Renovace přední a zadní nápravy

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Odpovědět
Airon
Řidič
Řidič
Příspěvky: 80
Registrován: 08.11.2016 17:23

Re: Renovace přední a zadní nápravy

Příspěvek od Airon »

Jinak ostatním pro info, nebýt toho jednoho šroubu, tak to šlo parádně.
Když nepočítám přípravy jako zvedání auta v garáži apod., tak je to cca hodinka práce. Lisovat to jde dobře ve svěráku. Je potřeba mít trubku příslušnýho průměru. Jestli někdo chce, tak jí můžu změřit.

Zejtra zkusim obvolat servisy v okolí. Snad někde budou mít vybavení na opravu závitů. Je tam 12x1,5. Stržení závitů v hliníkových dílech podvozku je běžný. Kdyby někdo měl tip......

Uživatelský avatar
Lukáš Z
Řidič
Řidič
Příspěvky: 112
Registrován: 05.07.2014 19:36

Re: Renovace přední a zadní nápravy

Příspěvek od Lukáš Z »

Taky mě čeká výměna přední/zadní nápravy. Většinu silentbloků budu přelisovávat, ale některé díly se musí koupit v celku. Zajímají mě spíše utahovací momenty, kterých jsem se tady nedočetl. Mohl by nějaký šikula napsat jestli záleží na těch momentech a popřípadě jejich hodnoty? Jinak to dotáhnu jako většinu s citem a je to :) Samozřejmostí je výměna tlumičů a pružin, když už to jednou rozebírám :)

Airon
Řidič
Řidič
Příspěvky: 80
Registrován: 08.11.2016 17:23

Re: Renovace přední a zadní nápravy

Příspěvek od Airon »

Já to vždycky utahuju s citem. Už jsem si tak pár aut udělal a vždycky v pohodě.

Uživatelský avatar
Lukáš Z
Řidič
Řidič
Příspěvky: 112
Registrován: 05.07.2014 19:36

Re: Renovace přední a zadní nápravy

Příspěvek od Lukáš Z »

Ok díky, trochu jsem ještě zmatený z těch podložek na nápravnici, ale snad nic takového nebudu potřebovat :)

Uživatelský avatar
Qido
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3029
Registrován: 26.10.2012 20:04
Bydliště: Praha

Re: Renovace přední a zadní nápravy

Příspěvek od Qido »

Hledej šmuldo. Je to tady několikrát zmíněno.

Uživatelský avatar
maweric
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3610
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Chodsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Renovace přední a zadní nápravy

Příspěvek od maweric »

Ten utahovaci moment? Obrázek nebo tady jen vsichni machrovali a nikdo ho nevi :mrgreen:


Sent from my iPhone using Tapatalk

Uživatelský avatar
Qido
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3029
Registrován: 26.10.2012 20:04
Bydliště: Praha

Re: Renovace přední a zadní nápravy

Příspěvek od Qido »

http://vwts.ru/suspension/b6/b6_42_eng.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;

Ještě něco? :smoke:

Uživatelský avatar
maweric
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3610
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Chodsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Renovace přední a zadní nápravy

Příspěvek od maweric »

Velke diky pane :wink:


Sent from my iPhone using Tapatalk

Airon
Řidič
Řidič
Příspěvky: 80
Registrován: 08.11.2016 17:23

Re: Renovace přední a zadní nápravy

Příspěvek od Airon »

Včera mi dorazila opravná sada na závity. Šlo to s tim dobře. Našrouboval jsem tam dvě vložky za sebe a teď to drží líp, než původní.
Ještě sice nemam hotovou geometrii, ale hned mam v ruce naprosto jiný auto.
Celkem tak 2 hodinky práce + šaškování v garáži se zvedáním auta heverem. Asi si pořídim nějakej zvedák. Sice nemam v garáži potřebnou výšku stropu, ale na kleknutí si pod autem to spolehlivě vyjde.

Uživatelský avatar
Lukáš Z
Řidič
Řidič
Příspěvky: 112
Registrován: 05.07.2014 19:36

Re: Renovace přední a zadní nápravy

Příspěvek od Lukáš Z »

To máš docela dobrý čas dvě hodiny. Já mám už celou zadní nápravu dole a trvalo mi to celé odpoledne. Teď jdu přelisovat silentbloky, vše brousit, natírat a v neděli to snad dám zpádky dohromady. Samozřejmostí je mít zažrané šrouby které nejdou povolit a naštestí jsem řezal jen ten jeden excentrický. Zbytek mi šel vyklepat a povolit po velkém boji :D

Airon
Řidič
Řidič
Příspěvky: 80
Registrován: 08.11.2016 17:23

Re: Renovace přední a zadní nápravy

Příspěvek od Airon »

Já jsem dělal jsem předek. zadek si nechám na jaro. :) To bude asi výživnější, jak to tak čtu.

Taky mi kdysi všichni říkali, že nemůžu vyměnit vodní pumpu na 530 bawu na parkovišti u benzínky do tmy. No ale když jste na cestě z dovolený, v autě máte celou rodinu a domu ještě kus, tak se dějou zázraky. Udělal jsem to i bez vyndání sahary za hodinu a půl. Sice jsem měl ruce až po lokty celý sedřený, ale jeli jsme domu. Jediná chyba byla, že mi někam zapadlo těsnění, tak jsem dceři sebral gumičku do vlasů a drželo to. :D

Uživatelský avatar
Qido
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3029
Registrován: 26.10.2012 20:04
Bydliště: Praha

Re: Renovace přední a zadní nápravy

Příspěvek od Qido »

A místo klínovýho řemenu starý punčochy....
Je mi to jasný.

Graun
Pilot
Pilot
Příspěvky: 716
Registrován: 21.06.2016 09:24
Bydliště: Nový Jičín

Re: Renovace přední a zadní nápravy

Příspěvek od Graun »

Airon: opravná sada na závity, jsou to takové ty ocel.pružinky co našroubuješ do díry? Jsou to helicoil vložky.


Odesláno z mého YOGA Tablet 2-830F pomocí Tapatalk
ŠKODA FABIA III 1.0MPI 55kW / Hatchback / výbava JOY / Quartz Metallic (MY2016)
ex VW GOLF IV 1.6 SR (74kW, AKL, r.1999), LPG

Airon
Řidič
Řidič
Příspěvky: 80
Registrován: 08.11.2016 17:23

Re: Renovace přední a zadní nápravy

Příspěvek od Airon »

jj, to je ono. Ale samotný vložky jsou k ničemu. Je potřeba ještě správný průměr vrtáku, speciální závitník a šroubovací nástavec. Proto jsem psal o opravný sadě. Spousta lidí si myslí, že koupí jen vložky a závit vyříznou standardnim závitníkem. Tak to bohužel nefunguje.

Jediná chyba byla, že to nešlo dělat podle návodu. Návod říká zašroubovat vložku a pak přiloženým průbojníkem urazit konec závitu. To mi ale vždycky poslední závit vložky ohnulo. Takže jsem pak šroubovacím nástavcem zabral v protisměru a tím konec závitu ulomil bez deformace posledního závitu.

Graun
Pilot
Pilot
Příspěvky: 716
Registrován: 21.06.2016 09:24
Bydliště: Nový Jičín

Re: Renovace přední a zadní nápravy

Příspěvek od Graun »

Jj já vím jak ta sada vypadá. Součástí je i ten nástroj na to zalomení toho konce vložky (ta je mimochodem nastřihlá).
Máš pravdu v tom, že ten spoj je pak pevnější než jen v tom čistém hliníku.

Odesláno z mého YOGA Tablet 2-830F pomocí Tapatalk
ŠKODA FABIA III 1.0MPI 55kW / Hatchback / výbava JOY / Quartz Metallic (MY2016)
ex VW GOLF IV 1.6 SR (74kW, AKL, r.1999), LPG

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“