1,6 FSI BAG - špatné studené starty

1.4, 1.6, 1.8....

Moderátoři: čapik, -Jakub-

Odpovědět
Zdeněk Foral
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 16.01.2017 20:40

1,6 FSI BAG - špatné studené starty

Příspěvek od Zdeněk Foral »

Velmi mne poslední dobou trápí studené starty. Mám Golfa V, 1,6 FSI 85 KW (kód motoru BAG). Motor většinou naskočí napoprvé, ale jsou situace, kdy točí, točí a točí a nechytá... a je trochu stresující neustále odhadovat jestli se dostanu domů z práce nebo ne. Prozatím vždy naskočil, ale po 5 minutách trápení už toho mám fakt dost / a baterie asi taky. Pokud motor naskočí jsou další starty bez problému.

S největší pravděpodobností za to může chladné počasí. Tím si ale nejsem si úplně jistý (pořízen na podzim) + v situacích, kdy bylo nedávno -18 také naskočil bez problému. Po úspěšném startu otáčky nikterak nekolísají a auto jede/ akceleruje normálně, motor má hladký chod.

Na autě jsou vyměněné rozvody, nové svíčky, olej, palivový filtr, vzduchový filtr, olejový filtr, benzín kvalitní. Elektronika nehlásí žádnou chybu. Kabeláž by měla být OK, škrtící klapka také zkontrolována, vyčištěna a OK, čidlo teploty nasávaného vzduchu také OK, baterie OK. Kontrola na diagnostice nehlásí absolutně nic.

Dlouho nás náhodně trápil problém závady váhy vzduchu, až jsme přisli na to, že bude kabeláž někde po cestě NOK, tak se natáhl bajpás - od té doby bez chybových hlášek.

Nějaký tip, co dalšího prověřit/ kde se může skývat šotek? Popřípadě asi nezbývá nic jiného, než se vydat do VW, rozbít prasátko a přenechat *odborníkům*....


Děkuji.

Uživatelský avatar
srotty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4757
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OLOMOUC

Re: 1,6 FSI BAG - špatné studené starty

Příspěvek od srotty »

Co čidlo teploty vody ? Jaké se dávaly díly,kvalitní a ty co tam opravdu patří ?
VW nerovná se odborníci ,ale měniči dílů.Pokud diagnostika nic neukáže jsou v koncích.Samozřejmě ne všichni,ale většina ano.

Zdeněk Foral
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 16.01.2017 20:40

Re: 1,6 FSI BAG - špatné studené starty

Příspěvek od Zdeněk Foral »

Čidlo teploty vody jsme ještě nezkoušeli: jaký může mít vliv a jak se pozná, jestli je KO? Napadá mne ještě čidlo otáček vačkového hřídele. Je možno?

Což se dílů týče - měnila se kompletní rozvodová sada a na to jsem v origu peníze neměl. Takže ta je neorigo...motor byl proměřen za chodu na diagnostice a prý jsou všechny hodnoty v pořádku - bohužel v tom se zas tak nevyznám a nevím, co všechno zkontroloval.

Svíčky jsou origo, ostatní díly origo také nejsou, ale snažil jsem se vybrat vždy ty dražší a ne úplný šunt.

Uživatelský avatar
srotty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4757
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OLOMOUC

Re: 1,6 FSI BAG - špatné studené starty

Příspěvek od srotty »

Šikovný mechanik dokáže čidlo proměřit a zjistit ,jak na tom je.
Pokud by snímač otáček blbl až tak,že by to nestartovalo,byla by uložená chyba v ŘJ.
Ještě zkus jedno-před samotným startem několikrát otoč klíčkem do první polohy (aby se rožly kontrolky) a teprve potom startuj.

Zdeněk Foral
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 16.01.2017 20:40

Re: 1,6 FSI BAG - špatné studené starty

Příspěvek od Zdeněk Foral »

Teď jsem tedy dva dny před startem otáčel 2x nebo 3x do první polohy a start posléze vždy dobrý. Tak že by nakonec něco jiného, než čidlo teploty vody? Asi to bude chtít déle *testovat*.

Uživatelský avatar
srotty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4757
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OLOMOUC

Re: 1,6 FSI BAG - špatné studené starty

Příspěvek od srotty »

Vypadá to,že tam nejde benzin,respektive dlouho trvá,než doteče do motoru.Zkoušej dál před startem točit tím klíčkem-tím aktivuješ paliv.čerpadlo a to dotlačí benzin do motoru.Zažil jsem,že po výměně pal.filtru to dělalo to samé co tobě.Po delší odstávce nechtělo chytit-spadlo palivo v hadičkách.Bylo to tím filtrem,který dokonale netěsnil a přisával vzduch (byl neorigo)

Zdeněk Foral
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 16.01.2017 20:40

Re: 1,6 FSI BAG - špatné studené starty

Příspěvek od Zdeněk Foral »

Filtrem to nebude - stejný problém už byl i před výměnou. Otázka je: proč tedy někdy doteče a někdy nedoteče... :-/ Kdyby to táhlo odněkud vzduch, asi by to udělalo vždy?

Uživatelský avatar
srotty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4757
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OLOMOUC

Re: 1,6 FSI BAG - špatné studené starty

Příspěvek od srotty »

Právě že záleželo na době od posledního startu.Pokud se jelo do pár hodin ,tak v pohodě.Pokud to stálo přes noc nebo třeba 8 hodin tak už nenastartoval.

Zdeněk Foral
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 16.01.2017 20:40

Re: 1,6 FSI BAG - špatné studené starty

Příspěvek od Zdeněk Foral »

Tak v pondělí start po 2 dnech a ok.... dneska z práce: 3x jsem otočil než jsem startoval a zase se mu nechtělo :-( To je fakt záhada.

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“