elektronická parkovací brzda

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
kdyrja
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 31
Registrován: 11.05.2017 15:24

elektronická parkovací brzda

Příspěvek od kdyrja »

Zdravím mám tu passata 2010 a nejde u něj elektronická parkovací brzda. Svítí oranžově přešrtlé P + červeně P. A diagnostika hlásí chybu:

2432: Napájení pro motor levé parkovací brzdy/ přerušení/ trvalá závada
2433: Napájení pro motor pravé parkovací brzdy/ přerušení/ trvalá závada

A můj dotaz je po čem jít? budou to ty motorky nebo má tenhle model chybu ještě někde jinde? Co jsem četl tak většinou mívají problémy starší modely. Díky

Uživatelský avatar
Jirka.
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6214
Registrován: 12.05.2010 00:53
Bydliště: Praha

Re: elektronická parkovací brzda

Příspěvek od Jirka. »

Podle závad motorky. U mě nové 2500Kč kus práce -výměna 1000 kus.
ŠKODA 1000MB DE LUXE
ŠKODA 136GL Tuzex
Pásovec 3C 2.0TDI BKP Highline DSG
ŠKODA Octavia RS CEGA

kdyrja
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 31
Registrován: 11.05.2017 15:24

Re: elektronická parkovací brzda

Příspěvek od kdyrja »

Tak jsem vyběhl ven, vzal hever zvedl kola a podíval se na ně a hle, oba motorky odpojeny. Tak jsem to vyčistil a zapojil. Píchnu to na diagnostiku a zavada zmizí říkám paráda a zmáčku tlačítko a chyba:

2432: Napájení pro motor levé parkovací brzdy/ elektrická závada v proudovém okruhu/ trvalá závada
2432: Napájení pro motor pravé parkovací brzdy/ elektrická závada v proudovém okruhu/ trvalá závada

Takže stále motorky nebo ted by to mohlo být něco jiného? Nerad bych rozebíral kamarádova passata a zkoušel to přehazovat

Uživatelský avatar
hkr
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3268
Registrován: 08.08.2013 21:38
Bydliště: Praha

Re: elektronická parkovací brzda

Příspěvek od hkr »

Když pominu fakt, že jsi měl ty motorky odpojený a mohu se tak domnívat, že to auto máš jen chvilku a tím pádem fórum není nejlepší místo to řešit (spíš původní majitel), tak můžu dodat jen "jsi natvrdlý?"
Audi A6 C7 Limo 3.0TDI 180kW Quattro
Volkswagen Golf VI 1.6TDI 77kW DSG

kdyrja
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 31
Registrován: 11.05.2017 15:24

Re: elektronická parkovací brzda

Příspěvek od kdyrja »

Abych řekl pravdu auto není moje já jsem pouze začínající Auto elektrikář. Minulého majitele vůbec neznám. Auto je dotažené z Německa

Uživatelský avatar
Jirka.
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6214
Registrován: 12.05.2010 00:53
Bydliště: Praha

Re: elektronická parkovací brzda

Příspěvek od Jirka. »

No nejspíš to někdo z nějakého důvodu odpojil. Zkus motorky jestli choděj na 12v
ŠKODA 1000MB DE LUXE
ŠKODA 136GL Tuzex
Pásovec 3C 2.0TDI BKP Highline DSG
ŠKODA Octavia RS CEGA

Tibor86
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 252
Registrován: 09.04.2014 16:39

Re: elektronická parkovací brzda

Příspěvek od Tibor86 »

Jj skus to tak ako pise Jirka, ak nepojdu je to jasne ak pojdu hladaj chybu v kabelazi, popripade i v samotnej RJ park. brzdy.
Passat B6 2005 2.0FSI 110Kw/150Ps
100tis. km.
Pomalicky v HIGHLINE :)

kdyrja
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 31
Registrován: 11.05.2017 15:24

Re: elektronická parkovací brzda

Příspěvek od kdyrja »

Tak jsem si to vzal dneska do práce, vyndal sem kolo a hodil to přímo na baterku a motorky běží. Takže musím po kabelech případně ta jednotka. Kde jí mám hledat a případně co na ní měřit?

Tibor86
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 252
Registrován: 09.04.2014 16:39

Re: elektronická parkovací brzda

Příspěvek od Tibor86 »

Riadiacka brzdy je pod stredovym tunelom, cize ho musis cely vybrat, zamerat sa na konektor - vytiahnut ho, prestreknut nejakym sprejom na kontakty a aj konektory do motorcekov prestrekni sprejom na kontakty a viac krat tam ten konektor sturaj za sebou aby sa obnovili kontakty ak su zoxidovane. Exte ma napadla jedna vec a to samotne tlacitko na brzdu, skus ho vymenit :)
Passat B6 2005 2.0FSI 110Kw/150Ps
100tis. km.
Pomalicky v HIGHLINE :)

kdyrja
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 31
Registrován: 11.05.2017 15:24

Re: elektronická parkovací brzda

Příspěvek od kdyrja »

Tak středový panel mám venku, jednotku vidím. Jdu měřit kabely a koumat co dál. Tlačítko zkusím

Tak Jednotka je venku, kabely jsou ok, žádný zkrat mezi jednotkou a motorkama. Takže asi dead jednotka? Ještě testnu tlačítko.
Naposledy upravil(a) kdyrja dne 12.05.2017 10:26, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Jirka.
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6214
Registrován: 12.05.2010 00:53
Bydliště: Praha

Re: elektronická parkovací brzda

Příspěvek od Jirka. »

Na jednotce se nic měřit nedá a ta závada s tlačítkem nesouvisí. Můžu se ti na to podívat, ale přes internet ti nikdo závadu nezjistí. Jednotku najdeš po sundání celé loketky s tunelem.
ŠKODA 1000MB DE LUXE
ŠKODA 136GL Tuzex
Pásovec 3C 2.0TDI BKP Highline DSG
ŠKODA Octavia RS CEGA

kdyrja
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 31
Registrován: 11.05.2017 15:24

Re: elektronická parkovací brzda

Příspěvek od kdyrja »

Však píšu jednotku už mám venku, jen sem si chtěl proměřit zda je kabeláž mezi motorkama a jednotkou ok a ta je naprosto v pořádku. Žádný zkrat ani přerušení. Ted jdu zkusit ještě další tlačítko a jestli ani tlačítko tak to musí být ta jednotka ne?

Ještě k tý jednotce, jestli jsem to na netu správně přečetl tak se musí ta jednotka nějak doprogramovat s ABS? je to pravda nebo stačí vzít novou a jenom jí tam frknout? Díky

EDIT: ještě než jsem se vrhnul do toho rozebírání tak jsem zkusil základní nastavení a když jsem vybral tu skupinu tak mi to Napíše toto: tato skupina není definovaná

Uživatelský avatar
Jirka.
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6214
Registrován: 12.05.2010 00:53
Bydliště: Praha

Re: elektronická parkovací brzda

Příspěvek od Jirka. »

Akorát to dojebeš. Tlačítko má jiný číslo závady, je to zbytečné ho zkoušet. Jednotka se musí samozřejmě přizpůsobit a nakodovat.
ŠKODA 1000MB DE LUXE
ŠKODA 136GL Tuzex
Pásovec 3C 2.0TDI BKP Highline DSG
ŠKODA Octavia RS CEGA

Uživatelský avatar
Jirka.
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6214
Registrován: 12.05.2010 00:53
Bydliště: Praha

Re: elektronická parkovací brzda

Příspěvek od Jirka. »

Zkus připojit motorky a pustit tam 12V už na kabelech co jdou od jednotky, tím vyloučíš kabely i motorky. Ty motorky nech úplně zabrzdit a úplně odbrzdit, to že se točí nic neznamená, u těhle nových typů motorků nic neodchází a když už něco odejde, tak je to ten 12tihran který se protočí, takže motorek sice jede, ale přeskočí a točí se dál, což samo jednotka vyhodnotí jako závadu.
ŠKODA 1000MB DE LUXE
ŠKODA 136GL Tuzex
Pásovec 3C 2.0TDI BKP Highline DSG
ŠKODA Octavia RS CEGA

kdyrja
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 31
Registrován: 11.05.2017 15:24

Re: elektronická parkovací brzda

Příspěvek od kdyrja »

Nevím co bych měl dojebat? Každej píše něco jiného a pro klid duše jsem zkusil jiné tlačítko a bezezměny. Takže bud jednotka a nebo mi nekdo psal že vyrezlý motorky, ale když je dám přímo na baterku tak točí o 106

Tak jsem teda ještě vyndal ten motorek. opticky je ok, prasklej není, na baterce točí v pohodě

Motorek točí na jednu stranu než se zastaví, tím se zablokuje kolo a nejde sním hnout, na druhou stranu točí do nekonečna a tím se kolo odblokuje a jde sním hýbat
Naposledy upravil(a) kdyrja dne 12.05.2017 11:16, celkem upraveno 2 x.

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“