OKNA, OSTŘIKOVAČE: ostřik zadního okna, přerušená hadička

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
the.max
Člen klubu
Příspěvky: 531
Registrován: 24.10.2012 15:31
Bydliště: Bílina
Kontaktovat uživatele:

Re: OKNA, OSTŘIKOVAČE: ostřik zadního okna, přerušená hadička

Příspěvek od the.max »

Taky jsem mel rozpojenou hadicku vepredu, vyresil jsem to sponkou, je to lepsi nez smrstovacka, nebo stahovaci paska:

Obrázek
nebo
Obrázek

Sice se ten malej prumer blbe shani, ale da se. V risi jsem na nejakem foru videl, ze tam davali motexku na sroub, ale to mi rpijde moc velky.
Vyměním ojetého pionýra za nejetou pionýrku.
Ford Galaxy Ghia 2001 V6 Tiptronic
Obrázek LPG

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: OKNA, OSTŘIKOVAČE: ostřik zadního okna, přerušená hadička

Příspěvek od Marek77 »

Ostřikovač jsem kolegovi opravil poměrně bez problémů - hadička byla podle očekávání a pravděpodobnosti přerušená (rozpojená) u nohou řidiče. Díky zde uveřejněnému návodu jsem to ihned našel. Ostřikovač nyní stříká, ale vyskytl se problém. Tryska zadního ostřikovače se občas pohybem ramínka pootočí a nestříká kolmo vzhůru. Někdy se pootočí i natolik, že stříká do krytky středové matice a na sklo nestříkne ani kapka.

Nesetkal jste se někdo s něčím podobným, že by se středová tryska zadního ostřikovače pootáčela díky kývavému pohybu ramínka?
Jak na to?

Díky...

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: OKNA, OSTŘIKOVAČE: ostřik zadního okna, přerušená hadička

Příspěvek od michall »

Osa stěrače je dutá a v ní je trubička ostřikovače. Nejspíš to bude někde zasviněné, takže místo toho, aby se otáčela jen "trubka" stěrače a trubka ostřikovače ne, tak se točí obě.

edit: mrkni na stranu 3, jsou tam nějaké fotky
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: OKNA, OSTŘIKOVAČE: ostřik zadního okna, přerušená hadička

Příspěvek od Marek77 »

Díky - mrknu se na to. Zkusím to odkrytovat a prostříknout nějakým wédéčkem, třeba je to jen přidřené.

Ján Porada
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: 09.07.2009 18:42

Re: OKNA, OSTŘIKOVAČE: ostřik zadního okna, přerušená hadička

Příspěvek od Ján Porada »

Ďakujem všetkým za príspevky , rady a fotky, ktoré mi pomohli vyriešiť tento problém v Sharane. Oprava cca 15 minút, po vložení vypadnutej hadičky som to oblepil " surovou elektrikárskou gumou ", spoj síce ťažko rozoberateľný , ale zato vodotesný a nerozpojí sa.

misoR
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 463
Registrován: 23.04.2015 21:53

Re: OKNA, OSTŘIKOVAČE: ostřik zadního okna, přerušená hadička

Příspěvek od misoR »

Tak dnes som opravil svoj zadny ostrekovac. Kedze mam vyduchy v strope, na lavej strane mi zavadzalo vedenie kurenia (?), tak som mal k hadicke trochu stazeny pristup. Vymenil som ju za pruznu silikonovu hadicku, tak verim, ze uz do konca zivota auta nebude potrebne do toho sahat :)

janda.m
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 26
Registrován: 19.01.2017 21:35

Re: OKNA, OSTŘIKOVAČE: ostřik zadního okna, přerušená hadička

Příspěvek od janda.m »

ako sa dá vybrať tá tryska ostrekovača na zadnom okne?...časom zahrdzavela a chcem ju vybrať a v niečom vyvariť...tiež mám rozpojenú resp. prepálenú hadičku ale v motorom priestore...a aký priemer hadičky treba kúpiť?...
1,9 tdi, 85kw, rv 2002, 4 motion

Uživatelský avatar
M@rty74
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2498
Registrován: 29.05.2010 21:14
Bydliště: Green town at Prague

Re: OKNA, OSTŘIKOVAČE: ostřik zadního okna, přerušená hadička

Příspěvek od M@rty74 »

Stačí se podívat o pár postů výš - Michall tam píše jak je to poskládané a kde najdeš fotky...
Dozadu vede trubka vnější průměr 5mm, stěna odhadem tak 0.5mm...
Neptejte se mě, proč Vám to, či ono bylo smazáno nebo zamčeno - NESPLŇOVALO TO PRAVIDLA SAG sekce!!!
Pro své idealistické názory se zde často setkávám s nepochopením....

noroso
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 22.06.2014 09:55
Bydliště: Bratislava

Re: OKNA, OSTŘIKOVAČE: ostřik zadního okna, přerušená hadička

Příspěvek od noroso »

misoR píše:Tak dnes som opravil svoj zadny ostrekovac. Kedze mam vyduchy v strope, na lavej strane mi zavadzalo vedenie kurenia (?), tak som mal k hadicke trochu stazeny pristup. Vymenil som ju za pruznu silikonovu hadicku, tak verim, ze uz do konca zivota auta nebude potrebne do toho sahat :)
Dakujem za tuto temu a rady, ktore som nasiel na predoslych strankach. V mojom pripade mam zlomenu hadicku v manzete prechodu do 5. dveri. Tiez som rozobral lavy zadny stlpik, aby som sa dostal k hadicke (a tej spojke), ale zavadzia mi tam vyduch vzduchu (kurenie, klima ?). Odmontoval som skrutky bezpecnostnych pasov a s tym vyduchom sa da teraz hybat, ale nejde mi vybrat von. Je tam uchyteny v streche, ale neslo mi to primeranou silou vybrat, zlomit som to nechcel. Pripajam foto.
Musim rozoberat nieco v streche, pripadne odkrytovat tu spodnu cast?
Viete mi niekto poslat obrazok z ELSAWIN ako na to?
dakujem
Přílohy
01_20170408_s popisom.jpg
______________________________________________________
VW Sharan 2, 1.9 TDI PD, 96kW, ASZ, r.v. 2004, 6st. manuál FUX

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: OKNA, OSTŘIKOVAČE: ostřik zadního okna, přerušená hadička

Příspěvek od michall »

Měnili jsme zadní vrata a tohle jsme nesundavali. Stačilo trochu násilí a ten výduch jsem odehnul natolik, že se tam dala ta spojka vysvobodit z úchytu a povytáhnout ven. Je to trochu pracný, ale asi míň než demontáž výdechu.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

misoR
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 463
Registrován: 23.04.2015 21:53

Re: OKNA, OSTŘIKOVAČE: ostřik zadního okna, přerušená hadička

Příspěvek od misoR »

Presne tak, ja som tiez len odtlacil ten vyduch a dostal som sa k tomu. Tazsie, ale dostal. Nechcelo sa mi skumat, ci treba rozoberat cely tapacir.

noroso
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 22.06.2014 09:55
Bydliště: Bratislava

Re: OKNA, OSTŘIKOVAČE: ostřik zadního okna, přerušená hadička

Příspěvek od noroso »

Skusal som to rozobrat ako ste popisali. Zistil som, ze spojka hadiciek je cela zlepena a tiez samotna hadicka je prilepena o karoseriu, takze mi to nejde vybrat. Byvaly majitel chcel mat asi istotu, ze sa to nerozpoji...Zvazujem znova vymontovanie vyduchu, mate niekto nakres ako ho rozobrat? dakujem
______________________________________________________
VW Sharan 2, 1.9 TDI PD, 96kW, ASZ, r.v. 2004, 6st. manuál FUX

MatesJ
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 24.02.2016 11:47
Bydliště: Odry

Zadni ostrikovac Sharan 2009

Příspěvek od MatesJ »

Zdravim vsechny, prosim mam dotaz k zadnimu ostrikovaci. Delsi dobu pozoruji, ze tryska ochabavala a posledni tydny nesla vubec. Dnes jsem provedl test a zjistil jsem nahodou pri delsim stisku, ze mi kape kapalina za zadnim naraznikem a levy kufrovy kastlik plave. Rozebral jsem sloupek a pas a zjistuji, ze to tece nekde od strechy dolu, mel jsem to rozebrane, ale asi by bylo potreba sundat i topeni na zadek a to se mi nepodarilo, pripada mi, ze to tece jeste nekde nad spojkou, kterou jsem videl za topenim cca 20 cm pod strechou. Povolenim jednoho sroubu na topeni to sice odchlipnu, ale stale to nekde drzi a nedari se mi to sundat a si by to chtelo dat dolu cely bok tapecu. Prosim poradi nekdo jak s tim dolu a zda je jeste spoj nekde nad topenim pod strechou. Stresni tapec mokry neni, stika to dolu na podlahu a cucaji i molitany v blatniku atd. Prosim o radu.

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: OKNA, OSTŘIKOVAČE: ostřik zadního okna, přerušená hadička

Příspěvek od michall »

Foto rozebraného obložení http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?p=923013#p923013" onclick="window.open(this.href);return false;
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“