Renovace přední a zadní nápravy

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Odpovědět
Uživatelský avatar
Nemo
Pilot
Pilot
Příspěvky: 786
Registrován: 18.03.2008 19:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: Renovace přední a zadní nápravy

Příspěvek od Nemo »

Zavysi vsetko od materialu,kedze zavit zvecsujes len o trosku da sa to bez vrtaka len so zavitnikom ( hovorim o hliniku alebo liatinovej hlave) akurat to robis trosku dlhsie po kuskoch. Opravoval som takto zavit vstreku na 406 peugeote dieslovom a drzi to dobre :-)

Odoslané z Lenovo X2-CU pomocou Tapatalku
Prvá láska vw bora 1,6 16v AZD
Momentálne Passat 2.0 TDI CR DSG :-)

Uživatelský avatar
Lukáš Z
Řidič
Řidič
Příspěvky: 112
Registrován: 05.07.2014 19:36

Re: Renovace přední a zadní nápravy

Příspěvek od Lukáš Z »

Tak já už mám teda všechno hotovo, celková částka 18 000,- (Přelis všech silentbloků, předek/zadek, kosti stabilizátoru předek/zadek, tlumiče i s uložením, pružiny a ještě když jsem to měl zhozené výměna převodového oleje). Největší peklo bylo když jsem zalomil šroub v nápravnici, tak jsem se v životě nenasral abych to odvrtal a opravil. No hlavní je že už mám všechno hotovo a skvělého souseda se zvedákem :)

Airon
Řidič
Řidič
Příspěvky: 80
Registrován: 08.11.2016 17:23

Re: Renovace přední a zadní nápravy

Příspěvek od Airon »

Kolik se dává těch protikluzných podložek? Myslel jsem, že pod všechny šrouby, ale v nějakym vláknu jsem tu četl, že jen dvě.
Začalo to klepat, tak je tam musim dát.
Dík

Uživatelský avatar
Lukáš Z
Řidič
Řidič
Příspěvky: 112
Registrován: 05.07.2014 19:36

Re: Renovace přední a zadní nápravy

Příspěvek od Lukáš Z »

Tady máš odkaz kde ty podložky patří. //uploads.tapatalk-cdn.com/2015032 ... 4f62d5.jpg" onclick="window.open(this.href);return false; Potřebuješ jenom 2 - na každou stranu jedna :) Mám teď stejný problém že občas mi v tahu auto udělá takový divný zvuk jak řešil hrk předtím. Nejsem si ale jistý že mi jezdí nápravnice, jelikož ten zvuk je více ze zadní části vozu. No zkusím to nechat týden/dva sednout a uvidím jestli bude nějaká změna. Když ne hodím tam ty podložky a uvidím :)

Uživatelský avatar
hkr
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3268
Registrován: 08.08.2013 21:38
Bydliště: Praha

Re: Renovace přední a zadní nápravy

Příspěvek od hkr »

V tahu ti v zádu nikdy nic jezdit nemůže, není to hnací náprava.
Audi A6 C7 Limo 3.0TDI 180kW Quattro
Volkswagen Golf VI 1.6TDI 77kW DSG

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Renovace přední a zadní nápravy

Příspěvek od KJirka »

Když cestuje nápravnice, ten zvuk jde tak zřetelně zepředu, že si to nemůžeš splést. Je to úplně cítit pod nohama. S těma podložkama tam dej i nový šrouby a utahuj na předepsaný moment.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
Lukáš Z
Řidič
Řidič
Příspěvky: 112
Registrován: 05.07.2014 19:36

Re: Renovace přední a zadní nápravy

Příspěvek od Lukáš Z »

Nápravnice to zřejmě bude také, dneska ráno při rozjezdu se mi to pohlo celé, ale nijak rapidně. Pro jistotu tam ty podložky dám :) To lupání ze zadní nápravy je při zatížení levé strany v zatáčce a myslím si, že to je dotažením tlumiče s pružinou na zvedáku a ne na zemi. Nevím jestli to je reálné, ale zřejmě ten šroub v oku tlumiče (kde je silentblok) je v pnutí a není pootočen pod zátěží, tak se vždy snaží pootočit při zátěži. Jinak ostatní silentbloky, které jsou na skrz jsem dotahoval až když jsem měl pod koly podložené dřeva, aby si to dobře sedlo. Možná budete mít jinačí rady? Kdybych měl příručku, tak se mrknu které silentbloky dotahovat na zemi a které nevadí ve vzduchu, ale tak nějak logicky jsem to odvodil.

Uživatelský avatar
Jirka.
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6214
Registrován: 12.05.2010 00:53
Bydliště: Praha

Re: Renovace přední a zadní nápravy

Příspěvek od Jirka. »

Nebo prasklá pružina
ŠKODA 1000MB DE LUXE
ŠKODA 136GL Tuzex
Pásovec 3C 2.0TDI BKP Highline DSG
ŠKODA Octavia RS CEGA

Uživatelský avatar
Lukáš Z
Řidič
Řidič
Příspěvky: 112
Registrován: 05.07.2014 19:36

Re: Renovace přední a zadní nápravy

Příspěvek od Lukáš Z »

Nene, mám nové tlumiče i pružiny když už jsem to jednou celé rozebíral a je dobře uložená, zítra na zvedáku zjistím více :)

Uživatelský avatar
Lukáš Z
Řidič
Řidič
Příspěvky: 112
Registrován: 05.07.2014 19:36

Re: Renovace přední a zadní nápravy

Příspěvek od Lukáš Z »

Problém vyřešen, ale nevím kde vznikl. Měl jsem auto na zvedáku, tak jsem znovu povolil šrouby ramen kde jsou silentbloky, položil auto na špalky a znovu vše dotáhl aby si vše sedlo. Měl jsem nové šroubky k zadnímu stabilizárou, které se dotahují v navařené matce k nápravnici ale ta už moc nedržela, tak jsem za to dal nové matky, mezi to pružnou podložku (tu jsem předtím nedal) a problém vyřešen. Žádné lupání, křupání, auto je pěkně tiché a ze předku se taky nic neozývá :) Teď řeším nějaké vibrace z přední části pravých dveří při rozjíždění, možná má vůli motor? Sám jsem to ještě nestudoval, ale předpokládám že bude taky uložený v nějakých silentblokách a při 240k by si žádaly výměnu :)

Uživatelský avatar
Lukáš Z
Řidič
Řidič
Příspěvky: 112
Registrován: 05.07.2014 19:36

Re: Renovace přední a zadní nápravy

Příspěvek od Lukáš Z »

Něco málo jsem přečetl, možná to bude těma hydroložiskama?:)

berserker
Řidič
Řidič
Příspěvky: 93
Registrován: 10.10.2009 00:27

Re: Renovace přední a zadní nápravy

Příspěvek od berserker »

Ahoj.
Uvažuju o koupi komplet setu tlumičů a pružin včetně uložení a prachovek od KYB (tlumiče Excel-G).
Měl by někdo někoho šikovného kdo by zvádl montáž? Praha - Praha Západ
Michal

Uživatelský avatar
Atila
Závodník
Závodník
Příspěvky: 626
Registrován: 15.06.2013 07:10
Bydliště: Praha-Venkov

Re: Renovace přední a zadní nápravy

Příspěvek od Atila »

Já budu kupovat tak též přední tlumiče+pružiny uložení a prachovky od KYB.
Já si to přehodim sám,akorát si půjčím stahovák.Pak napiš jak to slo
PASSAT B8 2.0TDI 140KW > 170KW HIGHLINE
GOLF MK1 KABRIOLET

Uživatelský avatar
Atila
Závodník
Závodník
Příspěvky: 626
Registrován: 15.06.2013 07:10
Bydliště: Praha-Venkov

Re: Renovace přední a zadní nápravy

Příspěvek od Atila »

Tak mi dnes dorazili přední tlumiče,pružiny,prachovky,dorazy i horní uložení.chci se do toho o víkendu pustit.Dělal jste to už někdo?Je potřeba si při výměně dát na něco pozor,atd?
Koukám že tam musí dolů i stěrače a torpédo.

Dík moc.
PASSAT B8 2.0TDI 140KW > 170KW HIGHLINE
GOLF MK1 KABRIOLET

Uživatelský avatar
Jirka.
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6214
Registrován: 12.05.2010 00:53
Bydliště: Praha

Re: Renovace přední a zadní nápravy

Příspěvek od Jirka. »

Nic na tom není, děláme to docela často, chce to mít pořádný stahováky. Jen se občas stane že něco nejde povolit-klasika stabilizační tyčky mít připravené nové pro jistotu, vyndat a hlavně nandat tlumič do těhlice je taky oprc, zarezlé stěrače jsou taky skvělý, no a největší labužnost je zarezlá poloosa v ložisku, nebo protočení některého z těch horních šroubků co drží uložení. Když všechno povolíš, tak je to více méně hračka.
ŠKODA 1000MB DE LUXE
ŠKODA 136GL Tuzex
Pásovec 3C 2.0TDI BKP Highline DSG
ŠKODA Octavia RS CEGA

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“