Použití jiného přepínače světel

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: čapik, -Jakub-

Odpovědět
Johnysh
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 06.06.2017 09:02

Použití jiného přepínače světel

Příspěvek od Johnysh »

Zdravím,

koupil jsem si Golfa V 2004 a z důvodu velkého opotřebení přepínače světel a moji gramlavosti si chci koupit nový, ale na internetu nalézávám přepínače s OE čislem 1K0941431N nebo 1K0941431Q. Já mám na přepínači číslo 1K0941431C. Musím koupit přesně ten stejný? Nemůžu koupit 1K0941431N? Musel bych to pak nějak programovat? Nefungovaly by jen ty funkce, které tam teď nemám? (Leaving home,auto.tlumené)
Jestli tu taková otázka už byla, tak se omlouvám, ale hledal jsem odpověď a nenašel ji.

Díky za odpoveď.

Uživatelský avatar
Ipanema
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1727
Registrován: 22.05.2008 17:50
Bydliště: Brno

Re: Použití jiného přepínače světel

Příspěvek od Ipanema »

Jestli máš bez pozice auto, kup si bez pozice auto. Jinak ti bude jednotka hlásit chybu kvůli jinému vypínači.
Když už budeš kupovat, vem si ten s chromovým přepínačem. Vypadá to líp. Výměna je pak na 20 vteřin.
Golf VI 1.4 TSI 90 kW, pseudo-GTI kompletně uvnitř i vně, úprava na 236 Nm/155 HP, léto 18" Serron, zima 18" Monza

Johnysh
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 06.06.2017 09:02

Re: Použití jiného přepínače světel

Příspěvek od Johnysh »

Ipanema píše:Jestli máš bez pozice auto, kup si bez pozice auto. Jinak ti bude jednotka hlásit chybu kvůli jinému vypínači.
Když už budeš kupovat, vem si ten s chromovým přepínačem. Vypadá to líp. Výměna je pak na 20 vteřin.
A co se týká toho kódu, na něm zas tak moc nezáleží? Hlavně ať to je na Golfa 5 a má to funkce co já tam teď mám? Takže by nevadilo vzít 1K0941431N, ale bez funkce AUTO?

Uživatelský avatar
Ipanema
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1727
Registrován: 22.05.2008 17:50
Bydliště: Brno

Re: Použití jiného přepínače světel

Příspěvek od Ipanema »

Nedohledal jsem co to poslední písmeno znamená/rozlišuje. Kup pro Golf 5 nebo 6, kde není napsané AUTO a bude to fungovat...
Buď z Česka nebo i z Číny.
Golf VI 1.4 TSI 90 kW, pseudo-GTI kompletně uvnitř i vně, úprava na 236 Nm/155 HP, léto 18" Serron, zima 18" Monza

Johnysh
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 06.06.2017 09:02

Re: Použití jiného přepínače světel

Příspěvek od Johnysh »

Ipanema píše:Nedohledal jsem co to poslední písmeno znamená/rozlišuje. Kup pro Golf 5 nebo 6, kde není napsané AUTO a bude to fungovat...
Buď z Česka nebo i z Číny.
Tak dík moc. Koupím a uvidím, snad vše bude fungovat v pohodě.

Uživatelský avatar
Peťas
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2872
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OstraVWa

Re: Použití jiného přepínače světel

Příspěvek od Peťas »

Ipanema píše:Jestli máš bez pozice auto, kup si bez pozice auto. Jinak ti bude jednotka hlásit chybu kvůli jinému vypínači.
Nebude to hlásit žádnou chybu. V poloze AUTO bude svítit kompletní osvětlení auta. Ale nic to nemění na tom, že je blbost kupovat spínač s funkcí auto, pokud to nemá senzor (nebo pokud se neuvažuje o jeho dodělání :wink: ).
Obrázek - VW Golf I Cabrio 1.8 SportLine
Obrázek - VW Golf V 2.0 GTI Pirelli DSG
Obrázek - VW Lupo 1.4 FSI
Obrázek - VW Touran 5T1 2.0 TDI DSG

Auto musi smrdět benzínem (přimhouřím oko i nad naftou) jinak to není auto.

Uživatelský avatar
Ipanema
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1727
Registrován: 22.05.2008 17:50
Bydliště: Brno

Re: Použití jiného přepínače světel

Příspěvek od Ipanema »

Já to do svého auta dal s pozicí AUTO (neměl jsem senzor) a chybu to hlásilo. Otázka jestli to je u všech aut nebo jen u některých.
Golf VI 1.4 TSI 90 kW, pseudo-GTI kompletně uvnitř i vně, úprava na 236 Nm/155 HP, léto 18" Serron, zima 18" Monza

Uživatelský avatar
Peťas
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2872
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OstraVWa

Re: Použití jiného přepínače světel

Příspěvek od Peťas »

Tak možná záleží na konkrétní ŘJ/r.v. auta. Dával jsem to, provizorně, do tří aut, všechny ale byly r.v. 2005, nebo novější a v žádném se chyba nezapsala. :wink:
Obrázek - VW Golf I Cabrio 1.8 SportLine
Obrázek - VW Golf V 2.0 GTI Pirelli DSG
Obrázek - VW Lupo 1.4 FSI
Obrázek - VW Touran 5T1 2.0 TDI DSG

Auto musi smrdět benzínem (přimhouřím oko i nad naftou) jinak to není auto.

benisek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 15.07.2017 16:53

Re: Použití jiného přepínače světel

Příspěvek od benisek »

Čau kluci , Golf V , 1,4 - 59kW , r.v. 2008 , mám na spínači světel prasklý ten kulatý kroužek. Spínač nemá pozici auto a má jen zadní mlhovku. Po nastartování se v pozici -0- ihned rozsvítí světla. Chtěl bych si koupit nový z číny ale bohužel nemám na tom v autě nikde OEM číslo. Když jsem ho vyndal z auta tak je vzadu na konektoru jen 9 kolíků a na všech které jsem našel na ali expressu je jich 10. Může být s něčím problém , když koupím ten kde je jich 10 a dám ho do svého golfa ? Navíc na ali se mi líbí , že je stříbrný a za velice dobrou cenu.

Uživatelský avatar
Ipanema
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1727
Registrován: 22.05.2008 17:50
Bydliště: Brno

Re: Použití jiného přepínače světel

Příspěvek od Ipanema »

Předpoklávám, že chceš ten, co jsem dal teď obrázkem....
Ten má kód 1K0941431BB nebo 3C8941431B.

Jistý si nejsem, ale podle mě bude fungovat i když má o jeden PIN navíc. Ten zapojený nebude a do ŘJ se nepřenese. Bez záruky, ale mělo by to tak být. Svorkovnici do přepínače máš s 10 pozicemi?
Přílohy
prepinac-bez-mlhovek.jpg
prepinac-bez-mlhovek.jpg (17.01 KiB) Zobrazeno 2296 x
Golf VI 1.4 TSI 90 kW, pseudo-GTI kompletně uvnitř i vně, úprava na 236 Nm/155 HP, léto 18" Serron, zima 18" Monza

benisek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 15.07.2017 16:53

Re: Použití jiného přepínače světel

Příspěvek od benisek »

Díky za odpověď , ano je to tenhle , pro jistotu dodávám ještě obrázek z ali. Ten co mám na autě má svorkovnici jen s 9 pozicemi a ta zástrčka co se připojuje do něho tu 9 pozici nemá obsazenou ( nevede tam kablík ). Myslím , že by taky mohlo fungovat. Jen je ze zadního pohledu každý ten přepínač vypadá jinak. Ale o přepínače tam na ali píše že je na Golf V - 1K1 - 2004 - 2008. OEM - 3C8 941 431B .
Přílohy
Chrome-Headlight-Fog-Lamp-Control-Switch-For-Volkswagen-VW-Amarok-Caddy-Touran-Eos-Golf-MK-5_jpg_50x50.jpg
Chrome-Headlight-Fog-Lamp-Control-Switch-For-Volkswagen-VW-Amarok-Caddy-Touran-Eos-Golf-MK-5_jpg_50x50.jpg (1.34 KiB) Zobrazeno 2277 x
Chrome-Headlight-Fog-Lamp-Control-Switch-For-Volkswagen-VW-Amarok-Caddy-Touran-Eos-Golf-MK-5_jpg_50x50.jpg
Chrome-Headlight-Fog-Lamp-Control-Switch-For-Volkswagen-VW-Amarok-Caddy-Touran-Eos-Golf-MK-5_jpg_50x50.jpg (1.3 KiB) Zobrazeno 2277 x

Uživatelský avatar
Ipanema
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1727
Registrován: 22.05.2008 17:50
Bydliště: Brno

Re: Použití jiného přepínače světel

Příspěvek od Ipanema »

Jak vypadá jinak? Velikost připojení je jiná? To si nemyslím...
Ta 10. pozice na svorkovnici je prázdná? Protože podle fotek bude mít přepínač 10 PINů. Tak aby ti tam nevadilo něco v prostoru mezi tím 10. PINem a svorkovnicí právě na místě toho nového drátu. Není ta svorkovnice náhodou v tom místě plná?

Buď na to mrkni sám nebo na té svorkovnici bude taky kód. Tak ho sem pošli. Já myslím (i když myslet znamená prd vědět), že to bude funkční.

Jen si cca. 2-4 týdny počkáš na dodání.
Golf VI 1.4 TSI 90 kW, pseudo-GTI kompletně uvnitř i vně, úprava na 236 Nm/155 HP, léto 18" Serron, zima 18" Monza

Johnysh
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 06.06.2017 09:02

Re: Použití jiného přepínače světel

Příspěvek od Johnysh »

Taky jsem měl původní přepínač s 9 piny a koupil nový, který má 4 přepínací pozice, 2 mlhovky 10pinů . Původní měl 9 pinů, 3 pozice a 2 mlhovky Vše funguje, jak má, nebyl s tím problém.

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“