Nefunkční natáčení světel (AFS)

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Uživatelský avatar
Bari
Řidič
Řidič
Příspěvky: 130
Registrován: 12.07.2012 10:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Nefunkční natáčení světel (AFS)

Příspěvek od Bari »

To jsem také zjistil. Přijde mi to docela dost peněz na jeden kolo, navíc ani nevím, jestli je problém vlevo nebo vpravo a jestli je vůbec v tomto senzoru, protože ve VW mluvili primárně o řídící jednotce :(

Měnit si to budeš sám? Tam by se pak mělo dělat nějaké seřízení nebo kalibrace nebo něco, ne?
Škoda Superb L&K 2.0 TDI (2019), 140 kW, DSG

Uživatelský avatar
pasátek
Závodník
Závodník
Příspěvky: 644
Registrován: 01.07.2015 22:37
Bydliště: Chrudim

Re: Nefunkční natáčení světel (AFS)

Příspěvek od pasátek »

Ano, měnit si to budu sám. Není tam nic těžkého, jenom vyměnit samojistící matici. Potom je třeba provést základní nastavení světlometů a v případě našeho případu i základní nastavení DCC, kdo má ještě radar na držení jízdního pruhu musí zkalibrovat jednotku asistenta. Ty to máš 100% taky na pravé straně jako já, máš problém se snímačem G289, takže to je jasné - pravá strana. VW bude asi vždycky měnit od nejdražšího co půjde. Proč nezkusit nejdříve to jednodušší řešení?
Passat CC 2.0 TDI 125kW Individual
Passat CC 2.0 TDI 103kW

Uživatelský avatar
Bari
Řidič
Řidič
Příspěvky: 130
Registrován: 12.07.2012 10:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Nefunkční natáčení světel (AFS)

Příspěvek od Bari »

Já kromě DCC mám i line asistenta (udržování v jízdním pruhu), takže já bych musel dělat i kalibraci toho asistenta. A to fakt netuším, jak bych sám dělal...
Škoda Superb L&K 2.0 TDI (2019), 140 kW, DSG

Uživatelský avatar
pasátek
Závodník
Závodník
Příspěvky: 644
Registrován: 01.07.2015 22:37
Bydliště: Chrudim

Re: Nefunkční natáčení světel (AFS)

Příspěvek od pasátek »

Na to je speciální přípravek, který těžko bude mít někdo doma. Na kalibraci by si musel asi do VW, neznám nikoho, kdo by měl tohle doma.
Přílohy
A44-10119.png
A44-10119.png (4.78 KiB) Zobrazeno 4722 x
Passat CC 2.0 TDI 125kW Individual
Passat CC 2.0 TDI 103kW

Uživatelský avatar
Bari
Řidič
Řidič
Příspěvky: 130
Registrován: 12.07.2012 10:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Nefunkční natáčení světel (AFS)

Příspěvek od Bari »

Ptal jsem se teď ještě v jiném autorizáku, jestli je z té diagnostiky je zřejmé, v čem je problém, ale napsali mi, že to z toho není možné jednoznačně určit. Nebo ten symbol pomlčky (-) u G289 znamená poruchu? Protože u poruchy bych bral ten křížek, co je u řídící jednotky a pomlčku bych chápal jako "netestováno".
Škoda Superb L&K 2.0 TDI (2019), 140 kW, DSG

Uživatelský avatar
pasátek
Závodník
Závodník
Příspěvky: 644
Registrován: 01.07.2015 22:37
Bydliště: Chrudim

Re: Nefunkční natáčení světel (AFS)

Příspěvek od pasátek »

Oni ti hlavně vytiskli jenom takový seznam, kde je nějaký problém. Nemáš to v té rozepsané verzi s údaji, kdy se to třeba stalo. Jinak je to děláno totožnou diagnostikou. Oni to na dílně viděli stejně jako je to vidět v té přiložené diagnostice ode mě. Takže chápu, že to z toho není poznat.
Passat CC 2.0 TDI 125kW Individual
Passat CC 2.0 TDI 103kW

Uživatelský avatar
Bari
Řidič
Řidič
Příspěvky: 130
Registrován: 12.07.2012 10:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Nefunkční natáčení světel (AFS)

Příspěvek od Bari »

Hmm, takže vlastně ani s jistotou nelze říct, v čem je problém, že? Prostě tam někde je problém... Nebo z čeho jsi poznal, že je v mém případě problém také s tím pravým senzorem světlé výšky, když v tom výpisu to zřejmé není?
Škoda Superb L&K 2.0 TDI (2019), 140 kW, DSG

Uživatelský avatar
pasátek
Závodník
Závodník
Příspěvky: 644
Registrován: 01.07.2015 22:37
Bydliště: Chrudim

Re: Nefunkční natáčení světel (AFS)

Příspěvek od pasátek »

Předpokládám, že máš stejný problém co já a taky vím, že tenhle problém se už objevil u CC v minulosti. Rozhodně nejsme první. Můj názor je, že to je největší pravděpodobnost. Je to věc, která je v podstatě v neustálém pohybu, působí na to voda, sůl. Tam se dostane voda a je po něm. Každopádně by se ti určitě hodilo mít ten výpis co já a vidět, že to píše naprosto stejné věci. To jestli je pravý nebo levý poznat je, neboť pravý má označení G289 a levý G78. Tobě to píše G289.
Passat CC 2.0 TDI 125kW Individual
Passat CC 2.0 TDI 103kW

Uživatelský avatar
pasátek
Závodník
Závodník
Příspěvky: 644
Registrován: 01.07.2015 22:37
Bydliště: Chrudim

Re: Nefunkční natáčení světel (AFS)

Příspěvek od pasátek »

Závada vyřešena - snímač vyměněn, chyby smazány, světla už zase svítí tak jak mají a po ujetí 50 km se už nic nezobrazilo. Mechanická závada je jasná. Ten čep je tak zatuhlý, že se s tím nedalo rukou pomalu ani pohnout.
Přílohy
P_20170803_085136.jpg
P_20170803_101533.jpg
Passat CC 2.0 TDI 125kW Individual
Passat CC 2.0 TDI 103kW

Uživatelský avatar
Nwkt
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2726
Registrován: 18.10.2011 21:33
Bydliště: ČR
Kontaktovat uživatele:

Re: Nefunkční natáčení světel (AFS)

Příspěvek od Nwkt »

No vidíš ;-)

Uživatelský avatar
Bari
Řidič
Řidič
Příspěvky: 130
Registrován: 12.07.2012 10:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Nefunkční natáčení světel (AFS)

Příspěvek od Bari »

Já s tím půjdu do servisu, tohle je nad moje schopnosti :) A i možnosti, protože si světla ani line asistenta sám nezkalibruju... Ale alespoň vím, na co se zaměřit. Díky.
Škoda Superb L&K 2.0 TDI (2019), 140 kW, DSG

Uživatelský avatar
Bari
Řidič
Řidič
Příspěvky: 130
Registrován: 12.07.2012 10:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Nefunkční natáčení světel (AFS)

Příspěvek od Bari »

Tak konečně jsem našel prostor dát auto na dva dny do servisu a vyřešeno. Opravdu to byl ten senzor světlé výšky vpravo vpředu a po jeho výměně je vše v pohodě. A zdá se že snad funguje i adaptivní tempomat a line asistent :)
Škoda Superb L&K 2.0 TDI (2019), 140 kW, DSG

slimak13
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 32
Registrován: 27.07.2014 09:55

Re: Nefunkční natáčení světel (AFS)

Příspěvek od slimak13 »

Ahojte...nechtěl jsem zakládat nové téma bo se to týká též natáčení světel

tato závada mi vyjela z diagnostiky a nějak nevím co s tím...
žárovka (vlevo) je dobrá...pravda jsem vůl a na druhou jsem nekoukal ale předpokládám že když píše problém vlevo.........

po nastartování světla normálně klesnou dolu pak do stran a zase nahoru ale přisvit nejde ani na jednu stranu...ani za jízdy ani na místě...

pokud by někdo věděl nějaký další krok budu velice vděčný 8)
Přílohy
DSC_5764.JPG

jusi
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 16.04.2021 10:51

Re: Nefunkční natáčení světel (AFS)

Příspěvek od jusi »

Ozivim tuto temu, lebo chcem pridat mojich "50 cent"
S mojou B7 alltrack som dospel k rovnakemu problemu - na palubke chyba AFS + blikajuce tlacitko DCC.
Kedze diag kabel mam este asi v suezskom prieplave, tak som to dal pozriet chalanom do servisu. Mal som zle dve cidla - vpredu vpravo a vzadu vlavo.
Samozrejme cena origo 150€/ks, alternativa 90€/ks
Prislo mi to fakt dost, tak som trochu popatral. V prvom rade som zistil, ze napriek tomu, ze kazde cidlo ma ine OEM podla miesta ulozenia, tak cidla su uplne rovnake. Jedna sa o cidla G78, G289 a G76 ilustrovane na predchadzajucej strane.
Rozdiel je v "plechoch" ktorymi cidlo je prisrobovane k naprave. Pritom staci vymenit samotne cidlo a plech pouzit povodny (+rozhybat a premazat klb)
Samozrejme, bez tychto plechov sa to origo nepredava a aj alternativy dodavaju iba komplet.
Da sa ale zohnat v DE lacno cidlo G289 (35€). Kupil som teda 2xG289 a jedno cidlo som z plechov vybral a vlozil do povodneho plechu zo stareho G76. Tym som si vyriesil asi za 75€ aj s dopravou obidve zle cidla. Vsetko funguje ako ma a som v soku z toho ako sa zmenilo spravanie auta kvoli funkcnemu DCC. Predtym sa mi zdalo, ze auto odskakuje na jamach a tlmice funguju strasne divne. Teraz mam pocit, ked idem po okrskach, ze si mozem na opierku polozit kavu.

Takze keby ste niekto tento problem riesili, da sa to vyriesit aj omnoho lacnejsie ako cez VW, ci autokelly.

Uživatelský avatar
pasátek
Závodník
Závodník
Příspěvky: 644
Registrován: 01.07.2015 22:37
Bydliště: Chrudim

Re: Nefunkční natáčení světel (AFS)

Příspěvek od pasátek »

Jo a najdou se lidi, co říkají, že DCC je drahá zbytečnost a není to stejně poznat. :)
Passat CC 2.0 TDI 125kW Individual
Passat CC 2.0 TDI 103kW

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“