Vyčištěný DPF - ucpaný znovu po 270 km

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Odpovědět
Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Vyčištěný DPF - ucpaný znovu po 270 km

Příspěvek od KJirka »

kurvítko prej :laugh:
já se tam možná stavím, jestli pojedu do hlavního města :D
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
Zbynek_C
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 36
Registrován: 11.12.2016 11:09

Re: Vyčištěný DPF - ucpaný znovu po 270 km

Příspěvek od Zbynek_C »

tak jen ať víte, co se dělo, protože...
Budu teď jmenovat i firmy (možná už máte někdo zkušenost)...
Ve čtvrtek jsem proseděl celé odpoledne a večer u PC a sháněl jednotky - jedna v Lotyšsku, druhá ještě kdesi jinde. Nakonec jsem si našel firmu v Opavě - ECU Servis (na netu mají dobré hodnocení od zákazníků - poptal jsem si, kolik by stála oprava a nebo výměna za jiný díl se stejným označením.
Jednotku dal zatím servisák do Vrbna pod Pradědem do firmy BitPower.cz - pro tu jsem si tam přijel, že bohužel nemůžu čekat na opravu až v roce 2017 a potřebuju to řešit rychle.
Bylo mi řečeno, že jednotka je opravdu vadná - 2x vyšší odběr proudu, než má odebírat a vadný jeden díl na desce. Úplně stejný problém prý řešili před měsícem a dokonce na stejném typu auta. V jednotce je nahraný originální software (mám staženou zálohu)
Když se mě ptali, kam desku vezu (ECU Servis v Opavě), tak mi bylo řečeno, že díl stejně pošlou do Polska a že to dopadne tak, že mi sice díl opraví nebo dodají nějaký repas, ale pravděpodobně se stane to, že to nebude stejný díl, bude po zapojení dávat plno chybových hlášení a že se stejně ještě ukážu ve firmě BitPower.
Takže jednotka je od pátku v Opavě. Zítra by měl být díl po opravě (doufám).
Petrovi (Motorpower) jsem se už neozval (moc se omlouvám, ale už jsem na to neměl v pátek večer nervy).
Teď jsem se vrátil ze služebky z D, takže zítra volám do Opavy, jak je to s dílem
Naposledy upravil(a) Zbynek_C dne 20.12.2016 19:14, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Santusovic
Profík
Profík
Příspěvky: 1012
Registrován: 24.06.2016 11:42
Bydliště: Praha

Re: Vyčištěný DPF - ucpaný znovu po 270 km

Příspěvek od Santusovic »

Je to marný, je marný a ještě jednou je to marný..... takových rad tu padlo a stejně to k nic kloudnému nevedlo, místo aby si se domluvil na opravě s motorpower, nebo sehnal jinou funkční jednotku tak to dáš na v podstatě na dvojí opravu :laugh: A to ještě nemáš jistotu že jednotka nedopadne za půl roku stejně...
Naposledy upravil(a) Santusovic dne 20.12.2016 19:23, celkem upraveno 1 x.
Old:VW Passat B6 2.0 TDI
Sold:VW Passat B7 2.0 TDI R-line
Sold:VW Passat B8 2.0Bi-Tdi White R-line DSG
Sold:VW Passat B8 2.0Bi-Tdi Blue R-line DSG
New:VW Passat B8 2.0Bi-Tdi White High DSG
White Var

Uživatelský avatar
Zbynek_C
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 36
Registrován: 11.12.2016 11:09

Re: Vyčištěný DPF - ucpaný znovu po 270 km

Příspěvek od Zbynek_C »

no :-(
Už jsem si říkal, že by snad bylo jednodušší a nakonec i levnější to fakt nechat přímo ve VW, než ze sebe dělat blba a lítat

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Vyčištěný DPF - ucpaný znovu po 270 km

Příspěvek od KJirka »

kluci děláte si to sami. Víc k tomu nemám.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
skacel99
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9993
Registrován: 30.10.2008 15:25
Bydliště: Jevíčko

Re: Vyčištěný DPF - ucpaný znovu po 270 km

Příspěvek od skacel99 »

Stává se tu tak nějak tradicí,že jdou všichni tím nesložitějším,nejdražším,tudíž i nejhorším směrem.
Pokud to ani po téhle anabázi nedopadne dobře (což je pravděpodobné),tak autorizák bych jako spásu opravdu neviděl. Tam udělají to stejný,co všichni před nimi,akorát ještě dráž.
Proto radši jedu přes půl republiky k někomu,kdo tomu rozumí a více dělá.Lepší,než si vyměnit půlku auta za x desítek tisíc a být furt na začátku.

Na druhou stranu,až to auto bude z bezradnosti za nějakou dobu na prodej,bude to až na to DPFko dobrej základ pro budoucího majitele :laugh:

Uživatelský avatar
Zbynek_C
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 36
Registrován: 11.12.2016 11:09

Re: Vyčištěný DPF - ucpaný znovu po 270 km

Příspěvek od Zbynek_C »

Samozřejmě, rady tady padly - řeším to cestou, kterou jsem se to v pátek ráno řešit rozhodl.

Do smíchu mi z toho ale rozhodně není. já se bohužel modlím, aby to dobře dopadlo.

Uživatelský avatar
Santusovic
Profík
Profík
Příspěvky: 1012
Registrován: 24.06.2016 11:42
Bydliště: Praha

Re: Vyčištěný DPF - ucpaný znovu po 270 km

Příspěvek od Santusovic »

Viděl bych to na uzavřené téma, jen sem pak napiš výsledek zda už to máš konečně vyřešené nebo bude nějaké pokračování ;)
Old:VW Passat B6 2.0 TDI
Sold:VW Passat B7 2.0 TDI R-line
Sold:VW Passat B8 2.0Bi-Tdi White R-line DSG
Sold:VW Passat B8 2.0Bi-Tdi Blue R-line DSG
New:VW Passat B8 2.0Bi-Tdi White High DSG
White Var

Uživatelský avatar
Jirka.
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6214
Registrován: 12.05.2010 00:53
Bydliště: Praha

Re: Vyčištěný DPF - ucpaný znovu po 270 km

Příspěvek od Jirka. »

http://allegro.pl/komputer-vw-passat-1- ... 64602.html" onclick="window.open(this.href);return false;
ŠKODA 1000MB DE LUXE
ŠKODA 136GL Tuzex
Pásovec 3C 2.0TDI BKP Highline DSG
ŠKODA Octavia RS CEGA

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Vyčištěný DPF - ucpaný znovu po 270 km

Příspěvek od KJirka »

to je vono Jiří, už se v tom tutaj hrabal Moto Rataj. :laugh:
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
Zbynek_C
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 36
Registrován: 11.12.2016 11:09

Re: Vyčištěný DPF - ucpaný znovu po 270 km

Příspěvek od Zbynek_C »

ta cena je ale jen za ten obal, ne? :-) - zhruba 2400 Kč. Máš nějakou zkušenost?
Já ve čtvrtek večer našel díl za 300 euro zamčený pro programování, za 400 euro odemčený. Pak nějaké další, cenově zhruba stejné.
Zkoušel jsem i vrakoviště, nic.

Díky za odkaz. Zítra se dozvím, co a jak oprava a pak...no radši nic

Uživatelský avatar
Jirka.
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6214
Registrován: 12.05.2010 00:53
Bydliště: Praha

Re: Vyčištěný DPF - ucpaný znovu po 270 km

Příspěvek od Jirka. »

S tímto prodejcem žádnou zkušenost nemám, ale jinak jsem z allegra někdy bral a vše ok. Co se týká ceny tak s těma jednotkama to je tak že pokud je to nějaký typ co se sere a je to veřejně známé tak to žene cenu nahoru. Další věc je že je v tom vinko, takže každej čorkař to raději hodí do popelnice než si udělat problém, z bouraček se to zase většinou prodává i s klíčema, komfortkou a značkama s TP a číslama jako takový balíček na bratříčka kterýmu něco chybí, takže z toho pak logicky vyplývá nedostatek na trhu :laugh:
Na druhou stranu normální motorový jednotky se nijak extrémně neserou a já třeba prodávám 1500 kč kus, a už si nepamatuju kdy jsem nějakou prodal-prostě o to není zájem, ale zrovna BLS jsem nikdy neměl.
Jinak toho tam je víc.
http://allegro.pl/listing/listing.php?o ... i-1-4-1025" onclick="window.open(this.href);return false;

A osobně bych to teda řešil spíš přes Petra(motrpower) protože on ti je schopný se na to auto kouknout na celé a dát ti to jako celek dohromady. Tady zase koupíš jednotku, nandáš, zjistíš že DPF zase nefunguje, servis se bude vymlouvat, že jednotka není v pořádku, prodejce jednotky bude tvrdit že je v pořádku a ty budeš pořád tam co si, akorát o pár tisíc lehčí. Na druhou stranu já teda do jednotek nedělám, ale zrovna na B6 jsem neviděl snad jednu jedinou špatnou, kromě nějakých vyplavených, takže si tak nějak pořád myslím že máš spíš problém někde v dpf a na tohle se jen někdo vymlouvá, ale samo se můžu mýlit a může to být i jednotkou zvlášt když to máš potvrzený z více zdrojů.
ŠKODA 1000MB DE LUXE
ŠKODA 136GL Tuzex
Pásovec 3C 2.0TDI BKP Highline DSG
ŠKODA Octavia RS CEGA

Uživatelský avatar
Zbynek_C
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 36
Registrován: 11.12.2016 11:09

Re: Vyčištěný DPF - ucpaný znovu po 270 km

Příspěvek od Zbynek_C »

Ok, uvidim,jak to bude po oprave a kdyby neco, resim uz jen s Petrem (Motorpower)
Horka hlava a reseni ve stylu hrrr asi nepomuze

Uživatelský avatar
sharik4x4
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1348
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Vyčištěný DPF - ucpaný znovu po 270 km

Příspěvek od sharik4x4 »

Přesně jak říká Jirka.Padlou jednotku motoru jsem za svoji eru ještě neviděl a že už jsem něco viděl.Takže to celé na mě působí záhadně.Vždy to bylo způsobeno odborným zásahem "kutila", nahraná nějaká smodomo prasečina a motor nevěděl co má dělat.Takže to dej člověku,kterej tomu rozumí o to je motorpower. :good: Jinak skončíš jak santa.Otevřeš pytel peněz a budeš rozhazovat.I když teď o Vánocích, proč ne. :laugh: :laugh:

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Vyčištěný DPF - ucpaný znovu po 270 km

Příspěvek od KJirka »

Jednotka by snad mohla odejít jedině tak, že do ní nateče. Ale když je origo zavřená, tak snad ani to nehrozí.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“