TOPENÍ, BUFÍK: Webasto předělání příhřevu na nezávislé

Moderátor: čapik

Odpovědět
mmatysekk
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: 06.03.2015 22:18

Re: TOPENÍ, BUFÍK: Webasto předělání příhřevu na nezávislé

Příspěvek od mmatysekk »

mmatysekk píše:Mám dotaz. Mám nově udělanou přestavbu přihřívače na nezavislé s dálkou T100 (má navíc teplotní čidllo).
Zapnutí, vypnutí funguje bez problémů, vodu to ohřívá, ale ani po 30-ti minutach není v autě poznat, že by tam bylo tepleji :-(
Zkoumal jsem, jestli je slyšet větrák, ale nic neslyším. Výdechy jsou studené. Jakmile nastartuju, tak fouká teplý vzduch hned a voda má tak 50-60° po té půlhodině. Chci, aby se ohříval motor a pak interiér, ale myslel jsem, že to po té půlhodině bude aspoň trošku znát. Jo a na climatromiku mám nastavenou max teplotu a tlačítko max na okno.
Jak to máte vy? Cítíte, když dáte ruku před výdech na okno, že z toho jde teplo? Za jak dlouho?
Díky za info
Tak jen pro pořádek sem dávám info o tom jak to celé skončilo.
Byl tam prohozený jeden drát a proto se ventilátor nespínal. Nyní vše perfektně funguje. Před odchodem nastavím foukání na max na okno. Ráno zapnu a za 30 minut při -10°C přední i boční okna bez námrazy. Při -17°C to bylo povolené. Už i po 20-ti minutách je to celkem OK, max u zrcátka to trochu zůstane. Uvnitř je znatelné teplo - dle snímače od T100 to bylo cca +7° z -10° po 30 minutách. Takže parádní. A to to taky ohřívá i motor. Jen co na to řekne ta baterka... :? :?:
Jo a mě se ventilátor zapne po cca 5-ti minutách od zapnutí, takže už pak fouká trochu teplejší vzduch. Když to nepřepnu před odchodem na okno, tak je odmrazení pomalejší, ale taky to není špatné...
VW Sharan 2.0 TDI 125kW BMT 2012 Highline

Uživatelský avatar
eauto1.cz
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1474
Registrován: 29.09.2014 11:41
Bydliště: Opavsko
Kontaktovat uživatele:

Re: TOPENÍ, BUFÍK: Webasto předělání příhřevu na nezávislé

Příspěvek od eauto1.cz »

Aku by měla hlídat speciální řídící jednotka u všech modelů Bluemotion.
Nevím zda umí hluboké vyvíjení také dokonale hlídat, aby Ti vypla bufík, nebo zda to máš napojeno tak, jak to má být.
Ona tam je spíše z důvodu rekuperace, že časuje nabíjení na tehdy, kdy brzdíš a do kopců by měla nabíjení vypínat, při zrychlování atd ať je nízká spotřeba. Možná se ta jednotka dá i na diagnostice nastavovat, kdo ví?
Tak pak dej vědět, zda umí bufík vybít aku tak, že nenastartuješ.
Auto1 - Import a prodej aut http://www.eauto1.cz"

Uživatelský avatar
Tibike1x
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 01.06.2015 03:25
Bydliště: BA-DNV
Kontaktovat uživatele:

Re: TOPENÍ, BUFÍK: Webasto předělání příhřevu na nezávislé

Příspěvek od Tibike1x »

Zdravim.
Neviete niekto poradit kam pripojit GSM modul ak chcem zapnut origo montovane Webasto. Ovladanie je Climatronikom, tlacidlom zo znackou kurenia. GSM modul ma rele s prepinacim kontaktom.
Climatronic1.jpg
Climatronic2.jpg
VW CADDY CROSS 2.0 TDI 4Motion 2014

Hitachi
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 22.12.2015 20:44

Re: TOPENÍ, BUFÍK: Webasto předělání příhřevu na nezávislé

Příspěvek od Hitachi »

Ahoj všem, můj dotaz se rovněž týká klimatizace u 7N. Mám Sharana CFFB a klimu s dvěma výměníky i pro zadní řadu. No a jelikož mám prasklé vedení chladiva v zadní části auta a chystám se na výměnu obou trubek, chtěl jsem se zeptat, zda zde nemá nějaká dobrá duše dílenskou příručku, která by trošku zjednodušila bádání nad demontáží starých a montáží nových trubek. Co jsem se zatím díval, je tam hodně mizerný přístup a navíc bude asi nutné si pohrát s hadicemi od topení.
Díky všem za případné info. :D

Uživatelský avatar
mylys
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 27
Registrován: 10.02.2011 12:36

Re: TOPENÍ, BUFÍK: Webasto předělání příhřevu na nezávislé

Příspěvek od mylys »

Nenašel by se někdo v okolí Brna kdo by uměl předělat příhřev na nezávislé topení s dálkou a časovačem?

Příhřev tam určitě je, protože je čerpadlo před nádrží a teď v mrazech to sem tam kouří z podběhu.
Sharan 1,4TSI, r.v. 2012.
Sharan 7N, 1.4 TSI

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14715
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: TOPENÍ, BUFÍK: Webasto předělání příhřevu na nezávislé

Příspěvek od tornado1 »

Humpolec bez problému na počkání
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

budinec
Řidič
Řidič
Příspěvky: 76
Registrován: 06.10.2009 21:12

Re: TOPENÍ, BUFÍK: Webasto předělání příhřevu na nezávislé

Příspěvek od budinec »

neviete mi poradiť či sa dá nakodovať , aby sa webasto zaplo len ked to potrebujem ? Zapína a spúšťa sa po každom štarte . Niekedy ,mám, aj 10 štartov za den a stale sa to spina. A spotreba .... :(
VW Passat Variant 3C, 125kW, r.v.2009, R-line

černá Alhambra
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 04.02.2017 17:51

Re: TOPENÍ, BUFÍK: Webasto předělání příhřevu na nezávislé

Příspěvek od černá Alhambra »

Vypnout klimatronic.

budinec
Řidič
Řidič
Příspěvky: 76
Registrován: 06.10.2009 21:12

Re: TOPENÍ, BUFÍK: Webasto předělání příhřevu na nezávislé

Příspěvek od budinec »

ked vypnem climatronic, nebude mi ofukovať okná .
VW Passat Variant 3C, 125kW, r.v.2009, R-line

viteksve
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 09.10.2018 14:23

Re: TOPENÍ, BUFÍK: Webasto předělání příhřevu na nezávislé

Příspěvek od viteksve »

Potřeboval bych před zimou udělat přestavbu příhřevu Webasto na nezávislé topení.Jedná se o ročník 2017 na motor je nafta 110KW.
Je tu někdo kdo by mi přestavbu udělal?

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14715
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: TOPENÍ, BUFÍK: Webasto předělání příhřevu na nezávislé

Příspěvek od tornado1 »

Není problem u mne
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

Uživatelský avatar
jenda.master
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 225
Registrován: 21.01.2010 21:33
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: TOPENÍ, BUFÍK: Webasto předělání příhřevu na nezávislé

Příspěvek od jenda.master »

nemá někdo zkušenost s rosením auta v provozu na NT?
Mám přestavbu Webasta na NT bez ventilu na zkrácený oběh vody, ventilátory se zapnou, voda se ohřeje. Jen se občas stane, že po příchodu do auta je cítit zatuchlina, jako kdyby byla zavřená klapka cirkulace vzduchu.
Je úplně jedno, do jakého režimu nastavím Climatronic, zkoušel jsem různé kombinace jako maximalní ofuk okna na 22C, maximální ofuk okna na HI, standardní ofuk okna, nechat na režim auto s různejma teplotama, samozřejmě že na klimatronicu není zapnutá vnitřní cirkulace, ani na režim auto...
Z auta jsem vyndal vše co tam nemá co dělat, abych se zbavil všech možných zdrojů vlhosti. A auto se prostě občas celé zarosí.

Jednou se mi zamlžilo auto i za jízdy, nebyl jsem schopen s tím nic udělat a nemít vyhřívané čelní sklo, tak ani nedojedu domu, diagnostika hlásila vadné čidlo kvality vzduchu a že klapka recirkulace nemá koncovou polohu, takže jsem vyměnil čidlo a nakalibroval klapky, od té doby je za jízdy klid.

Začínám přemýšlet o přestavbě na originál NT Webasto, i s ventilem na zkrácení okruhu vody.
Řešim u toho několik věcí:
-pokud bych dal originál NT Webasto, je nutné měnit panel climatronicu? Dokáže si NT spustit ventilátory a nastavit klapky s původním climatronicem?
-pokud bych neměnil panel climatroniku, půjde časovat z maxidotu a ovládat jen dálkovým ovladačem?
-dělá se climatronic 7N0907044 v kombinaci vyhřívaného čelního skla, NT a vyhřívaných sedaček?
-pokud bych dal ventil, dá jednoduše vyřadit - pokud si topím před jízdou, nechal bych ohřát motor i kabinu, pokud bych v autě spal, zapnutím tlačítka bych aktivoval ventil a topil bych jen do kabiny, tedy vřadit mezi NT a ventil vypinač?


Jedná se o Alhambru rv 2016, tedy facelift s novým climatronikem.
Ford Galaxy 1,9TDi 2001 85Kw - prodáno
Seat Alhambra 2,0TDi 2009 103Kw - prodáno
Seat Alhambra 2,0TDi 2016 110Kw DSG

ramoon
Řidič
Řidič
Příspěvky: 147
Registrován: 17.11.2008 15:49
Bydliště: Bratislava

Re: TOPENÍ, BUFÍK: Webasto předělání příhřevu na nezávislé

Příspěvek od ramoon »

Ak by si isiel do original prestavby tak vymena panelu climatronicu bude nutna. Samotne webasto nevie ovladat ventilator.
Casovanie ti pravdepodobne pojde aj dialkove ale problem bude v climatronicu ktory nebude ovladat klapky a ventilator.
7N0907044 ma tlacitko vyhrievania okna a tlacitko webasta na ronakom mieste tak bud mas jedno alebo druhe. Oboje nieje mozne objednat ani z vyroby.
Pritomnost ventilu sa koduje v RJ webasta. Vyradit ho spinacom teoreticky ide ale pravdepodobne ti bude webasto hlasit na diagnostike chybu ze je vadny ventil a ako sa zachova webasto tak to netusim. Je mozne ze sa vypne alebo zablokuje. Osobne som to skusal bez ventilu ked som ho este nemal namontovany ale vyhriatie kabiny a rozmrazenie skla trvalo cca 30 min co je velmi namahave na bateriu. S ventilom to trva cca 10 minut. Vyhrievat motor len koli tomu aby som ho nastartoval akoze teply je podla mna blbost pretoze olej v olejovej vani je aj tak studeny.

Cize ak mas vyhrievanie skla tak sa ho budes musiet vzdat na ukor webasta.
Seat Alhambra III 7N Style 2012 2.0 TDI CR 140 K/103 KW ECOMOTIVE DSG

Uživatelský avatar
jenda.master
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 225
Registrován: 21.01.2010 21:33
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: TOPENÍ, BUFÍK: Webasto předělání příhřevu na nezávislé

Příspěvek od jenda.master »

Díky za odpověď, naštěstí už se mi podařilo vyřešit mlžení oken.

byl vadnej servomotor ovládání vnitřní klapky, klapka když se měla zavřít a nasávat vzduch z venku, zůstala vyset tak na půl - tudíž za jízdy to náporem vzduchu a rychlejšíma otáčkama ventilátoru mělo dostatek čerstvého vzduchu z venku.
Když to jelo na NT, tak se to prostě zamlžilo.

Zajímavý bylo, že v diagnostice nebyla žádná chyba, nastavení klapek proběhlo jak mělo, jenže ten servomotor bral polovinu dráhy jako koncovou polohu, dál už prostě nejel.

Takže zůstávám u tý přestavby tak jak teď je, a i ta se dá doplnit o ventil na vodu, to zvažuju jen čistě z důvodu spaní v autě.
Jinak právě v tom vidim výhodu, sice olej je dole studenej, ale motor je prohřátej aspoň trošku, v interiéru je zavlaženo, jsou prohrátý rozvody vzduchu a námraza na oknech je aspoň trošku povolená. Ale o tom by se dalo polemizovat další a další hodiny :-)
Ford Galaxy 1,9TDi 2001 85Kw - prodáno
Seat Alhambra 2,0TDi 2009 103Kw - prodáno
Seat Alhambra 2,0TDi 2016 110Kw DSG

Ollin
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 48
Registrován: 16.08.2016 14:43

Re: TOPENÍ, BUFÍK: Webasto předělání příhřevu na nezávislé

Příspěvek od Ollin »

Ahoj,potřeboval bych přepnout na webastu režim větrání na režim vytápění. Nevíte někdo jak na to v manuálu jsem se dočetl, že by se to mělo dělat přes infotainmentu kde by měla být záložka nezávislé topení tu tam nemám. Dále jsem našel, že by to mělo jít nastavit přes dálkový ovladač za pomocí současného stisku tlačítek ON a OFF to bohužel taky nefunguje. Za každou radu nebo manuál budu vděčný.
Jedná se o Webasto Thermo Top V a dálkové ovládání nejspíš T91.
Přílohy
Webasto.png
VW Sharan 7N Highline 2011 2.0 TDI CR 140 K/103 KW

Odpovědět

Zpět na „Elektro + hudba + navi“