Nepříjemné bouchání v zádu auta

Elektronika vozu + vše uvnitř

Moderátor: Olaf87

Odpovědět
mulenek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 18.11.2014 23:29
Bydliště: Olomouc

Re: Nepříjemné bouchání v zádu auta

Příspěvek od mulenek »

Ahoj všichni,

tlumené bouchání od zadní nápravy jsem pozoroval od začátku, vyrobeno 10/2014.

Na dvouleté servisní prohlídce v Porsche Olomouc jsem to zmínil, věděli o tom a že se na to podívají. Volal mi technik, že tlumiče vyfotili a poslali do Německa. Existovala prý vadná série, kterou mění za nové. Další den mi volal a potvrdil, že moje tlumiče jsou na výměnu, domluvili jsme se za 10 dní. No a musím říct, že po dvou letech nic nebouchá a konečně jsem se autem plně spokojen. :)

Mira
Golf VII Variant Highline Blue Pacific 1.4 TSI 103 kW DSG + páčky, BI-xenon s LED, ACC, Park Assist + Parkpilot, Kamera, Colour DOT, ErgoActive, Blind Spot Senzor

slezacekm
Řidič
Řidič
Příspěvky: 147
Registrován: 15.04.2014 19:29

Re: Nepříjemné bouchání v zádu auta

Příspěvek od slezacekm »

dokazal bys prosim zjistit jake byly ty puvodni a jake jsou ty co jsou v pohode? rad bych zjistil, jestli se to mych tyka take

mulenek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 18.11.2014 23:29
Bydliště: Olomouc

Re: Nepříjemné bouchání v zádu auta

Příspěvek od mulenek »

To nevím jak. Ani od toho nemám papír. Leda bych si pod to lehnul. Ale kde je nějaké číslo nevím. :)

Ptal jsem se už dříve ve dvou servisech a dělali, že o ničem neví. Proto jsem zvolil Porsche, kde jsou u zdroje.
Golf VII Variant Highline Blue Pacific 1.4 TSI 103 kW DSG + páčky, BI-xenon s LED, ACC, Park Assist + Parkpilot, Kamera, Colour DOT, ErgoActive, Blind Spot Senzor

slezacekm
Řidič
Řidič
Příspěvky: 147
Registrován: 15.04.2014 19:29

Re: Nepříjemné bouchání v zádu auta

Příspěvek od slezacekm »

a nedalo by se to zjistit primo od toho servisu?

mulenek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 18.11.2014 23:29
Bydliště: Olomouc

Re: Nepříjemné bouchání v zádu auta

Příspěvek od mulenek »

Zkusím tam zajet. Občas mi problinkne hláška Závada DSG, ale hned zmizí, tak s to nechám načíst.
Golf VII Variant Highline Blue Pacific 1.4 TSI 103 kW DSG + páčky, BI-xenon s LED, ACC, Park Assist + Parkpilot, Kamera, Colour DOT, ErgoActive, Blind Spot Senzor

Oskar1
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 230
Registrován: 19.11.2014 20:23

Re: Nepříjemné bouchání v zádu auta

Příspěvek od Oskar1 »

Dnes jsem si vyzvedl Golfa po týdnu ze servisu kde mi na garanci měnili střešní nosič a také hledali odkud se ozývá to zatracené pobouchávání které slyšel i přijímací technik při jízdě po zaplátované silnici nebo po nezpevněném povrchu a to při rychlosti do 40km a zase nic nenašli!!!!! Rozebrali co se dalo a nic!! Marně sem jim vysvětloval že se jedná o tlumiče ty jediné neřešili!!! Ta zadní náprava je tak primitivní že už to nemůže ani nic jiného být! Připadalo mi že se snad bojí vůbec něco o tomto problému napsat volkswagnu. Tak jsem si řekl že na ně kašlu a koupím si je sám ale zjistil jsem že se nedají koupit jinde než originál ve VW! Nemáte někdo kontakt na firmu kde by se dali sehnat?

jorbl
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 39
Registrován: 09.08.2015 11:18

Re: Nepříjemné bouchání v zádu auta

Příspěvek od jorbl »

Než to upadne v zapomnění, nemáte popis jak rozdělat B sloupek aby zalepil to cvrlikání? Díky.

Jinak to vypadá, že to co mě rachtá v zimě v zádu na některých nerovnostech je jak dosedá tvrdej plast v pátých dveřích na zadní okno. Je to tam různě křivý a až teď jsem náhodou trefil přesně to správný místo kam jsem strčil kus molitanu a mám pokoj.
Golf VII Variant TSI Obrázek

Oskar1
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 230
Registrován: 19.11.2014 20:23

Re: Nepříjemné bouchání v zádu auta

Příspěvek od Oskar1 »

Nemáte někdo detailní rozkreslení zadních tlumičů na kterém by byly vidět všechny díly které se dají koupit jako nové? Protože jsem zjistil že tlumiče jsou naprosto ok ale problém bude v horním uložení a plastovém překrytí.

marcello2
Řidič
Řidič
Příspěvky: 64
Registrován: 19.06.2012 07:46

Re: Nepříjemné bouchání v zádu auta

Příspěvek od marcello2 »

tu to riesia uz dlho a stale ziadne ucinne riesenie,
mna to pekne serie tiež už dlho
http://www.motor-talk.de/forum/golf-7-p ... l?page=161" onclick="window.open(this.href);return false;

tu si najdes vsetky diely ktore potrebujes
http://www.oemepc.com/vw/part_single/ca ... 107/lang/d" onclick="window.open(this.href);return false;

niektory podla diskusii menili tlmice uz aj viackrat a nic,
podla mna to moze byt diel cislo 11, niekdo totiz teraz neviem kde pisal,
ze tam nejaky kruzok nad tlmicom upravil zrezal alebo nieco take a ze ma odvtedy pokoj...
Golf Variant VII 2.0TDI DSG Highline

Oskar1
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 230
Registrován: 19.11.2014 20:23

Re: Nepříjemné bouchání v zádu auta

Příspěvek od Oskar1 »

Mě při pohledu na nákres napadlo naprosto to samé číslo 11! podívám se jestli maji na ten díl náhradu! Každý den když vyjedu to slyším a už mě ani nebaví s tím autem jezdit!!!

Uživatelský avatar
belacapa
Řidič
Řidič
Příspěvky: 56
Registrován: 04.08.2010 16:23

Re: Nepříjemné bouchání v zádu auta

Příspěvek od belacapa »

pripájam sa k skupine búchajúcich "kufrov"....dožralo ma to cca pred 2 týždňami, keď to búchalo stále viac a viac, objednal som sa do servisu, keď som tam prišiel zdalo sa mi že je nejako podozrivo ticho....samozrejme keď sme sa previezli s technikom tak po búchaní ani stopy, každopádne to vraj skontrolovali a nič nenašli....tak som šiel domov....cca týždeň bol pokoj a už to začína znova...nechápem ako niečo môže búchať a odrazu prestať, potom zase začať...búcha vám to stále a v rovnakej intenzite?
VW Golf VII Variant Highline, 1.4TSI 110kW, Limestone grey, 2016
VW Golf V 1.4 55kW 2005

Oskar1
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 230
Registrován: 19.11.2014 20:23

Re: Nepříjemné bouchání v zádu auta

Příspěvek od Oskar1 »

Mě to poklepává nebo pobouchává vždy do rychlosti 35-45 km/h při přejezdu nerovností nebo záplatovaných cest.

Oskar1
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 230
Registrován: 19.11.2014 20:23

Re: Nepříjemné bouchání v zádu auta

Příspěvek od Oskar1 »

Mrkněte na toto na příspěvek od xplsek01 http://forum.skodahome.cz/topic/92371-k ... ch/?page=1" onclick="window.open(this.href);return false; rozeberu je taky a podívám se.

slezacekm
Řidič
Řidič
Příspěvky: 147
Registrován: 15.04.2014 19:29

Re: Nepříjemné bouchání v zádu auta

Příspěvek od slezacekm »

drzim place a pevne verim, ze sem napises, ze je to ono

marcello2
Řidič
Řidič
Příspěvky: 64
Registrován: 19.06.2012 07:46

Re: Nepříjemné bouchání v zádu auta

Příspěvek od marcello2 »

Toto z toho Skoda fora to nebude na 99%, kedze mne to bucha od novoty prakticky od 0km,
neverim zeby tam bolo nieco takto prerazene na novom tlmici :-)
Ja len nemam vykurovanu garaz a na ulici sa mi to rozoberat teraz v zime nechce,
ale na jar uz to nevidrzim a pozrem na to, podla mna to moze byt nad tlmicom ten doraz cislo 11 zo schemy.
Ja som tiez uz mal dole koleso niekolkokrat, paskami dotahoval rozne plasty zospodu, rozobral tapec na kufrovych dverach,
skusal zamok zadneho operadla ohnut ako to tu niekdo radil a stale nic, takze vsadzam na tie dotrazy na tlmici.....
Golf Variant VII 2.0TDI DSG Highline

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektronika“