Vybíjení baterie, neznámy vypínač a spínač

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10099
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Vybíjení baterie, neznámy vypínač a spínač

Příspěvek od majkl1 »

Ještě jednou to změř se zapojeným rádiem (s pojistkou).
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

x-father
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 313
Registrován: 28.10.2015 19:22

Re: Vybíjení baterie, neznámy vypínač a spínač

Příspěvek od x-father »

Mě se kdysi na jednom autě (ne VW) podělalo neoriginální HF a asi budilo radio a do rána bylo po baterce. Zkus od radia odpojit toho parrota, nebo spíš napájení toho parrota.

AAAcko
Člen klubu
Příspěvky: 66
Registrován: 10.03.2012 22:28
Bydliště: Český Těšín

Re: Vybíjení baterie, neznámy vypínač a spínač

Příspěvek od AAAcko »

Děkuji za rady, určitě vyzkouším. Hned jak se venku udělá lépe . Mrholí tam tak se mi ani nechce nic dělat. Ale určitě změřím a vyzkouším i toho parrota odojit, A vyfotit toho fantoma na co je připojený, ale je připojený na nějaký kabel a zaizolovaný izolepou.
VW Passat 1.9 TDI 4Motion 170PS

AAAcko
Člen klubu
Příspěvky: 66
Registrován: 10.03.2012 22:28
Bydliště: Český Těšín

Re: Vybíjení baterie, neznámy vypínač a spínač

Příspěvek od AAAcko »

Takže měření se zapojeným radiem s pojistkou, a zatlačeným spínačem kapoty. 0,2 A.

No a modrý kablík z toho fantoma je napojen a oblepen izolepou na zelený kablík který dále pokračuje do svorkovnice na rádio. Podle schématu na rádiu to vede na pin SAFE vyfotil jsem vám to.

A ta krabička bude na 100% od Parrota našel jsem papíry. A tam je schéma zapojení a je tam i ta krabička. Ještě to budu muset se nato lépe podívat. Zatím jsem demontoval kastlík abych se dostal k té jednotce a ke kabelům. Foto .Pokračovaní zítra teď se jde na odpolední :| .

Možná že ho dám pryč stejně ho vůbec nepoužívám.
A tem spínačům. V letě se chci vrhnout na výměnu gumových podložek palubky loupe to :-D tak kouknu i na ten spínač kam vede jak bude palubka venku.
Přílohy
10a.jpg
10b.jpg
VW Passat 1.9 TDI 4Motion 170PS

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Vybíjení baterie, neznámy vypínač a spínač

Příspěvek od majrek001 »

tak pokud to jde na SAFE tak jsi ten problém našel a zapojoval to nějaký kutil Tim

jde ti pořád napájení zesilovače antény.. má to být na spínané +12V ne na stalých +12V
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

AAAcko
Člen klubu
Příspěvky: 66
Registrován: 10.03.2012 22:28
Bydliště: Český Těšín

Re: Vybíjení baterie, neznámy vypínač a spínač

Příspěvek od AAAcko »

Aha takže, to mam prepajet zeda o pin vedle na to U + a je to červený kablik.

Ps: ten Safe vlastně ma za úkol co?
VW Passat 1.9 TDI 4Motion 170PS

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Vybíjení baterie, neznámy vypínač a spínač

Příspěvek od majrek001 »

SAFE je ochrana proti odcizení origo radia jakmile na tom pinu není není stálých +12V tak se zakoduje auto a chce zadat pin
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

AAAcko
Člen klubu
Příspěvky: 66
Registrován: 10.03.2012 22:28
Bydliště: Český Těšín

Re: Vybíjení baterie, neznámy vypínač a spínač

Příspěvek od AAAcko »

Taky se mi stává že mi rádio šumí a nehraje pěkně čistě. (Samozřejmě není signál všude stejné kvalitní) Ale ten fantom má koncovky ISO co je napojeno na anténu puvodní a druhá strana je DIN a to je ještě přes redukci zpátky na ISO a zapojeno do rádia. Ale jak jsem stím konektorem kroutil tak skoro vůbec v tom rádiu nedrží.

A teďkom co bych měl udělat :
1) Bud to přepájet na ten červený kablík kde je označeno na koncovce U+ a k tomu koupit redukci novou z toho DIN na ISO . cena cca 50,- kč
2) Nebo rovnou koupit nového fantoma s oběma vývodama ISO ISO cena 130,- kč
3) Vzít kleště a prostě ho odstřihnout. Ale zase aby byl dobrý signál a hrálo to dobře, muže to mít nato vlivi když to je origo radio nebo nemá ?

Dík za rady
Přílohy
Toto mám nainstalované v autě
Toto mám nainstalované v autě
Redukce co tam je nasazena na konci fantoma a strčeno v rádiu. Vůbec to tam nedrží.
Redukce co tam je nasazena na konci fantoma a strčeno v rádiu. Vůbec to tam nedrží.
antenni-adapter-din-iso-original.jpg (8.81 KiB) Zobrazeno 734 x
Fantom co bych chtěl pořídit.
Fantom co bych chtěl pořídit.
VW Passat 1.9 TDI 4Motion 170PS

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Vybíjení baterie, neznámy vypínač a spínač

Příspěvek od majrek001 »

pokud máš origo rádio tak ten napaječ dej pryč je tam úplně k ničemu to rádio to umí napájet po koaxu - ten nápaječ se tam dává kvůli neorigo rádium, který to napájet neumí
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

AAAcko
Člen klubu
Příspěvky: 66
Registrován: 10.03.2012 22:28
Bydliště: Český Těšín

Re: Vybíjení baterie, neznámy vypínač a spínač

Příspěvek od AAAcko »

Tak jsem si zase udělal trochu času a dostal se k autu. Takže jsem odstřihnul ten fantomuj napaječ. Rádio hraje čistěji ani tolik nešumí jako předtím. A provedl jsem měření, takže po pul hodině zapojeného měřáku se zobrazila hodnota 0,04-0,05 A . Takže asi dále to nemá cenu se tím zabývat ale je to +- v normě.

Takže děkuji moc clubáci za rady :good: :good:

A kdyby chtěl někdo toho fantoma tak mu ho klidně pošlu :D nebo ho těpnu do koše.
VW Passat 1.9 TDI 4Motion 170PS

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Vybíjení baterie, neznámy vypínač a spínač

Příspěvek od majrek001 »

jo to už je dobrý
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

AAAcko
Člen klubu
Příspěvky: 66
Registrován: 10.03.2012 22:28
Bydliště: Český Těšín

Re: Vybíjení baterie, neznámy vypínač a spínač

Příspěvek od AAAcko »

Tak milí páni a dámy :-)
Nevěděli jste co by to mohlo být čouhá to z palubovky, muj odhat že to je asi nejaká anténa podle toho že na kabelu je napsáno coaxial. Ale je divné že to ani není zapojené :fool: Asi to nebude nic z originálního co vyjede z linky spolu s autem :P

Vyndal jsem kastlík i sedačky protože suším koberec u spolujezdcovy strany. A tak se ruzně koukám co všechno tam je a není, ale ten co to montoval to muselo být strašné hovado. Nekteré pacičky co drží přihrádku jsou popraskané, chybí matky na samořezy. Prostě hnus. :baseball:
Přílohy
1.jpg
2.jpg
3.jpg
4.jpg
VW Passat 1.9 TDI 4Motion 170PS

AAAcko
Člen klubu
Příspěvky: 66
Registrován: 10.03.2012 22:28
Bydliště: Český Těšín

Re: Vybíjení baterie, neznámy vypínač a spínač

Příspěvek od AAAcko »

A když už mám pul auta u spolujezdce rozebrané a šuším a uším tak se nudím :-D vyndal jsme zadní sedadla, boční operku a hele co tam je asi jsem našel ten modul Sherlog . Vypadá to na antenu. modul asi gps a asi nejspíše vlastní baterie protože ten bazmek je těžky jako prase :-D . Myslíte si že by to mohlo taky brát něco z baterky ? Za tu službu stejně neplatím takže to je jedno jestli to tam je nebo není :P . Ale ten co to montoval to byl pekný břidil.

Tesnění zadních dveři roztrhané (myslím to co je nasazene dookola rámu castle ) Kdyby ho třeba někdo doma měl a prodal :P nebo napsal OEM číslo abych se zeptal kolik stojí nové ve VW A taky tu plastovou lištu co vede od spolujezdce (z vnitřní části auta) u koberce a drží jakoby koberec je provlečená přes bezpeč. pás až dozadu k sedačce, nedrří ulomené pacičky. Takové lidi bych ani k žádnému autu nepustil. Kdyby někdo měl :P Tak si myslím že tam asi teklo i přes to těsnění sice ne moc ale asi trochu a za ten čas, kdo ví.
Přílohy
5.jpg
6.jpg
7.jpg
VW Passat 1.9 TDI 4Motion 170PS

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: Vybíjení baterie, neznámy vypínač a spínač

Příspěvek od M@ty »

Ta anténa s vidlicí FME se používá na GSM nebo GPS popř. i jako anténa DO bufíku Telestart (můj případ - proto jsem tak chytrej :lol: ). Takže to může být klidně k tomu Sherlog nebo k tel.
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

AAAcko
Člen klubu
Příspěvky: 66
Registrován: 10.03.2012 22:28
Bydliště: Český Těšín

Re: Vybíjení baterie, neznámy vypínač a spínač

Příspěvek od AAAcko »

Jakou anténu máš na myslí tu na Palubovce nebo tu vzadu u kufru ?

U kufru : Ta anténa je zapojena do toho modulu kde je vidět ten modul s baterii. Tak mě napadá otázka, navi origo z radia si bere gps signál z antény na střeše ??
VW Passat 1.9 TDI 4Motion 170PS

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“