TSi - výměna oleje

Benzínové agrégáty

Moderátor: Olaf87

Odpovědět
Uživatelský avatar
srotty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4744
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OLOMOUC

Re: TSi - výměna oleje

Příspěvek od srotty »

A olej jsi ještě neměnil ? Já jsem si taky dokupoval litrovou flašku a dolil zatím jen 0,5 litru,protože z výroby to nedávají na rysku max a já měl před dovolenou strach,aby mě to na cestě nezahlásilo nízkou hladinu. Teď v dubnu mě čeká výměna oleje po 2.letech takže už nedolévám.Stejně tam chybý tak 1-2 deci.
Litr na 25 tis. km není moc obzvlášť ,jestli je to nový motor. Zajdi si do obchodu kde prodávají oleje (na benzince je to předražené,normálně ten litr vyjde kolem 200) a kup si olej s normou VW 504.00/507.00 na značce ani tak moc nezáleží. Já osobně preferuji Mobil a Shell.

armen
Řidič
Řidič
Příspěvky: 88
Registrován: 14.10.2015 15:07

Re: TSi - výměna oleje

Příspěvek od armen »

Ahoj, diky. Olej jsem ještě neměnil, počkám na těch 30k km. Auto bylo nové. Když jsem auto kupoval, tak jsem si schválně kontroloval kolik tam je oleje a bylo to na min. :/ Myslím, že zase tak šetřit nemusí a mohli by to dát alespoň do půlky ;) Ok, zajdu někam do obchodu... Díky.

daseinn
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 15.12.2012 19:04
Bydliště: Opavsko

Re: Výměna oleje

Příspěvek od daseinn »

mechy píše:Výměna oleje není nic složitého.Přístup na filtr je ze spodní části vozu a neni třeba demontovat krycí plast spodní části motoru.Zátka oleje se povoluje klíčem č.19 .Těsnění zátky je hliníkové.Olejový fitr je třeba povolovat klíčem-v mém případě byl filtr ve výrobě namontován na sucho a tomu odpovídala síla která byla potřebná k povolení filtru narozdíl od vypouštěcího šroubu který nedržel skoro vůbec!Samozřejmě před vypuštěním oleje je dobré mít motor zahřátý na provozní teplotu a při montáži filtru máznout novým olejem gumové těsnění filtru!Ze zvědavosti jsem použitý olej
přefiltroval a nějaké nečistoty se objevily(kovové,gumové),ale dle mého mínění žádná hrůza. Oleje se vlezly 4l.Černý filtr z výroby má na čele zelenou tečku-takovou jaká je na obrázku pod pozicí č.3.Doufám ,že to mé snažení někomu pomůže.
P1040702.jpg
P1040710.jpg
P1040688.jpg
P1040713.jpg

Udělal si určitě dobře, nic nezkazíš ba právě naopak, když vyměníš první olej vč. olej. filtru po 1500-3000km! nerozumím lidem, kteří mají auto pro osobní účely a nechávají měnit olej po 30t. km. Ten olej je humus...

fkabl
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 340
Registrován: 26.07.2010 13:48

Re: TSi - výměna oleje

Příspěvek od fkabl »

Plánuji vyměnit svůj Golf VI 1,2 TSI 77kW (řetěz) za nový GVII FL 1,4 TSI 110 kW.
Určitě se chci poučit s výměnou oleje. Měnit v pevném intervalu max.15 tis. km,
jen nevím, zda zůstat u oleje 5W-30 LL nebo, jak se doporučuje u současného - bohužel jsem
to měl udělat dřív, přejít na klasický olej (ne LL) 5w-40? Díky.

Pantani
Profík
Profík
Příspěvky: 1166
Registrován: 27.10.2009 22:32

Re: TSi - výměna oleje

Příspěvek od Pantani »

Snad se pamatuju dobře, ale olej 5W-30 neseženeš v normě pro ne-LL výměny ( norma viz příručka), takže na tuhle kombinaci bych se nespolejhal. Zato zmíněnej 5W-40 (jistě i jiný) budou k dispozici v potřebný normě pro roční výměny a takovej jedině pak můžeš použít.
Golf VI 1.4 TSI 90 kW DSG Highline / Golf 7.5 GTI Performance DSG by @Motorpower 215 kW/450 Nm.

Uživatelský avatar
srotty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4744
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OLOMOUC

Re: TSi - výměna oleje

Příspěvek od srotty »

Ale on nechce 5W30. Píše,jestli má přejít na pevný interval a 5W40. Za mě ano-jednou ročně,15tis. km a 5W40.

Uživatelský avatar
anti_bot
Řidič
Řidič
Příspěvky: 105
Registrován: 12.02.2016 07:59

Re: TSi - výměna oleje

Příspěvek od anti_bot »

V čem je rozdíl, když používám 5W 30 LL a měním každých 15tis?

jaký je důvod při výměně po 15tis přejít na 5W 40?
Touran 5T1 HL 1,4 TSI DSG
Golf VII Variant ME 1,4 TSI - sold

Pantani
Profík
Profík
Příspěvky: 1166
Registrován: 27.10.2009 22:32

Re: TSi - výměna oleje

Příspěvek od Pantani »

srotty píše:Ale on nechce 5W30. Píše,jestli má přejít na pevný interval a 5W40. Za mě ano-jednou ročně,15tis. km a 5W40.
No ono to souvětí je takový krásně rozvitý, že si myslím, že tvrdí, že každopádně jde do pravidelných ročních výměn, jen neví, jestli zůstat u 5W30. Já mu píšu, že mu to podle mýho VW nedovolí, pokud teda bude jezdit tam a pokud bude auto nastavený na roční výměny.

fkabl: rozsoudíš nás? :wink: :lol:
Golf VI 1.4 TSI 90 kW DSG Highline / Golf 7.5 GTI Performance DSG by @Motorpower 215 kW/450 Nm.

Uživatelský avatar
srotty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4744
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OLOMOUC

Re: TSi - výměna oleje

Příspěvek od srotty »

Máš pravdu,je to trochu zašmodrchaný :D Když jsem si to třikrát přečetl,opravdu se ptá jestli nechat 5W30 nebo dávat 5W40.
5W30 je "kvalitnější",ale dražší olej.Pokud ho budeš po 15tis.km měnit,je to škoda peněz. Ale záleží na tobě. 5W40 nic nezkazíš a ušetříš.

marpie
Řidič
Řidič
Příspěvky: 59
Registrován: 24.03.2017 22:22
Bydliště: Ostravwa

Re: TSi - výměna oleje

Příspěvek od marpie »

Chci se zeptat těch co přešli z intervalu 30tis na interval 15tis. Nepozorovali jste po výměně LL oleje VW504 za neLL olej normy VW502 např 5w40 zvýšenou spotřebu benzínu?
VW Golf Variant VII 1,4TSi, Maraton Edition, Limestone grey

fkabl
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 340
Registrován: 26.07.2010 13:48

Re: TSi - výměna oleje

Příspěvek od fkabl »

Nejde tady udělat taková menší anketka?

1) Olej měním až mě upozorní počítač v autě - nejpozději po 30 tis. km nebo nejpozději po 2 letech a dávám olej LL 5W-30.

2) Olej v kratším pevném intervalu - maximálně po 15 tis. km, ale dávám pořád olej LL 5W-30.

3) Olej v kratším pevném intervalu - maximálně po 15 tis. km, ale dávám klasický olej 5W-40.
-----------------
A) Olej měním zásadně ve značkovém servisu, beru jejich olej.

B) Olej měním zásadně ve značkovém servisu, olej nosím svůj.

C) Olej měním v neznačkovém servisu.

D) Kombinuji obě možnosti...jednou značkový, jednou neznačkový apod.

Uživatelský avatar
Olaf87
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2387
Registrován: 21.06.2014 14:38
Bydliště: Plzeň

Re: TSi - výměna oleje

Příspěvek od Olaf87 »

Tak u mě 2D
VW is my lifestyle✌️ Porsche was my dream 🫶
Porsche 911 Carrera 2 (996.1) - Camper 🏎️ ⛺️
Volkswagen Polo 6KV Variant - Daily Bitch ☀️❄️

fkabl
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 340
Registrován: 26.07.2010 13:48

Re: TSi - výměna oleje

Příspěvek od fkabl »

Takže to kombinuješ tak, že se ve značkovém servise tváříš, že jedeš na výměnu po cca 30 tis. km
a mezitím uděláš jednu výměnu "utajeně", nezapisuješ ji do servisky...a to ve značkovém servise
nepoznají (např. podle typu olejového filtru...) nebo to poznají a neřeší?

Uživatelský avatar
Olaf87
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2387
Registrován: 21.06.2014 14:38
Bydliště: Plzeň

Re: TSi - výměna oleje

Příspěvek od Olaf87 »

Já jsem jim na rovinu řekl, že si dělám výměny v mezičase. Používám originální díly (filtr, šroub do vany). Pán v servise řekl, že je jim to jedno a stejně by nic nepoznali.
VW is my lifestyle✌️ Porsche was my dream 🫶
Porsche 911 Carrera 2 (996.1) - Camper 🏎️ ⛺️
Volkswagen Polo 6KV Variant - Daily Bitch ☀️❄️

Pantani
Profík
Profík
Příspěvky: 1166
Registrován: 27.10.2009 22:32

Re: TSi - výměna oleje

Příspěvek od Pantani »

Byl jsem 2B, budu 2A, protože už mi to prej nemůžou dovolit - šéf tam zasáhl, technik za to nemůže. Ale ani to 2A/2B není pro mě přesný, mám nastavený LL, dávám 5W30, ale měním řádově po 20k km, protože právě zhruba tolik najezdím mezi pravidelnejma výměnama.

Dneska bych měl snahu to dělat asi jako Olaf - někde v garáži vyměnit olej svépomocí/s garážníkem v mezidobí, nechat si na to dát fakturu, abych měl pro budoucího kupce něco v ruce že jsem se patřičně staral a jezdil bych dál v sudý roky do značkovýho servisu, abych nepřicházel o záruky, měl výhody ceny na díly, aby se mnou ne** až se něco drahýho pokákne apod.

Pokud tam dáš origo šroub jako Olaf, origo filtr tak podle mýho opravdu nemají nejmenší šanci nic poznat.
Golf VI 1.4 TSI 90 kW DSG Highline / Golf 7.5 GTI Performance DSG by @Motorpower 215 kW/450 Nm.

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzín“