Termín dodání nového Tiguana ( posun termínu kvůli ráfku SEBRING )

2007 - 20..

Moderátor: jets

Odpovědět
jirides
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 12.04.2017 16:07

Re: Termín dodání nového Tiguana ( posun termínu kvůli ráfku SEBRING )

Příspěvek od jirides »

no super.. krome tazneho tam mam objednano vsechno :baseball:

Pavel2 píše:7.4.2017 mně prodejce přeposlal vyjádření dovozce po jeho jednání přímo u výrobce v Německu. Objednával jsem 29.9.2016.

Situace s modelem Tiguan je bohužel velmi závažná pokud jde o restrikce. Po celé Evropě, ČR nevyjímaje, panuje obrovský převis poptávky a nedostatek výrobních kvót.
Vámi objednaný Tiguan R-Line bohužel obsahuje spoustu rekstrikčních výbav ( m. j. R-line, LED, Ergo Active, el. 5. dveře, taž. zař. atd.), což komplikuje zaplánování. Mohu potvrdit, že máme příslib zvýšení výrobních kvót, ovšem restrikce nadále pokračují, tedy pravděpodobnost zaplánování uvedeného vozu v brzké době se tím mnoho nezvýší.
Velmi mě mrzí, že Vám nemohu podat uspokojivější vysvětlení, a hlavně řešení. Bohužel situace je dnes taková, že výrobce, resp. dodavatelé nejsou schopni dodávkami pokrýt poptávané výbavy a tím dochází k masivním restrikcím.

Děkuji za pochopení,

Uživatelský avatar
cilda1
Řidič
Řidič
Příspěvky: 67
Registrován: 04.02.2016 09:01
Bydliště: Praha

Re: Termín dodání nového Tiguana ( posun termínu kvůli ráfku SEBRING )

Příspěvek od cilda1 »

Mám to samé mimo tažného. Tak to potěší! Objednané 24/2/2017 :baseball: :baseball:

Pavel2
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 29.03.2017 19:16

Re: Termín dodání nového Tiguana ( posun termínu kvůli ráfku SEBRING )

Příspěvek od Pavel2 »

Objednané mám u Auto Louda Pardubice, ale je to jedno, protože importér pro všechny prodejce je Porsche ČR.

Gianni79
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 12.05.2017 15:07

Re: Termín dodání nového Tiguana ( posun termínu kvůli ráfku SEBRING )

Příspěvek od Gianni79 »

Ahoj, mám objednaný Tiguan R line se Sebringy od 10/2016 a doteď nebyl zaplánován do výroby. Komunikoval jsem s prodejcem ISR Auto a tam mi řekli, že ve Volksburgu mají trabl se subdodávkami dílů právě na model R line a že je to celorepublikový problém u všech dealerů. Také prý kvůli tomu stoupla radikálně cena nového Tigouana :-( U mě jim tam svítí termín zaplánování 8/2017, takže 10 měsíců od objednání. Dokonce mi prodejce poslal tabulku, kde je patrné, že lidé, kteří objednali Tiguana přede mnou mají dokonce termín zaplánování do výroby až na prosinec 2017. Mě bylo řečeno, že problém je s Ergo comfort seat. Stejně nezbyde, než čekat a maxinálně tlačit cenu vozu dolů za včasné nedodání...

Gianni79
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 12.05.2017 15:07

Re: Termín dodání nového Tiguana ( posun termínu kvůli ráfku SEBRING )

Příspěvek od Gianni79 »

jirides píše:Tak jsem na tom dost podobne.. R-line objednany od 11/2016 a zatim stale neni ve vyrobe :-((( Nevite, co znamena ta prioritizace od dealera? Uplne se mi nechce verit, ze by kazdy dealer mohl neco zasadne prioritizovat v tovarne.
Prioritizace znamená, že čím se Ti blíží termín nutného předání vozu ve smlouvě, tím by měla být Tvá objednávka prioritnější, ale ze zkušenosti vím, že to ničemu nepomůže. Sám čekám na Tiguan 6. měsíc a nejsem zaplánovaný (objednán 10/2016)
Údajně dle dealera když na VW přijde poptávka např. firmy, která chce fleetové vozy, tak se zařadí na začátek listu výrobce a je přednostně zpracována. Takže tak, ať žije vůz pro lidi, lidové vozítko, VW :sorry:

Uživatelský avatar
cilda1
Řidič
Řidič
Příspěvky: 67
Registrován: 04.02.2016 09:01
Bydliště: Praha

Re: Termín dodání nového Tiguana ( posun termínu kvůli ráfku SEBRING )

Příspěvek od cilda1 »

Mám objednáno od 24/2/17 dneska mi napsal prodejce že po aktualizaci objednávek pro model 2018 u mně svítí KT 30-32 ale není potvrzeno továrnou :baseball: :baseball: ,Rline-CL a ergo sedačky mám taky.

Uživatelský avatar
sirdo
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2203
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Termín dodání nového Tiguana ( posun termínu kvůli ráfku SEBRING )

Příspěvek od sirdo »

mali ste objednat na SK. cakacka 20 tyzdnov (+4 tyzdne u niektorych restrikcii). zjavne CR import podcenil dopyt po R-line verziach a teraz ma kruty problem a Vas len odrbava rozpravkami o nedostatku dielov. u dealera, kde idem objednat buduci tyzden Tiga ma pripad, ze v 03/2017 objednany R-line potvrdeny do vyroby na 06/2017...

Gianni79
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 12.05.2017 15:07

Re: Termín dodání nového Tiguana ( posun termínu kvůli ráfku SEBRING )

Příspěvek od Gianni79 »

sirdo píše:mali ste objednat na SK. cakacka 20 tyzdnov (+4 tyzdne u niektorych restrikcii). zjavne CR import podcenil dopyt po R-line verziach a teraz ma kruty problem a Vas len odrbava rozpravkami o nedostatku dielov. u dealera, kde idem objednat buduci tyzden Tiga ma pripad, ze v 03/2017 objednany R-line potvrdeny do vyroby na 06/2017...
Ja jsem měl do 03/2017 také auto zaplanovane do výroby. Změna přišla až po tomto datu. Bohužel 10/2016 jsem to nemohl předpokládat, ze k takové situaci dojde...

Durim
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 16.05.2017 18:55

Re: Termín dodání nového Tiguana ( posun termínu kvůli ráfku SEBRING )

Příspěvek od Durim »

sirdo píše:mali ste objednat na SK. cakacka 20 tyzdnov (+4 tyzdne u niektorych restrikcii). zjavne CR import podcenil dopyt po R-line verziach a teraz ma kruty problem a Vas len odrbava rozpravkami o nedostatku dielov. u dealera, kde idem objednat buduci tyzden Tiga ma pripad, ze v 03/2017 objednany R-line potvrdeny do vyroby na 06/2017...
Ja to tak ružovo nevidím. Objednané 8.2., sľubene na zač. júna. Teraz nepotvrdený termín
dodania 7/2017. Nie je to R-line.

Uživatelský avatar
sirdo
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2203
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Termín dodání nového Tiguana ( posun termínu kvůli ráfku SEBRING )

Příspěvek od sirdo »

Durim: ved ja ani netvrdim, ze 3 mesiace je bezna cakacka, ale taky pripad sa proste vyskytol. zajtra idem objednat svojho, tak som zvedavy co vypluvne ich firemny system pri mojom (viem, ze nemam ziaden prvok vybavy, na ktory je restrikcia +4 tyzdne)...

jirides
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 12.04.2017 16:07

Re: Termín dodání nového Tiguana ( posun termínu kvůli ráfku SEBRING )

Příspěvek od jirides »

Tak, maly update: u prodejce se rozsvitil 37. tyden (ale neni potvrzeno jeste tovarnou). Objednano 11/2016.

Uživatelský avatar
sirdo
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2203
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Termín dodání nového Tiguana ( posun termínu kvůli ráfku SEBRING )

Příspěvek od sirdo »

37. tyzden? to mi svietilo minuly tyzden u mojho auta, ktore slo do objednavkoveho systemu 19.5.2017. teraz tam mam 40. tyzden, ale este to nie je finalny termin. bude sa robit vsetko preto, aby prislo koncom augusta/zaciatkom septembra...

Gianni79
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 12.05.2017 15:07

Re: Termín dodání nového Tiguana ( posun termínu kvůli ráfku SEBRING )

Příspěvek od Gianni79 »

Příští týden mi končí smluvní dodací lhuta, zatim dealer hraje mrtvýho brouka, tak jsem si připravil varianty slev..

Uživatelský avatar
cilda1
Řidič
Řidič
Příspěvky: 67
Registrován: 04.02.2016 09:01
Bydliště: Praha

Re: Termín dodání nového Tiguana ( posun termínu kvůli ráfku SEBRING )

Příspěvek od cilda1 »

Mne prodejce říká , že u mého auta svítí 30-32 Kt ( R-line Cl,objednáno 24/2) ale kolegy kamarád pracuje přímo u importéra(Porsche v Butovicích) a ten mi to také zjišťoval. At s tím moc nepočítám že to je moc optimistický ,když už mají díly do interiéru atd. tak ted prý u mé konfigurace je největší problém filtr u motoru,mám 1,4t tsi ted nově od model. roku 2018 s OPF. Filtr Nemají !!!!!! :baseball: :baseball: :baseball:


Odpovědět

Zpět na „Tiguan“