Casto zvysene volnobezne otacky u dsg

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Odpovědět
Icemanum
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 04.09.2010 09:39

Casto zvysene volnobezne otacky u dsg

Příspěvek od Icemanum »

Dobry den, chtel bych se zeptat mam passata rok 2010 2.0TDI 125kw prevodovka DSG. A chtel bych se zeptat, bo jestli se stim uz nekdo setkal. Mam casto zvysene volnobezne otacky coz sem si myslel ze signalizuje regeneraci DPF, ale diag. rika ze probehla pred 800km a ze je DPF na 13% coz si myslim ze je na tom dobre. Zkusil jsem dlouze auto projet v tiptronicu kdy jsem nekolik km cca 30km drzel pres 2tis. otacek a po dojezdu stale zvysene otacky s autem. Na diagnostice bez chyby, kontrolka zadna nesviti. Z teorie bych i rekl ze se snazi vycistit dpf, ze i sam automat drzi vyssi otacky ze tak neradi,ale ikdyz najedu 100km v kuse tak nekdy to udela a nekdy ne a kdyz jednou to dela a dalsi den ne tak bych cekal ze to napise ze to udelalo regenraci a ono nic. Pri jizde bo i pri stani kdyz zvednu otacky tak nekdy kour za autem. Ale jen nekdy neni to stala zavada staci treba jen vypnout a znovu nastartovat a zas je to ok...A zveda se hladina oleje coz jsem se docetl ze to dela pri nedodelane regeneraci. Rikam si ze kdyby bylo spatne dpf tak to nepise ze je ok. A nejak nevim co stim

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Casto zvysene volnobezne otacky u dsg

Příspěvek od KJirka »

twl, to je srozumitelný jak korán v originále.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
Santusovic
Profík
Profík
Příspěvky: 1012
Registrován: 24.06.2016 11:42
Bydliště: Praha

Re: Casto zvysene volnobezne otacky u dsg

Příspěvek od Santusovic »

V jakém stavu máš setrvák??


Sent from my iPhone using Tapatalk
Old:VW Passat B6 2.0 TDI
Sold:VW Passat B7 2.0 TDI R-line
Sold:VW Passat B8 2.0Bi-Tdi White R-line DSG
Sold:VW Passat B8 2.0Bi-Tdi Blue R-line DSG
New:VW Passat B8 2.0Bi-Tdi White High DSG
White Var

Uživatelský avatar
yessmen
Profík
Profík
Příspěvky: 1192
Registrován: 28.08.2011 22:43
Bydliště: Jablonec n/N

Re: Casto zvysene volnobezne otacky u dsg

Příspěvek od yessmen »

Zkontroluj jak je na tom baterka a dobíjení.
MY14 MK7 R
DeepBlue MK5 08.:R32 *SOLD*

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Casto zvysene volnobezne otacky u dsg

Příspěvek od KJirka »

jakou v tom vidíš souvislost? Zvýšený otáčky, občas kouří, zvedá se hladina oleje..... fakt moc nechápu, co to vlastně popisuje.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Icemanum
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 04.09.2010 09:39

Re: Casto zvysene volnobezne otacky u dsg

Příspěvek od Icemanum »

Me stve ze to nepise zadnou zavadu, kdyby to psalo aspon ze je zanese DPF ikdyz co jsem tu cetl tak sou lidi co maji CR a maj najeto 400tis a bez problemu ja mam jen neco pres 240tis. Ale podle toho co jsem tu cetl ruzne tak zvysene otacky signalizuji cisteni DPF jednou sem i cekal nejakych 40minut, jestli sami klesnou,ze by se vycistilo tedy samo a to byly stale zvysene ze to samo nekleslo. I jsem se tu docetl ze je normalni ze se zveda hladina oleje ze pri cisteni vstrikuje vice nafty a pri nedodelanem prubehu stece do oleje. Ale na diag. rika ze je dpf v poradku

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Casto zvysene volnobezne otacky u dsg

Příspěvek od KJirka »

Ale co to jsou "zvýšené otáčky" ??? Kolik to to čí ? Pokud probíhá regenerace, tak vlastní proces trvá možná tak v řádu desítek vteřin, ale určitě ne minut. Regenerace může u DPF s takovým procentem zanesení probíhat třeba už po nějakých 400 km. A jak víš, že tam máš "jen" 240t. km ? Jsi si jistej ? A co to je, že kouří ? Jak kouří, kdy kouří, jak to vůbec víš, že kouří. Pokud ten kouř za sebou vidíš v zrcátku, tak to musí hulit pěkně. Jinak slabší zakouření nemůžeš vidět. A jak jsi došel k tomu oleji ? To ti ta hladina nějak pulsuje nahoru dolu nebo co ? A jak jsi to vůbec zjistil ? Abys spolehlivě změřil hladinu na olejorysce měrky, musí to pěkně dlouho stát s vypnutým motorem. Takže jednou je tam víc a jednou míň, jo ?
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Icemanum
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 04.09.2010 09:39

Re: Casto zvysene volnobezne otacky u dsg

Příspěvek od Icemanum »

Tak normalne mam 890 otacky a ted okolo 980 az k 1000 a drzi nejak nehapruji bo tak.. tak predpoklad mam ze stocene to neni, ale jistotu asi nikdo nikdy nema kdyz nema uplne nove. Kour vidim za jizdy ve zpetnem zrcatku,ale ne vzdy a nema to vliv kdyz seslapnu plyn ze by sel vzdy a vic to ne..je to nahodile. Ale kdyz stojim na miste pri tech zvysenech volnobeznych otacek a seslapnu plyn tak jde videt take kour. Takovy tmavy.. Kdyby bylo treba spatne turno jsem si myslel tak to olej zere a ten se mi naopak plni a nedela to vzdy jen nahodile

Uživatelský avatar
Prochy01
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4178
Registrován: 12.05.2012 18:28
Bydliště: Praha

Re: Casto zvysene volnobezne otacky u dsg

Příspěvek od Prochy01 »

Regenerace rozhodne není v radu desítek vteřin - trvá par minut - alespoň když jsem ji chytnul po zastavení - otáčky lehce pod 1tis a běží to třeba 3-4minuty (když se stojí na místě). Jestli je to regenerace poznas bezpecne tak, ze když jses na místě, mas ty vyšší otáčky a chcipnes to, tj prerusis regeneraci, tak pak běží vetrak opět i několik minut i po zamčení a odchodu od auta.

Z tvého zmateneho a částečně nesmyslneho popisu bych to tipoval, ze jde o regenerace...
VW Passat 3C Variant HL Executive, 2.0 TDi CBBB

Uživatelský avatar
hkr
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3268
Registrován: 08.08.2013 21:38
Bydliště: Praha

Re: Casto zvysene volnobezne otacky u dsg

Příspěvek od hkr »

Mas cerne koncovky? Na prochyho prispevek moc nekoukej :laugh:


Sent from my iPhone using Tapatalk
Audi A6 C7 Limo 3.0TDI 180kW Quattro
Volkswagen Golf VI 1.6TDI 77kW DSG

Uživatelský avatar
mr.majky
Řidič
Řidič
Příspěvky: 60
Registrován: 15.03.2009 00:08
Bydliště: Bardejov SR

Re: Casto zvysene volnobezne otacky u dsg

Příspěvek od mr.majky »

Vyriešil si problem ? čo to bolo ?

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“