KOUPĚ SHARANA: info, jak vybírat, na co dát pozor

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
cendoslav
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

KOUPĚ SHARANA: info, jak vybírat, na co dát pozor

Příspěvek od cendoslav »

Ahoj všichni.
V současné době bych rád prodal naše dvě auta (Vectra, Corsa) a rád si pořídil, vzhledem k rozrůstající rodině, větší auto. Musím říct že nejvíce se mi zamlouvá právě VW Sharan. Ale abych se přiznal tak skoro vůbec nic o něm nevím, jen to že se mi líbí. Chci vás všechny poprosit o nějaké informace jako jak časově probíhali generace Sharanů, jakej typ a motor si vybrat, na co si dát pozor, atd.
Moc vám děkuji.

Uživatelský avatar
jenda
Profík
Profík
Příspěvky: 943
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: u Č. Budějovic

Příspěvek od jenda »

Při koupi naftovýho Sharana a jeho sourozenců pozor na přídavný topení, je umístěný u levého zadního kola a s oblibou nechodí, problém může být ve svíčce, sítku či řídící jednotce bufíku, teď už je problém to vyzkoušet protože bufík se spíná automaticky podle venkovní teploty < 7°C teploty chladící kapaliny <80°C, příplatkové verze mají možnost bufík pustit pomocí "hodin" nad zrcátkem, mají potom i přídavnou baterku pod sedadlem spolujezdce.
Normální bolest je malá výdrž přední nápravy,
Já koupil v zimě ojetýho z r. 2002 a zatím jsem řešil nefunkční osvětlení SPZ - uhnilá objímka, nefunkční houkačka - kontakt ve volantu pod airbagem, zadřený stěrač, prázdná klima
do druhé a třetí řady mají problem si sednout dlouháni nad 190 - mají hlavu ve střeše.
1. generace se vyráběla do r. 2000 nelíbí se mi v ní palubka"
2. generace od r. 2001 je podle mě hezčí - klasika VW, čirá světla, motory TDI PD, 6kvalt.
Mám PD 85 kW spotřeba cca 7 l
3.generace snad bude v r. 2008

pokud chceš vozit děti hledej provedení Family mají integrované dětské sedačky v zadních sedadlech, ale jinak mají spíš nižší výbavu,
Na větrání v létě jsou dobrý okýnka u kufru, ale je třeba aby byly v eletrice, ovládají se potom spínači vedle řadící páky jinak běháš kolem auta

Uživatelský avatar
Kiko
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 39
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re:

Příspěvek od Kiko »

No s tou klimou je to naozaj problem aspon u toho starsieho modelu, na tej nasej uz aspon treti krat nefunguje.
Ta nasa ma najazdenych 350 tisic a stale ide i ked skor ako traktor, vykon tiez uz trocha klesol, spotreba stupla, ale zatial nas nikdy nenechala :)

Uživatelský avatar
chev
Člen klubu
Příspěvky: 654
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Třemošnice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od chev »

jenda píše:Při koupi naftovýho Sharana a jeho sourozenců pozor na přídavný topení, je umístěný u levého zadního kola a s oblibou nechodí, problém může být ve svíčce, sítku či řídící jednotce bufíku, teď už je problém to vyzkoušet protože bufík se spíná automaticky podle venkovní teploty < 7°C teploty chladící kapaliny <80°C, příplatkové verze mají možnost bufík pustit pomocí "hodin" nad zrcátkem, mají potom i přídavnou baterku pod sedadlem spolujezdce.
Normální bolest je malá výdrž přední nápravy,
Já koupil v zimě ojetýho z r. 2002 a zatím jsem řešil nefunkční osvětlení SPZ - uhnilá objímka, nefunkční houkačka - kontakt ve volantu pod airbagem, zadřený stěrač, prázdná klima
do druhé a třetí řady mají problem si sednout dlouháni nad 190 - mají hlavu ve střeše.
1. generace se vyráběla do r. 2000 nelíbí se mi v ní palubka"
2. generace od r. 2001 je podle mě hezčí - klasika VW, čirá světla, motory TDI PD, 6kvalt.
Mám PD 85 kW spotřeba cca 7 l
3.generace snad bude v r. 2008

pokud chceš vozit děti hledej provedení Family mají integrované dětské sedačky v zadních sedadlech, ale jinak mají spíš nižší výbavu,
Na větrání v létě jsou dobrý okýnka u kufru, ale je třeba aby byly v eletrice, ovládají se potom spínači vedle řadící páky jinak běháš kolem auta
Jee, tys psal na dfense,žejo? :D
Golf IV 1,8 20V Highline

Uživatelský avatar
jenda
Profík
Profík
Příspěvky: 943
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: u Č. Budějovic

Příspěvek od jenda »

Psal, ale když jsem psal tuhle odpověď sice už byl článek nabídnutý ale ještě nebyl zveřejněný.

Uživatelský avatar
chev
Člen klubu
Příspěvky: 654
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Třemošnice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od chev »

jenda píše:Psal, ale když jsem psal tuhle odpověď sice už byl článek nabídnutý ale ještě nebyl zveřejněný.
Aha,ale hned sem věděl...
Golf IV 1,8 20V Highline

Uživatelský avatar
Kalak
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 27
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od Kalak »

¨zdravím tímto všechny Sharanisty.. :wink: Chystám se taky ke koupi a zajímalo by mě, kolik si mám ještě asi tak připravit na víc k ceně vozu na běžné opravy. Mám možnost výhodné koupě, ale vůz je bez servisní knížky. (myslím, že jezdil v Italy. Zjistil jsem si, že Italové mají auta dobré po motorové stránce, ale je to na úkor laku a karoserie. Tenhle je taky trošku poškrábaný.) Takovou věc neřeším jde mi hlavně o motor.
Takže takové vozítko by asi podle mě chtělo komplet vyměnit všechny kapaliny, udělat brzdy, nechat protuknout podvozek atd. Nevím zda by nebylo třeba i new rozvodák.Prostě takovou větší komplet opravku. Auto má nejeto kolem 115 tis. a myslím že kolem 120 tis. se běžně dělá velká garanční prohlídka. Možná se mylím opravte mě někdo.. Na kolik to asi tak vidíte...??? 8O

Uživatelský avatar
jenda
Profík
Profík
Příspěvky: 943
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: u Č. Budějovic

Příspěvek od jenda »

Kalak píše:¨zdravím tímto všechny Sharanisty.. :wink: Chystám se taky ke koupi a zajímalo by mě, kolik si mám ještě asi tak připravit na víc k ceně vozu na běžné opravy. Mám možnost výhodné koupě, ale vůz je bez servisní knížky. (myslím, že jezdil v Italy. Zjistil jsem si, že Italové mají auta dobré po motorové stránce, ale je to na úkor laku a karoserie. Tenhle je taky trošku poškrábaný.) Takovou věc neřeším jde mi hlavně o motor.
Takže takové vozítko by asi podle mě chtělo komplet vyměnit všechny kapaliny, udělat brzdy, nechat protuknout podvozek atd. Nevím zda by nebylo třeba i new rozvodák.Prostě takovou větší komplet opravku. Auto má nejeto kolem 115 tis. a myslím že kolem 120 tis. se běžně dělá velká garanční prohlídka. Možná se mylím opravte mě někdo.. Na kolik to asi tak vidíte...??? 8O
Rozvody a filtry bych udělal v každým případě a pak záleží co se tam najde, preventivně bych nic nedělal, mě servis po koupi přišel asi na 12 t.

Uživatelský avatar
Kalak
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 27
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od Kalak »

Budu ho muset dát 100% do kupy nebot s ním odjedu na pár let do zahraničí a tam kdyby se mi něco p.....o tak bych se nedoplatil. Mám super týpka, kterej se v tom vyzná a dá to do kupy za rozumný peníze. Popřípadě, když tady čtu ty závady co se běžně vyskytují zdá se mi že jich není zrovna málo jestli nevzít nějakou tu součástku preventuvně sebou..??? U čeho by asi tak byla největší pravděpodobnost že může odejít...??

rfarsky
Závodník
Závodník
Příspěvky: 683
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od rfarsky »

Kostice,možná nějakej ten čep,ale klimu si nespravíš.

Uživatelský avatar
drahus
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 22
Registrován: 15.10.2007 19:21
Bydliště: Teplice

Koupě Sharana

Příspěvek od drahus »

Ahoj, jsem úplný nováček a ani ještě Sharana nemám, ale vážně uvažuji o jeho koupi. Prosím, můžete mi říci, na co si mám dát pozor? Pravděpodobně pro něj pojedeme do Němec (ještě do vánoc) a tak se zatím dívám na netu na "mobile.de" Chtěla bych tak ročník 2004. Na víc bohužel nebudu mít. Zatím máme Megana combi, ale je malý.....

Uživatelský avatar
keri
Řidič
Řidič
Příspěvky: 123
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Východní čechy

Re: Koupě Sharana

Příspěvek od keri »

Ahoj, když si dobře prohlédneš témata, určitě tu nějaké na tvůj dotaz bude. Jsou tam nějaké rady

Uživatelský avatar
Bitvi
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2096
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Severní čechy
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupě Sharana

Příspěvek od Bitvi »

drahus píše:Ahoj, jsem úplný nováček a ani ještě Sharana nemám, ale vážně uvažuji o jeho koupi. Prosím, můžete mi říci, na co si mám dát pozor? Pravděpodobně pro něj pojedeme do Němec (ještě do vánoc) a tak se zatím dívám na netu na "mobile.de" Chtěla bych tak ročník 2004. Na víc bohužel nebudu mít. Zatím máme Megana combi, ale je malý.....
Ahoj,pročti si tyto témata,je tam toho dost,na co si dát pozor,atd:

KOUPĚ SHARANA: info, jak vybírat, na co dát pozor: http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?t=6205
KOUPĚ SHARANA: info, jak vybírat při koupi, poraďte: http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?t=24620
KOUPĚ SHARANA: jak silný vybrat motor? 66, 81, 85 KW: http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?t=11574
KOUPĚ SHARANA: jak vybírat, čím se řídit?: http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?t=21894
KOUPĚ SHARANA: jak vybírat, na co dat pozor pri Sharanovi: http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?t=17180
KOUPĚ SHARANA: klimatronik nebo manuál?: http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?t=26447
Obrázek

Mirek76
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 25.01.2008 17:04
Bydliště: Praha

Koupě Sharana

Příspěvek od Mirek76 »

8) Ahoj všem.Chtěl bych se zeptat,chci si koupit Sharana Kolem roku 2003 a potřebuji poradit na co si dát pozor ,popřípadně doporučit jaký motor atd.Předem děkuji za každý názor :wink:

Čapoun
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 22.03.2008 20:26

Koupě Sharana - co vy na něj?

Příspěvek od Čapoun »

jsem už skoro rozhodnut pro koupi Sharana, 1.9, do provozu 11/2004, 10x airbag, ABS, ASR, ESP, dešťzový senzor, tempomat, auto klima, parkovací asistent a mono navigace (když už tam je tak co s ní, že?). Najeto má 99.050 km.

Abych nezapoměl, cena je 395.000. Prodávající - Porsche Olomouc.

Jestli má někdo na to nějaký názor tak sem s ním 8O

Čapoun

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“