Nesvítí potkávačka - žárovka i pojistka OK

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
xstanda02
Řidič
Řidič
Příspěvky: 138
Registrován: 27.06.2013 18:36
Bydliště: BRNO

Nesvítí potkávačka - žárovka i pojistka OK

Příspěvek od xstanda02 »

Zdravím,
chci vás požádat o radu kde hledat průser, když mi nesvítí prává potkávačka a všechny pojistky jsou i žárovka je OK.
Předpokládám, že to spíná nějaké relé. Případně kde to hledat?

Díky
Octavia III, 1.4 TSI/110 kW, DSG, liftback.
Ex: Pašík 3C sedan, 1.9 TDI 77kW BKC 3/2005

Uživatelský avatar
Ergo
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1259
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: Nesvítí potkávačka - žárovka i pojistka OK

Příspěvek od Ergo »

Žádné relé to nespíná, řídí to přímo ŘJ centrál.el. (BSG). Máš xenony nebo halogeny?

snake300
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 30.07.2014 00:14
Bydliště: Přerov

Re: Nesvítí potkávačka - žárovka i pojistka OK

Příspěvek od snake300 »

Mě svítí zase xenony + přídavné LED, ale nesvítí mi potkávačky (taky ledkový vepředu).
VW Golf Mk6 * 2.0 TDI * Highline *

xstanda02
Řidič
Řidič
Příspěvky: 138
Registrován: 27.06.2013 18:36
Bydliště: BRNO

Re: Nesvítí potkávačka - žárovka i pojistka OK

Příspěvek od xstanda02 »

Vyřešeno.
Octavia III, 1.4 TSI/110 kW, DSG, liftback.
Ex: Pašík 3C sedan, 1.9 TDI 77kW BKC 3/2005

Uživatelský avatar
Nemo
Pilot
Pilot
Příspěvky: 786
Registrován: 18.03.2008 19:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: Nesvítí potkávačka - žárovka i pojistka OK

Příspěvek od Nemo »

a čo tomu bolo? :-)
Prvá láska vw bora 1,6 16v AZD
Momentálne Passat 2.0 TDI CR DSG :-)

Uživatelský avatar
capo
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 449
Registrován: 12.02.2008 09:47

Re: Nesvítí potkávačka - žárovka i pojistka OK

Příspěvek od capo »

Mám stejný problém - auto už pár týdnů hlásí že je vadná pravá parkovačka, samozřejmě zároveň nesvítí. Když ji vyndám a zkontroluju, je v pořádku. Když dám jinou žárofku, problém je stále stejný. Dřív jsem neměl čas to řešit.

Před asi dvěma měsící se mi to už rozsvítilo taky, nicméně to po pár hodinách v garáži zase svítit přestalo (ta hláška a světlo začlo). Pak to bylo pár týdnů v klidu než to přišlo znova.

Vypadá to spíše na kabeláž??. Jenže ta se zdá být ok (min ten kousek kterej vede od bočního přísvitu, protože boční přísvit jako takovej funguje...). Co zkontrolovat?

(mám xenony kdyby se někoho napadlo zeptat :))
Minulost : Passat Variant 3C MR2010, 2.0 TDI 125 kW, DSG, R-LINE; Pak chvilku Octavia 2,0TSI DSG L&K
Současnost : Passat Variant B8 MR2016, BiTDI a dost solidní výbavička ;)

xstanda02
Řidič
Řidič
Příspěvky: 138
Registrován: 27.06.2013 18:36
Bydliště: BRNO

Re: Nesvítí potkávačka - žárovka i pojistka OK

Příspěvek od xstanda02 »

Já jsem si nechal vyměnit patici, tuším :-)
Octavia III, 1.4 TSI/110 kW, DSG, liftback.
Ex: Pašík 3C sedan, 1.9 TDI 77kW BKC 3/2005

Uživatelský avatar
capo
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 449
Registrován: 12.02.2008 09:47

Re: Nesvítí potkávačka - žárovka i pojistka OK

Příspěvek od capo »

Aha, good, zkusím to prostříknout nějakým chytrým sprayem ;)
Minulost : Passat Variant 3C MR2010, 2.0 TDI 125 kW, DSG, R-LINE; Pak chvilku Octavia 2,0TSI DSG L&K
Současnost : Passat Variant B8 MR2016, BiTDI a dost solidní výbavička ;)

Uživatelský avatar
capo
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 449
Registrován: 12.02.2008 09:47

Re: Nesvítí potkávačka - žárovka i pojistka OK

Příspěvek od capo »

Tak v tom únoru jsem dal jinou žárovku a bylo po problému.
Teď mi odchází levá, tak jsem tam dal nějakou ledku co jsem našel. V pravý ale byla žárovka, to vypadalo blbě, tak jsem dal tu LED i do tý pravý.

No a ejhle, nesvítí už vůbec. Ani s žádnou 100% ok žárovkou. Tuší někdo co s tím? Můžu to být problém s kabeláží, jestli to správně chápu, tak ani když dám světlo ven (maska a nárazník dolů musej taky) tak se stejně ke komplet vnitřní kabeláži světla nedostanu - nebo jo? Tentokrát fakt věřím v mechanický problém....
Minulost : Passat Variant 3C MR2010, 2.0 TDI 125 kW, DSG, R-LINE; Pak chvilku Octavia 2,0TSI DSG L&K
Současnost : Passat Variant B8 MR2016, BiTDI a dost solidní výbavička ;)

Uživatelský avatar
Nwkt
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2723
Registrován: 18.10.2011 21:33
Bydliště: ČR
Kontaktovat uživatele:

Re: Nesvítí potkávačka - žárovka i pojistka OK

Příspěvek od Nwkt »

A zkoušíš mezi výměnama vypnout zapalování? Pokud tam dáš ledku opačně, tak to jednotka odpojí a nepude tam už nic, dokud nevypneš klíček

Uživatelský avatar
capo
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 449
Registrován: 12.02.2008 09:47

Re: Nesvítí potkávačka - žárovka i pojistka OK

Příspěvek od capo »

No jasně že máš pravdu, už jsem na to mezitím přišel sám - zase je chytrost elektriky "vyšší" než jsem čekal - úspěšně mi to odpojilo pravé světlo (jsem to měřil, šlo tam přesně 0,39V což jaksi nestačí :)). Popravdě jsem neměl zapalování zaplé celou dobu, ani snad klíč v zapalování, jen světla chvilku na parkovačky a off. Pomohlo až úplné zamknutí vozidla které to "vyresetovalo)
Nicméně ani tak to s oběma ledkama nechodí, zřejmě nejsou tak dobře CANBUS (nad SPZ jsou super) - dal jsem zpátky žárofky a ty svítí obě. LED už jsou na cestě, tak uvidíme jak to půjde s těmi lepšími :)
Minulost : Passat Variant 3C MR2010, 2.0 TDI 125 kW, DSG, R-LINE; Pak chvilku Octavia 2,0TSI DSG L&K
Současnost : Passat Variant B8 MR2016, BiTDI a dost solidní výbavička ;)

Uživatelský avatar
napster
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6483
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kolem MB a nebo PHA
Kontaktovat uživatele:

Re: Nesvítí potkávačka - žárovka i pojistka OK

Příspěvek od napster »

Ty cinsky ledky mi vzdy zacnou blikat. At vezmu jakykoliv. Do druhyho superba jsem koupil v CR 1ks asi za 100kc a dva roky bez problemu....
Lepší mrtvej,nez druhej!!!
Skoda Superb II TDI elegance 2010 125kw
čištění interieru,exterieru, pece o kozene interiéry, lesteni,korekce laku. Ochrana laku. Detailing Mlada Boleslav a okolí

Uživatelský avatar
doktor013
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 395
Registrován: 11.05.2016 13:40
Bydliště: Praha

Re: Nesvítí potkávačka - žárovka i pojistka OK

Příspěvek od doktor013 »

S parkovackama je problem, moje zkušenost je, ze behem mrazu, kdy jsem startoval se starou baterkou,mi po par pokusech nesvítí prava strana, původně nesvítilo nic, ale ta levá dostala sama od sebe rozum, prava taky řek sem si fajn neni to zarofkou, ale ted mi zase nesvítí - jak naschvál, nemate podobnou zkušenost? Jak poznám ze je skutečně KO?

Vubec startovani s vyblitou baterkou je opruz, blika vsechno jak vietnamsky svíčky, od ABS po parkovací brzdu :) jednotka asi ty elektrosoky nema rada
Přílohy
image.jpg
125 kw, BMR, Highline 2008

Uživatelský avatar
Nwkt
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2723
Registrován: 18.10.2011 21:33
Bydliště: ČR
Kontaktovat uživatele:

Re: Nesvítí potkávačka - žárovka i pojistka OK

Příspěvek od Nwkt »

Koupit novou baterku ;-)

Uživatelský avatar
doktor013
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 395
Registrován: 11.05.2016 13:40
Bydliště: Praha

Re: Nesvítí potkávačka - žárovka i pojistka OK

Příspěvek od doktor013 »

poreseno, uz jsem nevydrzel to porad dobijet behem tech poslednich 14 dni, dotahnul jsem to do faze kdy jsem nosil tu starou do tepla, protoze jakmile bylo k -5 tak proste nic, prave ta pojebana baterka mi rozhodila svetla - prava parkovacka furt nesviti a zarovka nevypada praskle, zkusim to svetlo otevrit a overit kontakty, jinak koupil jsem Vartu silver s tim silnejsim startovacim proudem 780 a uplna spokojenost, na brnk
125 kw, BMR, Highline 2008

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“