Spojka se nevrací B6/3C

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
janzaruba1591
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 25.07.2016 11:47

Spojka se nevrací B6/3C

Příspěvek od janzaruba1591 »

Zdravím všechny,
mám problém s mým passatem a potřebuji poradit ohledně spojkového pedálu, který se mi lehce nevrací. Nechal jsem vyměnit brzdovou kapalinu, ale znovu pedál nefunguje tak jak by měl.
Technik mi řekl, že to bude spojkový válec. Válec je prý u převodovky a nějaký vedlejší.
Nemohl by jste mi někdo poslat odkaz třeba u auto Kelly, co je to za součástky?
Děkuji za pomoc. Mám sem připsat moje VIN ?
Mám Passat 2.0 FSI 110kW, ale nevím jestli to je 3C, nebo B6. Rok výroby 2005- nový model.

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Spojka se nevrací B6/3C

Příspěvek od KJirka »

zkus si to najít podle typu auta na Granex.cz , je to vyzkoušený e-shop.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
Prochy01
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4178
Registrován: 12.05.2012 18:28
Bydliště: Praha

Re: Spojka se nevrací B6/3C

Příspěvek od Prochy01 »

Je videt, ze absolutne nevis ktera bije, nech to udelat nekoho v servisu a ten bude vedet co si objednat!
VW Passat 3C Variant HL Executive, 2.0 TDi CBBB

coolkich
Člen klubu
Příspěvky: 41
Registrován: 04.04.2016 18:51

Re: Spojka se nevrací B6/3C

Příspěvek od coolkich »

výměna kapaliny nic nevyřeší, problém máš v hydraulickým ovládání. Nejčastější příčina je spodní vypínací váleček na převodovce.

Airon
Řidič
Řidič
Příspěvky: 80
Registrován: 08.11.2016 17:23

Re: Spojka se nevrací B6/3C

Příspěvek od Airon »

Přátelé, mám u takový překladatelský oříšek. :D
Taky se mi hůř vrací spojkový pedál. Dosud nic neobvyklýho a jasná diagnóza - hlavní spojkový válec.
ALE dnes jsem si všiml zajímavý věci (teda alespoň pro mě amatéra). :) Když si hlídám, že se nedotknu spojky dokud úplně nepustím plyn a nedotknu se plynu dokud úplně nepustím spojku, tak funguje předpisově. Stačí ale v momentě, kdy už je spojka seplá lehounce přidat plyn a už se spojka nevrátí, nebo se vrátí slabounce. Nebo když pumpuju spojkou (jen v horní poloze, žádný vystavování), tak pedál krásně ztvrdne. Stačí ale, abych u toho pumpování klidně lehounce brnknul o plyn a spojka se mi okamžitě propadne. Pak pustim plyn a zase jí krásně napumpuju na 2-3x.

Mluvil jsem o tom s Jirkou po telefonu, ale s ničím takovým se asi nesetkal. Taky vím, že plyn není se spojkou nijak spojen. Spojka nemá posilovač, apod. Jediný co mě napadá je, že má spojka společnou nádržku s brzdama. No a brzdy už mají nějaký posilovač.... podtlakový? Nemůže třeba zlobit nějaký odvětrání? Něco, co by nedovolilo kapalině řádně natéct do okruhu když se pustí pedál?
Např. na čtyřkolce mě takhle zlobila zadní brzda. Hadička od nádržky byla skříplá a nepouštěla brzdovku do pumpy.

Díky za rady, i za úvahy. Nemusí to být hned na 100%. I myšlenka, či nápad dokáže jiného někam navést.

Uživatelský avatar
Prochy01
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4178
Registrován: 12.05.2012 18:28
Bydliště: Praha

Re: Spojka se nevrací B6/3C

Příspěvek od Prochy01 »

Tipuji spojkové ložisko...úvaha ze spojka nemá s plnynem nic společného není dle mě správná ....vždyť když přidáš plyn, točí se hřídel rychleji, ne?
VW Passat 3C Variant HL Executive, 2.0 TDi CBBB

Uživatelský avatar
sharik4x4
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1348
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Spojka se nevrací B6/3C

Příspěvek od sharik4x4 »

Přesně tak, bude v háji vypínací ložisko v převodovce.Asi i načatá dvouhmota.Takže komplet výměna tě nemine.
Oprava vyvažovacích modulů na 2,0TDI a jiné pomsty od VW Group.www.vyvazovaky.cz,tel. 604543482

Airon
Řidič
Řidič
Příspěvky: 80
Registrován: 08.11.2016 17:23

Re: Spojka se nevrací B6/3C

Příspěvek od Airon »

Díky za nápady. Asi jsem to ale popsal blbě. Psal jsem o stavu, kdy spojkovym pedálem pumpuju max. do polohy, kdy se teprve "opře" ložisko. Fakt jen z lehka. Spojka ještě ani nezačíná vystavovat. Takže motor se točí pořád stejně.

Uživatelský avatar
Prochy01
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4178
Registrován: 12.05.2012 18:28
Bydliště: Praha

Re: Spojka se nevrací B6/3C

Příspěvek od Prochy01 »

Laboruj jak chceš, stejně to bude to ložisko :-))) kolik mas najeto?
VW Passat 3C Variant HL Executive, 2.0 TDi CBBB

Uživatelský avatar
sharik4x4
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1348
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Spojka se nevrací B6/3C

Příspěvek od sharik4x4 »

Koukám,že si něchtěl poradit,ale mudrovat jak to spravit,aby to nic nestálo. Počkej až ti pedál spadne uplně a už nepůjde našlapat,tak tě to donutí vyměnit. :laugh: :laugh:
Oprava vyvažovacích modulů na 2,0TDI a jiné pomsty od VW Group.www.vyvazovaky.cz,tel. 604543482

Airon
Řidič
Řidič
Příspěvky: 80
Registrován: 08.11.2016 17:23

Re: Spojka se nevrací B6/3C

Příspěvek od Airon »

Mam 190 tis.
Jde mi o to, jestli mam objednat spojkovej válec, nebo ne. Válec si sám vyměnim spojkový ložisko už ne.
To se to ložisko úplně rozpadne, že se propadne pedál?
Tady se většinou psalo o spojkovym válci. Tam bych tomu rozuměl, že když se rozpadne, tak se propadne pedál a už se nic nenašlape.

Uživatelský avatar
Prochy01
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4178
Registrován: 12.05.2012 18:28
Bydliště: Praha

Re: Spojka se nevrací B6/3C

Příspěvek od Prochy01 »

Dělej jak myslíš, skončís o svátcích někde na odtahu ;-)))
VW Passat 3C Variant HL Executive, 2.0 TDi CBBB

Airon
Řidič
Řidič
Příspěvky: 80
Registrován: 08.11.2016 17:23

Re: Spojka se nevrací B6/3C

Příspěvek od Airon »

Takže nevíš, jak se to stane, že se propadne pedál?

Uživatelský avatar
sharik4x4
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1348
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Spojka se nevrací B6/3C

Příspěvek od sharik4x4 »

Odchází samozřejmě i hlavní válec,ale pokud na to májí vliv otáčky motoru, bude to stopro vypínací ložisko.Nic se nerozpadne,prostě gumičky nedrží tlak až to dojde tak daleko,že se zdrbnou natolik,že se to zavzdušní a nejde to našpapat pedálem,pak už jen odtah.Nedávno jsem to dělal a mělo to stejný projev. Taky nejdřív vyměnily hlavní válec a nic se nezměnilo,pak to vzdali,protože se jim nechtěla tahat špajzka. Dneska ty válečky či ložiska nic nevydržej,když se to dělá z reciklátu.Ale zase je to eko, když máš půlku auta z petek. :laugh: :laugh:

Airon
Řidič
Řidič
Příspěvky: 80
Registrován: 08.11.2016 17:23

Re: Spojka se nevrací B6/3C

Příspěvek od Airon »

Díky za vysvětlení. To už bude ideální udělat to komplet se spojkou a setrvákem ne? Doporučíte mi dobrýho výrobce? Nebo něco odolnějšího.
To jejich šizení je děsný.

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“