Problem zo startovanim

2002 - 20..

Moderátor: Mára_VR6

Pravidla fóra
Moji milí příznivci všech Touaregů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případně použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Touaregů vkládejte do podsekce Můj Touareg a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mì obracejte v SZ.
Mára_VR6
rrobertto
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 29.04.2016 23:14

Problem zo startovanim

Příspěvek od rrobertto »

Ahojte mam 3.0tdi 165kw min.týždeň mi zacalo blbnut startovanie. zohriaty mot. som chcel nastartovat ale uz tocilo naprazdno a nechytilo tak som ho odtiahol do servisu dali ho na vag.a nevypisovalo ziadnu chybu.stale nenaskocilo .tak mi mechanik vymenil pal.filter.vyčistil nejake cidla na cerpadle zevraj neboli od spon.nevedel stale nastartovat len zo start sprejom.od vtedy auto startovalo ok.denne aj 20krat po 4 dnoch to iste vypnem mot.idem na cafe vratim sa a nic toci a nenaskoci.start sprejom naskoci v pohode a zasa startuje 2 dni.auto ide krasne neseka.vag.nijaku chybu nevykazuje.za rady názory vopred dakujem

rrobertto
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 29.04.2016 23:14

Re: Problem zo startovanim

Příspěvek od rrobertto »

Takze v piatok sa 2x vycistil legulator paliva na rampe.pri pridaný plynu a naslednim zhasnutim mot.auto v pohode startovalo zakaždým. Ked bez plynu vypol mot.tak niekedy nenatocilo alebo po dlhsom startovani naskocilo.dnes mi vymenili regulator paliva za novy a problem pretrvava postrehol som akurat to ked auto nechce nastartovat tak toci s mot.max 3 otacky naprazdno a zakazdym ...slak to trafil

Uživatelský avatar
Benik
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 481
Registrován: 29.09.2010 14:46

Re: Problem zo startovanim

Příspěvek od Benik »

a procpak menily regulátor??? co to je za pic....u? to by napsal VAG... kdyztak je to snimac tlaku Railu...(pokud myslis cidlo na liště) a osobne bych to tipl na cerpadlo railove nebo relatko cerpadla... jde tam nafta kdyz to nechce chytit?? co je to za klauni...? nemáš zakladni věcné poznatky co to dělá/nedělá . zkoušeli akční členy jestli ve chvili kdy to nejde natočit, jestli cvakne relé čerpadla např ??? jaký je tam tlak při nenastartovaní? zkus změnit servis!...

Odesláno z mého SM-G900F pomocí Tapatalk

rrobertto
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 29.04.2016 23:14

Re: Problem zo startovanim

Příspěvek od rrobertto »

Regulátor bol špinavý vyčistili ho a sa auto normálne startovalo 4dni potom to iste,rozobral sa prefúkal a zasa bol na 4 dni pokoj
.potom sa vymenil sa za nový a problém pretrváva auto ma normálny chod vag neukazuje žiadnu závadu relé čerpadlá cvakne a tlak je OK. Práve preto v servise vselico skúšajú dnes mi skontrolovali ukostrenie na mot.aj to je ok.Problém je v tom ze to nerobí každý deň.keď rapluje tak starter točí max 3 x.bez výsledku. Pomôže až startspray.a potom ho môžem štartovať celý den dva a všetko OK.

Uživatelský avatar
Benik
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 481
Registrován: 29.09.2010 14:46

Re: Problem zo startovanim

Příspěvek od Benik »

cerpadlo vysokotlake je muj tip...
nebo to nekde prisava vzduch např...
spíš proč byl spinavy? od ceho? od pilin z cerpadla?? tam uz zadny bordel nemůže být...

Odesláno z mého SM-G900F pomocí Tapatalk

rrobertto
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 29.04.2016 23:14

Re: Problem zo startovanim

Příspěvek od rrobertto »

Ahojte.takže sme kostriaci kábel z karosérií na mot.demontovali vyzeral byť dobrý ajtak prečistili kontakty.odpojili docasne alarm META.a všetko fičí ako má..ja osobne si myslím že to všetko robilo ukostrenie.

rrobertto
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 29.04.2016 23:14

Re: Problem zo startovanim

Příspěvek od rrobertto »

Šľak to trafil zasa po 3 týždňoch to iste.
Starter točí 3 sekundy a prestane, starter točí pekne rýchlo ale len 3 sekundy a nenastartuje kým nedám startspray.potom chytí a zasa 4 dni všetko OK.štartuje bez problémov.mechanici si nevedia rady hovoria ze je to elektrická chyba možno imobilizer. Koľko mám ešte investovať a dúfať ze to bude OK. :laugh:

Uživatelský avatar
bauer
Pilot
Pilot
Příspěvky: 705
Registrován: 19.07.2012 18:11
Bydliště: Ostrava

Re: Problem zo startovanim

Příspěvek od bauer »

Jak by na to měl vliv immo, když bez spreje do nechytne a se sprejem jo.... Co diag? Neukáže se nic po těch neúspěšných startech? Co baterka? Na kolik spadne při startu?
ex Passat B5.5 sedan 2.3V5 125kW 4motion
ex Touareg 7LA 3.0V6 165kW+chip
ex Rapid Spaceback 1.2TSI 66kW
Touareg 7P6 3.0V6 193kW
Octavia Combi 5E 1.5 110kW

rrobertto
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 29.04.2016 23:14

Re: Problem zo startovanim

Příspěvek od rrobertto »

Diagnostika je OK. Neukáže nijaku chybu ani pri startovani,a ani keď toci iba2 až 3 sekundy.baterku som min.týždeň menil,dnes sa mi stalo ze zasa po dvoch troch sekundách prestalo točiť ale na druhý krát už tocilo dlhšie a naštartovalo.ze by mohol byt zly starter? Raz za 2 -3 dni? Zarapluje .

Uživatelský avatar
bauer
Pilot
Pilot
Příspěvky: 705
Registrován: 19.07.2012 18:11
Bydliště: Ostrava

Re: Problem zo startovanim

Příspěvek od bauer »

Akorát jsem v pasti z toho popisu. Prvně to teda točilo a nechytlo, leda se start sprejem. No a teď to dělá to, že už to netočí, jen se startér párkrát otočí a konec. A když se teda startér točí normálně, tak to i tak trvá déle než chytne?
ex Passat B5.5 sedan 2.3V5 125kW 4motion
ex Touareg 7LA 3.0V6 165kW+chip
ex Rapid Spaceback 1.2TSI 66kW
Touareg 7P6 3.0V6 193kW
Octavia Combi 5E 1.5 110kW

rrobertto
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 29.04.2016 23:14

Re: Problem zo startovanim

Příspěvek od rrobertto »

Nie vtedy chytí normálne . Zriedka pri zohriatom motore toci troska dlhšie ale vždy chytí,len keď vypina startovanie je problém.vtedy pomôže iba startspray.

rrobertto
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 29.04.2016 23:14

Re: Problem zo startovanim

Příspěvek od rrobertto »

Som si všimol ked startujem bez svetiel tak auto zakaždým nastartuje, starter normalne toci az kym nastartuje. Tak som vypol denne svietenie a uz 3 tyzdne je vsetko ok.moze to byt zhoda nahod?

rrobertto
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 29.04.2016 23:14

Re: Problem zo startovanim

Příspěvek od rrobertto »

Úspešne vyriešené výmenou štartéra.

Uživatelský avatar
Benik
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 481
Registrován: 29.09.2010 14:46

Re: Problem zo startovanim

Příspěvek od Benik »

toci to rychleji alespon? a co kostrici kabel ke starteru? koukal si na nej? dulezite odriznout buzirku u očka aby byl 100% v cajku... videl jsem uz 3 auta ktery ho mely KO... jinak na startee jsem to tedy netipoval... pokud mas vice jak 200.000km tak mozne to jest...

Odesláno z mého SM-G935F pomocí Tapatalk

rrobertto
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 29.04.2016 23:14

Re: Problem zo startovanim

Příspěvek od rrobertto »

Ano kostriaci kábel bol vymenený,vymenila sa aj baterka aj tak to robilo. výmena startera pomohola dal som tam bosh 2,2kw točí rýchlo a potichu.

Odpovědět

Zpět na „Touareg“