Dolití oleje - záleží na značce?

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
rolfovo
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 03.05.2017 22:39
Bydliště: Praha 4

Dolití oleje - záleží na značce?

Příspěvek od rolfovo »

Asi hloupý dotaz - rozsvítila se mi kontrolka nízké hladiny oleje, tak jsem zastavil u nejbližšího obchoďáku a chtěl jsem koupit lahev na dolití. A mně zajímá to, jestli musím sehnat olej od totožného výrobce, nebo stačí jakýkoliv olej stejných parametrů (5W-30). Original je Castrol. Díky moc

Uživatelský avatar
Ipanema
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1727
Registrován: 22.05.2008 17:50
Bydliště: Brno

Re: Dolití oleje - záleží na značce?

Příspěvek od Ipanema »

Musíš tam mít 5W-30 a zřejmě i 507.00 normu. Pak si tam nalej na dolití i třeba výrobce XY.
Golf VI 1.4 TSI 90 kW, pseudo-GTI kompletně uvnitř i vně, úprava na 236 Nm/155 HP, léto 18" Serron, zima 18" Monza

rolfovo
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 03.05.2017 22:39
Bydliště: Praha 4

Re: Dolití oleje - záleží na značce?

Příspěvek od rolfovo »

Díky! Předpokládám, že ta norma tam taky někde bude napsaná..?

Uživatelský avatar
Ipanema
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1727
Registrován: 22.05.2008 17:50
Bydliště: Brno

Re: Dolití oleje - záleží na značce?

Příspěvek od Ipanema »

Nejčastěji vzadu na etiketě malým písmem. Bude těch norem tam klidně 5 nebo i 10. Ale ta tam musí být taky. Ta je přímo pro tebe.
Golf VI 1.4 TSI 90 kW, pseudo-GTI kompletně uvnitř i vně, úprava na 236 Nm/155 HP, léto 18" Serron, zima 18" Monza

rolfovo
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 03.05.2017 22:39
Bydliště: Praha 4

Re: Dolití oleje - záleží na značce?

Příspěvek od rolfovo »

No tak doufám, že jsem něco nepo...
Přikládám štítek z výměny oleje a pak obal oleje, který jsem dolil. Bohužel normu jsem tam nikde nenašel, i když jsem to pročetl celý :-(
Přílohy
štítek
štítek
lahev1
lahev1
lahev2
lahev2

Uživatelský avatar
M@rty
Profík
Profík
Příspěvky: 1058
Registrován: 29.12.2008 14:32
Bydliště: Olomouc City
Kontaktovat uživatele:

Re: Dolití oleje - záleží na značce?

Příspěvek od M@rty »

Normy jsou v tom tom třetím černém rámečku na zadní straně.

Odesláno z mého D6603 pomocí Tapatalk
Volkswagen Golf: je vyráběn od roku 1974 a oslavován jako ikona. Auto, po kterém byla pojmenována nejen třída vozidel, ale také celá generace automobilů - generace Golf.

rolfovo
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 03.05.2017 22:39
Bydliště: Praha 4

Re: Dolití oleje - záleží na značce?

Příspěvek od rolfovo »

Děkuju za upřesnění!
Jen je tedy otázka, jestli jsem mohl dolitím tohoto oleje něco hrubě pos..t, když si nejsem jistý, jaký olej (resp. olej jaké normy) tam je po výměně?
Mám to nechat radši vyměnit úplně? Nerad bych přišel o motor...

Uživatelský avatar
Ipanema
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1727
Registrován: 22.05.2008 17:50
Bydliště: Brno

Re: Dolití oleje - záleží na značce?

Příspěvek od Ipanema »

505.00 je pro VW také OK. Klid.
Golf VI 1.4 TSI 90 kW, pseudo-GTI kompletně uvnitř i vně, úprava na 236 Nm/155 HP, léto 18" Serron, zima 18" Monza

rolfovo
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 03.05.2017 22:39
Bydliště: Praha 4

Re: Dolití oleje - záleží na značce?

Příspěvek od rolfovo »

Díky :-) Jen jsem nevěděl, jestli by případné smíchání dvou různých norem neskončilo katastrofou

Uživatelský avatar
Ipanema
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1727
Registrován: 22.05.2008 17:50
Bydliště: Brno

Re: Dolití oleje - záleží na značce?

Příspěvek od Ipanema »

Ne. On ten dolívaný Magnatec nebude (pozor příjde oblíbené slovo) LongLife. Jinak normy VW to má, má to i stejnou viskozitu. S tím můžeš jezdit do další kompletní výměny bez starostí. Nevím kolik jsi tam toho nalil, ale když si chceš být osobně jistý, tak bych vyměnil max. po ujetí 15tis. km od poslední výměny. Nevím jak máš dlouhé intervaly.
Golf VI 1.4 TSI 90 kW, pseudo-GTI kompletně uvnitř i vně, úprava na 236 Nm/155 HP, léto 18" Serron, zima 18" Monza

Uživatelský avatar
Prochy01
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4178
Registrován: 12.05.2012 18:28
Bydliště: Praha

Re: Dolití oleje - záleží na značce?

Příspěvek od Prochy01 »

Ten dolity je samozrejme spatne (je do starých metuzalemu bez DPF) - má být 507 - tj na longlife (i když ho můžeš jezdit zkráceny), ale hlavně DPF.... (jsi chtěl ušetřit, ze?) :-D

Osobne bych ho vylil co nejdriv - vymena je za par Kč (olej filtr cca1200 - tzn není co řešit, jednou pujdes z piva driv), motoru ta dřívější vymena jen prospěje...
VW Passat 3C Variant HL Executive, 2.0 TDi CBBB

Uživatelský avatar
hrbeklibor
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 221
Registrován: 06.03.2009 22:34
Kontaktovat uživatele:

Re: Dolití oleje - záleží na značce?

Příspěvek od hrbeklibor »

Co se stane, když budu do 2,0 TDI DPF lejt misto 507.00 olej 505.00? Samozřejmě leju 507.00 ale zajímá mě to jen teoreticky, co se děje s motorem, resp. s DPF když se tam leje jinej olej než 507.00...
VW Passat B8 FL Limo Elegance 2.0 TDI EVO 7DSG, kód v konfigurátoru: PSWRQX
------------------------------------------------------------
VW Passat 3C 2.0 TDi Sportline

Uživatelský avatar
Ipanema
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1727
Registrován: 22.05.2008 17:50
Bydliště: Brno

Re: Dolití oleje - záleží na značce?

Příspěvek od Ipanema »

Nerad bych někoho mystifikoval, ale tohle by mě při vší skromnosti zajímalo také. Já si dodnes myslel, že to je LL verze s tím označením. Viskozita stejná, syntetika také... Dolití cca. 0,5 litru.
Golf VI 1.4 TSI 90 kW, pseudo-GTI kompletně uvnitř i vně, úprava na 236 Nm/155 HP, léto 18" Serron, zima 18" Monza

Uživatelský avatar
napster
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6483
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kolem MB a nebo PHA
Kontaktovat uživatele:

Re: Dolití oleje - záleží na značce?

Příspěvek od napster »

V 507.00 jsou pridava jina aditiva a mensi tvorba popela. Nejde ani o zivotnost LL oleje alá 30tkm. Ale o vydrz vysokych teplot pri regeneraci,kde u spatneho oleje muze dojit k dělení aditif od maziv,nebo jak mi to tenkrat znamej popisoval. Ja leju VW507 i na mazani retezu u motorovky. :mrgreen:
Lepší mrtvej,nez druhej!!!
Skoda Superb II TDI elegance 2010 125kw
čištění interieru,exterieru, pece o kozene interiéry, lesteni,korekce laku. Ochrana laku. Detailing Mlada Boleslav a okolí

Uživatelský avatar
Prochy01
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4178
Registrován: 12.05.2012 18:28
Bydliště: Praha

Re: Dolití oleje - záleží na značce?

Příspěvek od Prochy01 »

Hezky stručně řečeno - ono je toho samozrejme více, je to podstatou jiný olej, těch parametru, které se sleduji a na které jsou kladeny nároky je hodně - dobrý olej je "věda". Ta 507-cka je pro "lehkobezne" motory. Mají odlišná aditiva, aby fungovaly, spravne mazaly a dělaly méně popela sulfátu, atd atd....

Btw - doliti 0,5 litru u 4 litrove náplně je podle mě dost

A na závěr - co je předepsáno, to lejt (netreba vymejslet kokotiny) - není to tam pro srandu! A soucasne upozornuji, ze na druhou stranu 507 nesmí do nejakych starších motoru.
VW Passat 3C Variant HL Executive, 2.0 TDi CBBB

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“