Zabezpečení nového Golfa

Elektronika vozu + vše uvnitř

Moderátor: Olaf87

Odpovědět
Cirdemanko
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 217
Registrován: 13.12.2014 15:33
Bydliště: Levice-SVK

Re: Zabezpečení nového Golfa

Příspěvek od Cirdemanko »

No neviem či u nás na SVK je niektorou poisťovnou ponúkaná zľava na pieskovanie skiel :roll: zistím si zhruba cenu u nás a keď nájdem dobrú f. čo to robí tu nablízku za nie moc draho :D tak možno by som k tomu pristúpil aj ja i keď to nie je moc účinná forma ochrany proti krádeži vozidla, ale ako sa hovorí, je to lepšie ako mať nič :mrgreen:

Uživatelský avatar
Wlashack_cz
Závodník
Závodník
Příspěvky: 509
Registrován: 30.06.2014 23:14

Re: Zabezpečení nového Golfa

Příspěvek od Wlashack_cz »

Pochybuji, že je možné poznat rozdíl mezi pískováním a leptáním. Na Hondě jsem měl okna pískovaná a že by byly nějak hlubší, tak to si nemyslím. Jediný rozdíl je v tom, že ty leptané si uděláte doma.
Golfík VII 1.4 TSI 7°DSG

karlozs
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 226
Registrován: 09.03.2014 11:53

Re: Zabezpečení nového Golfa

Příspěvek od karlozs »

Wlashack_cz píše: Jediný rozdíl je v tom, že ty leptané si uděláte doma.
A další rozdíl je v tom, že ty vyleptané jde prý zase leštěním odstranit. U toho druhého způsobu se při pokusu o vyleštění okno zničí.
VW Golf VII Variant 1.4TGI
(verze s ocelovými láhvemi na CNG + multilink)

Cirdemanko
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 217
Registrován: 13.12.2014 15:33
Bydliště: Levice-SVK

Re: Zabezpečení nového Golfa

Příspěvek od Cirdemanko »

Leptanie je proces len na povrchu skla a pieskovanie je proces pod povrch skla, čiže do skla :) určiťe je to pieskovanie neodstrániteľné :wink:

reygrow
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 21.03.2017 08:42

Re: Zabezpečení nového Golfa

Příspěvek od reygrow »

zdravím
byl jsem moderatorem poslaný sem i když to je staré vlákno a já neshanim zabezpečení do Golfa ale do Pola.Přečetl jsem si to tu a hodně tu chválíte VAM SYSTEM a na ten jsem se díval taky.Ale příspěvky jsou hodně staré.Může mi někdo dát aktualni info?Je to pořád tak dobrý systém jako před třema rokama?
díky za reakce

ablorhm
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2677
Registrován: 21.09.2015 20:57
Bydliště: Praha

Re: Zabezpečení nového Golfa

Příspěvek od ablorhm »

Jak mi říkal kdysi sám prodejce, nejlepší zabezpečení je dobrá pojistka a ne nějaké alarmy, zabezp. zpátečky apod. se ani nedívejte... Tzn. ideální je mít GAP a máš klid. Nicméně ten samozřejmě nejde na starší auto a ani nejde na celou dobu, co auto budu vlastnit, ale jen na několik prvních let od pořízení.

Samozřejmě každá firma si bude své zabezpečení chránit a doporučovat ho, VAM, stejně jako contruct by šlo odtáhnout a v garáži si s autem dělat psí kusy. Alarm sice na ulici houká, ale co udělá dnešní člověk na sídlišti? Čumí, projde okolo a jde stejně dál. Nikdo si moc v dnešní době netroufne se postavit tváří v tvář zlodějovi.
VW Golf VII 1.2 TSI 77kw Comfort Edition+ 2015
používám VW Connect Dataplug

reygrow
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 21.03.2017 08:42

Re: Zabezpečení nového Golfa

Příspěvek od reygrow »

gap budu mít určite ale jask píšeš nejde ho mít na celou dobu a na starší auto.ja budu mit starší Polo.
jak ale funguje ten imobilizer?to auto odtahnout nejde tak jake psí kusy by s ním dělali?
jasne nikdo neřeši alarmy ale co ten imobilizer?to by museli dovést jeřáb?

reygrow
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 21.03.2017 08:42

Re: Zabezpečení nového Golfa

Příspěvek od reygrow »

tak že pry mi ho nepojistí takže teď jdu udělat nějaké samostudium na internetu proč tomu tak může být.
teď jsem na fb viděl že někdo našel auto po týdnu někde na parkovišti na druhe strane města.že pry jim to auto museli odvézt odtahovkou protoze měli ten imobilizer.to mně celkem potěšilo protože to dává čas to auto zas najít...

ablorhm
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2677
Registrován: 21.09.2015 20:57
Bydliště: Praha

Re: Zabezpečení nového Golfa

Příspěvek od ablorhm »

Tuším, že jde GAP si zřídit až do cca půl roku od zakoupení nového vozu a dokonce jde aplikovat i na starší vozidla (tuším že max 6ti let stáří)
VW Golf VII 1.2 TSI 77kw Comfort Edition+ 2015
používám VW Connect Dataplug

MiB
Řidič
Řidič
Příspěvky: 59
Registrován: 04.03.2015 17:45

Re: Zabezpečení nového Golfa

Příspěvek od MiB »

Tak třeba u ČP:
Novým vozidlem se rozumí nové továrně vyrobené vozidlo, u kterého od data první registrace v České republice neuplynulo do doby uzavření pojištění „GAP“ nebo „GAP Fleet“ více než 180 dní a bylo zakoupeno v síti autorizovaných prodejců příslušné tovární značky v České republice.
GVII 2.0TDI highline,variant,limestone grey,DCC,bixenon,webasto,keyless,rear assist,17Geneva.

ablorhm
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2677
Registrován: 21.09.2015 20:57
Bydliště: Praha

Re: Zabezpečení nového Golfa

Příspěvek od ablorhm »

Nevím jak ČP, ale obecně lze GAP dát i na předváděcí auta, auta v DasWelt/Škoda Plus apod.a věřím, že i na starší jak půl roku od výroby popř. registrace.

Navíc firem, které GAP nabízejí je více. Např. Allianz, Eurogap atd.
VW Golf VII 1.2 TSI 77kw Comfort Edition+ 2015
používám VW Connect Dataplug

Uživatelský avatar
ladaf
Závodník
Závodník
Příspěvky: 696
Registrován: 12.08.2015 08:24

Re: Zabezpečení nového Golfa

Příspěvek od ladaf »

Jeste QBE ma gap.
Golf VII Variant Highline 1,4 TSI 6G Černá Deep perleť

MiB
Řidič
Řidič
Příspěvky: 59
Registrován: 04.03.2015 17:45

Re: Zabezpečení nového Golfa

Příspěvek od MiB »

Nevím jak ČP, ale obecně lze GAP dát i na předváděcí auta, auta v DasWelt/Škoda Plus apod.a věřím, že i na starší jak půl roku od výroby popř. registrace.

Navíc firem, které GAP nabízejí je více. Např. Allianz, Eurogap atd.
Možná, jsem tak trochu z oboru, tak můžu zjistit. Jinak zrovna GAP od Allianz mám na autě a podmínky jsou stejné. Nebo alespoň před dvěma roky byly.
GVII 2.0TDI highline,variant,limestone grey,DCC,bixenon,webasto,keyless,rear assist,17Geneva.

ablorhm
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2677
Registrován: 21.09.2015 20:57
Bydliště: Praha

Re: Zabezpečení nového Golfa

Příspěvek od ablorhm »

Já měl v r2012 GAP i na předváděcím vozidle a to bylo staré skoro rok, tak mi zase nesedí tak úplně do těch půl roku a že jen funglovka. Ale třeba se v poslední době něco změnilo. Možné to samozřejmě je. Přece jenom vše jde kupředu a mění se to průběžně
VW Golf VII 1.2 TSI 77kw Comfort Edition+ 2015
používám VW Connect Dataplug

MiB
Řidič
Řidič
Příspěvky: 59
Registrován: 04.03.2015 17:45

Re: Zabezpečení nového Golfa

Příspěvek od MiB »

Tak čpp a koop i do jednohu roku.
GVII 2.0TDI highline,variant,limestone grey,DCC,bixenon,webasto,keyless,rear assist,17Geneva.

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektronika“