Passat B7 / Superb II- Dotazy ohledně spolehlivosti

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Odpovědět
rachet6
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 04.08.2017 09:53

Re: Passat B7 / Superb II- Dotazy ohledně spolehlivosti

Příspěvek od rachet6 »

napster píše:Proc resit AH,kdyz muzes mit DSG? Zena si na nej rychle zvykne. Rozdil mezi B7 a SII nehledej nejak velkej. Jezdil jsem pred 4lety s B7 combi TDI 125kw DSG a dodelaval bixenony(ten halogen tragicky sviti) a led zadni svetla. Nebylo ro spatny. Ted mam dva 1. Combi DSG 125kw Laurin 2. Sedan 125kw manual. Vybava Elegance. Kdo zacal jezdit s DSG,tak z 90% uz nechce manual. SII ma nepatrne tvrdsi palubni desku nez B7. SII ma vetsi kufr,nez passat,ale pokud nevozis casto veci v kufru,tak je to nepodstatny. Dale SII ma lepsi prisvicovani do zatacek oproti B7. Nicmene to je vec,ktera je fajn,ale ne zivotnw dulezita pri rozhodovani. Dily jsou cenove taky stejny. Takze spis zalezi ktere auto z tech dvou ti bude sympatictejsi a ktere sezenes v lepsim stavu a za jaky penize.
DSG nechci v žádném případě. Ačkoli proti automatům nic nemám, tak mě jízda s nimi nebaví. Mám rád, když jsem zaměstnán řazením. Mám rád dobrý pocit z toho, že auto ovládám, rád rev-matchuji a to mi prostě automat bohužel nedá. Později, až budou peníze na koupení auta pro ženu, tak jí samozřejmě automat koupím.

Uživatelský avatar
napster
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6483
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kolem MB a nebo PHA
Kontaktovat uživatele:

Re: Passat B7 / Superb II- Dotazy ohledně spolehlivosti

Příspěvek od napster »

Presne tohle jsem taky tvrdil,nez jsem zkusil DSG :mrgreen: a myslim si,ze nejsem jedinej.
Lepší mrtvej,nez druhej!!!
Skoda Superb II TDI elegance 2010 125kw
čištění interieru,exterieru, pece o kozene interiéry, lesteni,korekce laku. Ochrana laku. Detailing Mlada Boleslav a okolí

rachet6
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 04.08.2017 09:53

Re: Passat B7 / Superb II- Dotazy ohledně spolehlivosti

Příspěvek od rachet6 »

napster píše:Presne tohle jsem taky tvrdil,nez jsem zkusil DSG :mrgreen: a myslim si,ze nejsem jedinej.
Měl jsem již možnost s automatem jezdit. Konkrétně v rodičů Touaregu 3.0 TDI*, ale tuším že tam není přímo DSG, každopádně jak říkám, jízda mě nenadchla. Řízení patří k jedné z mých nejoblíbenějších činností a automatu jsem nepřišel na chuť. Třeba věkem zlenivím a přejdu k automatu. :mrgreen:

Uživatelský avatar
napster
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6483
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kolem MB a nebo PHA
Kontaktovat uživatele:

Re: Passat B7 / Superb II- Dotazy ohledně spolehlivosti

Příspěvek od napster »

Tak ja najezdim 50-70tkm ročně. Rizeni me bavi,proto delam to,co delam,ale s DSG si tu jizdu uzivam daleko vic i pri nejaky ty hodne svizny jizde na hrane moznosti auta :mrgreen:
Lepší mrtvej,nez druhej!!!
Skoda Superb II TDI elegance 2010 125kw
čištění interieru,exterieru, pece o kozene interiéry, lesteni,korekce laku. Ochrana laku. Detailing Mlada Boleslav a okolí

rachet6
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 04.08.2017 09:53

Re: Passat B7 / Superb II- Dotazy ohledně spolehlivosti

Příspěvek od rachet6 »

napster píše:Tak ja najezdim 50-70tkm ročně. Rizeni me bavi,proto delam to,co delam,ale s DSG si tu jizdu uzivam daleko vic i pri nejaky ty hodne svizny jizde na hrane moznosti auta :mrgreen:
Nejspíše to bude o člověku, co každému sedne.
Tolik km ročně nenajezdím, najezdím zhruba do 40tkm a automat mi nechyběl, ale musím uznat, že do kolony na dálnici by automat byl určitě příjemnější :mrgreen:
Jenže většina mých kilometrů není na dálnici.
Jediná věc, bez které se již neobejdu je tempomat :D bez toho bych v manuálu pravděpodobně trpěl, když už bych na dálnici najel.

Uživatelský avatar
MistrWajn
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 227
Registrován: 10.09.2015 13:51
Bydliště: Žilina/Bratislava

Re: Passat B7 / Superb II- Dotazy ohledně spolehlivosti

Příspěvek od MistrWajn »

Rozjad do kopca nemusis vobec riesit pri B7. Autohold je uz podla mna na vsetkych B7 a keby aj nahodou nie tak elektronicka rucna Ta v kopci podrzi tiez a ked sa rozbehnes tak sa povoli. V passatoch rozjad do kopca nie je, tam je autohold. Rozjazd do kopca ma skodovka a ta ta drzi par sekund a potom povoli. Inak motorceky aj tlacidlo nemaju take problemy ako pri starsich B6 takze to je tiez v pohode.
Ohladom xenonov, tak urcite nie su vsade. Ja mam tiez halogeny a aj ked to nie je vobec take hrozne tak urcite by som nabuduce bral xenony a takisto by som bral aj automat aj ked som tiez vzdy mal nazor ze ma radit bavi. Chapem ale ked niekto chce mat manual, je to vec nazoru.
Tempomat, to je samozrejmost, ten pouzivam fakt ze stale.
Passat B7 Variant | 2011 | 2.0TDI (CFFB) 103kW → 140HP

Moja B7 (by MW)link

Uživatelský avatar
napster
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6483
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kolem MB a nebo PHA
Kontaktovat uživatele:

Re: Passat B7 / Superb II- Dotazy ohledně spolehlivosti

Příspěvek od napster »

To ja treba ozelim tempomat. Nebavi me vecne dojizdet lidi z eLkem v SPZ,ktery jedou v levem pruhu 110-120kmh a neuhnou.. a ze jich na D10 je.... stale zapinani tempomatu me prestalo bavit. Ale jinak je to uzitecna vec pokud jedes nekam dal. Z MB-Praha nebo MB-LBC nema cenu ani zapinat tempomat. Ja u auta musim mit minimalne xenon,digi klimu, a nejsilnejsi motor v TDI. Tempomat,navi,kuzi,autohold,parkovaci asistent klidne oželím.
Lepší mrtvej,nez druhej!!!
Skoda Superb II TDI elegance 2010 125kw
čištění interieru,exterieru, pece o kozene interiéry, lesteni,korekce laku. Ochrana laku. Detailing Mlada Boleslav a okolí

Uživatelský avatar
Nwkt
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2723
Registrován: 18.10.2011 21:33
Bydliště: ČR
Kontaktovat uživatele:

Re: Passat B7 / Superb II- Dotazy ohledně spolehlivosti

Příspěvek od Nwkt »

ACC :-)

Uživatelský avatar
napster
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6483
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kolem MB a nebo PHA
Kontaktovat uživatele:

Re: Passat B7 / Superb II- Dotazy ohledně spolehlivosti

Příspěvek od napster »

Jedine,ale nevim proc,ale tomu nejak neverim. Pri predstave 170kmh na tempomatu a nejakej Liberecak pred tebe ve 110kmh vjede... a ze se mi to stava pomerne casto.. :mrgreen:
Lepší mrtvej,nez druhej!!!
Skoda Superb II TDI elegance 2010 125kw
čištění interieru,exterieru, pece o kozene interiéry, lesteni,korekce laku. Ochrana laku. Detailing Mlada Boleslav a okolí

Uživatelský avatar
ppfox
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7833
Registrován: 02.04.2012 00:02
Bydliště: east bohemia

Re: Passat B7 / Superb II- Dotazy ohledně spolehlivosti

Příspěvek od ppfox »

hele právě v těchto případech to celkem oceníš - věř mi :D ale když ACC tak DSG, s manuálem to je jako míchat si do coly Diplomatico - sice to taky funguje, ale je to nesmysl (prochy nereaguj :mrgreen: )
Passat B6 Variant 2008
Passat B6 r-Line 2010 148 kW/404 Nm
Passat B8 Alltrack 2016 140kW DSG 4M
Passat B8 Alltrack 2017 140kW DSG 4M
Passat B7 Variant 2013 2.0TDi 4M DSG rLine 153 kW/430 Nm

Uživatelský avatar
kubi72
Člen klubu
Příspěvky: 529
Registrován: 16.02.2016 07:33
Bydliště: okolí Litomyšle
Kontaktovat uživatele:

Re: Passat B7 / Superb II- Dotazy ohledně spolehlivosti

Příspěvek od kubi72 »

ppfox píše:...to je jako míchat si do coly Diplomatico ...
To by snad byl hřích :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
______________________________________

VW Passat Variant 2,0 TDI 140 kw 2012 CFFkubiho paštika
______________________________________

Uživatelský avatar
ROTL
Řidič
Řidič
Příspěvky: 124
Registrován: 05.10.2015 20:31

Re: Passat B7 / Superb II- Dotazy ohledně spolehlivosti

Příspěvek od ROTL »

Ty Lkari chodia asi na skolenie do croatie. Lavy plny a to vacsina domaci a v prvom kazdych 100m 2 auta.

Odoslané z MI 5 pomocou Tapatalku
PASSAT Variant B7 2012 2.0TDI 103KW DSG

Uživatelský avatar
ppfox
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7833
Registrován: 02.04.2012 00:02
Bydliště: east bohemia

Re: Passat B7 / Superb II- Dotazy ohledně spolehlivosti

Příspěvek od ppfox »

kubi72 píše:
ppfox píše:...to je jako míchat si do coly Diplomatico ...
To by snad byl hřích :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
našel bych i vhodnější slovo :mrgreen: ale znám jednoho gurmána.... :laugh: :laugh:
Passat B6 Variant 2008
Passat B6 r-Line 2010 148 kW/404 Nm
Passat B8 Alltrack 2016 140kW DSG 4M
Passat B8 Alltrack 2017 140kW DSG 4M
Passat B7 Variant 2013 2.0TDi 4M DSG rLine 153 kW/430 Nm

Uživatelský avatar
doktor013
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 395
Registrován: 11.05.2016 13:40
Bydliště: Praha

Re: Passat B7 / Superb II- Dotazy ohledně spolehlivosti

Příspěvek od doktor013 »

ja piju s kofolou jedine millonario :mrgreen:

takze Ucka uz nejsou nejhorsi na svete jo nebo jak to mam chapat ?? :rofl: :rofl:

njn ono D10, nebo D6, nebo kamkoliv po CR je levej - hlavne po ranu do prace, nejlip v pondeli....o nervy....napr. osobne nejlepsi cervena Kia rizena blondynou, to je lepsi nez UNO za Jumperem cekajici na "manevr" ta Kia dava pocit ze leti, tak si s ni muzu lecos dovolit :rofl:
125 kw, BMR, Highline 2008

Uživatelský avatar
Atila
Závodník
Závodník
Příspěvky: 623
Registrován: 15.06.2013 07:10
Bydliště: Praha-Venkov

Re: Passat B7 / Superb II- Dotazy ohledně spolehlivosti

Příspěvek od Atila »

Oni vůbec ty korejci si myslí.Občas nějakého toho hjůndaje vyškolím. :D
PASSAT B8 2.0TDI 140KW > 170KW HIGHLINE

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“