Brzdová světla nejdou

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10178
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Brzdová světla nejdou

Příspěvek od xerxes »

no tak to je problém v brzdovém spínači

df-201
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 01.12.2013 01:14

Re: Brzdová světla nejdou

Příspěvek od df-201 »

Tomu se mi nechce věřit, protože to delá i nový spínač.
Tak jsem rozebral starý
Zakroužkované jsou poškozené kontakty (vyčistil jsem, napájel, zaborusil a spínač začal fungovat. )
Chyba vymazána po ujetí 5 Km jsem si ulevil, chyba se neobjevila. Jenže na 6 Km to zase začalo blikat takže, pujdu po kabelech a snad na něco přijdu.
Přílohy
Spinač- starší typ
Spinač- starší typ
Vadný kontakt
Vadný kontakt
Kontakt
Kontakt

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Brzdová světla nejdou

Příspěvek od Goauld »

Než se pustíš do kabeláže, tak omrkni kontakty v zadních lampách, jak u konektoru, tak u žárovky a obě žárovky rovnou vyměň. Problém většinou bývá ve špatnym kontaktu žárovky, nebo oxidace v konektoru lampy.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

df-201
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 01.12.2013 01:14

Re: Brzdová světla nejdou

Příspěvek od df-201 »

Tak jsem se do toho dnes pustil a bez výsledku, lampy a konektory jsou jako nové.
Přeměřil jsem pojistky všechny jsou v cajku.

Teoreticky vzato chyba jde smazat, když vypnu klíček. Ale zase se objeví po 5ti minutách beztoho, aniž bych musel šlapat na pedál => má smysl hledat problém v zadních světlech?.

Nevíte někdo kam všude vedou ty kabely z toho spínače? Jednou jsem se hrabal v motoru, a chyba se ukazuje od té doby. (mněli jsem spínač zpátečních světel.)

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Brzdová světla nejdou

Příspěvek od Goauld »

No teoreticky by to mohl dělat ten spínač zpátečky. Snažím se vyčíst ze schématu jak je to zapojeny, ale zrovna v tomhle schématu mi to vůbec nedává smysl. Mrkni se na to sám.
Přílohy
Base Equipment.pdf
(268.64 KiB) Staženo 62 x
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

df-201
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 01.12.2013 01:14

Re: Brzdová světla nejdou

Příspěvek od df-201 »

Goauld píše:No teoreticky by to mohl dělat ten spínač zpátečky. Snažím se vyčíst ze schématu jak je to zapojeny, ale zrovna v tomhle schématu mi to vůbec nedává smysl. Mrkni se na to sám.
To jsi dal tomu pravému :laugh: :laugh:
Každopádně díky moc :good: po 8 hodinách studia,(jak číst v elektroschématech),jsem se zorinetoval, vypadá, že to přecejenom nějakou spojitost má, přes žárovky. Budu informovat jak to dopadlo.

Poslední šance, pak přichazí na řadu další řešení, demontáž diody kontrolky žhavení :taunt:

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“