1,4 TSI svítící kontrolka grilu

Moderátoři: Chozin, alesino

petaheaven
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 22
Registrován: 20.11.2016 16:01

1,4 TSI svítící kontrolka grilu

Příspěvek od petaheaven »

Ahoj,náhle mi začla svítit kontrolka (takzvané grilované kuře) Co znamená u tohoto motoru (r.2007,1,4 TSI, 110kW) Co mám očekávat...

Uživatelský avatar
Ipanema
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1727
Registrován: 22.05.2008 17:50
Bydliště: Brno

Re: 1,4 TSI svítící kontrolka grilu

Příspěvek od Ipanema »

To může být víc věcí. Kdy jsi byl s kuřetem na STK? Tam to prošlo, když se ještě negrilovalo? Není od vrtulníku víc kouře, či od ponorky jiný smrad?
Nějaký ventil by mohl být zlý. Klidně i katalyzátor nebo lambda sonda.
Máš možnost si to kuře nechat někde u grilu smazat, pokud se kuře samo neztratí? Popř. zde pak napsat kód co kuře ukáže při napíchnutí na PC?
Golf VI 1.4 TSI 90 kW, pseudo-GTI kompletně uvnitř i vně, úprava na 236 Nm/155 HP, léto 18" Serron, zima 18" Monza

Uživatelský avatar
CentriFUGA
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2574
Registrován: 23.03.2013 23:28
Bydliště: Česká Lípa
Kontaktovat uživatele:

Re: 1,4 TSI svítící kontrolka grilu

Příspěvek od CentriFUGA »

To může být asi sto věcí, bez diagnostiky se nic nedozvíš ... může to být nějaká sporadická chyba, která vznikne jen třeba náhlým úbytkem napětí a pokud jí na diagnostice nesmažeš, tak tam bude furt ...

petaheaven
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 22
Registrován: 20.11.2016 16:01

Re: 1,4 TSI svítící kontrolka grilu

Příspěvek od petaheaven »

No auto mám asi měsíc a půl,dovoz z Německa.Při dovozu udělán komplet servis,prošlo STK.Doteď mě zatím začly zlobit dveře vpředu u spolujezdce které se po odemknutí centrálem dají otevřít z venku asi tak jednou z dvaceti pokusů(jak se auto vyspí) jinak ho musím otevřít zevnitř což jde...No a teď v úterý při tom chladnějším počasí nastartuju a šup je tam Kuře :(

Uživatelský avatar
CentriFUGA
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2574
Registrován: 23.03.2013 23:28
Bydliště: Česká Lípa
Kontaktovat uživatele:

Re: 1,4 TSI svítící kontrolka grilu

Příspěvek od CentriFUGA »

S tím centrálem to asi nic společeného mít nebude, chce to zkrátka tu diagnostiku. Bohužel u ojetiny se s tím musí počítat, málokdo prodává auto bez jediné chybičky, naprosto perfektně funkční ... bohužel ...

Uživatelský avatar
Ipanema
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1727
Registrován: 22.05.2008 17:50
Bydliště: Brno

Re: 1,4 TSI svítící kontrolka grilu

Příspěvek od Ipanema »

Zjisti kód kuřete a zadej to sem nebo do internetu. Jistě se pak bude vědět víc o grilu nebo to pak bude jasný co to je. To třeba nebudeš sám co něco takového řešil a se stejným kódem kuřete se pak dopátráš co kvůli tomu grilu opravit.
Golf VI 1.4 TSI 90 kW, pseudo-GTI kompletně uvnitř i vně, úprava na 236 Nm/155 HP, léto 18" Serron, zima 18" Monza

petaheaven
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 22
Registrován: 20.11.2016 16:01

Re: 1,4 TSI svítící kontrolka grilu

Příspěvek od petaheaven »

Tak auto vezu do servisu v pondělí. Ke svítící kontrolce jsem zjistil že mi ještě někde zpod motoru kape trošku olej,není vidět kde,jen kapka je na plastovém krytu motoru,už sem měl pod autem menší flek :( Nepříjemné na to že auto mám asi 2 měsíce :( Pak dám vědět co to vše bylo...

Uživatelský avatar
Ipanema
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1727
Registrován: 22.05.2008 17:50
Bydliště: Brno

Re: 1,4 TSI svítící kontrolka grilu

Příspěvek od Ipanema »

No jo, u 9 let starého auta by mělo být pod autem zcela čisto.... :pleasantry:
Golf VI 1.4 TSI 90 kW, pseudo-GTI kompletně uvnitř i vně, úprava na 236 Nm/155 HP, léto 18" Serron, zima 18" Monza

petaheaven
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 22
Registrován: 20.11.2016 16:01

Re: 1,4 TSI svítící kontrolka grilu

Příspěvek od petaheaven »

Vím že to píšeš asi jako ironii :) Vím 9 let staré auto už má své mouchy. Touran jsem si vybral protože i třeba sousedův 13 letý vypadá jak nový :) Můj je dovoz z Němec,po 1 ženské která má plnou servisku v autorizovaných servisech,nebylo zanedbávané :) Ale bohužel,i tak se hned něco vysere :(

Jinak,kuře včera při nastartování zmizlo,takže v pondělí spíš budou v servise řešit proč svítilo a únik oleje...samo,dám sem vědět co to bylo...

Uživatelský avatar
Ipanema
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1727
Registrován: 22.05.2008 17:50
Bydliště: Brno

Re: 1,4 TSI svítící kontrolka grilu

Příspěvek od Ipanema »

Pokud to byla jen sporadická chyba, tak to zmizí samo tuším po 20. nastartování nebo takový nějaký počet. Třeba máš zatím vyřešeno...

Ironie, neironie. Příjít na to odkud to prolíná bude těžké. Spoustu věcí odmontovat kvůli přístupu a hodně hadiček vyměnit nebo zatěsnit.
Golf VI 1.4 TSI 90 kW, pseudo-GTI kompletně uvnitř i vně, úprava na 236 Nm/155 HP, léto 18" Serron, zima 18" Monza

Uživatelský avatar
lipa
Závodník
Závodník
Příspěvky: 504
Registrován: 26.07.2010 12:10
Bydliště: Třebíč

Re: 1,4 TSI svítící kontrolka grilu

Příspěvek od lipa »

Hlavně to chce dovézt někomu, kdo těm motorům rozumí :idea:

Uživatelský avatar
Ipanema
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1727
Registrován: 22.05.2008 17:50
Bydliště: Brno

Re: 1,4 TSI svítící kontrolka grilu

Příspěvek od Ipanema »

Hlavně ale ať to co nejmíň stojí :D
Golf VI 1.4 TSI 90 kW, pseudo-GTI kompletně uvnitř i vně, úprava na 236 Nm/155 HP, léto 18" Serron, zima 18" Monza

Uživatelský avatar
lipa
Závodník
Závodník
Příspěvky: 504
Registrován: 26.07.2010 12:10
Bydliště: Třebíč

Re: 1,4 TSI svítící kontrolka grilu

Příspěvek od lipa »

Když máš na opice, musíš mít i na banány. :pleasantry:

Uživatelský avatar
HONEY
Pilot
Pilot
Příspěvky: 781
Registrován: 08.03.2009 17:29
Bydliště: K.VW. kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: 1,4 TSI svítící kontrolka grilu

Příspěvek od HONEY »

Jo a k tomu zámku, vyměň ho, nebo rozeber, vyčisti a promaž, dokud to jde otvírat. Měl jsem to samý na jettě. Taky mi to šlo třeba až na 20 pokus i zevnitř. Zámek jsem rozebral vyčistil, namazal a makal dobře. Pro jistotu jsem ale raději sehnal jinej a ten původní tady pořád mám, kdybys ho chtěl.

petaheaven
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 22
Registrován: 20.11.2016 16:01

Re: 1,4 TSI svítící kontrolka grilu

Příspěvek od petaheaven »

Tak kluci,mám zprávy teprve teď ze servisu. 1: Olej mi prosakoval přes vanu,prý to měla popraskané kolem šroubků. 2: A svítící kontrolka- zkontrolovány svíčky,tlaky atd...vše v pořádku,podle mechanika zřejmě natankováno špatné palivo-tankuju N95-je to šatně? Je na něj Touran háklivý? 3: Dveře se zatím řeší....

Odpovědět

Zpět na „Motor“