Nastavení sklonu světel

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Uživatelský avatar
hkr
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3268
Registrován: 08.08.2013 21:38
Bydliště: Praha

Re: Nastavení sklonu světel

Příspěvek od hkr »

V nejhorším přijeď, ti to našteluju :laugh:
Audi A6 C7 Limo 3.0TDI 180kW Quattro
Volkswagen Golf VI 1.6TDI 77kW DSG

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Nastavení sklonu světel

Příspěvek od KJirka »

nejlépe ještě dneska :laugh: :laugh: :laugh:

HKR má doma takovou malou, sympatickou opičku :laugh: :laugh: :laugh:
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
counterct
Řidič
Řidič
Příspěvky: 113
Registrován: 08.11.2011 15:53

Re: Nastavení sklonu světel

Příspěvek od counterct »

Díky :D Ale byl jsem v ATU a za kilo mi to seštelovali :)
VW Passat 2.0TDi (103kW)2013 DSG a RNS315

Al Pacino
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 19.09.2016 10:17

Re: Nastavení sklonu světel

Příspěvek od Al Pacino »

Pomoc chcel som nastavit bixenon lebo lavy svieti velmi vysoko tak som skusal tocit tym imbusom uplne napravo v diere ale isiel velmi tazko nieco tam pukalo a nakoniec som pretocil tu dieru a vyska sa vobec nemenila.
Co mam stym?

mitti
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 203
Registrován: 08.12.2013 20:01
Bydliště: Skalica

Re: Nastavení sklonu světel

Příspěvek od mitti »

Tak chlapci, pokial sa svetla nasteluju bez VAGu, tak sa vzdy vratia po nastartovani do zakladnej polohy, kolega co tam daval navod, tak je to navod ako si zakladne urobit a tym si aj svela ulozia zakladnu nulovu poluhu, kam sa maju vratit po nastartovani.....

Uživatelský avatar
Vacul
Řidič
Řidič
Příspěvky: 167
Registrován: 29.08.2016 19:09
Bydliště: Ostrava

Re: Nastavení sklonu světel

Příspěvek od Vacul »

V tomhle ti musím oponovat, aspoň co se týče CCčka. Žádné vrácení do základní polohy po nastartování. Jediné, kde jsem to zaznamenal je, když jsem měl odpojené zadní nivelační čidlo, tak pak se světla sklopila úplně dolů i po připojení čidla, ale stačilo přes VCDS dát základní polohu a opět se zvedla.
VW Passat B8 2.0 BiTdi
VW CC 2.0 TDi DSG - TDiFun 125kW

Uživatelský avatar
GOLFÁK
Profík
Profík
Příspěvky: 1009
Registrován: 19.02.2008 16:42

Re: Nastavení sklonu světel

Příspěvek od GOLFÁK »

Přesně tak, pokud si seřídíš světla přes ten inbus tak se ti to nikdy nevrátí zpět tak jak to bylo předtím.

mitti
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 203
Registrován: 08.12.2013 20:01
Bydliště: Skalica

Re: Nastavení sklonu světel

Příspěvek od mitti »

chalani, mam to odskusane na svojom ako aj susudovom a kamosovom aute, a vzdy sa to vrati do povodnej hodnoty, tak potom o com by to bolo nastavovanie nulovej hodnoty pokial auto nie je zatazene. Ved uz logicky to tak musi fungovat, inak by tie senzory nemali zmysel, to tam hned mohli do interieru davat aj koliesko na ovladanie nastavenia vysky svetiel.
Rok dozadu som riesil repas svetiel a asi 3x som si to pomocou imbusu steloval, ale zbytocne, svetla sa stale vracali do povodnej hodnoty (niekedy az za 10min jazdy) ale stale mi svietili az moc nahor, potom som si pozrel navod v Else ako aj pocital na internete a svetla nastavil cez VAG, lebo som mal urobenu ciaru v garazi v akej maju byt vyske.

Uživatelský avatar
hkr
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3268
Registrován: 08.08.2013 21:38
Bydliště: Praha

Re: Nastavení sklonu světel

Příspěvek od hkr »

nesmysl, nulovou hodnotu právě fyzicky můžeš nastavit podle libosti. imbusem normálně nastavíš dle libosti. Jak na B6, tak na dvou B7 ozkoušeno.
Audi A6 C7 Limo 3.0TDI 180kW Quattro
Volkswagen Golf VI 1.6TDI 77kW DSG

Uživatelský avatar
GOLFÁK
Profík
Profík
Příspěvky: 1009
Registrován: 19.02.2008 16:42

Re: Nastavení sklonu světel

Příspěvek od GOLFÁK »

Taky odzkoušeno. Prostě tohle seřízení je nadřazeno elektronice.

misoR
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 463
Registrován: 23.04.2015 21:53

Re: Nastavení sklonu světel

Příspěvek od misoR »

Keby ta elektronika vedela odrbat manualne nastavenie, potom by sa uz nikdy nemuseli svetla nastavovat

Uživatelský avatar
napster
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6483
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kolem MB a nebo PHA
Kontaktovat uživatele:

Re: Nastavení sklonu světel

Příspěvek od napster »

Svetel na borenych autech jsem delal docela hodne 10minimalne+prestavby kdysi. V kanale 55 udelas zakladni nastaveni(kvuli chodu motorku) a potom dostelujes vysku svetla na regloskopu. Jen to musis delat v rovine a idealne s minimalne pulkou nádrže PHM. Aby to bylo jak ma být. Koleckem to regulovat nejde. RJ xenonu to neumi sama nastavit. Umi pouze rozpoznat naklon vozidla a dle toho hnout s motorkama ve svetlech,aby si neoslnoval..... pokud vezmu sve serizene svetlo,dam tam jine svetlo,ktere je take serizene,nemusi se uz nic ladit. Pokud se to dela s vypnutym zapalovani,tak ani zakladni nastaveni se nedela.
Lepší mrtvej,nez druhej!!!
Skoda Superb II TDI elegance 2010 125kw
čištění interieru,exterieru, pece o kozene interiéry, lesteni,korekce laku. Ochrana laku. Detailing Mlada Boleslav a okolí

Uživatelský avatar
Ondra71
Řidič
Řidič
Příspěvky: 120
Registrován: 26.11.2014 13:57
Bydliště: Střední Čechy
Kontaktovat uživatele:

Re: Nastavení sklonu světel

Příspěvek od Ondra71 »

napster píše:V kanale 55 udelas zakladni nastaveni(kvuli chodu motorku) a potom dostelujes vysku svetla na regloskopu. Jen to musis delat v rovine a idealne s minimalne pulkou nádrže PHM....
No možná se pletu, ale spíš obráceně ne, nejdřív regloskop a pak tu polohu uložit motorkům. Tak jsem to vždycky dělal.
VW Arteon R-line 2018 2.0TDi 6G 110kW

Uživatelský avatar
hkr
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3268
Registrován: 08.08.2013 21:38
Bydliště: Praha

Re: Nastavení sklonu světel

Příspěvek od hkr »

Nesmysl, první naučíš polohu nula ne.
Audi A6 C7 Limo 3.0TDI 180kW Quattro
Volkswagen Golf VI 1.6TDI 77kW DSG

Uživatelský avatar
Stimulus
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 22.05.2017 23:00
Bydliště: Kutná Hora

Re: Nastavení sklonu světel

Příspěvek od Stimulus »

Ahoj pánové, tak jak to je? Mám CCčko asi měsíc a jezdím vesměs dálnice, ale teď jsem jel vesnice a svítí mi to tak 20 metrů před auto. Mám bixenony a zkoušel jsem to nastavit imbusem jak při zapnutém motoru, tak bez zapalování. Na čočce je vidět, že se skoro o 5mm posunula, ale po nastartování ty čočky přejedou ze strany na stranu, pak dolů a nakonec vyjedou nahoru, ale vždy do stejné polohy. Je mi to divné, k čemu by tam to štelování jinak bylo. Stejně tak snímače zatížení/náklonu auta. Nemáte to někdo odzkoušené na CCčku 2010? Díky za pomoc ;)
VW Passat CC, 2010, 2.0 TDI 103kW CBAB, 134kW by Dieselpower, 4Motion

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“