MOTOR, VENTILÁTORY: kdy mají spínat ventilátory?

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
schumi007
Řidič
Řidič
Příspěvky: 161
Registrován: 10.03.2013 11:30

Re: MOTOR, VENTILÁTORY: kdy mají spínat ventilátory?

Příspěvek od schumi007 »

chlapy nevíte kde na galaxy motor AUY najdu tu jednotku J293 nemohu ji najít

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: MOTOR, VENTILÁTORY: kdy mají spínat ventilátory?

Příspěvek od michall »

V reléovém roštu za centrální elektrikou, měla by to být pozice 5, typ 430.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

schumi007
Řidič
Řidič
Příspěvky: 161
Registrován: 10.03.2013 11:30

Re: MOTOR, VENTILÁTORY: kdy mají spínat ventilátory?

Příspěvek od schumi007 »

michall píše:V reléovém roštu za centrální elektrikou, měla by to být pozice 5, typ 430.
no právě tam není a v motoru ji taky nemohu najít

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: MOTOR, VENTILÁTORY: kdy mají spínat ventilátory?

Příspěvek od michall »

A mas urcite AUY?
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

pinky.gsx
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 21
Registrován: 31.01.2015 22:10
Bydliště: okolí Vyškov

Re: MOTOR, VENTILÁTORY: kdy mají spínat ventilátory?

Příspěvek od pinky.gsx »

Zdar chlapy, mám takový problém se sharanem 1,9TDI rv 03 85kw, zůstávají mi zapnuté sahary na chladiči. Teď v zimě klimu nepoužívám (stejně je vyteklaá). Sahary běží i po vypnutí klíčku a až mi 2x vymlátily baterku. Našel jsem jednotku sahar a když do ní klepenu tak se sahary vypnou. Je to asi znamení že jí mám vymenit. že?

zdenekS6
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 26.01.2017 16:24

Furt beží sahara

Příspěvek od zdenekS6 »

Zdravim mám Sharan 2004 1.9 96KW nastal problém že po nastartování furt běží sahara ikdyž je motor studenej klimatronik na econ i vyplej furt stejný a diag píše čidlo na výstupu chladíče ty se zkoušeli už dvě a furt stejný. neví někdo nějakej další nápad po čem jít čidlo píše trvale.

Radek 70
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 27.05.2012 20:24
Bydliště: Opava

Re: MOTOR, VENTILÁTORY: kdy mají spínat ventilátory?

Příspěvek od Radek 70 »

Zdravím nějak se mi už hodně vykle vrtule ventilátoru na Sahaře (ta levá co se točí při spuštěné klimě). Dá se vytáhnout ventilátor vnitřkem bez sundání nárazníku chladiče a nevim čeho ještě. A dájí se vyměnit na motorku ventilátoru ložiska popř. uhlíky (kde se dají sehnat) nebo to chce nový motorek. R.1999 81kW AFN

Jardabee
Řidič
Řidič
Příspěvky: 55
Registrován: 04.10.2019 20:34
Bydliště: Drienov, SVK

Re: MOTOR, VENTILÁTORY: kdy mají spínat ventilátory?

Příspěvek od Jardabee »

mam ten samy ventilator ako Ploučnice. jednovrtulovy. rj ventilatorov tam nie je. ovlada ho rj motora. ked preklemujem cidlo teploty vody na chladici -mam dvojpinove- tak sa roztoci tak na 3sekundy a potom to opakuje,ako keby to bola 1.rychlost. ale pri zapojenom cidle a zahriatom motore na 110stupnov ho neroztoci. je to Sharan 1,9tdi 96kw rok 2004. jeden cerveny drat je plus od baterie. hnedy je kostra. potom je tam ciernozlty co ide cez poistku 30A a je na nom stale plus. este je tam zlty kablik,ktory dostava signal z rj motora na spinanie tohto ventraku. napätie do neho ide ale len 6V pri preklemovanom cidle. mam manualnu klimu, ktora je prazdna. je tam este nejake cidlo teploty vody ktore ten vetrak moze ovladat?

EDIT: kedze mi nikto nepomohol, pomohla len vymena vetraku. uz je to ok. moj mal vynutia na motorceku prezrate od oxidace.
Přílohy
vent1.jpg
vent1.jpg (43 KiB) Zobrazeno 827 x

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“