Vzduchový podvozek

2002 - 20..

Moderátor: Mára_VR6

Pravidla fóra
Moji milí příznivci všech Touaregů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případně použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Touaregů vkládejte do podsekce Můj Touareg a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mì obracejte v SZ.
Mára_VR6
kumbal
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 26.01.2016 19:55

Vzduchový podvozek

Příspěvek od kumbal »

Ahoj,

prosím o radu. Je potřeba po demontáži měchů u Touarega vrátit do továrního nastavení řídící jednotku vzduchového podvozku ? Je možné, že kvůli tomu svítí chyba podvozku ?

Díky za info.

Uživatelský avatar
Benik
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 481
Registrován: 29.09.2010 14:46

Příspěvek od Benik »

u mechu staci dat rezim zvedaku... vyndas ho, nandas ho a musi to chodit... neni treba zakladni nastaveni...

Odesláno z mého SM-G900F pomocí Tapatalk

RADO-V8
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 25.02.2016 10:14

Re: Vzduchový podvozek

Příspěvek od RADO-V8 »

Zdravím,

Mám Touarega 4.2 228kw rv. 2004 na vzduchu a niekdy sa stane že mi klesne cez noc predok. Zadok ostane v rovnakej výške ako ked som ho zaparkoval ale predok klesne cez noc aj o 5cm. Ale niekdy neklasne ani o milimeter. Minulý týždeň som zistil že je zaseknutý snímač polohy podvozku tak som ho prečistil a premazal. 2 dni bol pokoj a potom zase klesol. Máte nejaké nápady čo by to ešte mohlo byť, už som z toho trochu na nervy :-/ ???

kenedy999
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 20.04.2017 21:05

Re: Vzduchový podvozek

Příspěvek od kenedy999 »

z najvacsou pravdepodobnostou čoskoro niektorí z vankúšov pojde do večných lovíšt. vacsinou ide prvý pravý predný. ale može ti len puštat niektorý ventíl.

Uživatelský avatar
LUKHA
Řidič
Řidič
Příspěvky: 181
Registrován: 04.05.2015 21:01
Bydliště: Plzeň

Re: Vzduchový podvozek

Příspěvek od LUKHA »

Zajimalo by me, jak lze urcit, kdy odejde mech :-) pri tvem problemu se v prvni rade zamer na netesnosti, resp. zkontroluj vsechny spoje napr. jarovou vodou, pote muzes badat dale... v drtive vetsine to jsou okrouzku na ventilech, nasledne na mechu samotnem (mech vs tlumic ci horni ulozeni). Pokud neni problem v el. castech, je tohle jedina varianta. Jinak u vymeny mechu, a tedy manipulaci s cidlem bych vzdy doporucil udelat kalibraci... aretace pri jakemkoli zvedani auta je samozrejma.
VW Touareg 5.0 V10 - chip - 413hp, 990 Nm tel.: 727 924 839 (v případě potřeby SMS)

RockPetros
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 31.07.2017 17:10

Re: Vzduchový podvozek

Příspěvek od RockPetros »

Ahoj chlapi, chci mít dotaz zapnu LOCK (režim zvedák) a můžu pak klasicky vypnout zapalování ?? Možná hloupej dotaz, ale měchy mám poprvé tak jestli tím že vypnu celé auto se tím nedeaktivuje díky moc za odpověď

Touaregman
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 11.11.2012 20:28

Re: Vzduchový podvozek

Příspěvek od Touaregman »

Po zalockování se auto může vypnout a zůstane zalockováno.

rainerthule
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 20.06.2009 12:46
Bydliště: Plzeň

Re: Vzduchový podvozek

Příspěvek od rainerthule »

Ahoj, prosím o radu. Zničehonic mi "kleknul" předek na obou stranách a nejde zvednout. Zadek přitom zůstává nahoře a i reaguje na různé polohy nastavení polohy. Myslíte že je to prasklý měch nebo jen ventily nebo co...Prosím o radu :(

Uživatelský avatar
LUKHA
Řidič
Řidič
Příspěvky: 181
Registrován: 04.05.2015 21:01
Bydliště: Plzeň

Re: Vzduchový podvozek

Příspěvek od LUKHA »

Je slyšet únik vzduchu? Chceš říci, že zadek reaguje na změnu poloh, předek nic a auto nehodí chybu? To bych chtěl vidět.... Když se podíváš na oblast měchů, je něco "divného" vidět? Kdybys chtěl, zavolej, koukám, že jsi z Plzně...
VW Touareg 5.0 V10 - chip - 413hp, 990 Nm tel.: 727 924 839 (v případě potřeby SMS)

spagre
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 224
Registrován: 28.08.2010 18:07
Bydliště: Holice
Kontaktovat uživatele:

Re: Vzduchový podvozek

Příspěvek od spagre »

S tím podvozkem je to mazec. Já byl teď na dovolené a když sme si tam užívali serpentýn na ostrově, začalo to házet chybu podvozku atd. Pak sem si večer všiml před vilou, že je pravej zadek nafouknutej a auto stojí jako nadmutá koza a ještě nakřivo. Druhý den to trochu leželo na předku. Projel sem to asi 30 km a seděl sem si nakřivo a co chvilu chyba. No tož sem se těšil na zpátečních 800 km zpět, jaxi pojedu nakřivo a hle když jsem po 10ti ujetých km plnil tank, taxe to nafouklo a vše se během pár km srovnalo. Jen při prudkém zabočení čidla nahlási nějakou chybu. Tož opět ke kámošovi na servis:(
Paša 2003 v kombíku, Touareg 2008 3.0 TDI

spagre
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 224
Registrován: 28.08.2010 18:07
Bydliště: Holice
Kontaktovat uživatele:

Re: Vzduchový podvozek

Příspěvek od spagre »

No tak nakonec to v mém případě znamenalo výměnu ventilu v zadním kole. Nějak neuměl odpouštět a proto se celé auto naklánělo atd. Tudíž naštěstí zase jen pár stovek za ventilek....
Paša 2003 v kombíku, Touareg 2008 3.0 TDI

Forest50
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 25.08.2016 15:49

Re: Vzduchový podvozek

Příspěvek od Forest50 »

Ahoj. Ráno auto spadlé na předku. Knoflíkem jsem ho nadzvihl na offroad .Dám knoflík zpátky a auto sjede na sport a na polohu auto a komfort nereaguje. Dá se i snížit pro náklad. Má hlášku - na dílnu. Samozřejmě , že bude diag. Ale nemá nikdo nápad, nebo zkušenost? Aby mě profíci netahali za fusekli...... Díky za každou radu. Forest
Touareg 2.5 / 2007.

Forest50
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 25.08.2016 15:49

Re: Vzduchový podvozek

Příspěvek od Forest50 »

Tak jsem přijel z dílny a byl vypadlý nějaký kloubek, který hlídá výšku vozidla. Je zpátky očištěný, promazaný a hlavně přišroubovaný. Zítra udělám druhou stranu. Takže pohoda a zase ho miluju. :yahoo: :yahoo: Forest

Uživatelský avatar
bauer
Pilot
Pilot
Příspěvky: 705
Registrován: 19.07.2012 18:11
Bydliště: Ostrava

Re: Vzduchový podvozek

Příspěvek od bauer »

Forest teď jsem z tebe v pasti. Ty motáš dohormady jízdní režimy auto, sport, comfort a výšku vozidla nakládací, normal (auto), off road a xtra. Co z toho ti teda nefunguje?
ex Passat B5.5 sedan 2.3V5 125kW 4motion
ex Touareg 7LA 3.0V6 165kW+chip
ex Rapid Spaceback 1.2TSI 66kW
Touareg 7P6 3.0V6 193kW
Octavia Combi 5E 1.5 110kW

Forest50
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 25.08.2016 15:49

Re: Vzduchový podvozek

Příspěvek od Forest50 »

bauer píše:Forest teď jsem z tebe v pasti. Ty motáš dohormady jízdní režimy auto, sport, comfort a výšku vozidla nakládací, normal (auto), off road a xtra. Co z toho ti teda nefunguje?
Na přední nápravě byl vypadlý kloubek co hlídá výšku auta. To rozházelo ovládání výšky a auto padlo na předek. Zadek byl ve správné výšce.Na ovládání válečkem sport.auto a komfort nereagovalo. Pouze na zvednutí auta kolečkem na offroad, ale když jsem ho dal zpět na silniční úroveň, tak auto spadlo opět na výšku sport a možná ještě níže. Po opravě všechna kola stejně vysoko i na diag. a vše funguje jak má. Promiň to blábolení,ale jsem profesí od mechaniků úplně někde jinde. :oops: :oops: Zdraví Forest

Odpovědět

Zpět na „Touareg“