Vyčištěný DPF - ucpaný znovu po 270 km

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Odpovědět
Uživatelský avatar
motorpower
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3332
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: Vyčištěný DPF - ucpaný znovu po 270 km

Příspěvek od motorpower »

Airon píše:Lidi na BMW fóru filtry běžně čistí. Chlapík ke kterýmu jsem já jezdil celou dobu, co jsem to auto měl říkal, že se mu ještě nic nevrátilo. Mě čistil filtr taky, ale pak to co cca 100 - 200 km regenerovalo. Po odstranění filtru jsem zjistil, že mi auto občas dost kouří. Nejvíc když se jelo vlažně. Třeba po dálnici na tempomat a pak jsem přidal plyn. To to hulilo jako lokomotiva a nebylo za mnou vidět. Když jsem jel kosu, tak ani obláček. Zkrátim to. Po dlouhym laborování jsem zaslepil EGR a bylo po problému. Asi v něm byla unavená pružina a už nezavíral jak měl. Dokonce jsem prošel kontrolou emisí na dálnici v rakousku.
Takže u mě nebyl DPF špatně vyčištěnej, ale tim kouřením se nadměrně zanášel. Bohužel kouření přes filtr nepoznáš.
Člověk se pořád učí. Ten mechanik od tý doby vždy filtr před čištěním nahradí trubkou a auto projede, jestli nekouří. Teprve po důkladný diagnostice a testovací jízdě se rozhoduje, jestli čistit, nebo nejdřív něco opravit.

Můžeš mít v háji turbo, vstřiky, nebo hromadu dalších věcí. Neříkám, že ti to nevyčistili blbě, jen říkám, že svět není černobílý.
Jo když ho vykurvíš tak to '' funguje'' , ale stejně tak už ho můžeš i vykuchat.
Měření výkonu na válcové zkušebně MAHA LPS 3000 4x4

Úprava výkonu vašeho vozu. Zlepšení emisních limitů.


Obrázek

Motorpower - Chiptuning

Uživatelský avatar
sharik4x4
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1348
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Vyčištěný DPF - ucpaný znovu po 270 km

Příspěvek od sharik4x4 »

Možná je chyba i na tvé straně při instalaci nového/vyčištěného/ filtru.Smazal si hodnoty popílku Vagem a nastavil si rozdílové čidlo tlaku? Pokud ne ,tak to byla chyba. Filtr se vyčistit dá,ale otázka je,jak hodně.Já jsem ho čistil ,vyčistil a pomohlo to.Je to ale docela vopruz to z toho dostat a další věc je jestli ta moje brutální chemie,co jsem to v ní koupal, nesežrala něco uvnitř. :laugh: :laugh:
Nebudu tu dávat návod jak a čím,aby se to neotočilo proti mě,jako vždy. Manipulaci s žíravinami či jedy bych tu raději některým "kutilům" nedoporučoval, ale určitě pouhé nalití zázračné medicíny co je běžně k mání za 1-4 tisíce nic neudělá, vlastně ano,jste o něco lehčí , ale filtr ne. :laugh: :laugh:
Oprava vyvažovacích modulů na 2,0TDI a jiné pomsty od VW Group.www.vyvazovaky.cz,tel. 604543482

Uživatelský avatar
motorpower
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3332
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: Vyčištěný DPF - ucpaný znovu po 270 km

Příspěvek od motorpower »

To je právě ten podfuk, při reklamě se slibuje nastavení atd, a potom se vše řeší na dálku poštou.
No a hned je výmluva na světě, čím to bylo atd. Při nepřenastavení popílku auto zbytečně regeneruje, ale pokud byla přesažená hodnota, svítil by mu rovnou. Takže asi vše proběhlo. Vzhledem k tomu, že už vím o třech lidech co to také nefunguje tak se nedivím. Ale nájezd byl vyšší cca 5 až 10 tis. Ale je to u nás lego a na odvezení do áček, je to min. investice. Pouze je mi líto budoucích majitelů.
Měření výkonu na válcové zkušebně MAHA LPS 3000 4x4

Úprava výkonu vašeho vozu. Zlepšení emisních limitů.


Obrázek

Motorpower - Chiptuning

Uživatelský avatar
Zbynek_C
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 36
Registrován: 11.12.2016 11:09

Re: Vyčištěný DPF - ucpaný znovu po 270 km

Příspěvek od Zbynek_C »

Dělal to člověk, na kterého jsem dostal doporučení a tak se spoléhám na to, že ví, co dělá a jak dělá.
Takže bych vlastně potřeboval sepsat seznam, co vše se mělo udělat, abych se na to mohl poptat...
Po vyčištění filtru, agr atd. mi bylo řečeno, že než si všechno sedne, může to trvat asi tak 100 km - no a po zhruba 150 km se mi kontrolka filtru znovu rožnula.
Prodat auto tak, aby to odnesl nový majitel samozřejmě nechci a nejradši bych to zavezl prodat zpět tam, kde jsem to před rokem koupil...

Uživatelský avatar
Santusovic
Profík
Profík
Příspěvky: 1012
Registrován: 24.06.2016 11:42
Bydliště: Praha

Re: Vyčištěný DPF - ucpaný znovu po 270 km

Příspěvek od Santusovic »

Nedá mi to ale musím napsat zlatý BKP!/CBAB tuhle srandu bych absolvovat rozhodně nechtěl :D


Sent from my iPhone using Tapatalk
Old:VW Passat B6 2.0 TDI
Sold:VW Passat B7 2.0 TDI R-line
Sold:VW Passat B8 2.0Bi-Tdi White R-line DSG
Sold:VW Passat B8 2.0Bi-Tdi Blue R-line DSG
New:VW Passat B8 2.0Bi-Tdi White High DSG
White Var

Uživatelský avatar
Jirka.
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6214
Registrován: 12.05.2010 00:53
Bydliště: Praha

Re: Vyčištěný DPF - ucpaný znovu po 270 km

Příspěvek od Jirka. »

Santusovic píše:Nedá mi to ale musím napsat zlatý BKP!/CBAB tuhle srandu bych absolvovat rozhodně nechtěl :D


Sent from my iPhone using Tapatalk
JJ, přesně tak, když PD tak jedině bez filtru!
ŠKODA 1000MB DE LUXE
ŠKODA 136GL Tuzex
Pásovec 3C 2.0TDI BKP Highline DSG
ŠKODA Octavia RS CEGA

Uživatelský avatar
Zbynek_C
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 36
Registrován: 11.12.2016 11:09

Re: Vyčištěný DPF - ucpaný znovu po 270 km

Příspěvek od Zbynek_C »

já šel právě po 1,9 TDi na doporučení - filtr jsem úplně vypustil z hlavy a ani jsem si nezjišťoval, jestli v tomto je. Prodejce mě totiž ujišťoval, že není... takže už jsem poučený, že si příště všechno pozjišťuju, pak teprve koupím

Uživatelský avatar
Prochy01
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4178
Registrován: 12.05.2012 18:28
Bydliště: Praha

Re: Vyčištěný DPF - ucpaný znovu po 270 km

Příspěvek od Prochy01 »

Chybama se člověk učí ;-) a bohužel nic není zadarmo...

Ja bych si dovolil jen jednu vsuvku - a je to opět bohuzel o tom, ze si lidi pořizují auta na který proste nemají prachy! Proč myslíte, ze ty stary herky jsou za zlomek ceny? Ano jednak díky staří, ale také proto, ze veškeré díly a součásti vozu mají podstatnou část životnosti za sebou a je logické, ze se budou muset v budoucnu vyměnit. No a ze některé nejsou levné, to tak proste je. Ve srovnání s porizovackou vozu je to prd a člověk který si muže dovolit to auto koupit nové, toho by to nerozhodilo. Jenže po x letech to koupi někdo, kdo na dane auto nemá a pak místo výměny dílu má oči pro pláč (ono u některých aut už to samozřejmě asi ani cenu měnit nemá vzhledem k aktuální ceně). I když to není příjemné, je to tak...

Asi bych se pokusil buď sehnat starší, vyměnit a prodat auto, nebo to prodat s nefunkčním DPF. Myslím si, ze ta tvoje hra na schovku taky muže dopadnout ještě pláčem, pokud bys narazil na nekoho, kdo se nedá. Tohle je totiž skryta vada o který jsi věděl jak vysita. Ja bych na to nemel pajsl.
VW Passat 3C Variant HL Executive, 2.0 TDi CBBB

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Vyčištěný DPF - ucpaný znovu po 270 km

Příspěvek od KJirka »

taky se mi to dvakrát nelíbí, chystat na někoho vědomě takovou past.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
Santusovic
Profík
Profík
Příspěvky: 1012
Registrován: 24.06.2016 11:42
Bydliště: Praha

Re: Vyčištěný DPF - ucpaný znovu po 270 km

Příspěvek od Santusovic »

A ještě nejlepší je to napsat sem kdy ten člověk po koupě auta se tu za pár měsíců zaregistruje s tím buď aby se podělil o to co si koupil za voňavku a narazí na tohle téma. Chybama se člověk učí. Takže buď si to vyreklamuj, nebo nech vyměnit a nebo to pošli ze skály! Rozhodně to neprodávej dál s tím že o tom dotyčného neinformuješ a nenapíšeš to do kupní smlouvy a pokud to dáš do AAA tam si to stejně zjistí pokud to bude hlásit diagnostika.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Old:VW Passat B6 2.0 TDI
Sold:VW Passat B7 2.0 TDI R-line
Sold:VW Passat B8 2.0Bi-Tdi White R-line DSG
Sold:VW Passat B8 2.0Bi-Tdi Blue R-line DSG
New:VW Passat B8 2.0Bi-Tdi White High DSG
White Var

Uživatelský avatar
Zbynek_C
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 36
Registrován: 11.12.2016 11:09

Re: Vyčištěný DPF - ucpaný znovu po 270 km

Příspěvek od Zbynek_C »

Resit to urcite budu dal. Uz jen proto, ze me zajima, proc to vlastne dela a kde a co je pricina toho problemu. Uz jsem do toho dal totiz tolik penez, ze by mi bylo lito to prodat. Jen pro predstavu: pri kupni cene 170.000 kc jsem opravdu necekal, ze do auta dam 60.000 a vlastne bude provozu neschopne.
A pokud bych prodal, tak urcite s vypsanim vady v kupni smlouve. Na cekani, az mi doma nekdo zazvoni, totiz nemam nervy ani povahu.
Na prd je, ze se neda rict, cim presne to je. Ve vw mi rikali, ze to muze byt i vackovou hrideli, ze tam mohl dat nekdo takovou, ktera neumoznuje regeneraci. Jsou ji pry dva druhy...
Naposledy upravil(a) Zbynek_C dne 11.12.2016 21:42, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Zbynek_C
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 36
Registrován: 11.12.2016 11:09

Re: Vyčištěný DPF - ucpaný znovu po 270 km

Příspěvek od Zbynek_C »

Jinak: pokud bych nepochodil s reklamaci cisteni filtru, jaky doporucujete postup?
O nakupu noveho filtru uz jsem uvazoval pred touto opravou, ale asi nema cenu kupovat novy, pokud nezjistim pricinu ucpani...nebo?

Uživatelský avatar
sharik4x4
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1348
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Vyčištěný DPF - ucpaný znovu po 270 km

Příspěvek od sharik4x4 »

Po ujetí 270km je asi jedno jaká je tam vačka,i kdyby tam byla ta špatná,za tak krátkou dobu se to nemůže ucpat.Já bych to viděl na špatně vyčištěný filtr.Nebo to hulí jak fabrika,vstřiky?,turbo?

Uživatelský avatar
sharik4x4
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1348
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Vyčištěný DPF - ucpaný znovu po 270 km

Příspěvek od sharik4x4 »

Ještě k tomu doporučení s 1,9TDI.Až zas bude někdo "chytrej" někomu doporučovat 1,9tdi jako bez problémový motor,koukněte se do techničáku a jestli tam bude kód BLS,tak jak se otočí ,nakopejte ho do prd..le,aby neplácal hovadiny.Poslední dobrý 1,9TDI PD bylo do 2004,protože stačila Euro3. :laugh: Daň za ekologii. :good:

Uživatelský avatar
napster
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6483
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kolem MB a nebo PHA
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyčištěný DPF - ucpaný znovu po 270 km

Příspěvek od napster »

Posledni dobry PD bylo 1.9tdi 96kw AVF/ASZ AVFko nic po me za 570tkm nechtelo. Jen bezny servis a auto dostavalobs podvalem docela za usi. Bohuzel plno lidi ma zarytou 1.9TDI 66/81kw jako TOP motorba proto vsechny 1.9tdi jsou nejlepsi. Ja bych ji nikdy nechtel a par jsem jich prodal. Zlaty 2.0tdi 103kw BKD v OII,nebo BMR v 3C. K DPF. Nebyla menena cidla na DPF v posledni dobe treba 5000km?!
Lepší mrtvej,nez druhej!!!
Skoda Superb II TDI elegance 2010 125kw
čištění interieru,exterieru, pece o kozene interiéry, lesteni,korekce laku. Ochrana laku. Detailing Mlada Boleslav a okolí

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“