ZAMRZÁNÍ OKEN U CC a jiné zimní radostě.

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

ZAMRZÁNÍ OKEN U CC a jiné zimní radostě.

Příspěvek od KJirka »

Problém jsem nastínil, takže jak z něj.
Nemusím asi popisovat, jak to vypadá, když se rvou dveře, kde sklo nesjede jako za tepla dolu a pere se s těsnící gumou kolem. Prostě rozumnou silou se to musí otevřít, i přes tísnivý pocit na hrudi, co jsem tím asi urval. :D
Ale když už jste teda uvnitř, prostě to nějak zabouchněte, i když asi ne úplně. Nastartovat, topení na plno, vzduch na boční okýnka a tak deset minut čekat. Díky příhřevu to topí až neuvěřitelně rychle a ty skla povolí. Blbý je, že to je nastavený tak, aby při zatažení za kliku sjížděly okna všechny. Naopak dobrý je, že když jsou přimrzlý, vzdaj to a s tím mrazem se zbytečně neperou. Nějaký matlání skel silikonem a podobnýma sajrajtama nemá smysl. Nebo teda, pro tu funkci samu asi jo, ale nechtěl bych pak vidět ty skla.
Za devět zim, s tímto systémem oken, jsem na nic lepšího nepřišel a hlavně, nikdy jsem se nedostal do fatálních potíží nebo že bych něco zničil. Není to prostě ideální, z principu věci ani být nemůže, ale žít se s tím nějak dá.
Další radost je přimrzlý víko kufru, ale to nepotřebujete hned. Takže lze.li to, sklopit opěráky zadních sedadel, pustit na max. zadní ventilaci a ono si to během jízdy dá většinou říct. Bacha, jak jste to víko odaretovali a svítí vám nezavřenej kufr, tak se vám pravděpodobně otevře za jízdy do kořán.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

ladulel
Závodník
Závodník
Příspěvky: 570
Registrován: 24.07.2010 14:17

Re: ZAMRZÁNÍ OKEN U CC a jiné zimní radostě.

Příspěvek od ladulel »

Jednoduchá rada je: Nejezdit a čekat na jaro! :D

Uživatelský avatar
Tomikcek
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1622
Registrován: 14.08.2010 13:05
Bydliště: Hovězí - Vsetín
Kontaktovat uživatele:

Re: ZAMRZÁNÍ OKEN U CC a jiné zimní radostě.

Příspěvek od Tomikcek »

Já s tím měl zatím problém jenom jednou, teďka jak bylo těch -15 tak se mi neotevřela jedna strana, naštěstí na druhou svítilo slunce takže ta povolila . Jinak teďka když jezdím skoro každý den tak s tím nejsou potíže vůbec, aspoň prozatím . Těsnění jsem zatím nepatlal ničím ale mám doma silikon i teflon ale dokud to jde bez toho tak to tam dávat nebudu
VW Passat CC 2009 2.0TDi 125kW + Audi S4 b5 avant 2.7BiTurbo s K04 - V̶W̶ P̶a̶s̶s̶a̶t̶ 3̶B̶G̶ 9̶6̶k̶W̶ 6̶q̶ -̶ A̶u̶d̶i̶ A̶4̶ b̶7̶ 2̶.̶0̶T̶F̶S̶I̶ Q̶ -̶ A̶4̶ b̶5̶ 1̶.̶8̶T̶ Q̶

Uživatelský avatar
denis.82
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1701
Registrován: 29.01.2012 12:16
Bydliště: Zlín

Re: ZAMRZÁNÍ OKEN U CC a jiné zimní radostě.

Příspěvek od denis.82 »

No ja tada silikon pouzivam, nastrikam s nim pred zimou vsechny tesneni u oken, kufru, dveri i nadrze a zadny problem se zamrzanim jsem nikdy nemel.
Jirko, nesmis ten siliokonovy sprej strikat primo na okna. :wink:, nikdy jsem si totiz nevsiml, ze bych je mel zamatlane.
RS6 Performance 445kw

Uživatelský avatar
ROTL
Řidič
Řidič
Příspěvky: 124
Registrován: 05.10.2015 20:31

Re: ZAMRZÁNÍ OKEN U CC a jiné zimní radostě.

Příspěvek od ROTL »

Švagor to má kvôli tomu primrzaniu nastavené tak, že keď stlači kluc raz, tak sa odomknu iba soferove dvere a keď stlači 2krat, tak sa odomknu všetky dvere. Nevedel som o tom, chcel som niečo zo zadných sedadiel a pripadal som si ako dement, že neviem otvoriť auto:))

Odoslané z MI 5 pomocou Tapatalku
PASSAT Variant B7 2012 2.0TDI 103KW DSG

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: ZAMRZÁNÍ OKEN U CC a jiné zimní radostě.

Příspěvek od KJirka »

Dane, u rámových dveří je to jasný, tam to s tím silikonem klidně umej, ale jak to chceš aplikovat na bezrámový okna, respektive rovnou na sklo ?
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
Santusovic
Profík
Profík
Příspěvky: 1012
Registrován: 24.06.2016 11:42
Bydliště: Praha

ZAMRZÁNÍ OKEN U CC a jiné zimní radostě.

Příspěvek od Santusovic »

Asi se budu ptát blbě ale jakej silikonovej sprej máte odzkoušenej? je mi jasný že starline určitě ne ale co třeba Coyote? Rád bych to taky zkusil i když Pražské mrazy nejsou tak vysoké že bych auto neotevřel vůbec.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Naposledy upravil(a) Santusovic dne 07.01.2017 23:14, celkem upraveno 1 x.
Old:VW Passat B6 2.0 TDI
Sold:VW Passat B7 2.0 TDI R-line
Sold:VW Passat B8 2.0Bi-Tdi White R-line DSG
Sold:VW Passat B8 2.0Bi-Tdi Blue R-line DSG
New:VW Passat B8 2.0Bi-Tdi White High DSG
White Var

Uživatelský avatar
SandrikGVI
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2239
Registrován: 18.01.2011 20:20
Bydliště: Středočechy :D

Re: ZAMRZÁNÍ OKEN U CC a jiné zimní radostě.

Příspěvek od SandrikGVI »

no Pražské mrazy nech bejt :laugh: včera jsem startoval v -9 takže tuhne už i v Praze :laugh: takže taky jsem zvědavej kdo co používá? ikdyž u mě to je na rámové dveře takže jen menší problém :)

Graun
Pilot
Pilot
Příspěvky: 716
Registrován: 21.06.2016 09:24
Bydliště: Nový Jičín

Re: ZAMRZÁNÍ OKEN U CC a jiné zimní radostě.

Příspěvek od Graun »

Místo silikonu zkuste aplikovat glycerín. Dá se koupit v lékárně za pár korun. Je dobrý proti přimrzání dveří k těsnění, zlepšuje pružnost gumy a odstraní negativní vlastnost silikonu (v podstatě neodstraníte ze skel, nejhorší na čelním skle).

Odesláno z mého YOGA Tablet 2-830F pomocí Tapatalk
ŠKODA FABIA III 1.0MPI 55kW / Hatchback / výbava JOY / Quartz Metallic (MY2016)
ex VW GOLF IV 1.6 SR (74kW, AKL, r.1999), LPG

Uživatelský avatar
napster
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6483
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kolem MB a nebo PHA
Kontaktovat uživatele:

Re: ZAMRZÁNÍ OKEN U CC a jiné zimní radostě.

Příspěvek od napster »

Ja nepouzivam nic a bez problemu teda u 120tky jsem mel problem zase se zavrenim dveří v mtazu :rofl: . Jinak staci obyc silikon, dokonce i jeleni luj staci v pripade nouze.
Lepší mrtvej,nez druhej!!!
Skoda Superb II TDI elegance 2010 125kw
čištění interieru,exterieru, pece o kozene interiéry, lesteni,korekce laku. Ochrana laku. Detailing Mlada Boleslav a okolí

Uživatelský avatar
šianzek
Závodník
Závodník
Příspěvky: 598
Registrován: 15.04.2016 09:45
Bydliště: Ostrava

Re: ZAMRZÁNÍ OKEN U CC a jiné zimní radostě.

Příspěvek od šianzek »

Nebo mít po ruce rozmrazovac a vždycky ty okna postrikat ať se to nenamaha tolik ? :D Ikdyz jsem dneska rozmrazovac použil a dopadlo to tak ze mi zamrznul na skle a když už jsem to načal jakou používáte vodu do odstrikovacu?.. koupil jsem na omw snad za 200 a její funkčnost = dynamic z kaufu za 70 Kč zamrzá stejně
Passat B7 2012, side assist,premium bt,barevné budíky,kožené odvetravane sedačky ,rns510 poslení řady,kamera,chip,340 mm brzdy zimmermann,pružiny eibach, komplet vytlumene dveře, repro focal,keramika

Uživatelský avatar
napster
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6483
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kolem MB a nebo PHA
Kontaktovat uživatele:

Re: ZAMRZÁNÍ OKEN U CC a jiné zimní radostě.

Příspěvek od napster »

Ja beru ostrikovace na KM prona 29kc/l a krasne voni. Jako meloun :mrgreen: i do -40C ti zamrzne pri tomhle mraze. Respektive po setreni steraci tenka vrstva pri jizde zacne namrzat.
Lepší mrtvej,nez druhej!!!
Skoda Superb II TDI elegance 2010 125kw
čištění interieru,exterieru, pece o kozene interiéry, lesteni,korekce laku. Ochrana laku. Detailing Mlada Boleslav a okolí

Uživatelský avatar
šianzek
Závodník
Závodník
Příspěvky: 598
Registrován: 15.04.2016 09:45
Bydliště: Ostrava

Re: ZAMRZÁNÍ OKEN U CC a jiné zimní radostě.

Příspěvek od šianzek »

napster píše:Ja beru ostrikovace na KM prona 29kc/l a krasne voni. Jako meloun :mrgreen: i do -40C ti zamrzne pri tomhle mraze. Respektive po setreni steraci tenka vrstva pri jizde zacne namrzat.
To bude asi tím no ale mám z hellera do -70 a ta tedka nemrzne :P
Passat B7 2012, side assist,premium bt,barevné budíky,kožené odvetravane sedačky ,rns510 poslení řady,kamera,chip,340 mm brzdy zimmermann,pružiny eibach, komplet vytlumene dveře, repro focal,keramika

Uživatelský avatar
denis.82
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1701
Registrován: 29.01.2012 12:16
Bydliště: Zlín

Re: ZAMRZÁNÍ OKEN U CC a jiné zimní radostě.

Příspěvek od denis.82 »

Muj mechanik objednal kanystr vody do ostřikovacu -30°C, zmeril ji a vysledek necelych -12°C. :D
RS6 Performance 445kw

Uživatelský avatar
napster
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6483
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kolem MB a nebo PHA
Kontaktovat uživatele:

Re: ZAMRZÁNÍ OKEN U CC a jiné zimní radostě.

Příspěvek od napster »

Klasika. Ja v roce 2011 taky kupoval snehovou frezu po zime. No a potom 5let nesnezilo. Az pred tydnem. A v sobotu me mi freza po cca 3hod celkove prace za 5let pojebala :rofl: nicmene uklidnem te. Tu nemrznoucku do -70C spotrebujes a az tam das nejakou do -20 tak zacne zase mrznout :rofl:
Lepší mrtvej,nez druhej!!!
Skoda Superb II TDI elegance 2010 125kw
čištění interieru,exterieru, pece o kozene interiéry, lesteni,korekce laku. Ochrana laku. Detailing Mlada Boleslav a okolí

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“