Posilovač řízení - škubání

Elektronika vozu + vše uvnitř

Moderátor: Olaf87

Odpovědět
pavelmacoszek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 19.06.2016 19:27

Posilovač řízení - škubání

Příspěvek od pavelmacoszek »

Zdravím pánové,

mám od letošního roku 5/2016 Golfíka, 1.4TSI Maraton Edition - nic navíc. Na letních kolech (koncernové 16" 205/55/R16) a cca do 16tisíc km jsem si toho nevšiml nebo to prostě ještě nedělalo... po přezutí na zimní koncernové pneu 15" 195/65/R15 se mi okolo 17/18tisíc km (aktuálně mám najeto 21tisíc km) začal divně chovat posilovač řízení... na dálnici (nebo obecně při vyšších rychlostech) mi ztvrdne volant - což je podle mě správně - proměnlivý posilovač, ale při větší než sebemenší změně jízdního směru mi volant lehce zaškubne...jakoby řízení ... nic nekope, nic neháže, nejezdí šejdrem... ale prostě ta proměnlivost toho posilovače jakoby blbla... děje se to někomu také? Případně nemůže to být špatnými disky pneu? Nějakým nastavením? Geošku jsem samozřejmě nedělal... nepříjde mi, aby na půl roce novém autě, kde jsou všechny disky nové vč. pneu byla potřeba... vyvážení zimního pneu také ne...

Co si o tom myslíte?

Díky za názory, PM.
VW Golf VII 1.4TSI 92kW (doma VW Golf VI 1.6 8v 75kW, dříve VW Golf IV 1.6 16v 77kW)

Oskar1
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 230
Registrován: 19.11.2014 20:23

Re: Posilovač řízení - škubání

Příspěvek od Oskar1 »

Zdravim. Mě to dělá naprosto stejně a už to nevnímám. Poprvé jsem si toho všiml na dálnicí když jsem chtěl nepatrně pohnout volantem. Dokonce jsem to reklamoval a bylo mi pak řečeno že je to naprosto normální jev. Mě jsem pujčeného náhradního Golfa a dělal to samé! Tak že žádná porucha :)

pavelmacoszek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 19.06.2016 19:27

Re: Posilovač řízení - škubání

Příspěvek od pavelmacoszek »

A všímáš si rozdílů letní zimní pneu? A dělá Ti to od začátku, kdy si auto převzal? Případně zkoušel si řešit geometrii, tlak pneu... atd... ? Mě to fakt opravdu od začátku nedělalo... a docela mě to sere.
VW Golf VII 1.4TSI 92kW (doma VW Golf VI 1.6 8v 75kW, dříve VW Golf IV 1.6 16v 77kW)

Oskar1
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 230
Registrován: 19.11.2014 20:23

Re: Posilovač řízení - škubání

Příspěvek od Oskar1 »

Všiml jsem si toho po nějakých 1500km při jízdě ve vánici na dálnici držel jsem volant opravdu pevně a při každém pohybu to tak nějak poškublo nebo netušim jak to napsat. Ale dnes už to nevnímám jako třeba přední okno které dost zkresluje a nejdříve mě z toho bolela hlava.

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektronika“