Padání otáček a olej ve svíčkách

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
TomášJedno
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 18.02.2014 15:55

Padání otáček a olej ve svíčkách

Příspěvek od TomášJedno »

Zdravím.
Mám VW golf IV 1.4 16V 55kW, když nastartuju, otáčky drží klasicky jak u benzinu bývá nějakých 1100ot/min. Problém nastává když se motor zahřeje asi po nějakých 4-5km, otáčky začínají padat dolů a stále víc. Když dojedu na křižovatku a musím zastavit (okolo 10km před výjezdem) otáčky spadnou na 200ot/min a někdy dokonce spadnou na nulu, tudíš se motor zastaví a musím znovu nastartovat...všiml sem si, že na to má vliv i otáčení volantu. Navíc sem nedávno zjistil, že do svíček teče olej (3 ze 4 svíček sou ponořené v oleji). Opravdu už nevím co s tím. Měnil sem vzduchovej filtr, svíčky, mechanik mi zalepil těsnění pod vikem, a olej sem měnil asi před půl rokem (přibližne 3500km), diagnostika nic neukazuje. Budu velice vděčný za každou odpověď, krerá mi s tímto problémem pomůže.

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10165
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Padání otáček a olej ve svíčkách

Příspěvek od xerxes »

v prve řadě budeš muset utesnit viko ventilu aby se ti tam nedostaval olej neni to moc dobre s těma otačkama motoru tak chtělo by vyčistit a nastavit klapku po připadě to muže dělat teplotni čidlo

Uživatelský avatar
Chicxulub
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 27.01.2014 07:23
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Padání otáček a olej ve svíčkách

Příspěvek od Chicxulub »

Ahoj, mám podobný problém s únikem oleje - můj 98' 1.4 golf 55 kw se za jízdy maličko klepe (občas vibruje do řadičky a i do sedačky... nevím čím to je, ale to by bylo off topic), tak jsem chtěl zkontrolovat svíčky a ejhle 3 ze 4 svíček nikde - teda ony tam byly ale pod 1 cm oleje. Vysušil jsem to papírovýma kapesníkama důkladně a auto startuje i jezdí jako předtím.

Moje otázka zní: co se stane, když to nebudu momentálně řešit? Předpokládám, že ta gumová čapka elektrody svíčku těsní, takže ona v podstatě se v oleji nekoupe při provozu. Jediný olej se k ní dostal teprve při pokusu o kontrolu svíček. Nemám tušení jak je to akutní problém tohle... akorát se teď s autem bojím jet nějakou dálku. Díky za rady.
Golf IV, 1.4, 55 kw (AKQ)

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10165
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Padání otáček a olej ve svíčkách

Příspěvek od xerxes »

jojo olej by se neměl dostat přes těsněni k svičce ale o to je tu problem že ta civka neni po cele delce hermeticky uzavřena takže se dostane olej zhruba v polovině civky na vinuti a je problem

Uživatelský avatar
Chicxulub
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 27.01.2014 07:23
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Padání otáček a olej ve svíčkách

Příspěvek od Chicxulub »

Tak informační update. Mechanik to prohlédl a tvrdí, že to nikde neteče, že se tam ten olej nahromadil za extrémně dlouhou dobu, protože tam jsou už pravděpodobně 200 tkm originál svíčky, který byly úplně v p****i a musely se vyměnit a že kvůli tomu to nemá cenu přetěsňovat. Každopádně s novýma svíčkama auto jede lépe, radostněji a pravděpodobně to zredukovalo i klepání auta na minimum.
Golf IV, 1.4, 55 kw (AKQ)

polda313
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 03.06.2012 17:37

Re: Padání otáček a olej ve svíčkách

Příspěvek od polda313 »

Zdravím, mám stejný problém to se týká padání otáček i to že na to má vliv otáčení volantu, už asi 3x mi auto kvůli tomu chcíplo ve městě při průjezdu křižovatkou což je dosti kritické když to chcípne, ztvrdne volant a brzda a vy jen doufáte.. =D při napíchnutí na pc mi to úkázalo chybu na čidle/snímači otáček ale nevím kde se na motoru nachází a zda to je opravdu tím. může mi někdo prosím napsat kde ten snímač najdu? 1.4 16v 55 kw. Díky.

Uživatelský avatar
AvireXxx
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 01.11.2014 18:26

Re: Padání otáček a olej ve svíčkách

Příspěvek od AvireXxx »

polda 313: taky mi to párkrát chcíplo na křižovatce - vyčistil jsem klapku, udělal základní nastavení a bylo po problému :)

jackup
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 10.06.2017 19:54

Re: Padání otáček a olej ve svíčkách

Příspěvek od jackup »

Zdravim,

1.4 16v tak mám taky stejný problém s olejem pod svíčkama. Dvě svíčky hned u víka kudy se nalívá olej suchý, další dvě centimetr oleje... Tak jsem vzal hadr, vyčístil to co šlo, vyndal svíčky a pak zase zandal... Může to nějak souviset s tím, že jsem koupil auto, co půl roku stálo a v autě mi několikrát řvala kontrolka oleje? Samozřejmě že jsem hned zastavil, olej nejdřív dolil (i tak ho tam bylo dost) a pak pro jistotu komplet vyměnil vč. olejového filtru... Od tý doby kontrolka je ticho... Tak teď jen přemýšlím co s tím olejem pod svíčkama...

Crowley
Řidič
Řidič
Příspěvky: 145
Registrován: 02.02.2017 13:19
Bydliště: Řež

Re: Padání otáček a olej ve svíčkách

Příspěvek od Crowley »

A zkoušel ses na ty svíčky koukat ještě jednou?
Golf mk4 Variant 1.9 TDI
Š Felicia 1.3 MPI

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Padání otáček a olej ve svíčkách

Příspěvek od majrek001 »

přetěsnit ventilové víko klasika u benzínů
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Uživatelský avatar
rcRadim
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 42
Registrován: 05.06.2016 21:41

Re: Padání otáček a olej ve svíčkách

Příspěvek od rcRadim »

Čau kluci , taky mám stejný problém s olejem u svíček kvůli ventilového víka. Kolik jste platili za to přetěsnění? Mě servisák řekl že tak okolo 4 tisíc .

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“