1.4 TGi (CNG) 81 kW

Benzínové agrégáty

Moderátor: Olaf87

Odpovědět
karamba
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 23
Registrován: 12.05.2016 09:03
Bydliště: morava

Re: 1.4 TGi (CNG) 81 kW

Příspěvek od karamba »

Zdar borci,
možná jste zaregistrovali, že koncern VW konečně rozjel cng do více modelů. Už to vypadalo na samé elektro...
U Škody to bude kromě O3 i Fabia, u VW konečně G7 facelift, pak Polo, u Seatu kromě Leona i Ibiza a u Audi kromě A3, A4 i A5.
Jinak u Golfu do konce května akce Modrý bonus -30.000,-Kč :D :potlesk: .
VW Golf Variant VII Highline 1,4 TGI

kukiak
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 25.09.2016 09:03

Re: 1.4 TGi (CNG) 81 kW

Příspěvek od kukiak »

AHoj, zvazujem kupu auta na CNG, avsak ako pozeram VW tento motor neponuka?
Chcel by som ho do golfa, neviete ci este pribudne alebo uz nebude vobec?

Uživatelský avatar
Mirco
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1718
Registrován: 26.09.2007 20:11
Bydliště: showroom.. u PC

Re: 1.4 TGi (CNG) 81 kW

Příspěvek od Mirco »

z duvodu problemu u dodavatelů nejde momentáně Golf s CNG pohonem objednat.... :good:

bedrich666
Závodník
Závodník
Příspěvky: 593
Registrován: 27.10.2008 13:34
Bydliště: ČR

Re: 1.4 TGi (CNG) 81 kW

Příspěvek od bedrich666 »

No v Nemecku to nabizej :158:

BigSandy
Řidič
Řidič
Příspěvky: 99
Registrován: 20.04.2017 06:37

Re: 1.4 TGi (CNG) 81 kW

Příspěvek od BigSandy »

Zdar klucí.
Uvažujeme o něčem takovem ale starším.
https://www.sauto.cz/osobni/detail/volk ... oFrom=list" onclick="window.open(this.href);return false;

Na jednom foru jsem četl, že CNG od VW měly dřív problém že z nich prolínal plyn.
Co je na tom pravda?
A co ta DSG převodovka?

kukiak
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 25.09.2016 09:03

Re: 1.4 TGi (CNG) 81 kW

Příspěvek od kukiak »

Neviem ako v CR, ale na slovensku CNG bude az od augusta. Aka tam bola cena v porovnani s 1.4 TSI ?

harrysoumen
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 304
Registrován: 01.10.2014 11:48

Re: 1.4 TGi (CNG) 81 kW

Příspěvek od harrysoumen »

Zdravím, já už se TGI zbavil, tak to jen zpovzdálí sleduji. Ještě před rokem jsem tady byl všemi hromadně přesvědčován, jaká je CNG výborná technologie a jakou má skvělou budoucnost. O víkendu mi volal kamarád, že chtěl nový Golf na CNG pro manželku. V Heller Ostrava mu minulý týden řekli, že Golf po faceliftu už v TGI nebude a VW obecně celý svůj CNG program vede do ztracena. Odkázali ho na oktávku... Nevěřím tomu, je to pravda?
Upřímně se divím, ačkoli byl Golf TGI naprosto nepodařeným autem, zcela neracionální volbou pro kohokoli. Ale až do loňského roku jsem si připadal, jako jediný člověk na světě, který si to myslí ;)
Divné je, kam zmizly ty davy spokojených a CNG chtivých zákazníku?!

harrysoumen
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 304
Registrován: 01.10.2014 11:48

Re: 1.4 TGi (CNG) 81 kW

Příspěvek od harrysoumen »

BigSandy píše:Zdar klucí.
Uvažujeme o něčem takovem ale starším.
https://www.sauto.cz/osobni/detail/volk ... oFrom=list" onclick="window.open(this.href);return false;

Na jednom foru jsem četl, že CNG od VW měly dřív problém že z nich prolínal plyn.
Co je na tom pravda?
A co ta DSG převodovka?
Ze své zkušenosti striktně nedoporučuji! ...a hlavně takové auto je téměř na konci své životnosti.

Jirka G
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 08.05.2014 14:19

Re: 1.4 TGi (CNG) 81 kW

Příspěvek od Jirka G »

Ahoj Harry,jsem zde nováček co se týče příspěvků.
Tuto sekci sleduji cca 3 roky,pak jsem se rozhodl pro sedmičkového golfa tgi ve výbavě highline s několika příplatky.
Golfa mám 2.5 roku,bez jediné poruchy,ani žárovku jsem nebyl měnit.
Mám ještě starší verzi s ocel.nádržema a multif.nápravou.
Jsem obchodní zástupce co najezdí cca 50000 km ročně.Jezdím stále stejnou trasu,takže cestu perfektně znám,vím jak ji projet a jak nejvíce uspořit na palivu.Moje spotřeba se pohybuje 3.4-3.5 kg.Když jsem se ptal vedoucího prodeje p .Humplíka
v Topcentrum car Hodonín jak je to možné,že žádné auto přece nejezdí dle deklarované spotřeby řekl,nedivte se,v Německu mají plyn z Norska což je 80 procentní kvalita plynu a češi mají plyn z Ruska což je 100 procent.
Harry mám naježděno 122000 km bez jediné závady,bez jediné neplánované návštěvy servisu a motor šlape jak hodinky.
Ta spotřeba je úžasná a já bych neměnil!!
Harry nikdy jsem nejel s obyčejnou nápravou jako jsi dostal Ty,takže nedokážu posoudit jak jsi to cítil Ty,ale ode mne pro 7 golfa TGI prst nahoru a upřímně ho všem doporučuji.
Není lepší auto,s lepší spotřebou!!

harrysoumen
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 304
Registrován: 01.10.2014 11:48

Re: 1.4 TGi (CNG) 81 kW

Příspěvek od harrysoumen »

Ahoj, tak už nemusím více psát. Pokud fórum sleduješ, jsi v obraze. Myslím, že naše nároky na auto jsou dost podobné. Já druhým autem jezdím také cca 45tis./rok. Golfa jsem měl dva roky a věřím Ti. Ke spolehlivosti nemám výhrad, jen k poměru cena/kvalita. Golf není vůbec špatné auto, jen z mého pohledu se cenově pohybuje ve střední třídě a jízdním komfortem a nabízenou výbavou zapadá mezi vozy v pořizovací ceně cca 400tis. TGI s torzkou opravdu téměř Golfem nazvat nelze, je to doslova jiný vůz. Tvůj typ s ocelovou nádrží jsem si opakovaně půjčoval a projížděl, na základě dojmu z něj jsem si i své TGI objednal. Pokud upřednostňuješ cenu nade vše, pak tvé rozhodnutí chápu, ale určitě bych nešel do vozu s náběhem přes 100tis. A proč vlastně dále nepožíváš ten svůj? Potřebuješ další auto, nebo jsi ho už dojezdil?

Jirka G
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 08.05.2014 14:19

Re: 1.4 TGi (CNG) 81 kW

Příspěvek od Jirka G »

To Harry.

Harry dle mého není cena-kvalita až tak špatná.Já navíc dostal slevu 11,5% z prodejní ceny,byl to boj ale vyšlo to.
Podívej se třeba na Octávii ve stejné specifikaci.Šel by jsi do ní?Já určitě ne!
Harry nikde v mém předchozím příspěvku nepíšu,že bych své auto nadále nepoužíval.Naopak používám,a jsem velmi spokojen.Tankuji v Uh.Hradišti kde mají opravdu brutální tlak a v zimě natlakuji i 18 kg s dojezdem cca 470 km.
Taxikář co tam tankuje má u touranu na stejném motoře naježděno 470000 km a nemůže vynachválit.
Harry já bych vážně neměnil,samozřejmě máme rozdílné názory,ten můj znáš!
A Vám ostatním vřele doporučuji i s náběhem 122000 km,tomu motoru nic nebude,je v nejlepší kondici!
Věřte mě.

harrysoumen
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 304
Registrován: 01.10.2014 11:48

Re: 1.4 TGi (CNG) 81 kW

Příspěvek od harrysoumen »

Tak zase tak v obraze nejsi, předně v Touranu a tvém Golfu jsou naprosto jiné motory. Psalo se na mnoha fórech i tady (dokonce i já), že staré Passaty i Tourany dělaly s CNG 500tis.km, ovšem bez problémů to nebylo. Hlavní problémy s přepustnými ventily, vstřiky atp. v každém spec. servisu ti rádi poreferují.
Pokud jsi zvyklý do staršího Golfa tankovat i 18kg, tak věř, že do kevlaru nabereš nejvíce 14,6kg. Brázdil jsem republiku i zahraničí poměrně hojně a můj rekord byl v Německu 15,2kg. Běžná praxe je nejčastěji 11,5-13,5kg do prázdných nádrží a reálný dojezd se pak pohybuje kolem 320km (s lehkou nohou), při ostřejším dálničním tempu i 270-280km. Se zbytkem souhlasím a myslím, že se ty naše názory zase tolik nerůzní. Spíše nemáš objektivní informace. Komfort a poměr cena/kvalita je samozřejmě relativní. Každý srovnává s ostatními vozy, které vlastnil.
Z mé zkušenosti existují auta, která nabízejí v dané pořizovací ceně mnohem více ve všech směrech...hodnotím praktičnost, komfort, řidičský požitek, repre dojem atd.

Ovcacek
Řidič
Řidič
Příspěvky: 62
Registrován: 04.01.2015 08:20

Re: 1.4 TGi (CNG) 81 kW

Příspěvek od Ovcacek »

Uz asi rok tu vsichni cekame az harry odtajni ty auta, co jsme si vsichni my spokojeni uzivatele cng volkswagenu meli koupit misto nich:). Ja uz pomalu 2 roky kupuju plyn za 23.90, spotreba neco tesne pres 4kg (ve vetsim aute - passatu). Asi to neumim spocitat, nebo pracuju s nejakyma tema subjektivnima informacema:).
Passat Variant 1.4 Twincharger TSI EcoFuel 2014

karamba
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 23
Registrován: 12.05.2016 09:03
Bydliště: morava

Re: 1.4 TGi (CNG) 81 kW

Příspěvek od karamba »

Harry, Harry...
budoucnost viz. můj 1. příspěvek na této stránce: U Škody přibude kromě O3 i Fabia, u VW konečně G7 facelift, pak Polo, u Seatu kromě Leona i Ibiza a u Audi kromě A3, A4 i A5.
A na rozdíl od tebe já tankuji jako Jirka G také v UH a v zimě (vždy více) rekord do kevlarů 17,02 kg, ale běžně 16,5 kg, v létě 14,5-15,5kg. Cena pořád 23,90 Kč. Dojezd v průměru 380 km, ale i 420 km. Tak nevím kam na ty tvoje čísla chodíš... To že sem pořád nepíšem neznamená že nejsme spokojený. Čau
VW Golf Variant VII Highline 1,4 TGI

karamba
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 23
Registrován: 12.05.2016 09:03
Bydliště: morava

Re: 1.4 TGi (CNG) 81 kW

Příspěvek od karamba »

Jen doplním, že v životě sem ani jinde než v UH nenatankoval do prázdných kevlarů méně než 14 kg. Nedali ti jen jednu nádrž? :laugh: :good:
VW Golf Variant VII Highline 1,4 TGI

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzín“