundas majak a jedes dal. U pevnych aktivnich antiradaru je v tom problem.
Lepší mrtvej,nez druhej!!!
Skoda Superb II TDI elegance 2010 125kw
čištění interieru,exterieru, pece o kozene interiéry, lesteni,korekce laku. Ochrana laku. Detailing Mlada Boleslav a okolí

Uživatelský avatar
Nwkt
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2723
Registrován: 18.10.2011 21:33
Bydliště: ČR
Kontaktovat uživatele:

Re: antiradar (radardetektor)

Příspěvek od Nwkt »

Někdo dělá pevnou sadu antiradaru s čidlama co se dají dát kolem rz ne?

Uživatelský avatar
denis.82
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1701
Registrován: 29.01.2012 12:16
Bydliště: Zlín

Re: antiradar (radardetektor)

Příspěvek od denis.82 »

napster píše:.....jet pod majakama. Pokud te chytnou,das jim 2500kc sundas majak a jedes dal....
Myslim ze max. je jen 1500kc, 2500kc to byvalo az ve spravnim rizeni. :laugh:
RS6 Performance 445kw

Uživatelský avatar
denis.82
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1701
Registrován: 29.01.2012 12:16
Bydliště: Zlín

Re: antiradar (radardetektor)

Příspěvek od denis.82 »

Nwkt píše:Někdo dělá pevnou sadu antiradaru s čidlama co se dají dát kolem rz ne?
Jo, ja to mel schovane za naraznikem.
RS6 Performance 445kw

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: antiradar (radardetektor)

Příspěvek od KJirka »

Nwkt píše:Někdo dělá pevnou sadu antiradaru s čidlama co se dají dát kolem rz ne?
No to jsou ty laserový rušičky. Podle velikosti auta máš 2 - 6 čidel a můžeš je mít i vzadu. A tváří se to a paralelně i funguje, jako parkovací čidla. No ale stojí to raketu a je to u nás o hubu a venku téměř o život. Ve Švýcarsku ti to sešrotujou i s autem :D
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“