Podsvícení prostoru nohou LED páskou (zapojení)

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Uživatelský avatar
Dave188
Řidič
Řidič
Příspěvky: 53
Registrován: 15.09.2014 15:58
Bydliště: Ústecký kraj

Podsvícení prostoru nohou LED páskou (zapojení)

Příspěvek od Dave188 »

Zdravím, uvažoval jsem že si udělám podsvícení prostoru nohou LED páskou viz. fotografie.
Teď přemýšlím jak pásku zapojit. Napadlo mě jí připojit na stropní lampičku a tak bych potřeboval vědět kde se napíchnout. Nerad bych to tahal až nahoru nebo střihal kabely, spíš by to chtělo někde "u zdroje".
Ještě bych se chtěl zeptat zda to napájení unese (cca 2m pásky pro přední a zadní sedadla).
Předem všem děkuji za odpovědi :)
Přílohy
post-2916-1250972760.jpg
post-2916-1250972752.jpg
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=1 ... 2#p3050922" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Dave188
Řidič
Řidič
Příspěvky: 53
Registrován: 15.09.2014 15:58
Bydliště: Ústecký kraj

Re: Podsvícení prostoru nohou LED páskou (zapojení)

Příspěvek od Dave188 »

To opravdu nikdo neví nebo je tohle fórum tak mrtvý?
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=1 ... 2#p3050922" onclick="window.open(this.href);return false;

petryk1
Profík
Profík
Příspěvky: 1000
Registrován: 17.04.2013 20:28

Re: Podsvícení prostoru nohou LED páskou (zapojení)

Příspěvek od petryk1 »

Ahoj. Ja mam sice B6, ale asi to bude rovnake. Osvetlenie svieti, ked mam zapnute svetla. Minus mam na kostriaci bod pri lavej nohe spolujazdca. Plus na cervene LED mam z vypinaca svetiel. U B6 je to sivy kablik. 2metre je vela. Ja mam pod kazdou sedackou asi 15cm.
Neviem, ci to ide aj na B5, ale na biele LED mam plus z BSG. Minus na ten isty kablik, co je minus cervenych.

Uživatelský avatar
Dave188
Řidič
Řidič
Příspěvky: 53
Registrován: 15.09.2014 15:58
Bydliště: Ústecký kraj

Re: Podsvícení prostoru nohou LED páskou (zapojení)

Příspěvek od Dave188 »

Já bych rád použil připojení na stropní lampičku jen by mě zajímalo kudy vedou kabely. Někde jsem četl že v A-sloupku takže hádám že to bude levý (u řidiče) ale nechci sundavat obložení takže ideální by bylo se připojit někde v palubní desce odkud to do A-sloupku vede.
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=1 ... 2#p3050922" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Podsvícení prostoru nohou LED páskou (zapojení)

Příspěvek od majrek001 »

jj v levém A - sloupku z lampičky vedou tři dráty - jeden +12V stalý a pak dvě země jedna přes komfortku (postupné stmívání) a druhá pro manuální zapnutí
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Uživatelský avatar
Dave188
Řidič
Řidič
Příspěvky: 53
Registrován: 15.09.2014 15:58
Bydliště: Ústecký kraj

Re: Podsvícení prostoru nohou LED páskou (zapojení)

Příspěvek od Dave188 »

Zdravím,
právě jsem narazil na tzv. pojistkový odbočovač http://1url.cz/pSmJ" onclick="window.open(this.href);return false;. Většina z Vás asi bude vědět o co je jedná a tak se chci zeptat, nedal by se led pásek připojit přes něj v případě že bych ho napojil na pojistku osvětlení interiéru? Fungovalo by to stejně jako kdybych se napojil přímo na stropní lampičku respektive na její vedení?
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=1 ... 2#p3050922" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Podsvícení prostoru nohou LED páskou (zapojení)

Příspěvek od majrek001 »

nefungovalo, protože to řídí komfortka.. je to potřeba napojit jak jsem psal +12V stálých a zbytek přes tu spínanou zem, aby to postupně pohasínalo
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Uživatelský avatar
nikko24
Řidič
Řidič
Příspěvky: 78
Registrován: 15.05.2012 19:54
Kontaktovat uživatele:

Re: Podsvícení prostoru nohou LED páskou (zapojení)

Příspěvek od nikko24 »

Zdravím mám k tomuhle dotaz. Jak moc velká prasárna je zapojit ten LED pásek na světílko ve dveřích? Aby mi to zhasínalo a rozsvěcelo podle dveří. Nevím jak je kvůli odběru nerad bych nějaký kabel (původní) utavil na odběr. Nebo to mám udělat jinak?
VW Passat Variant B5 1.9TDI 66kW -> EGR off, Sprint 502, 312mm brzdy

J96
Člen klubu
Příspěvky: 17
Registrován: 31.03.2016 20:52
Bydliště: kousek od Kralup n. V.

Re: Podsvícení prostoru nohou LED páskou (zapojení)

Příspěvek od J96 »

nikko24 píše:Zdravím mám k tomuhle dotaz. Jak moc velká prasárna je zapojit ten LED pásek na světílko ve dveřích? Aby mi to zhasínalo a rozsvěcelo podle dveří. Nevím jak je kvůli odběru nerad bych nějaký kabel (původní) utavil na odběr. Nebo to mám udělat jinak?
Nad tím jsem také přemýšlel, když jsem to dělal, ale nakonec jsem to připojil na stropní lampičku, aby to vypadalo hezky. Když to připojíš na světélko dveří, tak zavřeš a zhasne i podsvícení nohou, když na lampičku, tak to krásně zhasíná s lampičkou a funguje postupné stmívání. Připojil jsem to na kabeláž u nohou řidiče(vlevo od pedálů) bohužel ti z hlavy neřeknu, který konektor to je, ale kdyžtak skočím ven a vyfotím ti to.

Uživatelský avatar
nikko24
Řidič
Řidič
Příspěvky: 78
Registrován: 15.05.2012 19:54
Kontaktovat uživatele:

Re: Podsvícení prostoru nohou LED páskou (zapojení)

Příspěvek od nikko24 »

J96 píše:
nikko24 píše:Zdravím mám k tomuhle dotaz. Jak moc velká prasárna je zapojit ten LED pásek na světílko ve dveřích? Aby mi to zhasínalo a rozsvěcelo podle dveří. Nevím jak je kvůli odběru nerad bych nějaký kabel (původní) utavil na odběr. Nebo to mám udělat jinak?
Nad tím jsem také přemýšlel, když jsem to dělal, ale nakonec jsem to připojil na stropní lampičku, aby to vypadalo hezky. Když to připojíš na světélko dveří, tak zavřeš a zhasne i podsvícení nohou, když na lampičku, tak to krásně zhasíná s lampičkou a funguje postupné stmívání. Připojil jsem to na kabeláž u nohou řidiče(vlevo od pedálů) bohužel ti z hlavy neřeknu, který konektor to je, ale kdyžtak skočím ven a vyfotím ti to.

Tak to prosím vyfot. Abych vedel jak na to. Ja se bal ze kdyz to vemu z lampicky tak to budu muset tahat nekde kolem stropnice, ale kdyz mi reknes ktere dva kabely to jsou v te elektrice co mam u leve nohy.
VW Passat Variant B5 1.9TDI 66kW -> EGR off, Sprint 502, 312mm brzdy

J96
Člen klubu
Příspěvky: 17
Registrován: 31.03.2016 20:52
Bydliště: kousek od Kralup n. V.

Re: Podsvícení prostoru nohou LED páskou (zapojení)

Příspěvek od J96 »

IMG_20170102_141523.jpg
Jeden vodič je plus a druhý je spínané mínus. :)

Uživatelský avatar
nikko24
Řidič
Řidič
Příspěvky: 78
Registrován: 15.05.2012 19:54
Kontaktovat uživatele:

Re: Podsvícení prostoru nohou LED páskou (zapojení)

Příspěvek od nikko24 »

Tak jestli jsem to správně pochopil tak (tvůj obrázek, přikreslil jsem tam oranžový ovál) sem na toto můžu napojit úplně všechny ty LED pásky? Chci tam dát k nohám a dva do kufru, páč tam nic nevidím :D . Neutavím nějaký kabel?? Toho se nejvíce bojím.
Přílohy
IMG_20170102_141523.jpg
VW Passat Variant B5 1.9TDI 66kW -> EGR off, Sprint 502, 312mm brzdy

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Podsvícení prostoru nohou LED páskou (zapojení)

Příspěvek od majrek001 »

v kufru to snad napojíš k lampičce, aby to reagovalo na kufr a né na osvětlení introše
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Uživatelský avatar
nikko24
Řidič
Řidič
Příspěvky: 78
Registrován: 15.05.2012 19:54
Kontaktovat uživatele:

Re: Podsvícení prostoru nohou LED páskou (zapojení)

Příspěvek od nikko24 »

majrek001 píše:v kufru to snad napojíš k lampičce, aby to reagovalo na kufr a né na osvětlení introše
:D ne nemůžu, mám vadný mikro spínač tak mi kuft vůbec nesvítí, už ho vyměňuji asi 3 roky :D
VW Passat Variant B5 1.9TDI 66kW -> EGR off, Sprint 502, 312mm brzdy

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Podsvícení prostoru nohou LED páskou (zapojení)

Příspěvek od majrek001 »

já mám asi na tuto kabeláž si barvu konektoru nepamatuji napojené 4x lampičky na osvěltení nohou pod palubkou a sedačky + venkovní lampičky v zrcátkách
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“