Porucha zámku řízení

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Odpovědět
Uživatelský avatar
Santusovic
Profík
Profík
Příspěvky: 1012
Registrován: 24.06.2016 11:42
Bydliště: Praha

Re: Porucha zámku řízení

Příspěvek od Santusovic »

Stačí vyměnit mechaniku zámku řízení a jeden mikrospínač na el. části sloupku řízení, mám stejný problém a taky to budu řešit, jen sem měl za to že auto rok 2008+ to mají už vyřešené a zámek v nich drží


Sent from my iPhone using Tapatalk
Old:VW Passat B6 2.0 TDI
Sold:VW Passat B7 2.0 TDI R-line
Sold:VW Passat B8 2.0Bi-Tdi White R-line DSG
Sold:VW Passat B8 2.0Bi-Tdi Blue R-line DSG
New:VW Passat B8 2.0Bi-Tdi White High DSG
White Var

Airon
Řidič
Řidič
Příspěvky: 80
Registrován: 08.11.2016 17:23

Re: Porucha zámku řízení

Příspěvek od Airon »

Co se v tom zámku vlastně pokazí? Jednou už to na mě taky bliklo. Nedá se jen prostě vyhodit západka z toho zamykacího mechanizmu?

Airon
Řidič
Řidič
Příspěvky: 80
Registrován: 08.11.2016 17:23

Re: Porucha zámku řízení

Příspěvek od Airon »

Nikdo neví? tak to zkusim a uvidim.
Nevíte jestli ten zámek můžu normálně odpojit a jestli to pak po připojení bude zase fungovat? nemusí se nic párovat, nebo nastavovat?

Uživatelský avatar
Santusovic
Profík
Profík
Příspěvky: 1012
Registrován: 24.06.2016 11:42
Bydliště: Praha

Re: Porucha zámku řízení

Příspěvek od Santusovic »

Airon píše:Co se v tom zámku vlastně pokazí? Jednou už to na mě taky bliklo. Nedá se jen prostě vyhodit západka z toho zamykacího mechanizmu?
Podle mě tam přestane správně fungovat mechanická část zámku, někdo to tady řešil podrobněji a i přesně zjistil co tam je za problém. No je to o tom rozebrat celou tyč řízení a zámek odmontovat a není to zrovna práce na hodinu :D Takže jen tak to odpojit a zase tam zapojovat vadný mechanismus je si myslím nesmysl, když už tak mít připravený jiný funkční zámek a případně ho vyměnit ale pak se to musí přizpůsobit s komfortní jednotkou a vyčíst pin klíče a nakódovat ho do el. části zámku řízení.
Old:VW Passat B6 2.0 TDI
Sold:VW Passat B7 2.0 TDI R-line
Sold:VW Passat B8 2.0Bi-Tdi White R-line DSG
Sold:VW Passat B8 2.0Bi-Tdi Blue R-line DSG
New:VW Passat B8 2.0Bi-Tdi White High DSG
White Var

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14715
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: Porucha zámku řízení

Příspěvek od tornado1 »

ty umíš přizpůsobit starší zámek?
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

Airon
Řidič
Řidič
Příspěvky: 80
Registrován: 08.11.2016 17:23

Re: Porucha zámku řízení

Příspěvek od Airon »

Díky. a když ten zámek nechám rovnou odšroubovaný? Bude chodit a "zamykat" naprázdno.
Jestli tomu rozumím správně, tak v zámku je spínač obou krajních poloh. Když zámek nedosáhne krajní polohy odemčeno, tak auto celkem logicky z bezpečnostních důvodů nepovolí start motoru. Já občas musím pohnout volantem sem tam, aby se to odemklo. Západka je asi v tyči a jak na ní působí síla, tak se to neodemkne. Když to bude běhat naprázdno, tak by to mohlo bejt dobrý. No a o nějaký zamykání řízení mi fakt nejde. Stejně to žádnýho zloděje nezastaví.

Jinak já mám kessy, takže oprava v autorizáku asi nebude za těch 4 - 5 tis. co?

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14715
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: Porucha zámku řízení

Příspěvek od tornado1 »

je úplně jedno jestli máš nebo nemáš kessy
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

Airon
Řidič
Řidič
Příspěvky: 80
Registrován: 08.11.2016 17:23

Re: Porucha zámku řízení

Příspěvek od Airon »

Jinak mi to dělá jen ráno, když je auto promrzlý. Ohřátý to ještě nikdy neudělalo.

Uživatelský avatar
Santusovic
Profík
Profík
Příspěvky: 1012
Registrován: 24.06.2016 11:42
Bydliště: Praha

Re: Porucha zámku řízení

Příspěvek od Santusovic »

Airon píše:Jinak mi to dělá jen ráno, když je auto promrzlý. Ohřátý to ještě nikdy neudělalo.
Pokud mrzne dělá mi to taky, zámek cvakne třeba 4x než se odemkne a můžu zasunout klíček dál.
Neřekl sem že umím přizpůsobit starší zámek, vypsal jsem stručný postup výměny zámku, konkrétně já budu u sebe dávat novější zámek rok 08 za starší 05.
Old:VW Passat B6 2.0 TDI
Sold:VW Passat B7 2.0 TDI R-line
Sold:VW Passat B8 2.0Bi-Tdi White R-line DSG
Sold:VW Passat B8 2.0Bi-Tdi Blue R-line DSG
New:VW Passat B8 2.0Bi-Tdi White High DSG
White Var

putin
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 18
Registrován: 15.12.2010 09:51

Re: Porucha zámku řízení

Příspěvek od putin »

Podla mna by nemusel byt problem pouzit aj zo stareho auta ak vies vycitat SKC/PIN k imobilizeru. Ja som takto menil RJ volantovy kruzok a vo VW mi na cierno nakodoval aj pouzitu RJ kedze mal pristup k SKC. Santusovic skusal si to uz? Lebo na allegre idu tie ESCL po 20EUR a SKC/PIN ti vie vycitat vela ludi. Cize ta cela oprava moze vyjst ~50e ked si to urobis sam.

Marsch30
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 22.07.2013 12:59

Re: Porucha zámku řízení

Příspěvek od Marsch30 »

Tak sa pridavam aj ja, ale ja mam Passat B7 11/2011, staci vlozit kluc a zacne pipat a vypise tu hlasku, na druhy krat ide ok... raz sa par sekund nic nerozsvietilo, potom ale islo ok. Robi to sem tam, zatial asi 5x celkovo, cize sa to stava zjavne aj na passatoch po roku 2006 :(
Ale pride mi to skor ako kurvitko, nakolko uz asi dva mesiace ignorujem hlasenie, ze prisiel cas na servisnu prehliadku :( caka ma vecsia pri 100k a po vianocach na to zrovna moc penazi neostalo... este aj webasto funguje len na nacasovanie, ale na dialkove nechce. Akoby sa vsetko zacalo sr*t aby ma to prinutilo ist na tu prehliadku :)

Edit:
Takze servis pri 100k bol za 435Eur, vymena oleja, peloveho filtra, nastavenie svetiel, brzdova kvapalina a bezna kontrola :P
Nacenenie opravy problemu zo zamkom 350Eur... nieco splietal o odsekavani zamku riadenia :(

Bostich
Řidič
Řidič
Příspěvky: 116
Registrován: 27.07.2014 00:35
Bydliště: Příbram

Re: Porucha zámku řízení

Příspěvek od Bostich »

Tak další v řadě... Při startování to chciplo a na maxidotu vypsalo motor do dílny a blikalo zhaveni. Druhé startování bez problému. Diagnostika : p1570 Řídící jednotka motoru blokována. V jednotce imobilizéru pak 02823 uzamknout podmínky zámku elektronického zámku sloupku řízení a 02811 řídící modul elektronického zámku sloupku řízení vadný . Udělalo to zatím jenom jednou.
Dotaz1 : bude to odcházet postupně anebo ve stylu motorku ručky z ničeho nic a já zase neodjedu? :D
Dotaz2: už to umí někdo opravit nebo s tím musím do autorizáku?
Popravdě bych radši zajel do Prahy za Jirkou., než těch 500 metrů co to mám do autorizáku...
VW Passat B8 DFGA 2018
VW Passat B6 BMM 2007
Peugeot 406 HDI 1999
BMW E30 1.8 IS
1991

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14715
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: Porucha zámku řízení

Příspěvek od tornado1 »

Ano umím doma vyměnit za nový
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

Uživatelský avatar
Santusovic
Profík
Profík
Příspěvky: 1012
Registrován: 24.06.2016 11:42
Bydliště: Praha

Re: Porucha zámku řízení

Příspěvek od Santusovic »

Bostich píše:Tak další v řadě... Při startování to chciplo a na maxidotu vypsalo motor do dílny a blikalo zhaveni. Druhé startování bez problému. Diagnostika : p1570 Řídící jednotka motoru blokována. V jednotce imobilizéru pak 02823 uzamknout podmínky zámku elektronického zámku sloupku řízení a 02811 řídící modul elektronického zámku sloupku řízení vadný . Udělalo to zatím jenom jednou.
Dotaz1 : bude to odcházet postupně anebo ve stylu motorku ručky z ničeho nic a já zase neodjedu? :D
Dotaz2: už to umí někdo opravit nebo s tím musím do autorizáku?
Popravdě bych radši zajel do Prahy za Jirkou., než těch 500 metrů co to mám do autorizáku...

Postupně se to zhoršuje, hlavně v zimě, ale pokud člověk nespěchá a nechá zámek odemknout nic na budíkách ti to nenapíše a ani motor ti to nechcípne. Je normální, když je zámek už v takovém stavu, že se ti to odemkne na po 3tí ale nemusí se u toho vyndavat klíček stačí ho pomalu zasouvat do spínací skříňky. Jinak tohle snad Jirka. nedělá, nebo aspoň o tom nevím, že by uměl přizpůsobit klíček s komfortkou a novým zámkem řízení.
Old:VW Passat B6 2.0 TDI
Sold:VW Passat B7 2.0 TDI R-line
Sold:VW Passat B8 2.0Bi-Tdi White R-line DSG
Sold:VW Passat B8 2.0Bi-Tdi Blue R-line DSG
New:VW Passat B8 2.0Bi-Tdi White High DSG
White Var

raiback
Řidič
Řidič
Příspěvky: 86
Registrován: 10.08.2014 19:46

Re: Porucha zámku řízení

Příspěvek od raiback »

Caute. Niekde som pocul ze dany problem sa da nejako oblbnut novsou gateway z B7 od oznacenia 7N0. Vie o tom niekto nieco?

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“