Chybový kod - G235 snímač teploty výfukových plynů

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Odpovědět
Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Chybový kod - G235 snímač teploty výfukových plynů

Příspěvek od KJirka »

tak jak to dopadlo ? Ležíš bezstarostně u moře ?
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Mirage Radim
Řidič
Řidič
Příspěvky: 89
Registrován: 27.04.2017 06:37

Re: Chybový kod - G235 snímač teploty výfukových plynů

Příspěvek od Mirage Radim »

Takže jak jsem slíbil, tak píšu. Z propocenýma trenýrkama nervozitou jsem vyjel do Chorvatska. Během celé cesty tam i zpět se mi žádné žhavení nerozsvítilo (1700km).
První co mi měnili bylo čidlo před filtrem pevných částic (kod 03L 906 088 AJ), výměna ovšem nepomohla a tudíž byla zbytečná. Pak mi vyměnili čidlo před turbodmychadlem (kod 03L 906 088 AP) a je klídek. Žádné blikání kontrolky žhavení.

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Chybový kod - G235 snímač teploty výfukových plynů

Příspěvek od KJirka »

Tak jsou blbí nebo co ? Dyť to muselo psát G235 a to je to druhý.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

snb25
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 08.12.2010 12:11

Re: Chybový kod - G235 snímač teploty výfukových plynů

Příspěvek od snb25 »

Ahojte.
Tak znova píšem na túto tému. Po výmene predmetného čidla v novembri 2016 sa mi niekoľko krát rozsvietila kontrolka poruchy motora. Zakaždým som šiel do servisu a po vymazaní chyby som prešiel vždy rozdielny počet km - niekedy na jeden raz 600 km a nič sa nestalo, a niekedy stačilo prejsť 5 km a následne sa mi znova rozsvietila kontrolka motora. Na poslednej návšteve v servise mi servisák povedal, že to môže byť aj niečo s riadiacou jednotkou. Mám podozrenie na to čo som už písal na toto téma 26.11.2016, či to nebude problém v tom čidle čo mi servisák menil a zamenil mi č. 03L 906 088 AP za 03L 906 088 BS. Neviete mi povedať, či táto zámena môže spôsobovať tento problém?

Ďakujem.

Uživatelský avatar
napster
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6483
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kolem MB a nebo PHA
Kontaktovat uživatele:

Re: Chybový kod - G235 snímač teploty výfukových plynů

Příspěvek od napster »

Ano. Je to zamenou indexu.
Lepší mrtvej,nez druhej!!!
Skoda Superb II TDI elegance 2010 125kw
čištění interieru,exterieru, pece o kozene interiéry, lesteni,korekce laku. Ochrana laku. Detailing Mlada Boleslav a okolí

martinberger
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 24.07.2015 20:28

Re: Chybový kod - G235 snímač teploty výfukových plynů

Příspěvek od martinberger »

Mám problém
Scharan 103Kw mě hlásí chybu 001350 čidlo teploty výfukových plynu. G235 a bliká žhavení. Souběžně mě to začalo hlásit chybu 005121 ventil vedení zpětného vyf. plunů. Jaké čidlo a kód potřebuji a nemají tyto závady nějakou spojitost?

Uživatelský avatar
StearX
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 26.08.2017 18:40

Re: Chybový kod - G235 snímač teploty výfukových plynů

Příspěvek od StearX »

Všechno vyměnit


Sent from my iPhone using Tapatalk
VW Passat b6 2.0TDI 8v 103 KW BMP 2007

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Chybový kod - G235 snímač teploty výfukových plynů

Příspěvek od KJirka »

Dva týdny jsem s autem nejezdil a dneska při prvním nastartování mi zůstala svítit kontrolka motoru. Všechno se zdá být naprosto v pořádku, najel jsem s tím dnes 400 km, jen to prostě svítí. Ale protože už to nějaký čas jede taky extrémně dobře, mám podezření právě na některý z čidel. G 235 jsem měnil tři roky zpátky v záruce.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
Honza Honek
Řidič
Řidič
Příspěvky: 87
Registrován: 16.09.2017 21:08
Bydliště: Praha

Re: Chybový kod - G235 snímač teploty výfukových plynů

Příspěvek od Honza Honek »

Ahoj všem, ak i mě tohle potkalo...
Mám 2010, 103 Kw po chipu, najeto 215600 a cca před 3 týdnama na mě poprvé problikla kontrolka "žhavení"...Stačilo vypnout a zapnout motor, jenže...Pak už vyskočila hláška chyba motoru a za nedlouho se rozsvítila i kontrolka "filtru pevných částic". Oboje jsou sdružené kontrolky, takže neurčitá chyba...
Na VAGu bylo ihned jasno - chyba G235 - snímač teploty na turbu...
Vyměnil jsem 03L 906 088 AP (origo) za 03L 906 088 BS a velký špatný - za prvé, je to jinak vypadající čidlo a za druhé to tu stejnou chybu vyhodilo za cca 600 km - toto "nové čidlo" mi při akceleraci hlásí, že na turbu teplota padá - což je logicky kokotina :-)

Takže jsem objednal 03L 906 088 EC - což je ekvivalentní čidlo za to 03L 906 088 AP - které je už výběhové...
Montujeme asi až další týden, ale vypadá to, že bude po problému....

Takže neopakujte mou chybu a s autem nejezděte, málem mě to stálo filtr pevných částic - vzhledem k tomu, že to hlásilo kokotiny s teplotou, neregeneroval mi filtr :-/
Passat B6 2010 // 103 kW chip 130kW - R.I.P. :zzz:
Passat B8 2017 - RLine - koukni

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Chybový kod - G235 snímač teploty výfukových plynů

Příspěvek od KJirka »

asi by tě to nestálo DPF, ale i tak díky za zkušenost.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
sharik4x4
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1348
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Chybový kod - G235 snímač teploty výfukových plynů

Příspěvek od sharik4x4 »

VW poslední dobou do to pěkně šlape.Ceny rostou před očima.Některý díly už nejde brát v originále,protože tam započítaly natvrdo dieselgate a to sponzorovat nehodlám,respektivě zákazník .A bude hůř. :fool:

Uživatelský avatar
Honza Honek
Řidič
Řidič
Příspěvky: 87
Registrován: 16.09.2017 21:08
Bydliště: Praha

Re: Chybový kod - G235 snímač teploty výfukových plynů

Příspěvek od Honza Honek »

Honza Honek píše:Ahoj všem, ak i mě tohle potkalo...
Mám 2010, 103 Kw po chipu, najeto 215600 a cca před 3 týdnama na mě poprvé problikla kontrolka "žhavení"...Stačilo vypnout a zapnout motor, jenže...Pak už vyskočila hláška chyba motoru a za nedlouho se rozsvítila i kontrolka "filtru pevných částic". Oboje jsou sdružené kontrolky, takže neurčitá chyba...
Na VAGu bylo ihned jasno - chyba G235 - snímač teploty na turbu...
Vyměnil jsem 03L 906 088 AP (origo) za 03L 906 088 BS a velký špatný - za prvé, je to jinak vypadající čidlo a za druhé to tu stejnou chybu vyhodilo za cca 600 km - toto "nové čidlo" mi při akceleraci hlásí, že na turbu teplota padá - což je logicky kokotina :-)

Takže jsem objednal 03L 906 088 EC - což je ekvivalentní čidlo za to 03L 906 088 AP - které je už výběhové...
Montujeme asi až další týden, ale vypadá to, že bude po problému....

Takže neopakujte mou chybu a s autem nejezděte, málem mě to stálo filtr pevných částic - vzhledem k tomu, že to hlásilo kokotiny s teplotou, neregeneroval mi filtr :-/
Tak dneska update, včera vyměněno za 03L 906 088 EC a je po problému, teploty v cajku, takže takhle závada je OK :-)
Uvidíme, co to udělá až to vytáhnu na projížďku do reichu na dálnici a dám tomu pořádně napít :-)
Passat B6 2010 // 103 kW chip 130kW - R.I.P. :zzz:
Passat B8 2017 - RLine - koukni

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Chybový kod - G235 snímač teploty výfukových plynů

Příspěvek od KJirka »

celej ten pojebanej systém kolem emisí, tzn. EGR, DPF a všechny ty čidla, jsou akorát zdrojem poruch. Šlak by mě z toho trefil. Stojí to jen prachy a je to ns dvě věci !!! Při regeneraci vzniká takovej žár, kterej postupně všechno kolem zničí.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

MARTANEK33
Řidič
Řidič
Příspěvky: 167
Registrován: 27.01.2016 19:41

Re: Chybový kod - G235 snímač teploty výfukových plynů

Příspěvek od MARTANEK33 »

Tak došlo i na mě a stejná chybka G235. Zatím jsem ji smazal přes diagnostiku, ale počítám s tím, že se za chvíli ozve zas. Takže to chci raději vyměnit. Chtěl jsem se zeptat, jestli nemáte někdo nějaké video ohledně té výměny? Zvedák na auto mám, jen si nejsem sto pro jistý, tak raději se chci na to připravit. A na jak dlouho ta výměna je? Dík za info
Passat b6 125 Kw CR r.v. 2008 CBB

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Chybový kod - G235 snímač teploty výfukových plynů

Příspěvek od KJirka »

video nemám, jen další zkušenost. Odešlo mi už podruhý. Taky aby ne, žejo, když už jsem měl najeto 130t. km, tak se není čemu divit.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“