Svítí kontrolka abs a bliká kontrolka brzd

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
kocandrleondrej
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 16.06.2014 20:00

Svítí kontrolka abs a bliká kontrolka brzd

Příspěvek od kocandrleondrej »

Zdravím , mám problém Passat b5 2,8 V6 4x4 4motion na svítí mi kontrolka abs a bliká kontrolka brzd. Nesetkal se s tím někdo??? diagnostika mi nepustí do řídící jednotky brzd
Díy za rady

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10099
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Svítí kontrolka abs a bliká kontrolka brzd

Příspěvek od majkl1 »

Dost možná vadná řj ABS (nebo její kabeláž). :roll:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

gogovw
Řidič
Řidič
Příspěvky: 56
Registrován: 23.06.2009 15:23
Bydliště: Chomutov

Re: Svítí kontrolka abs a bliká kontrolka brzd

Příspěvek od gogovw »

Mám podobný problém Passat B5 2,5 V6 1999, občas se rozsvítí ABS, ASR a bliká červená brzda, ráno z garáže dobrý, později začne tento vánoční stromeček svítit nezávisle na počasí, době provozu apod. Dále se většinou rozsvítí při druhém startování, tzn. někam jedu, zastavím na chvíli a po startu vánoce. Na VAGu se jednotka ABS nekomunikuje. Proměřil jsem + na konektoru (mocpólovém) pro ŘJ ABS, měřil jsem 2x silný červený drát (předpoklad že to má být +), 2x OK a při namačkávání toho konektoru-zástrčky jsem uslyšel zvuk, jako když jiskří kontakt - sršení, jdu kouknout na palubku a ABS a brzda zhasla, svítilo pouze ASR, tak jsem vypnul a zapnul klíček a vánoce se nekonaly - vše ok, ale při zapnutí klíčku jsem opět slyšel to zapraskání z ŘJ ABS.
Předpokládám, že vzhledem k pročištění konektorů v zástrče (mocpolová) jde o závadu ŘJ - studený spoj na tišťáku, kam je přiletován protikus zástrčky. Proto občas ABS a ASR jde a občas hlásí chybu - vánoční stromeček na palubce. Nemám to prověřeno demontáží ŘJ ABS ale domnívám se že je to velice pravděpodobná závada .

gogovw
Řidič
Řidič
Příspěvky: 56
Registrován: 23.06.2009 15:23
Bydliště: Chomutov

Re: Svítí kontrolka abs a bliká kontrolka brzd

Příspěvek od gogovw »

Vzhledem k tomu, že mám výše popsanou závadu na ŘJ ABS, tak jsem začal shánět jinou, jetou a sehnal jsem stejnou s označením 8E0 614 111 AH, ale z jiné modifikace Passatu, já mám B5 1999 2,5 V6 110kW automat motor AFB a sehnaná ŘJ se stejným označením je z Passatu B5 1999 1,9TDI 85kW manuál motor ATJ.
Vzhledem k tomu, že autům rozumím asi jako raketoplánu, tak tápu v mnoha věcech související s výměnou ŘJ.
Vzhledem k tomu, že ŘJ obou vozidel je shodná (dokáže stejné věci v komunikaci a řízení provozu vozidla -ABS, ASR), ale je zřejmě každá jinak naprogramovaná dle rozdílů modifikací obou vozidel jak jsem výše popsal, bude se muset po přehození ŘJ ABS provést nové nakódování dle mého vozidla - asi - domnívám se.
Nevím, zda je nutný login pro přestavení ŘJ (přístupový kód pro možnost provedení změn na ŘJ-neznám ho) a dále jaké kodování na mé vozidlo vzhledem k modifikaci a typu. Také nevím, zda bude nutné nastavit nově snímač úhlu natočení volantu.
Je někdo schopný a ochotný mi poradit postup, který následuje po výměně ŘJ ABS (asi lepší výměna celé jednotky i s koskou hydrauliky a čerpadlem, než pouze elektroniku i když se jedná o shodný typ ŘJ), případně login na mé auto a kodování dle motorizace a provedení popsané výše?

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10177
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Svítí kontrolka abs a bliká kontrolka brzd

Příspěvek od xerxes »

Nazdár pokud budeš kodovat jednotku tak vždy mušíš zadat login,nezapoměn na jizdni test a nastaveni polohy volantu

Uživatelský avatar
Jirka.
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6214
Registrován: 12.05.2010 00:53
Bydliště: Praha

Re: Svítí kontrolka abs a bliká kontrolka brzd

Příspěvek od Jirka. »

login si spočítáš dle návodu
Přílohy
Nový obrázek.jpg
ŠKODA 1000MB DE LUXE
ŠKODA 136GL Tuzex
Pásovec 3C 2.0TDI BKP Highline DSG
ŠKODA Octavia RS CEGA

gogovw
Řidič
Řidič
Příspěvky: 56
Registrován: 23.06.2009 15:23
Bydliště: Chomutov

Re: Svítí kontrolka abs a bliká kontrolka brzd

Příspěvek od gogovw »

Děkuji za odpovědi a pomoc, nyní musím vyřešit ten login dle štítku, který u rezervy samozřejmě chybí (auto z 2. ruky). Zatím to vychází na několik nesrovnalostí u kterých si nejsem jistý u loginu:
1 = 0
2 = 9
3 = tady to může být cokoliv ?
4 = 5
5 = 7 (jde o automat s tiptronikem 5 st.)
VW Passat B5 2,5 V6 automat 5st. 110kW AFB rv 1999 takže 09?57 = login.
Ale jak se kóduje potom ŘJ???? když se do ní dostanu?
Ty brzdy musím prověřit, měly by se lišit jednotlivé typy průměrem a tloušťkou brzdového kotouče (samozřejmě předního) asi takto?:
FN3 prum. 282,5, nebo 288mm tloušťka 25mm
C54 prum. 280mm tloušťka 22mm
HP2 prum. 321mm tloušťka 30mm
snad tam i po opotřebení něco změřím a zjistím.

Uživatelský avatar
Jirka.
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6214
Registrován: 12.05.2010 00:53
Bydliště: Praha

Re: Svítí kontrolka abs a bliká kontrolka brzd

Příspěvek od Jirka. »

Zadáš login, pak tě to pustí nakodovat jednotku. Kodování nejlépe opiš z té původní, pokud se k němu nedostneš tak je na to taky takováhle podobná tabulka
ŠKODA 1000MB DE LUXE
ŠKODA 136GL Tuzex
Pásovec 3C 2.0TDI BKP Highline DSG
ŠKODA Octavia RS CEGA

gogovw
Řidič
Řidič
Příspěvky: 56
Registrován: 23.06.2009 15:23
Bydliště: Chomutov

Re: Svítí kontrolka abs a bliká kontrolka brzd

Příspěvek od gogovw »

No k původnímu kódování se nedostanu, ŘJ ABS už nekomunikuje, zkusím pohledat "podobnou tabulku" kódování. S těma brzdama mám problém pro login, nejde někde dle VIN zjistit výbava auta-typ brzd, když není štítek u rezervy, nebo se to lepilo i jinam? (1999). Měřením kotoučů po opotřebování je trochu problém, raději bych něco jistějšího.

gogovw
Řidič
Řidič
Příspěvky: 56
Registrován: 23.06.2009 15:23
Bydliště: Chomutov

Re: Svítí kontrolka abs a bliká kontrolka brzd

Příspěvek od gogovw »

Tak zase nějaké informace , ke kódování jsem neměl štítek v kufru a jediný problém byl s kódem brzd, což jsem vyřešil e-mailem do autorizovaného servisu VW v KV a zde mi dle VIN sdělili, že mám brzdy s kódem 1LB, což vyřešilo můj problém pro login.
Dále jsem zjistil, že "podobná tabulka" pro kódování ŘJ ABS je k dispozici jednak když se provádí vlastní kódování ŘJ ABS ve VCDS - jako nápověda (bublina) jednak pro login, ale také pro vlastní kódování ŘJ dle výbavy vozidla a také jsem našel všechny možnosti kódování ŘJ (koncern Škoda, VW, Seat, Audi) dle druhu a typu vozidla na stránkách VCDS - http://wiki.ross-tech.com/wiki/index.ph ... Volkswagen.

Vzhledem k tomu, že když připojíte vozidlo na VCDS a chcete kódovat ŘJ, je dobré mít již kód pro login a vlastní kódování připraven a né ho teprve zkoušet dle nápovědy VCDS. Na Ross-tech (viz odkaz) si vyberete své vozidlo, jakou ŘJ chcete kódovat a kódy které vyjdou po doplnění dle výbavy vozidla, dobré je mít ten štítek buď z kufru u rezervy, nebo bývá v servisní knížce, aby jste mohli správně vybrat kódování. Znovu upozorňuji že jsem laik a tyto informace jsou pouze zjištěné, prozatím nevyzkoušené. Doufám, že to někomu pomůže, já také sháním informace a na foru jsme od toho, abychom informace sdíleli a pomáhali si.
Přikládám tabulku pro login a tabulku kódování ŘJ ABS dle sehnaných informací , pokud bude někdo mít připomínky k případné chybě tak prosím o informaci opravím, ale takto jsem dohledal já. Prosím o reakce hloupých jako já, ale především těch , kteří to znají, zda je tento můj příspěvek OK.Na uvedených stránkách Ross-tech je i video o kódování a postup po kódování ABS nastavení snímače úhlu natočení volantu, který se dělá po kódování ŘJ ABS.
Dle těchto tabulek mi vychází pro mé auto VW Passat Variant B5, 1999 2,5 V6, převodovka automat-tiptronic 5 stupňová, motor AFB 110kW, brzdy Lucas login 09557 a kódování ŘJ ABS 04257 - má někdo stejné auto a zná kódování???? Prostě je to radost rozumět autu jako raketoplánu, ale už jsem asi nějaké informace snad dobré získal.
Tabulky jsem opravil na základě informací Jirky, který reagoval v dalším příspěvku, teď už jsou snad dobře.
Přílohy
Login ABS VW Passat 3B.JPG
Kodování ABS VW Passat 3B.JPG
Naposledy upravil(a) gogovw dne 01.12.2016 12:01, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Jirka.
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6214
Registrován: 12.05.2010 00:53
Bydliště: Praha

Re: Svítí kontrolka abs a bliká kontrolka brzd

Příspěvek od Jirka. »

1LB jsou tuším 288, když ti ho dali z vw tak to bude ok. Tabulku na coding máš nějakou divnou(možná pro Bosch 5.7?) řekl bych že tvoje jednotka je ještě 5.3, raději si to ověř, pokud máš vdcs i s visem tak tam jsou všechny tabulky. Bublinu to myslím na login nenabízí, ale už si to tak moc nepamatuju.
Přílohy
Nový obrázek.jpg
ŠKODA 1000MB DE LUXE
ŠKODA 136GL Tuzex
Pásovec 3C 2.0TDI BKP Highline DSG
ŠKODA Octavia RS CEGA

gogovw
Řidič
Řidič
Příspěvky: 56
Registrován: 23.06.2009 15:23
Bydliště: Chomutov

Re: Svítí kontrolka abs a bliká kontrolka brzd

Příspěvek od gogovw »

Prověřím tabulku a mám opravdu Bosch 5.3, jednotku 8E0 614 111 AH. Ty kódy znova zkontroluju jestli jsem se neupsal. Tak jsi měl pravdu, opravil jsem tabulky v příspěvku dle tvá připomínky, tak porovnej s tvýma.

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“