BRZDY: problém pri brzdení, ztráta tlaku na pedále

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
matko001
Závodník
Závodník
Příspěvky: 639
Registrován: 19.06.2012 23:32
Bydliště: Amsterdam NL

Re: BRZDY: problém pri brzdení, ztráta tlaku na pedále

Příspěvek od matko001 »

Skusal uz niekto pretesnit tandem? Na SK som nic rozumne nezohnal, ale v krajine neobmedzenych moznosti (Polsku) predavaju komplet sady tesneni na tandem za cca 45EUR, co neznie az tak zle - hlavne ak mi tandem funguje, iba mierne slzi nafta...
Rodinny Ford Galaxy 2003, 1.9 TDI 96kw, 6 st.
Vozitko mojej polovicky: Ford Focus mk1 2000, 1.8 benzin
Byvale rodinne auto: Ford Mondeo 2003 kombi, 2.0 TDCi, 6 MMT

Uživatelský avatar
patper
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5486
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-Rakovnicko-Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: BRZDY: problém pri brzdení, ztráta tlaku na pedále

Příspěvek od patper »

Zalezi kde ti to tece....

Nicmene o "tandemu" je vlakno zde :arrow: http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?p=844615#p844615" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
zaky28
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 25.04.2014 15:10
Bydliště: Krnov

Re: BRZDY: problém pri brzdení, ztráta tlaku na pedále

Příspěvek od zaky28 »

Zdravím.Co přišel sníh,tak mám problém s brzdama.Na sněhu když zabrzdím a rozdrnčí se ABS tak se mi propadne pedál až na podlahu a auto dobrzdí samo až do zastavení! Na tom by asi nebylo nic divného,jenže ono to brzdí a brzdí a dobrzdí i když pustím pedál!!
Pak se normálně rozjedu.Zkoušeno několikrát a vždy to samý.No je to vo hubu,ještě že to chvála aspoň drží stopu.Na suchu nebyl problém,ono třeba by byl ale nebrzdil jsem tak abych aktivoval abs.Před 2 měsíci na stk,brzdy OK. Tak jsem přes VAG udělal test ABS a u LP se mi pedál propadl až na podlahu.Ostatní kola tvrdé.Je možný že je to kolo zavzdušněné?VAG žádnou chybu nevypsal.I když na stk byly brzdy ok?Na místě když šlápnu na pedál tak je tvrdý.Neměkne ani s nastartovaným.Kapalina nikde neuniká a je jí dost.Kotouče a destičky jsou od jara nové,měnil je ještě minulý majitel.Asi proto mám problém i s el.uzávěrou dif.,pravé mi blokuje levé se při prokluzu vesele točí.Zatím raděj jezdím scenikem od manželky.Ale ten je pro 2 dospělé,3 děti a kočár už malinkej.Doufám že se neporoučela jednotka abs.Poradí někdo?Třeba to bude jen zavzdušněné.Nevím kdy nato mrknu,leze na mě chřipajzna a venku ještě pampelišky nekvetou. :wink: Tak by mi zatím pomohla aspoň teoretická oprava. :thanks:
VW Sharan 2.0, 85kw ATM, 2001 /shakira/
Renault Scénic 1.9 DTI, 2001 /sépiják/

Uživatelský avatar
M@rty74
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2498
Registrován: 29.05.2010 21:14
Bydliště: Green town at Prague

Re: BRZDY: problém pri brzdení, ztráta tlaku na pedále

Příspěvek od M@rty74 »

Zavdušněné to myslím asi nebude, ale můžeš to zkusit přes VAGa odvzdušnit - jak na to třeba zde http://dieselpower.cz/forum/viewtopic.p ... 49&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;.
Že to nepíše žádnou chybu je taky divné.
Asi bych zkontroloval LP kroužek pro snímač ABS zda není křivej, prasklej nebo jinak poškozenej. Pak bych zkusil vyměnit snímač ABS u kola, ale ten tuto operaci většinou nepřežije, protože je zarostlý do těhlice...
Neptejte se mě, proč Vám to, či ono bylo smazáno nebo zamčeno - NESPLŇOVALO TO PRAVIDLA SAG sekce!!!
Pro své idealistické názory se zde často setkávám s nepochopením....

Tydou
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 17.04.2014 12:33

Re: BRZDY: problém pri brzdení, ztráta tlaku na pedále

Příspěvek od Tydou »

Zdravím, nesetkal se někdo s občasným propadnutím brzdového pedálu? Při dobržďování se pedál úplně propadne a auto skoro nebrzdí, po ujetí pár metrů to zase jde a i po opětovném nastartování, při tom se rozsvítí ESP. Minulý týden jsem měnil čidlo ABS a kamarád s tím ujel cca 200km a bylo to dobré. Čidlo jsem nepatrně podložil, protože nové lehce škrtalo o kroužek, až přijede tak mu to napojím na PC, mohlo by to mít souvislost s tím čidlem? Kdyby jo tak přeci nemůže ABS odbrzdit celé auto, maximálně to špatné kolo. Zkusím ho změřit za jízdy jestli dává co má, kouknu jestli tam nejsou nějaký piliny případně tu mezeru ještě zmenšit na minimum. Díky za každou radu.

chose0007
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 27
Registrován: 01.11.2009 19:49

Re: BRZDY: problém pri brzdení, ztráta tlaku na pedále

Příspěvek od chose0007 »

Ahoj, chtel bych se zeptat jestli nekdo menil 300mm predni brzdy za 313mm. Zajima me, jestli menil i posilovac, protoze me ty brzdy prijdou jak kdybych si nijak nepolepsil. Auto uz ma pres 500tis, takze puvodnimu posilovaci uz muze dochazet dech? Zadek zustal 268mm, ale rad bych ho taky brzo zamenil. Diky za zkusenosti.
VW SHARAN 1.9TDi PD, 85kW BVK

Uživatelský avatar
the.max
Člen klubu
Příspěvky: 531
Registrován: 24.10.2012 15:31
Bydliště: Bílina
Kontaktovat uživatele:

Re: BRZDY: problém pri brzdení, ztráta tlaku na pedále

Příspěvek od the.max »

Posilovače jsou dva, resp. tři typy. První je jen pro auta s ABS, druhý a třetí je pro auta s ESP, tam se rozlišuje levostranné a pravostranné řízení.

Pokud jde o brzdy, tak záleží co tam máš za kotouče a destičky. Mě taky připadá, že po výměně kotoučů a destiček to nebrzdí tak jako před výměnou, i když vnitřní strany starých kotoučů byli vyžraný. Za vinu to ale dávám destičkám A.B.S. který v autě nechal Helmut jako nový na výměnu. Vědět to předem, tak jsem koupil jiný, ale teď už jsem furt tak nějak línej je vyměnit.
Vyměním ojetého pionýra za nejetou pionýrku.
Ford Galaxy Ghia 2001 V6 Tiptronic
Obrázek LPG

chose0007
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 27
Registrován: 01.11.2009 19:49

Re: BRZDY: problém pri brzdení, ztráta tlaku na pedále

Příspěvek od chose0007 »

No mam tam kotouce Textar a ted aktualne desky Ate, ale ze bych byl nejak spokojenej, to zrovna ne. Najezdeno asi 40tkm a ted budu zase menit, znovu kotouce Textar a desky jeste nemam vybrany. Kotouce uz jsem koupil, takze sice bych radsi Zimmermann, ale byla dobra cena, tak jsem je vzal.
Mam s ESP a zajimalo by me, jestli se pro vsechny velikosti brzd (kotoucu) daval stejny typ nebo treba zrovna pro 313mm uz je nejaky jiny. Mozna jen nejak zapominam, ze je to preci jen "bus" :)
VW SHARAN 1.9TDi PD, 85kW BVK

Uživatelský avatar
mican
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 45
Registrován: 19.08.2010 14:40
Bydliště: Brno

Re: BRZDY: problém pri brzdení, ztráta tlaku na pedále

Příspěvek od mican »

Řešil někdo tvrdý brzdový pedál už po třetím sešlápnutí (na volnoběh)? Na první to brzdí dobře na druhý už huř a třetí... Už sem vyměnil podtlakovou hadičku od posilovače protože byla praská. Dal sem novou (neoriginál) podtlak hadici, ale zlepšení žádné. Praská to ještě někde jinde? Je tam prd vidět abych zkontroloval všechny. Viděl bych to na ten únik vduchu někde, nebo to může způsobovat i něco jiného? Dík
Galax 1,9TDI PD 85kw 2005

Efis9
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 20.05.2014 18:45

Měkký pedál brzd

Příspěvek od Efis9 »

Dobrý den,
obracím se na vás s prosbou, už nevím kudy kam. Původní závada byla, že auto mizerně brzdí a propadával se pedál. Vyměněno je snad už skoro vše. Kotouče, destičky, posilovač, brzdový válec, brzdové trubky pod celým vozem. Auto sice již brzdí o hodně lépe, ale pedál je strašně měkký a někdy brzdím skutečně až na podlaze. Neumím si představit muset skočit na brzdu s plným autem. Tam bych to asi neubrzdila. Nevíte, prosím, čím by to mohlo ještě být? Dochází finance, už takhle to byla finančně sebevražedná oprava. :cry:
Sharan 1.9 Tdi, 81Kw, AFN, 1998, Skater
Předem díky všem za odpověď.
Žeryk - Původně Sharan, 1,9Tdi, 81Kw, rv. 1998, motor AFN. Svým životem žijící hromada šrotu, co mě žere nervy a peníze.

Munez
Profík
Profík
Příspěvky: 1046
Registrován: 17.05.2009 18:53

Re: BRZDY: problém pri brzdení, ztráta tlaku na pedále

Příspěvek od Munez »

zdravim,
mam problem s vlnenim asi prednich kotoucu.po ceste do prahy jsem zvlnil originalni,ale uz meli 24mm ,tak jsem dal nove textar i desticky textar a zacina se pomalu objevovat znovu vlnene.trmen chodi pekne a drazky na desticky jsem poradne procistil a chodi volne.delal jsem i cep rizeni,ktery byl volnejsi,ale zadna hruza a rovnou i silentbloky na rameni.kde by mohl byt jeste problem?zacalo se to vlnit jeste s tim volnym cepem,je mozne,ze s novym se to bude zlepsovat,ale musi se to vybrousit?zatim to jenom zvukove projevuje a do volantu ani do pedalu nekope.rikal jsem si,ze by to mohli byt zadni,ktere jsou uz na vyhozeni,ale chci dojet desticky.co by to mohlo zpusobovat dal?
Seat Alhambra 2.0 TDi BRT rok 2006

Uživatelský avatar
hiero
Pilot
Pilot
Příspěvky: 805
Registrován: 13.02.2009 15:18
Bydliště: Štúrovo, Slovensko

Re: BRZDY: problém pri brzdení, ztráta tlaku na pedále

Příspěvek od hiero »

lozisko, naboj premeraj hadzavost odchylkomerom...

Munez
Profík
Profík
Příspěvky: 1046
Registrován: 17.05.2009 18:53

Re: BRZDY: problém pri brzdení, ztráta tlaku na pedále

Příspěvek od Munez »

jj uz jsem to tu nekde cetl,ze u octavek to delalo aj lozisko a na minulem oblozeni slo videt,ze jde hodne,ale hodne sejdrem,tak udelam radeji obe loziska a snad bude po problemu.
Seat Alhambra 2.0 TDi BRT rok 2006

beryboi
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 17.01.2013 13:44
Bydliště: Ustí nad Labem

brzdy

Příspěvek od beryboi »

Chlapi koupil jsem si sharana 1,9 96 kw, auto super akorad mam jeden problem a to že se mi stava že jedu a nekdy kdyz zabrzdim tak stvrdne pedal a auto nebrzdi.vymenil jsem kapalinu a dela to dal, nevite nekdo co stim muze byt dekuji za radu jakoukoli co mam zkontrolovat.klidne prozvonte na 777808966 zavolam zpet.dik moc beryboi.

Uživatelský avatar
lubos1947
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 210
Registrován: 23.12.2014 17:34
Bydliště: Vysočina

Re: brzdy

Příspěvek od lubos1947 »

tipoval bych to na posilovač brzd nejspíš vadná membrána. brzdová kapalina -výměna to nepomůže
Sharan 1998 TDi 81KW motor AFN , Seat cordoba 2003 SDi 50Kw........ Transportér 1991 T4 2,4 57KW-prodán

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“